Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω... Είστε καλά; @iwanna24 εννοείται ότι τρώω φετούλα - μιαμ μιαμ - όχι όμως ανθότυρο και μυζήθρα γιατί δεν μ'αρέσουν. Αν όμως εσένα σου αρέσουν, μπορείς να φας άφοβα! Τα τυριά που απαγορεύονται στην εγκυμοσύνη είναι τα μη παστεριωμένα όπως ροκφόρ, μπρι, blue cheese. Εγώ τρώω και τα κίτρινα τυριά πολύ.

@DaphneD τυχερούλα που είδες φύλο! Με το καλό το αγοράκι σου λοιπόν! Εσείς οι μανούλες που θα γεννήσετε πρώτα ο Θεός αρχές Ιουλίου πρέπει λογικά σιγά σιγά να μαθαίνετε φύλο!!! Τυχερούλες.

Εγώ λοιπόν Τετάρτη έχω ε πι τέ λους την αυχενική !!! Θα μπω να σας πω νέα. Φιλάκια!

 

  • Μου αρέσει 2

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλα κορίτσια! Όλες οι μετρήσεις φυσιολογικές κ περιμένω να δώσω αίμα Αύριο για να μου δώσει το ποσοστό!

Και έχουμε κορίτσι!!! Ελπίζω να μη μου τ αλλάξουν αργότερα!! 

  • Μου αρέσει 4

4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, DaphneD είπε:

Μανουλες εχω νεα!!! Ειδαμε φυλο!!! Αγορακι περιμενω!!! 

@t1t1n4k1ναι απο Κομοτηνη...εσυ?

Με το καλό το αγοράκι σου. Είμαι απο αμαξάδες αν το ξέρεις... χαχαχαχααχαχ. Που θα γεννήσεις σκέφτηκες? 


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια!πως είστε?ούτε εγώ έκλεισα β επιπέδου.θα πάω αρχες φεβρουαρίου πάλι στον γιατρό μου και θα μου πει τότε πότε θα την κάνουμε.

Μόλις ζυγίστικα...έχω βάλει συνολικά 2 κιλά...πως είστε εσείς με κιλά?

 


wyp6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ ολες κοριτσια!!! Με το καλο κ τα δικα σας μωρακια!!!

@t1t1n4k1 γνωριζω τους αμαξαδες φυσικα! Να φανταστω θα γεννησεις Αλεξανδρουπολη? Το πρωτο μου το ειχα γεννησει εδω Κομοτηνη...αλλα τωρα δεν ξερω ακομα...

@Koulouri καλα αποτελεσματα στην αυχενικη!!! Μπορει κ εσυ να εισαι τυχερη κ αν και νωρις ακομη να φανει το φυλο...εγω απο την αυχενικη το ειχα δει απλα τωρα το επιβεβαιωσαμε! Γερα να ειναι!!! Ετσι κ αλλιως κ το αντιθετο φυλο να ηταν θα χαιρομασταν λιγοτερο? Δε νομιζω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ούτε εγώ έκλεισα για Β επιπέδου. 13 Φλεβάρη θα πάω στον γιατρό και μάλλον τότε θα το κανονίσουμε. 

Από κιλά εγώ είμαι -1,5 αλλά δεν πιάνετε γιατί κάνω διατροφή...μόλις γεννήσω θα τα πάρω όλα πίσω!


DqKrp2.png YmSBp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια, πολυ χαρηκα που διαβασα απο ολες ωραια νεαααα! :-D Ανυπομονω κι εγω να μαθω φυλο, καθαρα απο περιεργεια, για να ξερω πως να απευθυνομαι στο μωρακι μου, χαχα! Αλλα εχω εντονο ενστικτο για αγορι, να δουμε ποσο μεσα θα πεσω.

Καλη επιτυχια και στο @Koulouri μας που παει αυριο για αυχενικη, ολα θα ειναι τελεια! 

Εμας ακομη δε μας εκλεισε Β' επιπεδου, στις 5/2 που εχω το επομενο ραντεβου θα το κλεισουμε λογικα. Επισης, εχω αρχισει κ βλεπω στρογγυλη την κοιλιτσα (και μου ειπε χτες κ ο συντροφος μου "Πωπω, μεγαλωσε ξαφνικα!" και δεν ξερω αν ειναι απο καποια κατακρατηση/πρηξιμο πλεον, ή καθαρα κοιλια εγκυμοσυνης! Εσεις ποτε φανηκατε "εγκυες" στην τωρινή ή προηγουμενη εγκυμοσυνη; :)

Αυτη τη βδομαδα ξεκιναω κι εγω σιδηρο καθημερινα και ασβεστιο ανα δυο μερες, εξετασεις μεχρι τωρα ειχα καλες αλλα μαλλον τα δινει προληπτικα μεχρι να κανω τις επομενες! Ελπιζω να μη μου φερει δυσκοιλιοτητα ο σιδηρος γιατι επαιρνα ως παιδι και ηταν χαλιααα!

Οσο για τυρια που αναφερατε, εγω δεν τρωω καθολου γαλακτοκομικα και γενικα ζωικα, ειμαι φυτοφαγος (vegan) σχεδον 3 χρονια πλεον, αλλα οπως ανεφερθηκε πιο πανω δεν κανει να τρωτε μη παστεριωμενα! Επισης οταν παιρνετε σιδηρο, να μην τα τρωτε κοντα με τον σιδηρο γιατι εμποδιζουν την απορροφηση του (γι αυτο δεν παιρνουμε και σιδηρο ταυτοχρονα με συμπληρωμα ασβεστιου, οπως θα σας εχει πει ο γιατρος σας). Εμενα μου ειπε να παιρνω τον σιδηρο μαζι με το φυλλικο το πρωι, κ ασβεστιο το απογευμα. Επισης την απορροφηση του σιδηρου βοηθαει παρα πολυ η βιταμινη C!

Πρεπει να σας πω οτι εχει ανοιξει η ορεξη μου και τρωω αρκετα εως πολυ (προσπαθω καπως υγιεινα ομως), χιχι! Οι αναγουλες κ εμετοι φαινονται κατι τοσο μακρινο! Αρχισα να ζηταω και γλυκακια αλλα με μετρο, γιατι εχω εναν φοβο για το σακχαρο, αλλα κοριτσια μου ειχε λειψει πολυ το να χορτασω... Ελπιζω να μην ταλαιπωρειται καμια σας πλεον με αναγουλες!

 


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ το θέμα των κιλών πονάει πολύ...

Κλείνω τη 18η σε λίγες μέρες και πήρα 5 κιλά.

Ωστόσο τα πήρα στην αρχή. Μεσα σε 1.5 μήνα.

Ισως επειδή έκοψα το τσιγάρο και είχα εμετούς, αναγούλες...ήθελα μόνο γλυκά, πατατάκια και όλα τα σχετικά...

Εδω και 1.5 μήνα δεν πήρα άλλο...!

Β επιπέδου έκλεισα 24η βδομάδα ...3 Μαρτίου...

Αυτά :)


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Antila είπε:

Καλησπερα κοριτσακια, πολυ χαρηκα που διαβασα απο ολες ωραια νεαααα! :-D Ανυπομονω κι εγω να μαθω φυλο, καθαρα απο περιεργεια, για να ξερω πως να απευθυνομαι στο μωρακι μου, χαχα! Αλλα εχω εντονο ενστικτο για αγορι, να δουμε ποσο μεσα θα πεσω.

Καλη επιτυχια και στο @Koulouri μας που παει αυριο για αυχενικη, ολα θα ειναι τελεια! 

Εμας ακομη δε μας εκλεισε Β' επιπεδου, στις 5/2 που εχω το επομενο ραντεβου θα το κλεισουμε λογικα. Επισης, εχω αρχισει κ βλεπω στρογγυλη την κοιλιτσα (και μου ειπε χτες κ ο συντροφος μου "Πωπω, μεγαλωσε ξαφνικα!" και δεν ξερω αν ειναι απο καποια κατακρατηση/πρηξιμο πλεον, ή καθαρα κοιλια εγκυμοσυνης! Εσεις ποτε φανηκατε "εγκυες" στην τωρινή ή προηγουμενη εγκυμοσυνη; :)

Αυτη τη βδομαδα ξεκιναω κι εγω σιδηρο καθημερινα και ασβεστιο ανα δυο μερες, εξετασεις μεχρι τωρα ειχα καλες αλλα μαλλον τα δινει προληπτικα μεχρι να κανω τις επομενες! Ελπιζω να μη μου φερει δυσκοιλιοτητα ο σιδηρος γιατι επαιρνα ως παιδι και ηταν χαλιααα!

Οσο για τυρια που αναφερατε, εγω δεν τρωω καθολου γαλακτοκομικα και γενικα ζωικα, ειμαι φυτοφαγος (vegan) σχεδον 3 χρονια πλεον, αλλα οπως ανεφερθηκε πιο πανω δεν κανει να τρωτε μη παστεριωμενα! Επισης οταν παιρνετε σιδηρο, να μην τα τρωτε κοντα με τον σιδηρο γιατι εμποδιζουν την απορροφηση του (γι αυτο δεν παιρνουμε και σιδηρο ταυτοχρονα με συμπληρωμα ασβεστιου, οπως θα σας εχει πει ο γιατρος σας). Εμενα μου ειπε να παιρνω τον σιδηρο μαζι με το φυλλικο το πρωι, κ ασβεστιο το απογευμα. Επισης την απορροφηση του σιδηρου βοηθαει παρα πολυ η βιταμινη C!

Πρεπει να σας πω οτι εχει ανοιξει η ορεξη μου και τρωω αρκετα εως πολυ (προσπαθω καπως υγιεινα ομως), χιχι! Οι αναγουλες κ εμετοι φαινονται κατι τοσο μακρινο! Αρχισα να ζηταω και γλυκακια αλλα με μετρο, γιατι εχω εναν φοβο για το σακχαρο, αλλα κοριτσια μου ειχε λειψει πολυ το να χορτασω... Ελπιζω να μην ταλαιπωρειται καμια σας πλεον με αναγουλες!

 

Πόσο σε καταλαβαίνω! Δε θυμαμαι Πότε είπα ότι χόρτασα η λαχτάρισα κάτι κ κατάφερα να φ φάω. Εμετους λόγους αυτή τη φορά Αλλά αυτή η ξινιλα κ η κάουρα άλλο πραμα


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...