Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα να έχουμε ...σήμερα εχω άδεια οπότε σπίτι με τα παιδάκια μου, πως είστε γενικα... έχουν μείνει κοπέλες για αυχενική ...  αν ναι εύχομαι καλα αποτελέσματα και να απολαύσουν την εξέταση....

 Όσο για τα υγρά που διάβασα ειναι φυσιολογικά μην αγχώνεστε υπάρχει μεγαλύτερη λιπαρότητα και υγρασία στην περιοχή.

Καλημερα και πάλι !

Επίσης @Αγορομανα4 καλώς ήρθες με το καλό και το νεο σου αγοράκι απο ότι κατάλαβα μπράβο σου που πας και για τεταρτη καισαρική μου φαίνεται απίστευτο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα,

Είμαι και γω μέλουσα - πρώτα ο Θεός - μανούλα του καλοκαιριού, είμαι 13 εβδομάδων έγκυος μέσω εξωσωματικής, στο δεύτερο... προχθές έκανα αυχενική και papp-a, και βγήκε λίγο κακή η αιματολογική, και έτσι αυξήθηκαν πολύ οι πιθανότητες για τρισωμία 13... υπάρχει παρόμοια εμπειρία με καμιά μαμά εδώ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Alex_mfpm είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα να έχουμε ...σήμερα εχω άδεια οπότε σπίτι με τα παιδάκια μου, πως είστε γενικα... έχουν μείνει κοπέλες για αυχενική ...  αν ναι εύχομαι καλα αποτελέσματα και να απολαύσουν την εξέταση....

 Όσο για τα υγρά που διάβασα ειναι φυσιολογικά μην αγχώνεστε υπάρχει μεγαλύτερη λιπαρότητα και υγρασία στην περιοχή.

Καλημερα και πάλι !

Επίσης @Αγορομανα4 καλώς ήρθες με το καλό και το νεο σου αγοράκι απο ότι κατάλαβα μπράβο σου που πας και για τεταρτη καισαρική μου φαίνεται απίστευτο...

Τυχερουλα που είχες άδεια κ χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Εγώ είχα αυχενική την Παρασκευή, όλα καλά δόξα τω Θεώ!

@xnoudaki είχα ρωτήσει κ εγώ τη γιατρό μου για τα υγρά κ μου είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό και να μην φοράω σερβιετακι γτ μπορεί να προκαλέσει άλλα θέματα..

Καλώς ήρθαν και οι καινούργιες κοπέλες! Με το καλό τα μωρά σας! @nene Όλα καλά να πάνε! Οι μετρήσεις της αυχενικής τι εδειξαν; Ο γιατρός σου είπε κάτι;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια??δεν μου είπε κάτι ο γιατρός μου που του το ανέφερα.έχω πάαααρα πολλά δεν γίνεται αν δεν φοράω,ειδικά όταν είμαι στην δουλειά.θα δω μήπως δεν φοράω τουλάχιστον το βράδυ.


wyp6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , xnoudaki είπε:

αλήθεια??δεν μου είπε κάτι ο γιατρός μου που του το ανέφερα.έχω πάαααρα πολλά δεν γίνεται αν δεν φοράω,ειδικά όταν είμαι στην δουλειά.θα δω μήπως δεν φοράω τουλάχιστον το βράδυ.

Ρωτησε τον καλύτερα γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Εμένα π.χ.μου είπε να μη φοράω γιατί μου προκαλεί και φαγούρα..


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Καλή βδομάδα σε όλες.

Σήμερα ήταν κακή μέρα. Είχα έντονους πόνους. Ένιωθα σαν να πίεζα ένα όργανό μου κάθε φορά που καθόμουν... θα πάω σε λίγο να με δει ο γιατρός μου...

Ανησυχώ λιγάκι αλλά εντάξει. Ελπίζω και εύχομαι να στε καλύτερα.

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, iwanna24 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Καλή βδομάδα σε όλες.

Σήμερα ήταν κακή μέρα. Είχα έντονους πόνους. Ένιωθα σαν να πίεζα ένα όργανό μου κάθε φορά που καθόμουν... θα πάω σε λίγο να με δει ο γιατρός μου...

Ανησυχώ λιγάκι αλλά εντάξει. Ελπίζω και εύχομαι να στε καλύτερα.

 

Περιμένουμε νέα ολα καλα θα'ναι 


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, angeliki1979 είπε:

Καλημέρα

θα πάω αύριο για την αυχενική και τις  εξετάσεις αίματος-μπορεί να μάθω και το φύλλο!

εχω και κάτι καούρες αλλο πράγμα

Καλή επιτυχία...όλα να πάνε τέλεια και να απολαύσεις το μωράκι σου!!!!!!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια με τις όμορφες κοιλίτσες! Πως είστε σήμερα ;  Εγω νιώθω τρομερή εξάντληση γιατι άρχισε πλέον η συγκοινωνία να με κουράζει ειδικά οταν δεν βρίσκω θέση... ειναι άστα να πανε μια ώρα η διαδρομή και μετά σπίτι τρέξιμο ευτυχώς σήμερα δεν είχαμε δραστηριότητες όποτε τελείωσα το σίδερο και τώρα άραξα για λίγο μιας και ο άντρας μου δεν δουλεύει σήμερα το απόγευμα και ασχολείται με τα παιδιά.

@nene καλώς ήρθες και με το καλό το νεο σου μπεμπακι...κοιτά φαντάζομαι κανένας δεν μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά και εμένα στον τρίτο μου είχε βγει άσχημο αποτέλεσμα και τελικά έκανα λήψη τροφοβλαστη...αρκετά επίπονη και ψυχοφθόρα διαδικασία και η αν αμόνι ζόρικη αλλά οταν βγήκαν τα αποτελέσματα τα ξέχασα όλα και δόξα το Θεό πήγαν όλα μια χαρά ...τι ποσοστό σου δίνουν αν θες βέβαια μου λες.

@Αγορομανα4 ναι μπερδεύτηκα νόμιζα είχες τρεις καισαρικές :) αλλά και πάλι δίδυμα πρέπει λίγο να ειναι ζόρικα τουλάχιστον μέχρι μια ηλικια φαντάζομαι ...όπως και να εχει με το καλό να υποδεχτείτε το νεο μέλος!

@iwanna24  όλα μια χαρά λοιπόν να ξέρεις τέτοια πονάκια θα υπάρχουν ειναι λογικό λόγω το ότι αλλάζουν και οι θέσεις μέσα μας και στριμώχνονται πιο πολυ...σε λίγο θα νιώθεις πιο καλα το μπεμπακι όποτε δεν θα ανησυχείς γι αυτό  τουλαχιστον

@angeliki1979 όλα καλα να πανε αύριο και να ευχαριστηθείς το μπεμπακι σου

Καλό απόγευμα σε όλα τα κορίτσια 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex_mfpm είπε:

Καλησπέρα κορίτσια με τις όμορφες κοιλίτσες! Πως είστε σήμερα ;  Εγω νιώθω τρομερή εξάντληση γιατι άρχισε πλέον η συγκοινωνία να με κουράζει ειδικά οταν δεν βρίσκω θέση... ειναι άστα να πανε μια ώρα η διαδρομή και μετά σπίτι τρέξιμο ευτυχώς σήμερα δεν είχαμε δραστηριότητες όποτε τελείωσα το σίδερο και τώρα άραξα για λίγο μιας και ο άντρας μου δεν δουλεύει σήμερα το απόγευμα και ασχολείται με τα παιδιά.

@nene καλώς ήρθες και με το καλό το νεο σου μπεμπακι...κοιτά φαντάζομαι κανένας δεν μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά και εμένα στον τρίτο μου είχε βγει άσχημο αποτέλεσμα και τελικά έκανα λήψη τροφοβλαστη...αρκετά επίπονη και ψυχοφθόρα διαδικασία και η αν αμόνι ζόρικη αλλά οταν βγήκαν τα αποτελέσματα τα ξέχασα όλα και δόξα το Θεό πήγαν όλα μια χαρά ...τι ποσοστό σου δίνουν αν θες βέβαια μου λες.

@Αγορομανα4 ναι μπερδεύτηκα νόμιζα είχες τρεις καισαρικές :) αλλά και πάλι δίδυμα πρέπει λίγο να ειναι ζόρικα τουλάχιστον μέχρι μια ηλικια φαντάζομαι ...όπως και να εχει με το καλό να υποδεχτείτε το νεο μέλος!

@iwanna24  όλα μια χαρά λοιπόν να ξέρεις τέτοια πονάκια θα υπάρχουν ειναι λογικό λόγω το ότι αλλάζουν και οι θέσεις μέσα μας και στριμώχνονται πιο πολυ...σε λίγο θα νιώθεις πιο καλα το μπεμπακι όποτε δεν θα ανησυχείς γι αυτό  τουλαχιστον

@angeliki1979 όλα καλα να πανε αύριο και να ευχαριστηθείς το μπεμπακι σου

Καλό απόγευμα σε όλα τα κορίτσια 

Η αληθεια ειναι οτι τη νιωθω συχνα...και χτες την ενιωθα και ηξερα οτι ειναι καλα...

Αλλα πονουσα αρκετα. Το χω παθει αλλη μια φορα... πριν κανα μηνα στη 15η βδομαδα.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Τα αποτελέσματα μου πριν τις αιματολογικές ήταν

Τρισωμία 21   1:664 - τρισωμία    18 1:1120 - τρισωμία 13 1:2354.

Μετά τις αιματολογικές όμως πήγαν

Τρισωμία 21   1:737 - τρισωμία    18 1:772 - τρισωμία 13 1:386.

Ο υπέρηχος ήταν καθόλα φυσιολογικός, ορατό ρινικό οστό, διαφάνεια 1,8, όλες οι καρδιακές λειτουργίες φυσιολογικά, ανάπτυξη 3 ημέρες μεγαλύτερη, και καλή κινητικότητα.

Στον υπέρηχο φάνηκε ένα φυσιολογικό έμβρυο. Αλλά η papp-a ήταν 1,17 (0,361 ΜοΜ). 

Διαβάζω ότι μπορώ τις τελευταίες μέρες, τι σημαίνει αυτό, και παράλληλα είμαι σε αναζήτηση γιατρού γιατί απο τον μέχρι στιγμής γιατρό (οχι της εξωσωματικής), δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη. Εχω κάπως βεβαρυμενο ιστορικό, η κύηση θεωρείται "πολύτιμη", όρος με τον οποίο δεν συμφωνώ καθόλου αλλά τελος πάντων. Είμαι σχεδόν 38 ετών εγκυος απο εξωσωματική, με μια παλίνδρομη, κάνω αντιπηκτικές, είχα στο παρελθόν κρίσεις πανικού (αν και το ξεπέρασα σε μεγάλο βαθμό, είχε σχέση με το αυτοάνοσο Χασιμότο που έχω) και φοβάμαι αρκετά την αμνιοπαρακέντηση για τις συσπάσεις που ίσως προκαλέσει... Αυτά... και το παλευω...

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, nene είπε:

 

 

Κορίτσι μου εύχομαι όλα να πάνε καλά. Θα πρέπει να είσαι ήρεμη όσο μπορείς....βοηθάει πολύ!

Εγώ σήμερα είμαι κρεββάτι....εκτός από ίωση, είχα και αιμορραγία το πρωί. Τώρα προγεστερόνη και ξάπλα...


DqKrp2.png YmSBp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...