Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Σας ευχαριστώ όλες!!! Έχω επαναληπτική την Τετάρτη. Σε αυτή την εμβρυομεταφορα το έντονο σύμπτωμα που είχα από τα μισά και μετά... και ακόμα το έχω.. είναι η δυσπεψια. Ότι τρώω το νιώθω σα να έφαγα μισο αρνί. Και τώρα έχουν ξεκινήσει και πονακια χαμηλά...τίποτα άλλο. Ουτε στήθος πρησμενο, ούτε καφέ σαν την προηγούμενη έμβρυομεταφορα που η χοριακη ανέβηκε ελάχιστα και έπεσε ούτε σαν άλλες εμβρυομεταφορες που είχα δεκατα. Και έχασα στην εμβρυομεταφορα και 1,8 σε κιλά...ότι πήρα από την κορτιζόνη στην προετοιμασία πριν την εμβρυομεταφορα το έχασα κατά την εμβρυομεταφορα γιατί λόγω της δυσπεψιας δε μπορούσα να φάω πολύ. Εσύ πως νιώθεις λογω αναμονης? Ευτυχώς είσαι εξωτερικό και Παρασκευή έχει μικροβιολογικα ανοιχτά. Ελλάδα ολα κλείνουν αύριο, Τετάρτη ξανά. 

      Σε ευχαριστώ πολύ! 🥰

       

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

Α τι ωραια, εχετε κ ζωακια! Κι εμεις γατουλες! Να δω πως θα τον παρουν τον ερχομο του μωρου, χαχα!

Λοιπον, σας εβαλα ολες ελπιζω στο πινακακι, αν καποια δε δει το ονομα της ας μου πει να την προσθεσω, οπως και οποιες ΤΕΡ και ΠΗΤ λειπουν! Και με το καλο θα γραφουμε και διπλα το φυλο των μωρων μας οταν θα το μαθαινουμε!! <3 :) 


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@boukitsa123 μου είσαι έμπειρη μανούλα!!! Γιατί καλέ ντρεπόσουν; Έχω κι εγώ μια κορούλα 3 ετών, γεννημένη τον Δεκέμβριο 2014. Πλησιάζουν τα γενεθλιάκια της! Αφού είσαι έμπειρη μανούλα δεν πρέπει να σε τρομάζει μια βιοχημική! Πάει πέρασε. Είναι πολύ συχνό φαινόμενο και μάλιστα πολλές γυναίκες έχουν βιοχημική και απλώς δεν την παίρνουν χαμπάρι γιατί έρχεται το αίμα περίπου τις μέρες που περιμένουν περίοδο. Έχω γνωστή μου περίπτωση με μια βιοχημική ανάμεσα στα δυο παιδάκια της. Προχωράμε γερά! Όπως και όλες οι κοπέλες που είχαν κάποιες ατυχίες στο παρελθόν.

Να καλωσορίσω την καινούρια μανούλα, πολύυυυυ έμπειρη @Alex_mfpm περιττό να πω ότι σε θαυμάζω για το κουράγιο και την αντοχή σου!!! Πες μας πώς τα καταφέρνεις!

Κορίτσια, τώρα άρχισε να μου δίνει κάτι σουβλίτσες το στήθος. Γνώριμος πόνος :). Κατά τ’άλλα, τι ωραίο πινακάκι @Antila! Εγώ ΤΕΡ είχα 30/10. Και είμαι κι εγώ από Αθήνα.

 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

*** ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2018!!! ***

1. Antila                 TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 16/7/2018!!!

2. Mariza83          TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 20/7/2018!!!

3. t1t1n4k1           TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!

4. Depy@@                                               ΠΗΤ 23/7/2018!!!

5. boukitsa123                                          ΠΗΤ 29/7/2018!!!

6. anastella           TEΡ 24/10/2017   -   ΠΗΤ 31/7/2018!!!

7. Dinaki94                                                 ΠΗΤ 1/8/2018!!!

8. Alex_mfpm       TEΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

9. Koulouri            ΤΕΡ 30/10/2017   -   ΠΗΤ 6/8/2018!!!

 

Με το καλό, κορίτσια! Να έχουμε τελειόμηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια στην αγκαλιά! :wub:


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Με το καλό να μας πάνε όλα. Εγώ έχω ΠΗΤ 23/7 .6 Δεκεμβρίου ακούσαμε καρδούλα.στις 8 βδομάδες και 5 μέρες.τωρα μας είπε ο γιατρός 28/12 για την αυχενική διαφάνεια.ανυπομονω! είναι το πρώτο μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Depy@@ Καλώς μας ήρθες δεν μου λες κορίτσι εσύ πρώτο υπέρηχο και ακούσατε αμέσως καρδούλα κολπικό κάνατε ή κοιλιακό;; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, anastella είπε:

@t1t1n4k1 το οτι δεν εχεις τίποτα, ειναι πολυ καλο! Σε καταλαβαινω, ειδικα αμα εχεις κ αλλο παιδακι, πως ειναι δυνατον να μην κάνεις τιποτα; :/ οσο μπορεις βεβαια να ξεκουραζεσαι. Αν κ ξερω πως ειναι. 

@Dinaki94 ωχ κορίτσι μου περαστικα!!! Ειχα κολλησει αγαπη μου, δυστυχως. Απλα το καλο ειναι οτι μου ειχε κρατήσει μονο μια μερα. Ειχα διαρροιες πολλεεεεες και ταση για εμετο κ εκανα κ λιγο πυρετο. Κ δεν μπορουσα να παρω κ τπτ εκτος απο ντεπον.. :( ευχομαι πραγματικά να μη κολλησεις και να περασει γρήγορα. 

 

 

Αγαπες μου σας ευχαριστώ πολύ. Μίλησα και σήμερα μαζι του και αφου το αιμα σταματησε ειπε να σηκωθώ αλλα να κανω μονο τα απαραίτητα κ να ειμαι πολυ προσεκτική. Οπότε σήμερα πηγα κ στη συνάντηση γονέων που το ειχα μεγάλο άγχος... 


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Antila ευχαριστούμε για το πινακακι ειναι τελειοοοο!!! :)

Alex καλωσηρθες, να χαιρεσαι τα παιδακια σου, θαυμαζω κ εγω τις μεγαλες οικογένειες!!!

@Depy@@ καλωσηρθες κ εσυ! Τι ωραια που γινομαστε πολλες χαιρομαι παρα πολυ!

Κ εγω απο Αθήνα ειμαι. 

Αλήθεια, ποσο χρονων ειστε κοριτσια; εγω ειμαι στα 34. 

Παω να κοιμησω το ταλιμπανακι μου κοριτσια μου :)


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Depy@@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Με το καλό να μας πάνε όλα. Εγώ έχω ΠΗΤ 23/7 .6 Δεκεμβρίου ακούσαμε καρδούλα.στις 8 βδομάδες και 5 μέρες.τωρα μας είπε ο γιατρός 28/12 για την αυχενική διαφάνεια.ανυπομονω! είναι το πρώτο μας.

Γεια σου @Depy@@ και καλως ηρθες στην παρεα μας! Κι εγω περιμενω το πρωτο μου, αγωνια και ενθουσιασμος! Σχεδον μαζι ειμαστε, εγω πηγα για υπερηχο χτες 7/12, ημουν 8+3, αλλα μας ειπε για αυχενικη 4/1 που θα ειμαι 12+3 (θα με δει ομως κι αλλη μια φορα ενδιαμεσα, στις 10 εβδ!). Εσας σας εβαλε νωριτερα βλεπω για αυχενικη! Παιζουν αρκετα οι μερες που την κανουμε αραγε; Με το καλο και να εχετε τελεια αποτελεσματα!

Αν θες πες μου και τελευταια περιοδο για να σε βαλω στο πινακακι μας :)

Ξεχασα να σας πω, εγω ειμαι απο Κρητη, εκει γεννηθηκα κ μεγαλωσα, ηρθα για σπουδες εδω Αθηνα και εκτοτε μενω εδω! Ειμαι 30 ετων, ο αντρας μου 41, ειμαστε μαζι σχεδον 7 χρονια και αποφασισαμε φετος για παιδακι ενω το θελαμε γενικως, απλως δεν το παιρναμε αποφαση! Ειμαστε πολυ χαρουμενοι που ηρθε τοσο γρηγορα μετα την παλινδρομη και συγκινηθηκα που τον ειδα χτες να δακρυζει στον υπερηχο :)

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου καλησπερααα !!!

διαβασα οοολα τα μηνύματα σας!

Καλε πανικος έγινε μια μέρα έλειψα!Ο μικρός μου είναι καλύτερα αλλά όλη μετά ρε κορίτσια τέτοια γκρίνια το καημένο ακόμα είμαι καλά θα δείξει αν δεν με πιάσει τπτ αύριο σημαίνει τη γλιτώσαμε κι εγώ κι ο άντρας μου !

Καλως ήρθατε οι κανουργιες εγκύουλες χαίρομαι κοριτσια που γινόμαστε πολλές!

το πίνακακι είναι τέλειο εγω έχω ΤΕΡ 25/10 μαζί με την @anastella mou pame parea ❤️

Εγω κοριτσια πεζει να είμαι και η πιο μικρή εδώ μέσα έγινε πρόσφατα 23 κι φανταστείτε ότι έχω κιόλας ένα αγοράκι που θα γίνει 3 το Φλεβάρη !

Έκανα μια χαζομάρα πριν και μετά το σκέφτηκα κοριτσια έκανα απολύμανση το μπάνιο με χλωρίνη φόρεσα γάντια αλλά το ανέπνεα για αρκετή ώρα λέτε να έκανα κακό στο σποράκι ;

σας φιλώ όλες 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

@Depy@@ Καλώς μας ήρθες δεν μου λες κορίτσι εσύ πρώτο υπέρηχο και ακούσατε αμέσως καρδούλα κολπικό κάνατε ή κοιλιακό;; 

Καλημέρα @boukitsa123 τρίτος υπέρηχος ήταν κ μου τον έκανε κολπικά.

 

10 ώρες πρίν, Antila είπε:

Γεια σου @Depy@@ και καλως ηρθες στην παρεα μας! Κι εγω περιμενω το πρωτο μου, αγωνια και ενθουσιασμος! Σχεδον μαζι ειμαστε, εγω πηγα για υπερηχο χτες 7/12, ημουν 8+3, αλλα μας ειπε για αυχενικη 4/1 που θα ειμαι 12+3 (θα με δει ομως κι αλλη μια φορα ενδιαμεσα, στις 10 εβδ!). Εσας σας εβαλε νωριτερα βλεπω για αυχενικη! Παιζουν αρκετα οι μερες που την κανουμε αραγε; Με το καλο και να εχετε τελεια αποτελεσματα!

Αν θες πες μου και τελευταια περιοδο για να σε βαλω στο πινακακι μας :)

Ξεχασα να σας πω, εγω ειμαι απο Κρητη, εκει γεννηθηκα κ μεγαλωσα, ηρθα για σπουδες εδω Αθηνα και εκτοτε μενω εδω! Ειμαι 30 ετων, ο αντρας μου 41, ειμαστε μαζι σχεδον 7 χρονια και αποφασισαμε φετος για παιδακι ενω το θελαμε γενικως, απλως δεν το παιρναμε αποφαση! Ειμαστε πολυ χαρουμενοι που ηρθε τοσο γρηγορα μετα την παλινδρομη και συγκινηθηκα που τον ειδα χτες να δακρυζει στον υπερηχο :)

Καλημέρα @Antila δεν ξέρω γιατί μου είπε τότε δεν ήξερα ότι είναι νωρίς. Δεν έχω μιλήσει πρόσφατα με κάποια μανούλα για να συγκρίνω. Τελευταία περίοδο είχα 13/10. 31 χρονών είμαστε εγώ κ ο άνδρας μου. Παιδευτηκαμε λίγο να κάνουμε αλλά να που σταθήκαμε τυχεροί και είμαι από Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα μανουλες!!! Τι κανετε σημερα; πως ειστε; 

Εγω εδω παιδεύομαι να στολισω το δεντρο να μαζεψω το σπιτι... Το απογευμα θα σβήσουμε τη τουρτα μας.. Μιλαμε ειναι 10 κ εγω ηδη τα εχω φτυσει. Εσεις βρε κοριτσια πως τα καταφερνετε;;; μονο εγω σερνομαι ετσι;;; :(

Ντινακι μου, καλο ειναι να μην αναπνέεις τετοια πράγματα, να εκανες κακο πάντως δε νομίζω. Απο την αλλη βέβαια, πως θα καθαρίζουμε χωρις να αναπνέουμε;; οεο; 

Για πειτε τι θα κανετε σημερα;;; παω να συνεχισω εδω με το χαος μου και θα επιστρέψω. 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια η αναγούλα πάει και έρχεται τουλάχιστον το εκλαμβάνω σαν καλό σημάδι αυτό. Ούτε εγώ έχω δύναμη να κάνω δουλειές. @Antila τέλειο το πινακάκι


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...