Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!! Πώς είστε;;

@t1t1n4k1 τέλεια η αυχενική έτσι; κ εγώ ανυπομονώ!! Τέλεια, όλα καλά πήγαν! ναι Ξάνθη είναι η γιατρός μου, είμαι πολύ ευχαριστημένη αλλά θέλω να γεννήσω Θεσσαλονίκη, γιατί από εκεί κατάγομαι και αισθάνομαι περισσότερη ασφάλεια! Εσύ πού θα γεννήσεις;; Είσαι από εδώ κοντά;;

Ρώτησα για Θεσσαλονίκη αν θα γεννήσει καμία για να πάρω γνώμες! Είμαι σε έρευνα και γιατρού και κλινικής! @xnoudaki έχεις αποφασίσει πού θα γεννήσεις;;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Πώς είστε;;

@t1t1n4k1 τέλεια η αυχενική έτσι; κ εγώ ανυπομονώ!! Τέλεια, όλα καλά πήγαν! ναι Ξάνθη είναι η γιατρός μου, είμαι πολύ ευχαριστημένη αλλά θέλω να γεννήσω Θεσσαλονίκη, γιατί από εκεί κατάγομαι και αισθάνομαι περισσότερη ασφάλεια! Εσύ πού θα γεννήσεις;; Είσαι από εδώ κοντά;;

Ρώτησα για Θεσσαλονίκη αν θα γεννήσει καμία για να πάρω γνώμες! Είμαι σε έρευνα και γιατρού και κλινικής! @xnoudaki έχεις αποφασίσει πού θα γεννήσεις;;

Απο Ξάνθη κ εγω. Θα γεννήσω ξανθη στο νοσοκομείο. Είναι καλα αν ανοίξεις κ καρτέλα κ έχουν το ιστορικό σ μια χαρα. Είναι το πρώτο σου?


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!πως είστε?

@Agusta εγώ είμαι από σέρρες και ο γιατρός μου συνεργάζεται με όλες τις ιδιωτικές κλινικές συν ότι κάνει κάποιες εφημερείες στο παπαγεωργίου.Ακόμα δεν μιλήσαμε για το που θα γεννήσω αλλά αν είχα να επιλέξω ιδιωτική κλινική θα πήγαινα στο γεννεσις.


wyp6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

@t1t1n4k1 δεν αμφιβάλλω ότι είναι καλά το νοσοκομείο απλά δν έχω ούτε ενα χρόνο χρόνο στην πόλη της Ξάνθης και για να αισθάνομαι εγώ καλά έλεγα να γεννήσω Θεσσαλονίκη! Άσε που η γιατρός μου συνεργάζεται με την κλινική της Καβάλας και μου φαίνεται λίγο άκυρο! Θα πάω Θεσσαλονίκη αφού ξεκινήσει η άδειά μου, δν έχει και ο άντρας μου υποχρεώσεις εκείνη την περίοδο, οπότε έτσι το σκέφτομαι! Έχω στο μυαλό μου 3 γιατρούς και οι 3 συνεργάζονται με το Γεννεσις που λέει η @xnoudaki και το σκέφτομαι κ εγώ σοβαρά!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!! Μου λειψατε!! :) Ειχα παλι θεμα με τον υπολογιστη, απο κινητο δε μπορω να μπω στο φορουμ οποτε σας εχασα λιγο! Διαβασα ομορφα νεακια ομως και πολυ χαρηκα! Καλωσοριζω κι εγω τα νεα κοριτσια και ευχομαι με το καλο σε ολες μας!

Θα παραθεσω σε λιγο το πινακακι μας, γιατι εχω μερες να το ανανεωσω, κ επειδη εχω χασει πολλες σελιδες αν μπορειτε (οσες δε δειτε το ονομα σας) γραψτε μου απο κατω ΤΕΡ και ΠΗΤ να σας βαλω :wub:. Συγγνωμη που σας βαζω να τα ξαναγραφετε!!

Εγω πηγα τη Δευτερα για αλλο λογο στο γιατρο κ ημασταν με τους γονεις μου, που ηρθαν απο Κρητη, οποτε ο ιδιος προτεινε να δουμε το μωρο γιατι εκεινοι δε θα ειχαν ισως παλι την ευκαιρια! Κι ετσι το ειδαμε εκπληξη! Το επομενο ραντεβου μας λοιπον μεταφερθηκε για 5/2. Λοιποοον! Ο υπερηχος το εβγαλε 9 μερες μεγαλυτερο αυτη τη φορα (στην αρχη ξεκινησαμε με 5 μερες διαφορά και ολο ανεβαινει σταδιακα, θα σταματησει καπου φανταζομαι;!), σημερα ειμαι με βαση ΤΕΡ 13+4 και με βαση τον υπερηχο 14+6!

Ο γιατρος ειπε οτι θα κραταμε την ΤΕΡ, για να μη θεωρουμε οτι θα χρειαστει να γεννησω νωριτερα! Το μωρακι ηταν 9 εκ χωρις τα ποδαρακια, το ειδαμε και 3D! Eιδα ξεκαθαρα τις παλαμες και τα δαχτυλακια να ανοιγοκλεινουν, γονατακια να λυγιζουν, σε καποια φαση μαλιστα τεντωθηκε οσο πιο πολυ μπορουσε σαν να ηθελε να ξεμουδιασει, και βαλαμε τα γελια! Οταν το πρωτοειδαμε κοιμοταν μπρουμυτα αλλα το ενοχλησαμε λιγο και ξυπνησε! Φυλο δε μας αφησε να δουμε καλα, κατι τσιμπησε ο γιατρος αλλα δε μου το ειπε ακομη για να μην το δεσω κομπο λεει, ομως εγω του ειπα "γιατρε, εδω κ καιρο νιωθω οτι ειναι αγορι παντως, αν και απο παλια ελεγα οτι θελω κοριτσι οπωσδηποτε, αλλα πλεον δε με νοιαζει, μονο να ειναι γερο" και δεν το απεκλεισε, μονο χαμογελασε! Για να δουμε :-P.

Ανυπομονω να νιωσω κ εγω τις "φουσκιτσες να σκανε" που λετε κι εσεις! Λογικα σε σε 2-3 βδομαδες;!

Οσο για βαρος, ξεκινησα 64, εφτασα 61 λογω εμετων-ναυτιας, και προχτες ημουν 65. Η κοιλιτσα εχει πεταχτει λιγο κ ειναι σαν πρησμενη, οποτε ψιλοφαινεται και μου εδωσαν κ προτεραιοτητα σε σουπερ μαρκετ, χωρις να το ζητησω, δε φανταζεστε τη χαρα μου, χαχαχαχα!

Τελος, εδω και 3-4 μερες αρχισε να ποναει η κοιλια μου, χαμηλα στη μητρα, οταν πχ περπαταω νιωθω μια ενοχληση, ενα βαρος, σαν σουβλιτσες. Σαν να αισθανομαι μια κινητικοτητα, εναν πονο περιοδου, δεν ξερω! Ο γιατρος ειπε βεβαια οτι ειναι λογικο. Εσεις αρχισατε να πονατε οταν αρχισε να μεγαλωνει η μητρα;

Ανυπομονω να μαθαινω παλι καλα νεα απο ολες!

*** ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2018!!! ***

1. Manoulomamaka   TEΡ 29/9/2017     -   ΠΗΤ 6/7/2018!!!   

2. DaphneD                  TEΡ  3/10/2017    -   ΠΗΤ 10/7/2018!!!

3. Mariza83                  TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 20/7/2018!!!

4. Antila                         TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!

5. t1t1n4k1                   TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!

6. Depy@@                   ΤΕΡ 13/10/2017   -   ΠΗΤ 23/7/2018!!!

7. toniasu                      ΤΕΡ 26/10/2017   -   ΠΗΤ 30/7/2018!!!

8. anastella                  TEΡ 24/10/2017   -   ΠΗΤ 31/7/2018!!!

9. Dinaki94                   ΤΕΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

10. Alex_mfpm             TEΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

11. Caty                        TΕΡ 26/10/2017   -   ΠΗΤ 2/8/2018!!!

12. Koulouri                  ΤΕΡ 30/10/2017   -  ΠΗΤ 6/8/2018!!!

13. Niki1989                 ΤΕΡ 3/11/2017     -  ΠΗΤ 10/8/2018!!!

14. Agusta                    ΤΕΡ 4/11/2017   -    ΠΗΤ 11/8/2018!!!

15. angeliki1979           TEΡ 6/11/2017   -   ΠΗΤ 13/8/2018!!!

Με το καλό, κορίτσια! Να έχουμε τελειόμηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια στην αγκαλιά! :wub:


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Antila καλησπέρα!

Δεν βλέπω κάποιο άλλο ποστ!!!

@t1t1n4k1 συγχαρητήρια για την αυχενική... το πρώτο μεγάλο βήμα έγινε.

Εγώ έκλεισα β επιπέδου 3 Μαρτίου...θα είμαι στην 23η βδομάδα!

Ανυπομονώ...

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!! Μου λειψατε!! :) Ειχα παλι θεμα με τον υπολογιστη, απο κινητο δε μπορω να μπω στο φορουμ οποτε σας εχασα λιγο! Διαβασα ομορφα νεακια ομως και πολυ χαρηκα! Καλωσοριζω κι εγω τα νεα κοριτσια και ευχομαι με το καλο σε ολες μας!

Θα παραθεσω σε λιγο το πινακακι μας, γιατι εχω μερες να το ανανεωσω, κ επειδη εχω χασει πολλες σελιδες αν μπορειτε (οσες δε δειτε το ονομα σας) γραψτε μου απο κατω ΤΕΡ και ΠΗΤ να σας βαλω :wub:. Συγγνωμη που σας βαζω να τα ξαναγραφετε!!

Εγω πηγα τη Δευτερα για αλλο λογο στο γιατρο κ ημασταν με τους γονεις μου, που ηρθαν απο Κρητη, οποτε ο ιδιος προτεινε να δουμε το μωρο γιατι εκεινοι δε θα ειχαν ισως παλι την ευκαιρια! Κι ετσι το ειδαμε εκπληξη! Το επομενο ραντεβου μας λοιπον μεταφερθηκε για 5/2. Λοιποοον! Ο υπερηχος το εβγαλε 9 μερες μεγαλυτερο αυτη τη φορα (στην αρχη ξεκινησαμε με 5 μερες διαφορά και ολο ανεβαινει σταδιακα, θα σταματησει καπου φανταζομαι;!), σημερα ειμαι με βαση ΤΕΡ 13+4 και με βαση τον υπερηχο 14+6!

Ο γιατρος ειπε οτι θα κραταμε την ΤΕΡ, για να μη θεωρουμε οτι θα χρειαστει να γεννησω νωριτερα! Το μωρακι ηταν 9 εκ χωρις τα ποδαρακια, το ειδαμε και 3D! Eιδα ξεκαθαρα τις παλαμες και τα δαχτυλακια να ανοιγοκλεινουν, γονατακια να λυγιζουν, σε καποια φαση μαλιστα τεντωθηκε οσο πιο πολυ μπορουσε σαν να ηθελε να ξεμουδιασει, και βαλαμε τα γελια! Οταν το πρωτοειδαμε κοιμοταν μπρουμυτα αλλα το ενοχλησαμε λιγο και ξυπνησε! Φυλο δε μας αφησε να δουμε καλα, κατι τσιμπησε ο γιατρος αλλα δε μου το ειπε ακομη για να μην το δεσω κομπο λεει, ομως εγω του ειπα "γιατρε, εδω κ καιρο νιωθω οτι ειναι αγορι παντως, αν και απο παλια ελεγα οτι θελω κοριτσι οπωσδηποτε, αλλα πλεον δε με νοιαζει, μονο να ειναι γερο" και δεν το απεκλεισε, μονο χαμογελασε! Για να δουμε :-P.

Ανυπομονω να νιωσω κ εγω τις "φουσκιτσες να σκανε" που λετε κι εσεις! Λογικα σε σε 2-3 βδομαδες;!

Οσο για βαρος, ξεκινησα 64, εφτασα 61 λογω εμετων-ναυτιας, και προχτες ημουν 65. Η κοιλιτσα εχει πεταχτει λιγο κ ειναι σαν πρησμενη, οποτε ψιλοφαινεται και μου εδωσαν κ προτεραιοτητα σε σουπερ μαρκετ, χωρις να το ζητησω, δε φανταζεστε τη χαρα μου, χαχαχαχα!

Τελος, εδω και 3-4 μερες αρχισε να ποναει η κοιλια μου, χαμηλα στη μητρα, οταν πχ περπαταω νιωθω μια ενοχληση, ενα βαρος, σαν σουβλιτσες. Σαν να αισθανομαι μια κινητικοτητα, εναν πονο περιοδου, δεν ξερω! Ο γιατρος ειπε βεβαια οτι ειναι λογικο. Εσεις αρχισατε να πονατε οταν αρχισε να μεγαλωνει η μητρα;

Ανυπομονω να μαθαινω παλι καλα νεα απο ολες!

*** ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2018!!! ***

1. Manoulomamaka   TEΡ 29/9/2017     -   ΠΗΤ 6/7/2018!!!   

2. DaphneD                  TEΡ  3/10/2017    -   ΠΗΤ 10/7/2018!!!

3. Mariza83                  TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 20/7/2018!!!

4. Antila                         TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!

5. t1t1n4k1                   TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!

6. Depy@@                   ΤΕΡ 13/10/2017   -   ΠΗΤ 23/7/2018!!!

7. toniasu                      ΤΕΡ 26/10/2017   -   ΠΗΤ 30/7/2018!!!

8. anastella                  TEΡ 24/10/2017   -   ΠΗΤ 31/7/2018!!!

9. Dinaki94                   ΤΕΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

10. Alex_mfpm             TEΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

11. Caty                        TΕΡ 26/10/2017   -   ΠΗΤ 2/8/2018!!!

12. Koulouri                  ΤΕΡ 30/10/2017   -  ΠΗΤ 6/8/2018!!!

13. Niki1989                 ΤΕΡ 3/11/2017     -  ΠΗΤ 10/8/2018!!!

14. Agusta                    ΤΕΡ 4/11/2017   -    ΠΗΤ 11/8/2018!!!

15. angeliki1979           TEΡ 6/11/2017   -   ΠΗΤ 13/8/2018!!!

Με το καλό, κορίτσια! Να έχουμε τελειόμηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια στην αγκαλιά! :wub:


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Welcome back @Antila! Εμένα μου εμφάνισε και το πρώτο σχόλιό σου!

Κ εγώ σήμερα αισθάνομαι ότι θα εκραγεί η κοιλιά μου.. Πόνο και στην κοιλιά και στη μέση, βάρος, πολλές αλλαγές πρέπει να γίνονται εκεί μέσα!

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο. Λέιζερ αποτρίχωση επιτρέπεται;; Εγω ξυράφι χρησιμοποιώ αλλά σε λίγο καιρό θα δυσκολεύομαι κ έχω προβληματιστεί!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω έχω πονάκια...

Ειδικά όταν κουράζομαι...καποιες φορες φοβαμαι...αλλες παλι προσαθω να σκεφτω λογικα!

Επισης, ο γιατρος μου ειπε οτι επειδη ο πλακουντας μου ηταν χαμηλα και αρχισε να ανεβαινει ειναι λογικο να ποναω...ειχα μαλιστα και λιγο αιμα την Πεμπτη...φοβηθηκα και πηγα να δω τη μπεμπα την επομενη...ηταν λογω πλακουντα...

Θελει προσοχη συνεχως...

@Antila σχετικα με την ΠΗΤ και μενα βγαινει ολο 10 μερες πιο μεγαλη αλλα μου πε παντα με βαση τελευταια περιοδο ...καλυτερα κιολας... μην μας πιεσουν στο τελος!!!:cool:

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

@t1t1n4k1 δεν αμφιβάλλω ότι είναι καλά το νοσοκομείο απλά δν έχω ούτε ενα χρόνο χρόνο στην πόλη της Ξάνθης και για να αισθάνομαι εγώ καλά έλεγα να γεννήσω Θεσσαλονίκη! Άσε που η γιατρός μου συνεργάζεται με την κλινική της Καβάλας και μου φαίνεται λίγο άκυρο! Θα πάω Θεσσαλονίκη αφού ξεκινήσει η άδειά μου, δν έχει και ο άντρας μου υποχρεώσεις εκείνη την περίοδο, οπότε έτσι το σκέφτομαι! Έχω στο μυαλό μου 3 γιατρούς και οι 3 συνεργάζονται με το Γεννεσις που λέει η @xnoudaki και το σκέφτομαι κ εγώ σοβαρά!

Με το καλό κορίτσι μου να έρθει το μωρακι σ . Καλα θα κάνεις να γεννησεις εκει που εσυ νιώθεις ασφάλεια...εγω 23 εχω ραντεβού στο νοσοκομείο να ανοίξω καρτέλα. Παντως αν θέλεις την ταπεινή μου γνώμη. Κλεισε κ μια φορά στο νοσοκομείο. Ετσι μονο για να σ ανοίξουν καρτέλα. Ας υπάρχει γτ κ εγω στην κορη μ ηθελα να γεννησω στο νοσοκομείο της Καβάλας αλλα στης 38εβδομαδες που εσπασαν τα νερα ετρεξα στην Ξάνθη γτ ηταν το κοντινότερο ευτυχώς είχα ανοίξει καρτέλα κ εκεί. 

8 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

@Antila καλησπέρα!

Δεν βλέπω κάποιο άλλο ποστ!!!

@t1t1n4k1 συγχαρητήρια για την αυχενική... το πρώτο μεγάλο βήμα έγινε.

Εγώ έκλεισα β επιπέδου 3 Μαρτίου...θα είμαι στην 23η βδομάδα!

Ανυπομονώ...

Σε ευχαριστώ πολύ. Ευχομαι να είναι ολα εξίσου καλά κ στην β επιπέδου.  Εσένα φύλο σου ειπε ο γιατρός 

  • Ευχαριστώ 1

XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@t1t1n4k1 Μου είπε κοριτσάκι...Βασικά μου το είπε από τη 10η βδομάδα ο γιατρός μου...Δεν ξέρω πως το είδε...Στη 13η το επιβεβαίωσε ο εμβρυολόγος...Επίσης, στη 17η το ξαναείδαμε :P

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...