Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

@boukitsa123 χαίρομαι πολύ με τα όμορφα νέα σου εύχομαι να σου πάνε οοοολα !σε όλες μας κοριτσια και το καλοκαίρι να λέμε ποσά κιλά γεννήθηκε το κάθε μωράκι χαχα !!τι ωραία !!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@boukitsa123 πολυ χαρηκα!! Τι ωραιος αυτος ο ήχος ε; φανταζομαι πως αισθανεσαι!

 

Κοριτσια ποναει η κοιλια μου.. Εσεις πονατε; :/φοβαμαι μην ερθει η πέμπτη κ ακουσω ασχημα νεα. 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια , όμορφα νεα βλέπω boukitsa123!

anastella  και εγω μαζι με εσένα εχω ραντεβού την Πέμπτη και μπορω να πω κατανοώ την αγωνία σου... μια απο τα ίδια και εγω

Καλό απόγευμα σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , anastella είπε:

Κοριτσια ποναει η κοιλια μου.. Εσεις πονατε; :/φοβαμαι μην ερθει η πέμπτη κ ακουσω ασχημα νεα. 

Μη φοβασαι, τα πονακια λενε οτι ειναι φυσιολογικα! Στο προηγουμενο ραντεβου ειπα στο γιατρο οτι ποναω καποιες φορες σαν να εχω στιγμιαιο σφαχτη ή σαν τραβηγματα, και ειπε οτι χαλαρωνουν οι συνδεσμοι της μητρας σταδιακα και ειναι λογικο να υπαρχουν καποιοι πονοι. Ερχεται το ραντεβου σου και ολα θα ειναι καλα!!

Εγω χτες βραδυ φταρνιστηκα, δεν προλαβα να συγκρατηθω και με επιασε ενας δυνατος πονος χαμηλα στη μητρα. Ευτυχως λιγα δευτερολεπτα, και υποχωρησε, αλλα ηταν σαν σφαχτης. Οξυς και εντονος. Καθησυχασα το μωρο μου, του ειπα να μη φοβαται κ οτι πονεσα απο το τρανταγμα, και αυτοματως ηρεμησα κι εγω :) .

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@anastella μου τι πόνο έχεις ακριβώς έχεις εγώ την 4 εβδομάδα ένιωθα λες και θα μου έρθει η περίοδος πολυυυ χαμηλά κι ένας πόνος γλυκός που λέμε τον ένιωθα μεν αλλά δεν πέθαινα κιόλας ! Έχω ακούσει ότι είμαι φυσιολογικό αλλά πες μου εσυ τι πόνο έχεις 

 

@Antila κι έχω έχω τέτοιου είδους πόνους σαν Σφαχτης  σαν μαχαίρια κάπως που κρατάνε δευτερόλεπτο και εμένα ο γιατρός μου το ίδιο είπε 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια απο την εμπειρία μου αυτά τα πονάκια ειναι φυσιολογικά και αναμενόμενα ωστόσο αν anastella νιώθεις περίεργα θα μπορούσες να μιλήσεις και με τον γιατρό σου.

boukitsa123 αν και δεν είχαμε σκοπό να τους το πούμε ακόμη το ανακάλυψαν οταν ενα βράδυ που νόμιζα ότι κοιμόντουσαν και πήγα να κάνω την ένεση που κάνω σε κάθε εγκυμοσύνη την αντίθρομβωτική  σηκώθηκε η κόρη μου για νερό με είδε όποτε και το κατάλαβε αμέσως (η εμπειρία βλέπεις και σε αυτή ) όποτε το είπε και στα άλλα και φυσικά το βγάλανε ανακοινωθέν :)

εύχομαι να πανε όλα καλά για να μην στεναχωρηθούν 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Τι ωραία που "κινείται" το παρεάκι μας!

@Niki1989 καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου! Είμαστε κοντά, εγώ σήμερα είμαι 6 εβδομάδων βάσει ΤΕΡ, 6+1 βάσει υπέρηχου. Πότε είχες τελευταία περίοδο; Η ΠΗΤ σου ποια είναι; Περιμένουμε τα νέα σου από το γιατρό με αγωνία!!!

@boukitsa123 μπράβο κορίτσι μου!!! Πολύ χάρηκα!!! Συνεχίζουμε δυναμικά :)

@Antila αχ αυτές οι ορμόνες... Σου έχουν πέσει όλα μαζί και είναι λογικό να εκνευρίζεσαι. Εγώ, αν και είμαι γενικά πολύυυ νευρική και όταν περίμενα περίοδο, δεν ήταν να μου μιλάει κανείς, προς το παρόν είμαι ήρεμη. Κάνε λίγη υπομονή, όταν γίνεις καλά από την ίωση θα αισθανθείς καλύτερα. Όσο για τους εμετούς... αυτό είναι ένα θέμα αλλά λογικά πλησιάζουν στο τέλος τους. Κάπου στη 14η εβδομάδα θα είσαι περδίκι!

@anastella κι εγώ σήμερα σήκωσα τα ψώνια του σούπερ και με έπιασαν πονάκια περιόδου. Τι είδους πόνο αισθάνεσαι; Νομίζω ότι είναι φυσιολογικοί οι διάφοροι πόνοι αλλά αν δεις ότι συνεχίζουν ή είναι έντονοι, μίλα καλύτερα με το γιατρό σου. Και ξεκουράσου γιατί κουράστηκες και με το πάρτυ της κορούλας σου. 

@Dinaki94 μπράβο που είσαι καλά τώρα!

Χθεσινό βραδινό, σουβλάκια. Σημερινό βραδινό, φρυγανιές με αγγούρι και ξινόμηλο! Είμαι για γέλια. Από χθες ξεκίνησαν οι γνώριμες από την πρώτη εγκυμοσύνη καούρες. Έχετε κι εσείς κορίτσια;

Κατά τ' άλλα, εσείς πηγαίνετε πολύ συχνά στο γιατρό. Εγώ κάθε τρεις-τέσσερις εβδομάδες. Πρώτο ραντεβού 5+1 και το δεύτερο θα γίνει κάπου στην 9η εβδομάδα. Και στην πρώτη εγκυμοσύνη κάθε μήνα έκανα υπέρηχο. Ουφ. Ανυπομονώ!!!!!!

Προγεστερόνη σας έδωσαν οι γιατροί σας;  Απ' ό,τι είδα, ο προγεννητικός που μου έγραψε περιλαμβάνει εξέταση προγεστερόνης.

@Alex_mfpm γεια σου μαμά ηρωίδα!

Ελπίζω να μην ξέχασα κανένα κορίτσι. Σας φιλώ!


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Koulouri είπε:

Γεια σας κορίτσια! Τι ωραία που "κινείται" το παρεάκι μας!

@Niki1989 καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου! Είμαστε κοντά, εγώ σήμερα είμαι 6 εβδομάδων βάσει ΤΕΡ, 6+1 βάσει υπέρηχου. Πότε είχες τελευταία περίοδο; Η ΠΗΤ σου ποια είναι; Περιμένουμε τα νέα σου από το γιατρό με αγωνία!!!

@boukitsa123 μπράβο κορίτσι μου!!! Πολύ χάρηκα!!! Συνεχίζουμε δυναμικά :)

@Antila αχ αυτές οι ορμόνες... Σου έχουν πέσει όλα μαζί και είναι λογικό να εκνευρίζεσαι. Εγώ, αν και είμαι γενικά πολύυυ νευρική και όταν περίμενα περίοδο, δεν ήταν να μου μιλάει κανείς, προς το παρόν είμαι ήρεμη. Κάνε λίγη υπομονή, όταν γίνεις καλά από την ίωση θα αισθανθείς καλύτερα. Όσο για τους εμετούς... αυτό είναι ένα θέμα αλλά λογικά πλησιάζουν στο τέλος τους. Κάπου στη 14η εβδομάδα θα είσαι περδίκι!

@anastella κι εγώ σήμερα σήκωσα τα ψώνια του σούπερ και με έπιασαν πονάκια περιόδου. Τι είδους πόνο αισθάνεσαι; Νομίζω ότι είναι φυσιολογικοί οι διάφοροι πόνοι αλλά αν δεις ότι συνεχίζουν ή είναι έντονοι, μίλα καλύτερα με το γιατρό σου. Και ξεκουράσου γιατί κουράστηκες και με το πάρτυ της κορούλας σου. 

@Dinaki94 μπράβο που είσαι καλά τώρα!

Χθεσινό βραδινό, σουβλάκια. Σημερινό βραδινό, φρυγανιές με αγγούρι και ξινόμηλο! Είμαι για γέλια. Από χθες ξεκίνησαν οι γνώριμες από την πρώτη εγκυμοσύνη καούρες. Έχετε κι εσείς κορίτσια;

Κατά τ' άλλα, εσείς πηγαίνετε πολύ συχνά στο γιατρό. Εγώ κάθε τρεις-τέσσερις εβδομάδες. Πρώτο ραντεβού 5+1 και το δεύτερο θα γίνει κάπου στην 9η εβδομάδα. Και στην πρώτη εγκυμοσύνη κάθε μήνα έκανα υπέρηχο. Ουφ. Ανυπομονώ!!!!!!

Προγεστερόνη σας έδωσαν οι γιατροί σας;  Απ' ό,τι είδα, ο προγεννητικός που μου έγραψε περιλαμβάνει εξέταση προγεστερόνης.

@Alex_mfpm γεια σου μαμά ηρωίδα!

Ελπίζω να μην ξέχασα κανένα κορίτσι. Σας φιλώ!

Καλησπέρα.. Ολα καλά μου είπε ο γιατρός τελεια.. Με βαση την τελευταία περίοδο μου ειμαι ήδη στήν έκτη εβδομαδα.. Πιθανή ημερομηνία τοκετού μου είπε 10 Αυγουστου.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια! Υποψηφια μανουλα για τον Ιουλιο κι εγω κ ηρθα στην παρεα σας! Τελευταια μου περιοδος 19/10 κ πητ 26/7 συμφωνα με την περιοδο...εχω ηδη ενα κοριτσακι 2.5 ετων που γεννησα με καισαρικη οποτε ισως δεν φτασω ως την πητ...ο γιατρος μου βλεπει μικροτερο το μωρο (εχω τερααααστιο κυκλο) κ περιμενω την τεταρτη μηπως κ ακουσουμε καρδουλα...διαβασα ολα τα μνμτα σας αλλα συγχωρηστε με τα εχω μπλεξει για αρχη...θα τα ξεμπλεξω! Απο συμπτωματα κι εγω τιποτα σοβαρο...μονο πολυ πρησμενο στηθος (αλλαξα ηδη νουμερο) κ υπνηλια το μεσημερι...στην κορη μου ειχα μια ανακατωσουρα το πρωι κ σερνομουν...τωρα ευτυχως οχι διοτι δεν με παιρνει...ευχομαι σε ολες καλη εγκυμοσυνη κ το καλοκαιρι ολες με μωρακια στην αγκαλια!

Link to comment
Share on other sites

*** ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2018!!! ***

1. Antila                 TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 16/7/2018!!!

2. Mariza83          TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 20/7/2018!!!

3. t1t1n4k1           TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!

4. Depy@@           ΤΕΡ 13/10/2017   -   ΠΗΤ 23/7/2018!!!

5. dimitra2222      TEΡ 19/10/2017   -   ΠΗΤ 26/7/2018!!!

6. boukitsa123     ΤΕΡ 22/10/2017   -   ΠΗΤ 29/7/2018!!!

7. anastella           TEΡ 24/10/2017   -   ΠΗΤ 31/7/2018!!!

8. Dinaki94            ΤΕΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

9. Alex_mfpm       TEΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

10. Koulouri           ΤΕΡ 30/10/2017   -  ΠΗΤ 6/8/2018!!!

11. Niki1989          ΤΕΡ 3/11/2017     -  ΠΗΤ 10/8/2018!!!

 

Με το καλό, κορίτσια! Να έχουμε τελειόμηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια στην αγκαλιά! :wub:

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλώς ήρθατε σαν να μαζευόμαστε πολλές σιγά σιγά κορίτσια εγώ το πρωί σέρνομαι σαν ζόμπι ούτε ρούχα δεν βαστάω να απλώσω :( 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα κορίτσια! Πώς είμαστε σήμερα; :) Μακάρι να είχαμε μια κρυφή κάμερα και να παρακολουθούσαμε κάθε μέρα πώς μεγαλώνουν τα σποράκια μας! Να ξέρετε, έγραψα στο πινακάκι "Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου" γιατι είστε τελικά αρκετές τον Αύγουστο και είναι κρίμα να μην αναφέρουμε και τον δικό σας μήνα!!

Καλώς ήρθες @dimitra2222 στην παρέα μας! Με το καλό να υποδεχτείτε το δεύτερο παιδάκι σας! Σε έβαλα στο πινακάκι μας! Αύριο είναι το ραντεβού σου για καρδούλα;! Να πάνε όλα καλά, περιμένουμε νέα σου!! :wub: Πόσο σε έβγαλε τώρα;

@Niki1989 αν θες γραψε μου την τελευταια εμμηνο ρυση σου να τη συμπληρωσω στο πινακακι! Μην ανησυχεις, θα το συνειδητοποιήσεις μόλις δείτε κανονικό εμβρυάκι γύρω στην 8η εβδομάδα! Ο σάκος είναι μια πρώτη γνωριμία :) .Εγώ τότε έπαθα πλάκα, στην 8η. Είχαν αρχίσει να φαίνονται κάτι χεράκια και ποδαράκια ίσα ίσα, και μάλιστα κουνιόταν λιγάκι το γλυκούλι! 

@Koulouri μου, θέλει γερά νεύρα η υπομονή που χρειάζεται να κάνεις, σε καταλαβαίνω! Σκέψου μόνο ότι αν μη τι άλλο θα δεις έτοιμο μωρό ξαφνικά, χιχι! Οι μέρες περνάνε, δε μπορούν να κάνουν κι αλλιώς...! Πάντως εγώ λόγω της προηγουμενης παλίνδρομης και μόνο, έχω συχνά τα πρώτα ραντεβού. Μετά την αυχενική λογικά θα τα αραιώσουμε!

 


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ολη μερα, :)

Καταρχας χαιρομαι που ειμαστε πολλές κ τα λεμε καθε μερα :)@dimitra2222 καλως ηρθες στο παρεακι μας. Με το καλο το μωρακι σου.

Τα πονακια περασαν κοριτσια, βασικα ειναι σαν πονος περιοδου να το πω. Πηρα το γιατρο μου κ μου αυξησε το μαγνησιο. Μου ειπε οτι μπορω να παίρνω κ κανενα buscopan. Χωρις να το παρακάνω. Αντε να περάσουν 2 μερες να παω κ εγω στο γιατρο μου να ηρεμησω. 

Δε θυμαμαι ποια κοπελα εγραψε για καουρες;;; @Koulouri εσυ;; εχω κ εγωωωω!! Κ δυσπεψια γενικος. Τι σε ανακουφιζει; 

Κατα τα αλλα παω για δουλειά ειμαι στο δρομο, γιαυτό σας διαβασα κ σας γραφω βιαστικα. Σας φιλω όμως μια μια, κ θα ξαναμπω με την ησυχια μου μετα. 

 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...