Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , Aangelika8 είπε:

      Λόγω των πολλών αποτυχιων κ ότι είναι 41 πλέον κάναμε προεμφυτευτικο ήμασταν απλά αρκετά αισιόδοξοι γιατί κάναμε 8 βλαστοκυστες με μια ωοληψια, ήταν ένα πολύ ενθαρρυντικό αποτέλεσμα... Το θέμα είναι ότι κάνεις δεν μπορεί να σου δώσει σαφή απάντηση... Μπορεί να είναι κ τυχαίο κ να κάνουμε κ μια ακόμη προσπάθεια μπορεί να σημαίνει κ γενετικό πρόβλημα είτε δικό μου είτε του συζύγου... Θα κάνουμε κ αυτή την εξέταση που μας είπε κ έχει ο θεός... Δε ξέρω τι άλλο να πω πλέον... 

      Μην αποκαρδιώνεσαι! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο, προσπάθησε όμως. Εγώ έκανα 3 διεγέρσεις σε ηλικία 42 ετών και καταφέραμε να μαζέψουμε 6 βλαστοκύστες. Μόνο μία επέστρεψε υγιής από τον προεμφυτευτικό, και ήταν από την τελευταία διέγερση. Εσείς μαζέψατε 8 (!) βλαστοκύστες από μία και μόνο ωοληψία! Πολύ εντυπωσιακό νούμερο, αλλά σκέψου ότι ίσως ο συγκεκριμένος κύκλος να μην ήταν τελικά ποιοτικός. Τα νούμερα στην ηλικία μας είναι φυσικά απογοητευτικά, αλλά υπάρχει ελπίδα! Μην τα παρατάς. Κάνε και αυτή την εξέταση που ανέφερες, αλλά μην ξεχνάς ότι οι βλαστοκύστες προήλθαν όλες από έναν και μοναδικό κύκλο διέγερσης. 

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

Καλημερα σε ολες! Χαιρομαι που σας αρεσει το πινακακι μας!! Μας εχω βαλει με σειρα ΠΗΤ. Ανυπομονω να γραψουμε διπλα το φυλο οταν το μαθουμε με το καλο, και φυσικα την ημερα που θα γεννησουμε! :-D

Εγω σημερα απο δουλειες εκανα διπλωμα ρουχων κι ενα συγυρισμα και σκουπισμα στο σαλονι, και ειμαι πτωμα. Τα εκανα ολα πολυυυ αργα, μεσα σε μιαμιση ωρα και χαλαρα, αλλα και παλι νιωθω οτι καπου εδω πρεπει να σταματησω, λαχανιασα! Ευτυχως ο καλος μου εκανε την κουζινα που την μισω ουτως η αλλως, χαχα.

@Depy@@ μου δεν ειναι απαραιτητα νωρις, ισως εμενα ειναι πιο αργα! Κοιταξα στο ιντερνετ και δινουν ενα μικρο ευρος για την αυχενικη, μαλλον δεν ειναι σε συγκεκριμενη μερα, οποτε ειμαστε κομπλε! Οι ηδη μανουλες θα ξερουν να μου λυσουν την απορια ισως! Εχουμε σχεδον ιδια ΤΕΡ, 14/10 εγω, με μικρο κυκλο 23 ημερων και συλληψη μαλλον τη 10η μερα. Για να ειμαστε τοσο κοντα κ στις εβδομαδες, θα εχεις κι εσυ μικρο κυκλο ή κανω λαθος; :)

@Dinaki94 εισαι μαλλον η πιο μικρουλα μας! Χαιρομαι τις μικρες μαμαδες!! Καλυτερα να φορας μια μασκα οταν κανεις τετοιες δουλειες, οι αναθυμιασεις μπορει να σου φερουν και ζαλαδα, μην πεσεις κατω!

*** ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2018!!! ***

1. Antila                 TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 16/7/2018!!!

2. Mariza83          TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 20/7/2018!!!

3. t1t1n4k1           TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!

4. Depy@@           ΤΕΡ 13/10/2017   -   ΠΗΤ 23/7/2018!!!

5. boukitsa123     ΤΕΡ 22/10/2017   -   ΠΗΤ 29/7/2018!!!

6. anastella           TEΡ 24/10/2017   -   ΠΗΤ 31/7/2018!!!

7. Dinaki94            ΤΕΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

8. Alex_mfpm       TEΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

9. Koulouri            ΤΕΡ 30/10/2017   -   ΠΗΤ 6/8/2018!!!

 

Με το καλό, κορίτσια! Να έχουμε τελειόμηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια στην αγκαλιά! :wub:


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα στα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες τέλεια!

Εμείς σήμερα πήγαμε βόλτα τη μικρή σε ένα χριστουγεννιάτικο πάρκο για να παίξει. Στην αρχή βαριόμουν αφόρητα, νύσταζα γιατί ξύπνησα πολύ πρωί αλλά μόλις βγήκα έξω...άλλος άνθρωπος!

Το πρωί που σηκώθηκα για να πάω τουαλέτα, με έπιασε ένας πόνος πολύ χαμηλά στη μήτρα, στο ύψος του ηβικού οστού. Αυτόν τον πόνο είχα νιώσει στην πρώτη εγκυμοσύνη όταν ήμουν στο μήνα μου και το μωρό με πίεζε. Τον έχετε νιώσει εσείς; Κατά τ’άλλα τίποτα από συμπτώματα.

Οι αυχενικές - αν θυμάμαι καλά - γίνονται μεταξύ 11ης και 13ης εβδομάδας. Το πότε έχετε το ραντεβού - λίγο πριν ή λίγο μετά - εξαρτάται κατά πολύ κι από τη διαθεσιμότητα των ραντεβού του εμβρυογενετιστή. Από τη στιγμή που είστε εντός των προβλεπόμενων εβδομάδων είστε μια χαρά.  Θα ψάξω κάποια στιγμή να βρω πότε έκανα την αυχενική της κόρης μου. Νομίζω κάπου στη δωδέκατη εβδομάδα.

Χλωρίνη βάζω κι εγώ κι άλλα απορρυπαντικά που μυρίζουν έντονα. Αφήστε που τον μήνα που έμεινα έγκυος έβαψα κάγκελα :?. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι. Μάσκα ή μαντίλι κορίτσια.


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Δεν περνάνε οι ώρες μέχρι την Δευτέρα :(

Κι ομως περνανε! Ηδη περασαν 5 ωρες απο την ωρα που εγραψες το μηνυμα :) . Ουτε που θα το καταλαβεις για ποτε θα πας και θα γυρισεις να μας πεις τα ευχαριστα!

@Koulouri ηταν εντονος, οξυς πονος, στιγμιαιος σχεδον; Ή "βαρυς" σαν πονος περιοδου; Σου περασε τωρα; Γιατι εγω εχω νιωσει μια δυο φορες τον πρωτο που σου περιγραφω, κατω κοντα στο ηβικο οστο, σαν σφαχτη, και ο γιατρος που τον ρωτησα μου ειπε οτι δεν μας ανησυχει, ειναι οι συνδεσμοι της μητρας που χαλαρωνουν ή μπορει να γινει καποια κινηση που θεωρειται αποτομη αλλα δεν την καταλαβαινουμε, και ασκει καποια πιεση!
Χαιρομαι που περασατε καλα στη βολτα!! Σου φτιαχνει το κεφι οσο κουραστικο κι αν ειναι.

Σωστα, η αυχενικη εχει ευρος δυο εβδομαδων περιπου, αρα ειμαστε μεσα. Κι εμενα που πηρε τηλ ο ιδιος ο γιατρος μου για να το κανονισει μπροστα μου, τους πιεσε λιγο γιατι για εναν μηνα μετα ηταν ηδη φουλ φαντασου! Ευτυχως μας εχωσε τοτε που θα ειμαι 12+3. Εχω αγωνια ηδηηη! Πιο πολυ γλυκια αγωνια ομως, δεν θα το ελεγα φοβο. Σ αυτη την εγκυμοσυνη αισθανομαι ασφαλεια για καποιο λογο, κι ευχομαι ολοψυχα να βγω αληθινη.

Πως ειναι τα κοριτσια μας ολα;


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@boukitsa123 υπομονη γλυκιά μου. Εγω εχω τη Πέμπτη κ νιωθω σαν τους φανταρους. Ερχεται η Δευτερα ειναι κοντα.

@Koulouri δεν εχω νιωσει αυτο που περιγραφεις. Αλλα ναι πολυ πιθανόν να είναι το εντερο.. Περασε ομως ε;

@Antila

@Antila τι ωραια που κανονισατε την αυχενικη σας. Εμεις αργουμε ακομη.

Βρε κορίτσια συγνώμη γραφω απο κινητο κ εχει θεμα για να κανω μια δημοσιευση κολλαει χίλιες φορες κ κανω ποση ωρα. Με συγχωρειτε αν δεν απαντάω σε ολες 

Εμεις τωρα τελειωσαμε το παρτυ μας, σβησαμε το κερακι μας, περάσαμε πολυ ωραια.. Εγω τα εφτυσα κυριολεκτικα ειμαι απο τις 7 στο ποδι. Αλλα χαλαλι της :)

  • Μου αρέσει 1

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπέρα τι κάνετε ;;

Εγω πιο χάλια δεν γίνεται δεν τη γλίτωσα τελικά .Εχω βγάλει τα σωθικά μου .με το ζόρι πίνω νερό !Ευτυχως δεν κρατάει πολύ είναι από τις γαστρεντερίτιδες μικρής διάρκειας !

Λετε να είναι καλά το μωράκι ρε κοριτσια αγχώνομαι !το Τάραξα το καημένο με το εμετό και ευκοίλια!

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Dinaki94 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα τι κάνετε ;;

Εγω πιο χάλια δεν γίνεται δεν τη γλίτωσα τελικά .Εχω βγάλει τα σωθικά μου .με το ζόρι πίνω νερό !Ευτυχως δεν κρατάει πολύ είναι από τις γαστρεντερίτιδες μικρής διάρκειας !

Λετε να είναι καλά το μωράκι ρε κοριτσια αγχώνομαι !το Τάραξα το καημένο με το εμετό και ευκοίλια!

 

 

Καλησπερα μελλουσες και ηδη μανουλες! :) Κατσε Ντινακι, μπερδευτηκα, ησουν αρρωστη; Ή ειναι εμετοι λογω εγκυμοσυνης; Γαστρεντεριτιδα διαβαζω! Περαστικααα!

Κι εγω εχω βγαλει τα σωθικα μου αλλα λογω εγκυμοσυνης, κατα τ αλλα η ιωση μου περναει τη φαση της καταρροης, τερμα ο πονολαιμος, και λογικα σε 1-2 μερες θα συνελθω. Χτες βραδυ εβγαλα δυστυχως τα ντολμαδακια που εφαγα (πειναγα επιτελους κ δεν αντεχα αλλο φιδε και βραστη πατατα!) και μετα εφαγα 2 φρυγανιες κ ηπια λιγο χαμομηλι να συνελθει η απαισια γευση μου, και τα εβγαλα κι αυτα... Μου πεταχτηκαν εξω τα ματια! Μη φοβασαι για το μωρακι, δεν επηρεαζεται λενε απο τις συσπασεις του στομαχιου! Κι εγω την ωρα του εμετου ανησυχω αλλα μετα του μιλαω και το καθησυχαζω και του λεω "Ενταξει τωρα, τα εβγαλες και ξεθυμανες;", χαχαα.


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου @Dinaki94. Μην ανησυχείς κορίτσι μου, η γαστρεντερίτιδα κρατάει λίγες ώρες συνήθως. Κράτα τον οργανισμό σου ενυδατωμένο. Και δεν παθαίνει τίποτα το μωράκι, απλά εσύ ταλαιπωρείσαι παραπάνω επειδή δεν μπορείς να πάρεις φάρμακα. Φαντάσου μια κοπέλα με υπερέμεση εγκυμοσύνη, που κάνει 20 εμετούς την ημέρα, το μωράκι της δεν παθαίνει τίποτα, εκείμη ταλαιπωρείται. Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση!

Τα υπόλοιπα κορίτσια καλά; Να περάσετε μια όμορφη Κυριακή!

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας, πως περάσατε ; Εμείς όμορφα με πολυ τρέξιμο βέβαια  γιατί το Σάββατο κάνουμε την γενική καθαριότητα και Κυριακή όλο και κάπου πάμε με εξαίρεση σήμερα που η κόρη μου εχει κανονίσει και ήρθαν φίλες της σπίτι για μια εργασία ...όποτε μπορείτε να φανταστείτε :-D.

Anastella να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου πολύχρονο! Φαντάζομαι την κούραση απο τέτοιες γιορτουλες όμως όντως το αξίζουν ...εμείς πάλι καλα έχουμε στολίσει απο νωρίς μετά απο δημοκρατικές διαδικασίες (αποφάσισαν τα παιδιά όποτε δεν εχω και αυτό).

Koulouri, νομιζω αυτά τα πονάκια ειναι φυσιολογικά και έχεις δίκιο για την αυχενική όσο για το πως τα καταφέρνω οκ άλλες φορές καλα´ και άλλες λιγότερο καλά σημασία εχει ότι ξέρουν ότι τα λατρεύω όποτε και κατι να μην κάνω τέλεια η έστω και καλα τους αρκεί αυτό ...άλλωστε άνθρωποι είμαστε ...απλοί γονείς 

Boukitsa123 υπομονή και η Δευτέρα έρχεται άντε και εσυ με το καλό θα έχεις μπόλικα παιδάκια...

Deny καλωσήρθες και με το καλό και εσυ

Dinaki περαστικα

και καλησπέρα σε όλες φυσικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@antila μου δεν είναι από την εγκυμοσύνη γτ είχα τον μικρό μου με γαστρεντερίτιδα χτες και νόμιζα τη γλίτωσα αλλά σήμερα με έπιασε κι εμένα.Ειμαι χάλια κομμένη μόνο με νερό το στομάχι του το νιώθω πιο άδειο κι από άδειο !κι όχι τπτ άλλο είμαι που είμαι 52 κιλά θα γίνω αέρας .

@Koulouri σ ευχαριστω πολύ απλά φοβήθηκα γτ όταν έκανα εμετό τόσες φορές  μετά ήπια νερό και μετά έβγαζα και το νερό δλδ ούτε το νερό δε δεχόταν ο οργανισμός μου μέχρι που έκατσα μια ωριτσα χωρίς να πιω και μετά εντάξει !με έχεις καθησυχάσει παρά πολύ!

εν τω μεταξύ κοριτσια εδώ σε εμάς χιονίζει και μόλις βγήκε ο άντρας μου με τον μικρό να πέξουν και ζηλεύω τόσο πολύ που δεν μπορώ να πάω χαχαχα 

τα κοριτσια τα υπόλοιπα είστε καλά εγκυουλες!;;;;; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια. 

@Dinaki94 περαστικα γρήγορα κουκλι μου, ξερω ταλαιπωρησε τωρα :( το σπορακι παντως δεν παθαινει κατι μην σε αγχωνει. Το παιδακι σου ειναι καλυτερα;

Εμεις σημερα πηγαμε βολτα στην παιδικη χαρα, η μικρη ολο χαρα δεν ξεκολαγε απο την κουνια.. Μετα γυρνωντας σπιτι ηπιαμε εναν καφε με τον αντρα μου στα γρηγορα μη φανταστειτε χαχαχα! Μετα σπιτι χαλαρα. Εμενα λιγο ποναει η κοιλια μου σημερα, η αληθεια ειναι οτι εχω αμελήσει το μαγνησιο.. :/ δεν ξερω αν παιζει ρολο.. 

Αυριο δουλεια παλι.. 

 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Σήμερα συμπληρώνω έξι εβδομάδες κύησης! Από συμπτώματα τίποτα, το στήθος είναι λίγο ευαίσθητο στις θηλές και ξεκίνησαν και λίγες καούρες. Χθες για παράδειγμα είχα καούρα αλλά έφαγα σοκολάτα και μάλλον ερέθισε το στομάχι και τον οισοφάγο. Συμπέρασμα: κομμένη η σοκολάτα. Αλλά, κόβεται η σοκολάτα;:-D Μετά έφαγα δυο σκέτα τυλιχτά σουβλάκια :oops: και έφυγε η καούρα! Χωρίς πλάκα! Δεν το συνιστώ πάντως, χεχε!

Κατά τ’άλλα αργεί πολύυυυ το δικό μου ραντεβού. 

@boukitsa123 είδες που έφτασε η Δευτέρα; Περιμένουμε τα τέλεια νεάκια σου! Τι ώρα έχεις ραντεβού;

 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες! 

Κουλουρι ποτε εχεις ραντεβου;; εγω τη Πέμπτη. Τα σουβλάκια κόβουν την καουρα χαχαχα θα το δοκιμασω!!! Χαχαχα!  Απο συμπτωματα κ εγω χαλαρα ειμαι προς το παρον, ειμαι 6+6 σημερα. Εχω πολυ αγχος για την Πέμπτη. 

Μπουκιτσα περιμένουμε τα νεα σου σημερα! 

Ντινακι πως εισαι σημερα; καλυτερα;

Τα υπολοιπα κοριτσια;;; 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, anastella είπε:

Καλησπερα κοριτσια. 

@Dinaki94 περαστικα γρήγορα κουκλι μου, ξερω ταλαιπωρησε τωρα :( το σπορακι παντως δεν παθαινει κατι μην σε αγχωνει. Το παιδακι σου ειναι καλυτερα;

Εμεις σημερα πηγαμε βολτα στην παιδικη χαρα, η μικρη ολο χαρα δεν ξεκολαγε απο την κουνια.. Μετα γυρνωντας σπιτι ηπιαμε εναν καφε με τον αντρα μου στα γρηγορα μη φανταστειτε χαχαχα! Μετα σπιτι χαλαρα. Εμενα λιγο ποναει η κοιλια μου σημερα, η αληθεια ειναι οτι εχω αμελήσει το μαγνησιο.. :/ δεν ξερω αν παιζει ρολο.. 

Αυριο δουλεια παλι.. 

Κορίτσια μου καλημέρα και καλή βδομάδα με καλά αποτελέσματα σε όλες.περαστικα στις αρρωστουλες . Επειδή γράφω από το κινητό συγχωρέστε με. Με μπερδεύει το που πρέπει να απαντώ

 

On 9/12/2017 at 12:18 ΜΜ, Antila είπε:

Καλημερα σε ολες! Χαιρομαι που σας αρεσει το πινακακι μας!! Μας εχω βαλει με σειρα ΠΗΤ. Ανυπομονω να γραψουμε διπλα το φυλο οταν το μαθουμε με το καλο, και φυσικα την ημερα που θα γεννησουμε! :-D

Εγω σημερα απο δουλειες εκανα διπλωμα ρουχων κι ενα συγυρισμα και σκουπισμα στο σαλονι, και ειμαι πτωμα. Τα εκανα ολα πολυυυ αργα, μεσα σε μιαμιση ωρα και χαλαρα, αλλα και παλι νιωθω οτι καπου εδω πρεπει να σταματησω, λαχανιασα! Ευτυχως ο καλος μου εκανε την κουζινα που την μισω ουτως η αλλως, χαχα.

@Depy@@ μου δεν ειναι απαραιτητα νωρις, ισως εμενα ειναι πιο αργα! Κοιταξα στο ιντερνετ και δινουν ενα μικρο ευρος για την αυχενικη, μαλλον δεν ειναι σε συγκεκριμενη μερα, οποτε ειμαστε κομπλε! Οι ηδη μανουλες θα ξερουν να μου λυσουν την απορια ισως! Εχουμε σχεδον ιδια ΤΕΡ, 14/10 εγω, με μικρο κυκλο 23 ημερων και συλληψη μαλλον τη 10η μερα. Για να ειμαστε τοσο κοντα κ στις εβδομαδες, θα εχεις κι εσυ μικρο κυκλο ή κανω λαθος; :)

@Dinaki94 εισαι μαλλον η πιο μικρουλα μας! Χαιρομαι τις μικρες μαμαδες!! Καλυτερα να φορας μια μασκα οταν κανεις τετοιες δουλειες, οι αναθυμιασεις μπορει να σου φερουν και ζαλαδα, μην πεσεις κατω!

*** ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2018!!! ***

1. Antila                 TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 16/7/2018!!!

2. Mariza83          TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 20/7/2018!!!

3. t1t1n4k1           TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!

4. Depy@@           ΤΕΡ 13/10/2017   -   ΠΗΤ 23/7/2018!!!

5. boukitsa123     ΤΕΡ 22/10/2017   -   ΠΗΤ 29/7/2018!!!

6. anastella           TEΡ 24/10/2017   -   ΠΗΤ 31/7/2018!!!

7. Dinaki94            ΤΕΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

8. Alex_mfpm       TEΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

9. Koulouri            ΤΕΡ 30/10/2017   -   ΠΗΤ 6/8/2018!!!

 

Με το καλό, κορίτσια! Να έχουμε τελειόμηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια στην αγκαλιά! :wub:

Τέλειο το πινακακι σε ευχαριστούμε @Antila!!! O κύκλος μου είναι κανονικός 28 μέρες. Δεν  ξέρω καθόλου πως λειτουργούν τα πράγματα. Θα έχω εσάς να με κατευθύνετε.χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...