Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, Antila είπε:

Και σε αυτό είμαστε "κοντά"! :) Εγώ έχω κάνει εξειδίκευση στην ειδ. αγωγή και αναλαμβάνω και παιδιά Γυμνασίου-Λυκείου με μαθησιακές!  Εσένα είναι πιο απαιτητική η δουλειά αφού δουλεύεις σε κέντρο... Δουλεύεις πολλές ώρες; Εγώ 3-4 ώρες τη μέρα, εκτός ΣΚ. Τουλάχιστον με τα ιδιαίτερα έχω μια χαλαρότητα, αλλά από την άλλη παρατηρώ αυτο που λες, έχω λιγότερη υπομονή, κουράζομαι πανεύκολα και αναρωτιέμαι τι θα γίνει όταν θα κουβαλάμε και την κοιλιά! Ήδη μετράω τις μέρες για το Πάσχα :-P.

Με τα άρρωστα το πέρασα και το περνάω κι εγώ, πλέον έχω μαζί μου πάντα μάσκα. Αφου αυτοί δεν καταλαβαίνουν, θα πάρουμε εμείς τα μέτρα μας! Χτες πήγα σε ένα σπιτι, ο μικρός καλά αλλά η μαμά του χάλια, βήχας, μύτη κτλ. Της είπα ότι αν δεν την πειράζει θα βάλω προληπτικά μάσκα, και είπε "στο μετρό κινδυνεύεις πιο πολύ". Μάλλον ενοχλήθηκε. Της απάντησα ότι δεν μπαίνω μετρό καθόλου συχνά γιατί βολεύει μόνο το αυτοκίνητο στα ιδιαίτερα, αλλά της υπενθύμισα ευγενικά ότι μπαίνω σε 3-4 σπίτια τη μέρα, με παιδιά που πάνε σε σχολεία γεμάτα ιώσεις (και λογικό αυτή την περίοδο), και ο γιατρός μου έχει ζητήσει να προσέχω 10 φορές παραπάνω. Ε μα πια!!

Ξέρετε τι έχω καταλάβει; Κάθε μαμά σκέφεται μόνο το παιδί της. Γι αυτό κάποιες τα στέλνουν σχολείο εντελώς άρρωστα ας πούμε, αντί να προστατεύσουν τα άλλα παιδιά. Γι αυτο δεν τους νοιάζει που θα μπει εγκυος στο σπίτι τους ενώ έχουν ίωση στο σπίτι... Τώρα στην εγκυμοσύνη μας τουλάχιστον πρέπει να σκεφτούμε και να προστατεύσουμε όσο μπορούμε τον εαυτό μας κι εμείς :) !

 

 

Δυστυχώς έτσι είναι...το μόνο καλό εκεί που δουλεύω είναι ότι αν κάποιο ειναι πολυ άρρωστο μπορω να το δώσω σε άλλη θεραπευτρια...

Δουλεύω καθε μερα 2 με 9.

Αν έρθει το Πασχα μετα θα επιστρεψω για 10 μέρες και μέτα άδεια...

Το μόνο καλό είναι πως έχω αντισώματα στον μεγαλοκυτταριο αλλιως θα χα και αυτο το αγχος :mad:

Δυστυχως είναι στον κοσμο τους ολοι...

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ω, δουλευεις πολλες ωρες..! Κουραγιο... Παλι καλά που έχεις το αντίσωμα! Κι εγώ το έχω ευτυχώς. Πολύ ωραία περίοδο θα βγεις σε άδεια! Θα ξεκουραστείς καλά μετά!

Επειδη δουλευω λιγες ωρες, και ειναι και οι εξετασεις των μαθητων Μάιο-Ιούνιο, δε με βλέπω να σταματάω καθόλου.. Στην ουσία δε με παίρνει να δώσω άδεια στον εαυτό μου, χαχα! Δε μπορώ και να τους κρεμάσω στις εξετάσεις. Αλλά αναρωτιέμαι πώς θα τη βγάλω. Είναι πάντα πιεστική περίοδος αυτή, πρέπει να το δω όμως πολύ χαλαρά φέτος γιατί θα είμαι και 8 μηνών και δε λέει! Ή θα τους άφηνα, ή θα τους κρατήσω αλλά χωρίς τον πανικό και το τρέξιμο κάθε χρονιάς. Όποιος διάβασε, διάβασε! :-P


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Antila είπε:

Ω, δουλευεις πολλες ωρες..! Κουραγιο... Παλι καλά που έχεις το αντίσωμα! Κι εγώ το έχω ευτυχώς. Πολύ ωραία περίοδο θα βγεις σε άδεια! Θα ξεκουραστείς καλά μετά!

Επειδη δουλευω λιγες ωρες, και ειναι και οι εξετασεις των μαθητων Μάιο-Ιούνιο, δε με βλέπω να σταματάω καθόλου.. Στην ουσία δε με παίρνει να δώσω άδεια στον εαυτό μου, χαχα! Δε μπορώ και να τους κρεμάσω στις εξετάσεις. Αλλά αναρωτιέμαι πώς θα τη βγάλω. Είναι πάντα πιεστική περίοδος αυτή, πρέπει να το δω όμως πολύ χαλαρά φέτος γιατί θα είμαι και 8 μηνών και δε λέει! Ή θα τους άφηνα, ή θα τους κρατήσω αλλά χωρίς τον πανικό και το τρέξιμο κάθε χρονιάς. Όποιος διάβασε, διάβασε! :-P

Οσο να ναι ειναι σημαντικο για μας να εχουμε τα αντισωματα διοτι μετα δεν ξερω τι θα καναμε!

Ειναι επικινδυνος ο μεγαλοκυτταριος αν δεν εχεις αντισωματα...

Η αληθεια ειναι οτι δεν θα αντεχα παραπανω...μα θα αντεξεις 8 μηνων να τρεχεις απο δω και απο κει?

Δεν ξερω...εγω δεν θα αντεχα...

 

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δυστυχως το καλοκαιρι κολλησε μια φιλη μου στον 3ο μηνα τον ιο, και περασε εφιαλτη μεχρι να κανει αμνιοπαρακεντηση και να βεβαιωθουν οτι δεν περασε στο μωρο. Πηρε πολυ βαρια φαρμακα, γενικως ηταν δυσκολα. Ευτυχως το μωρο ηταν υγιεστατο, δεν επηρεαστηκε και γεννηθηκε μια χαρα! Αλλα τοτε εμαθα κ εγω πρωτη φορα για τον ιο και το ειχα μεγαλο αγχος μεχρι να δω οτι εχω αντισωμα. Κυριως επειδη ειμαι σε επαφη με πολλα παιδια. Ολα καλα! Δεν εχω αντισωμα στο τοξοπλασμα βεβαια, κ προσεχω πολυ τα σαλατικα, και δεν καθαριζω την αμμο των γατιων μου! :)

Ειλικρινα δεν ξερω αν θα αντεξω. Θα δω πως θα ειναι η εγκυμοσυνη και προς το Πασχα. Αν ειναι πολυ ευκολη και μπορω να δουλευω σχετικα λιγες ωρες την ημερα, θα ειναι καλα. Αλλιως πρεπει να βρω συναδελφο να με καλυψει σε περιοδο εξετασεων, πραγμα σχεδον αδυνατο, ή να εχω βγαλει ολη την υλη μεχρι αρχες Μαϊου, μετα να σταματησω, και να τους κανω μονο 2-3 ωρες προετοιμασια πριν το μαθημα που εξεταζονται. Ευτυχως εχω μεχρι Α Λυκειου φετος, πολυ τυχερη που δεν εχω μεγαλυτερα. Δε θα τα αναλαμβανα βασικα!

 


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Antila είπε:

Ναι, δυστυχως το καλοκαιρι κολλησε μια φιλη μου στον 3ο μηνα τον ιο, και περασε εφιαλτη μεχρι να κανει αμνιοπαρακεντηση και να βεβαιωθουν οτι δεν περασε στο μωρο. Πηρε πολυ βαρια φαρμακα, γενικως ηταν δυσκολα. Ευτυχως το μωρο ηταν υγιεστατο, δεν επηρεαστηκε και γεννηθηκε μια χαρα! Αλλα τοτε εμαθα κ εγω πρωτη φορα για τον ιο και το ειχα μεγαλο αγχος μεχρι να δω οτι εχω αντισωμα. Κυριως επειδη ειμαι σε επαφη με πολλα παιδια. Ολα καλα! Δεν εχω αντισωμα στο τοξοπλασμα βεβαια, κ προσεχω πολυ τα σαλατικα, και δεν καθαριζω την αμμο των γατιων μου! :)

Ειλικρινα δεν ξερω αν θα αντεξω. Θα δω πως θα ειναι η εγκυμοσυνη και προς το Πασχα. Αν ειναι πολυ ευκολη και μπορω να δουλευω σχετικα λιγες ωρες την ημερα, θα ειναι καλα. Αλλιως πρεπει να βρω συναδελφο να με καλυψει σε περιοδο εξετασεων, πραγμα σχεδον αδυνατο, ή να εχω βγαλει ολη την υλη μεχρι αρχες Μαϊου, μετα να σταματησω, και να τους κανω μονο 2-3 ωρες προετοιμασια πριν το μαθημα που εξεταζονται. Ευτυχως εχω μεχρι Α Λυκειου φετος, πολυ τυχερη που δεν εχω μεγαλυτερα. Δε θα τα αναλαμβανα βασικα!

 

Και γω ειχα αγχος να δω αν εχω τα αντισωματα αυτα...ευτυχως μολις ειδα οτι τα εχω πηρα βαθια ανασα...

Ουτε εγω εχω για το παλιοτοξοπλασμα. Και χω φαει τοση βρωμια...καλα για ζωα απειρα...αφου, παντα φιλαγα ακομα και τα αδεσποτα!!!

Και ομως δεν καταφερα να κολλησω...οποτε προσεχω πολυ εξω δεν τρωω κρεατα μονο φετα και πατατες...

Καλα εγω ειμαι και τρελη...δεν ειμαι παραδειγμα προς μιμηση..βεβαια οσο φευγω απο τον 5ο ηρεμω...μετα τον 6ο δεν αγχωνομαστε τοσο γι' αυτο :oops:

 

  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια πως ειστε;; Εμενα η αγωνια μου κορυφωνεται για αυριο! Θελω να δω το μωρακι, να ακουσουμε οτι ολα ειναι καλα, να παρω παλι ανασα! Προχτες ενιωσα κ ενα φτερουγισματακι, σαν "φρουυυτ", σαν να αναπουπουλιασε ενα πουλακι στιγμιαια! Ανυπομονω να αρχισω να αισθανομαι κανονικα το μωρακι και να αρχισουμε την "επικοινωνια".

Εχω βγαλει εν τω μεταξυ κατι σπιθουρακια στο πανω μερος της μιας παλαμης, σαν μικροσκοπικα σπυρακια οπως αν βγαζαμε αλλεργια σε κατι, κ σημερα (μετα απο 10+ μερες), εβγαλα κ στον ενα αστραγαλο. Ξεκινησα να νιωθω φαγουρα, κοιταξα το ποδι μου κ τα ειδα να εμφανιζονται! Γυρω στα 20 βγηκαν μεσα σε λιγα λεπτα, μετα εβαλα μια κρεμουλα σωματος κ ηρεμησαν κ σταματησα να ξυνομαι ή να βγαζω αλλα. Λετε να ειναι καμια δερματιτιδα που οφειλεται στην εγκυμοσυνη; Διαβαζα για κνιδωση κ ατοπικη δερματιτιδα ομως δεν εχω ξαναπαθει κατι τετοιο κ δεν ξερω τι ειναι το δικο μου! Αυριο θα ρωτησω το γιατρο! Εσεις ειχατε ή εχετε καποια ευαισθησια στο δερμα;


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Antila είπε:

Κοριτσια πως ειστε;; Εμενα η αγωνια μου κορυφωνεται για αυριο! Θελω να δω το μωρακι, να ακουσουμε οτι ολα ειναι καλα, να παρω παλι ανασα! Προχτες ενιωσα κ ενα φτερουγισματακι, σαν "φρουυυτ", σαν να αναπουπουλιασε ενα πουλακι στιγμιαια! Ανυπομονω να αρχισω να αισθανομαι κανονικα το μωρακι και να αρχισουμε την "επικοινωνια".

Εχω βγαλει εν τω μεταξυ κατι σπιθουρακια στο πανω μερος της μιας παλαμης, σαν μικροσκοπικα σπυρακια οπως αν βγαζαμε αλλεργια σε κατι, κ σημερα (μετα απο 10+ μερες), εβγαλα κ στον ενα αστραγαλο. Ξεκινησα να νιωθω φαγουρα, κοιταξα το ποδι μου κ τα ειδα να εμφανιζονται! Γυρω στα 20 βγηκαν μεσα σε λιγα λεπτα, μετα εβαλα μια κρεμουλα σωματος κ ηρεμησαν κ σταματησα να ξυνομαι ή να βγαζω αλλα. Λετε να ειναι καμια δερματιτιδα που οφειλεται στην εγκυμοσυνη; Διαβαζα για κνιδωση κ ατοπικη δερματιτιδα ομως δεν εχω ξαναπαθει κατι τετοιο κ δεν ξερω τι ειναι το δικο μου! Αυριο θα ρωτησω το γιατρο! Εσεις ειχατε ή εχετε καποια ευαισθησια στο δερμα;

Καλησπέρα.

Εμένα τα χέρια μου είναι χάλια...

Η παθολόγος είπε δερματίτιδα...

Δεν ξέρω τι να κάνω...αύριο θα το δείξω και στο γιατρό...είναι σε άθλια κατάσταση...

Γενικά, εμφάνισα ξηροδερμία παντού...τα χέρια όμως είναι το αποκορύφωμα!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλησπέρα.

Εμένα τα χέρια μου είναι χάλια...

Η παθολόγος είπε δερματίτιδα...

Δεν ξέρω τι να κάνω...αύριο θα το δείξω και στο γιατρό...είναι σε άθλια κατάσταση...

Γενικά, εμφάνισα ξηροδερμία παντού...τα χέρια όμως είναι το αποκορύφωμα!

Αρα εσυ δε βγαζεις σπυρακια αλλα ξηροδερμια; Λογικα θα ειναι λογω εγκυμοσυνης αλλα για να δουμε! Αν χρειαστει θα παω κι εγω σε δερματολογο μετα να μου δωσει αλοιφη, γιατι αυτα που εβγαλα στα χερια δεν φουντωσαν αλλο, αλλα δεν υποχωρουν κιολας, απλως τα εχω εκει και καθονται! Ειναι σαν ξαφνικη αλλεργια. Εσυ τι αλλο εχεις εκτος απ το ξηρο δερμα; Ξυνεσαι κιολας;


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antila είπε:

Κοριτσια πως ειστε;; Εμενα η αγωνια μου κορυφωνεται για αυριο! Θελω να δω το μωρακι, να ακουσουμε οτι ολα ειναι καλα, να παρω παλι ανασα! Προχτες ενιωσα κ ενα φτερουγισματακι, σαν "φρουυυτ", σαν να αναπουπουλιασε ενα πουλακι στιγμιαια! Ανυπομονω να αρχισω να αισθανομαι κανονικα το μωρακι και να αρχισουμε την "επικοινωνια".

Εχω βγαλει εν τω μεταξυ κατι σπιθουρακια στο πανω μερος της μιας παλαμης, σαν μικροσκοπικα σπυρακια οπως αν βγαζαμε αλλεργια σε κατι, κ σημερα (μετα απο 10+ μερες), εβγαλα κ στον ενα αστραγαλο. Ξεκινησα να νιωθω φαγουρα, κοιταξα το ποδι μου κ τα ειδα να εμφανιζονται! Γυρω στα 20 βγηκαν μεσα σε λιγα λεπτα, μετα εβαλα μια κρεμουλα σωματος κ ηρεμησαν κ σταματησα να ξυνομαι ή να βγαζω αλλα. Λετε να ειναι καμια δερματιτιδα που οφειλεται στην εγκυμοσυνη; Διαβαζα για κνιδωση κ ατοπικη δερματιτιδα ομως δεν εχω ξαναπαθει κατι τετοιο κ δεν ξερω τι ειναι το δικο μου! Αυριο θα ρωτησω το γιατρο! Εσεις ειχατε ή εχετε καποια ευαισθησια στο δερμα;

Αν βλέπεις ότι εμφανιζεις σπυρακια κ έχεις κ φαγούρα καλό θα ήταν να ελεγξεις τις τρανσαμινασες. Μπορεί να είναι αυξημένες κ να χρειαστεί να κάνεις κάποια ειδική διατροφή ή κ φαρμακευτικη αγωγή. Αν είναι κάτι τέτοιο μην αγχωνεσαι απλά καμία φορά προκαλείται απ την εγκυμοσύνη. Θα σ πει κ ο γιατρός λογικά αν είναι κάτι τέτοιο. Μπορείς να το αναφέρεις κ εσύ για να είσαι σίγουρη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα για τη χολοσταση κυησης η αληθεια ειναι, πανικοβληθηκα επειδη μιλαει για ενδομητριο θανατο κτλ, και θελω να πιστευω οτι δεν εχω τετοιο πραγμα... Δεν εχω φαγουρα παρα μονο τη στιγμη που βγαινουν αυτα τα σπινθουρακια, αλλα θα το αναφερω αυριο μπας και ελεγξουμε κι αυτο στις αιματολογικες.

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Antila είπε:

Διαβασα για τη χολοσταση κυησης η αληθεια ειναι, πανικοβληθηκα επειδη μιλαει για ενδομητριο θανατο κτλ, και θελω να πιστευω οτι δεν εχω τετοιο πραγμα... Δεν εχω φαγουρα παρα μονο αυτα τα σπινθουρακια, αλλα θα το αναφερω αυριο μπας και ελεγξουμε κι αυτο στις αιματολογικες.

Μακάρι να μην έχεις κάτι τέτοιο αλλά κ να έχεις μην αγχωνεσαι, ενδομήτριος θάνατος μπορεί να συμβεί αν δεν το έχουν πάρει χαμπαρι καθόλου κ δεν έχουν πάρει τα μέτρα τους. Ξέρω κοπέλες που είχαν κ  μια χαρά εξελίχθηκε η κύηση, απλά χρειάζεται παρακολούθηση. Συγνώμη κιόλας που σ ανέφερα κάτι τέτοιο για τα σπυρακια απλά αν τυχόν είναι αυτο χρειάζεται παρακολούθηση κ να μην το αμελεις σκεπτόμενη ότι είναι κάποια αλλεργία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω! Καλο ειναι να σκεφτομαστε ολα τα ενδεχομενα! Απλως ολα τα γιγαντωνω στο μυαλο μου και σκεφτομαι το χειροτερο πιθανο σεναριο, απο οσα τυχον διαβασω ή ακουσω :P . Ευχομαι να μην ειναι παρα μονο μια απλη κι αθωα ατοπικη δερματιτιδα!

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Antila είπε:

Σ ευχαριστω! Καλο ειναι να σκεφτομαστε ολα τα ενδεχομενα! Απλως ολα τα γιγαντωνω στο μυαλο μου και σκεφτομαι το χειροτερο πιθανο σεναριο, απο οσα τυχον διαβασω ή ακουσω :P . Ευχομαι να μην ειναι παρα μονο μια απλη κι αθωα ατοπικη δερματιτιδα!

Σε καταλαβαίνω γιατί κ εγώ έτσι έκανα στην εγκυμοσύνη, μόνο τα χειρότερα σενάρια είχα στο μυαλό μ. Σ εύχομαι να είναι απλά μία δερματίτιδα!!! :-D:-D κ με το καλό να γεννήσεις ένα υγιέστατο μωρακι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ,αντε να έρθει η αυριανή μέρα να δούμε τα μπεμπακι α μας και να έχουμε όμορφα νεακια...ανυπομονώ και εγω αρκετά 

@Antila καλό θα κανεις όντως να το αναφέρεις στον γιατρό σου για να κανεις έναν έλεγχο αν και αυτό που ανέφερες συνήθως προκαλεί έκζεμα και φαγούρα έντονη στην κοιλιά ...πιο πολυ μου κανει σε αλλεργία αλλά παρόλα αυτά ας είσαι σίγουρη εσυ...

οι υπόλοιπες κοπέλες πως τα περνάτε ... σήμερα είχε και καταπληκτική μέρα για βολτούλα 

αντε με όμορφα νεακια αύριο και καλή βδομάδα να έχουμε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Antila εμένα τα χέρια μου είναι σκασμένα σε μεγάλο βαθμό...επίσης έχουν παντού κοκκινίλες, μοβ και καφέ σημάδια...είναι σαν καμμενα να το πω?!? Διαβασα για τη χολοσταση και λεει δεν εμφανιζεις εξανθηματα...απλα εχεις εντονη φαγουρα. Δεν εχεις κατι τετοιο...μην κανεις σαν και μενα και χαλας την υπεροχη περιοδο που ζεις!!!

Ειμαι σιγουρη πως δεν ειναι ουτε δερματιτιδα...απλα πολλες φορες στην εγκυμοσυνη το δερμα επηρεαζεται ευκολα!!!

Σχετικα με τα δικα μου...η παθολόγος ειπε δερματιτιδα...τωρα θα δω τι θα πει και ο γιατρος αυριο...

Δεν πιστευω πως ειναι κατι... η αληθεια ειναι οτι τα πλενω συχνα και τοτε ερεθιζονται ακομα περισσοτερο! Βάζω μονο μια κρέμα χεριων χωρις αρωμα απο το φαρμακειο μου την εδωσαν..φαγουρα δεν εχω...εχω ομως τσουξιμο καθως εχουν εμφανισει και γρατζουνιες...αστα δραμα! Σιχαινομαι τα ιδια μου τα χερια :?

 

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...