Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Όλα καλά;

Εμείς εδώ στην αναμονή, την άλλη Τετάρτη η αυχενική και ανυπομονώ! 

Καλώς ήρθαν τα καινούρια κορίτσια!

@toniasu κι εμένα μια φορά έτρεξε λίγο αιματάκι από τη μύτη. 

Από κοιλίτσα πώς πάτε; Έσκασε καθόλου μύτη; Εγώ αποχαιρέτησα την κοιλιά-πλάκα εδώ και καιρό αλλά δεν ξέρω τι έχει μέσα αυτή η κοιλιά, λίγο μωρό, λίγο φαΐ, λίγο απ’όλα; :-P

  • Χαχα 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!εγώ κοιλιά έκανα κ ήδη φοράω τα τέλεια και υπεράνετα παντελόνια εγκυμοσύνης!δεν ξέρω αν φταίει που είμαι αδύνατη,πάντως 0,5 κιλό έχω βάλει έως τώρα κ η κοιλίτσα είναι "τούρλα" και την αγαπώ :mad:

@anastella περιμένουμε νέα!


wyp6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και καλό απόγευμα , τι κάνετε; Εμείς τώρα γυρίσαμε απο το τέννις και περιμένω με αγωνία την αυριανή μέρα για την αυχενική .

@anastella ελπιζω όλα καλα σήμερα με την αυχενική σου

@toniasu ευχαριστω για τα περαστικά...ακόμα βέβαια στην αναμονή είμαστε μέχρι να βγει η βιοψία ...όντως ήταν αρκετά ανατριχιαστικό... αλλά τουλάχιστον πέρασε...

@stroumf1989 και @iwanna24 καλώς ήρθατε και με το καλό και εσείς τα μπεμπακι σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

@toniasu εγώ έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης αίμα στη μύτη όταν τη φυσαω, δεν τρέχει από μόνη της βέβαια, αλλά διάβασα ότι εμφανίζεται στις εγκυουλες!

@stroumf1989 και @iwanna24 καλώς ήρθατε! Με το καλό τα μπεμπάκια σας!

@anastella καλά αποτελέσματα αύριο! 

Κορίτσια θα γεννήσει καμία Θεσσαλονίκη;;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ κορίτσια! 

Εγώ κοιλιά τπτ ακόμα ίσως κάτι το βραδυ τ πρωί πίτα.  Ειμαι βέβαια 55 κιλά κ τώρα έχω πάει 51 ! Αλλά κ στο μικρο μου στον 5ο άρχισε να εμφανίζεται Αλλά είχα χάσει 10 κιλα


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ @Alex_mfpm τώρα είδα τι πάθατε, περαστικά στο μικράκι εύχομαι! Συγγνώμη βρε κορίτσια, έχω χάσει μερικά επεισόδια. @anastella σήμερα η αυχενική και Alex αύριο; Περιμένουμε νέαααα!!!

Λοιπόν πήρα κι εγώ από τα τιμημένα h&m ένα τζιν εγκυμοσύνης φανταστικό, ανετότατο και βρήκα την υγειά μου, κι ένα κολάν εγκυμοσύνης, που θα το φορέσω σε κανένα δίμηνο φαντάζομαι γιατί έχω καναδυό κολάν που ακόμη τα φοράω χωρίς να με ενοχλούν ακόμη.

Η κοιλιά μου έχει πεταχτεί αλλά βρε κορίτσια νομίζω ότι είναι από το φαϊ, την κατακράτηση κλπ. Πόσο χώρο να πιάνει ένα μωράκι σαν δαμάσκηνο; Εν τω μεταξύ έχει πλάκα γιατί το πρωί πετάγεται μια μικρή κοιλίτσα και ως το βράδυ μοιάζω για 5 μηνών έγκυος! :-D


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Θεέ μου...από κοιλίτσα άλλο τίποτα...έχω πάρει ήδη 5 κιλάκια...Βέβαια έκοψα και το κάπνισμα και ζορίζομαι!

Έχω αρχίσει και νιώθω τη μπέμπα...καμία άλλη αισθάνεται το μωράκι της;;;

Ξέρετε πως μπορώ να βάλω το όνομα όταν θέλω να απαντήσω κάπου -παράθεση-;


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2018 at 6:03 PM, Agusta said:

Γεια σας κορίτσια! Καλώς ήρθες @xnoudaki με το καλό το μωράκι σου!!

@Alex_mfpm περαστικά σας! Να γίνει γρήγορα καλά το αγόρι σου!

@DaphneD ο γιατρός σου είναι στην Κομοτηνή;; Εμένα η δικιά μου είναι στην Ξάνθη.

Κορίτσια από εμετούς πώς τα πάτε; Εγώ 3 μέρες ήμουν χάλια.. Χθες δεν πήγα κ στη δουλειά, αλλά ακόμα δν τους το έχω πει γιατί περιμένω κ την αυχενική.. Αλλά νομίζω θα τς το πω την άλλη εβδομάδα γιατί δν μπορώ να ξαναπώ ψέματα αν χρειαστεί να λείψω..

@Agusta ναι ο γιατρος μου ειναι εδω Κομοτηνη....

Καλωσοριζω κ εγω ολα τα νεα μελη!!! Με το καλο τα μωρακια σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 

@iwanna24 βάλε @  και μετά γράψε το όνομα που θες, θα σου βγάλει λίστα με ονόματα και θα κάνεις κλικ σε αυτό που θέλεις.

Εμένα το παντελόνι από τα hm ήταν μεγάλο, οπότε το έστειλα πίσω και θα το ξανα παραγγείλω.


DqKrp2.png YmSBp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα :-D

@iwanna24 πως το νιώθεις?είναι το πρώτο μου κ δεν ξερω πως είναι!νιώθω σαν μια φουσκαλίτσα να σκάει εκεί κάτω αλλά ισως να είναι και απο τπτ άλλο...

@Agusta εγώ θα γεννήσω θεσσαλονίκη.

@Alex_mfpm καλά αποτελέσματα :)


wyp6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

@xnoudaki στην αρχή ένιωθα που και που σαν να σκάνε μικρές φουσκίτσες εκεί κάτω...

Πλέον είναι λίγο πιο ξεκάθαρο...μόλις είμαι χαλαρή και φάω και λίγη σοκολάτα με γαργαλάει.

Τώρα είδα ότι είσαι στην 13η...η αλήθεια είναι πως είναι νωρίς... Είναι τοσοδούλι! Σε 2 βδομάδες θα το νιώθεις καλύτερα..

Ωστόσο, εγώ ξεκίνησα να νιώθω κάτι την 15η βδομάδα. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κάναμε την αυχενική όλα καλα και αύριο θα εχω τα τελικά αποτελέσματα και με το αίμα ...το ευχαριστήθηκα το ζουζούνακι μου σήμερα και χάρηκα και μάλλον ειναι κοριτσάκι αλλά πιο μετά θα το επιβεβαιώσουμε ...ας ειναι καλα και όλα τέλεια θα ναι βέβαια είτε κοριτσάκι είτε αγορακι:)

@xnoudaki μάλλον ειναι νωρίς για να το νιώθεις να φανταστείς και εγω που εχω και τα αλλά γύρω στην 14η βδομάδα νιώθεις τις πεταλούδες που λένε γιατι τώρα ακόμη μπορεί να μπερδευτούμε και με το έντερο που κανει διαφορά στην περιοχή ...αλλά οταν συμβεί θα το καταλάβεις σίγουρα ειναι πολυ ιδιαίτερο και απλά υπέροχο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, DaphneD είπε:

@Agusta ναι ο γιατρος μου ειναι εδω Κομοτηνη....

Καλωσοριζω κ εγω ολα τα νεα μελη!!! Με το καλο τα μωρακια σας!!!

Απο Κομοτηνή είσαι?

 

Γεια σας κ απο εμενα εκανα κ εγω την αυχενική σήμερα ολα φαίνονται καλα κ μεσα στην εβδομάδα θα εχω κ τα αποτελέσματα του αίματος. Μου έκλεισε κ ειδη για την β επιπέδου στης 20μαρτιου. Φυλο δεν μας αφησε να δούμε με τίποτα... Η κορη μ πηρε μια απογοήτευση.... χαχαχαχααχαχ γερα να είναι ολα τα παιδάκια !

On 13/1/2018 at 6:03 ΜΜ, Agusta είπε:

Γεια σας κορίτσια! Καλώς ήρθες @xnoudaki με το καλό το μωράκι σου!!

@Alex_mfpm περαστικά σας! Να γίνει γρήγορα καλά το αγόρι σου!

@DaphneD ο γιατρός σου είναι στην Κομοτηνή;; Εμένα η δικιά μου είναι στην Ξάνθη.

Κορίτσια από εμετούς πώς τα πάτε; Εγώ 3 μέρες ήμουν χάλια.. Χθες δεν πήγα κ στη δουλειά, αλλά ακόμα δν τους το έχω πει γιατί περιμένω κ την αυχενική.. Αλλά νομίζω θα τς το πω την άλλη εβδομάδα γιατί δν μπορώ να ξαναπώ ψέματα αν χρειαστεί να λείψω..

Α κ εσυ ξανθη??? Τι γίνεται βρε κορίτσια? Θα γεννήσει καμια στο νοσοκομείο της Ξάνθης?

  • Μου αρέσει 1

XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

 Καλησπερα σε ολες και καλως μας ηρθαν τα καινουρια κοριτσια καλες εγκυμοσύνες  σε ολες ευχομαι και το καλοκαιρι να εχουμε ολες γερα μωρακια στην αγκαλιά  μας...πωπω...Πρέπει  να μεγαλωσε αρκετα το πινακακι μας...

@toniasu @Agusta @DaphneD σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας..:-D:-D

@Alex_mfpm μπραβο...πολυ ωραια τα νεα σας...περαστικα  και στο αγορακι σου...να γινει γρηγορα καλα...

Επειδη δεν θυμαμαι ποια κοπελα ρωτησε τι, θα τα γραψω ολα μαζι.... για τις ρινορραγιες να πω οτι ειχα κι εγω καποιες στην πρωτη εγκυμοσυνη, και σε αυτην μονο οταν με ειχε πιασει συναχι για λιγες μερες....παρολα αυτα δεν ανησυχισα γιατι καπου ειχα διαβασει οτι μπορει να συμβει γενικα λογω του οτι αυξανεται αρκετα ο ογκος του αιματος μας....

Απο κοιλιτσα τι να πω...εχει ηδη πανω απο μηνα που αρχισα να φοραω τα παντελονια εγκυμοσυνης μου..εχει στρογγυλεψει αν και δεν νομιζω να ειναι τοσο απο το ζουζουνακι...μαλλον γενικα απο το πρηξιμο και τα κιλα...αν και εχω βαλει μονο ενα κιλο, ειμαι 1 παραπανω απο οτι στην πρωτη εγκυμοσυνη στον ιδιο μηνα..

Οι αναγουλες πλεον εχουν ελαττωθει σημαντικα και οι εμετοι εχουν σταματησει (επιτελους, εξαντληθηκα δυο μηνες)...πλεον μπορω να φαω και κατιτις παραπανω και κατα συνεπεια εχω και περισσοτερη ενεργεια...

Κι εγω την παρασκευη ενιωσα τις πρωτες κινησεις:-D:-D:-D με το που μπκηκα στην 16η εβδομαδα δηλαδη... υπεροχο συναίσθημα και απερίγραπτο. ...στο πρωτο επρεπε να φτασω στην 19η -20η εβδομαδα για να ειμαι σιγουρη οτι ειναι το μωρο, τώρα  ομως ειμαι σιγουρη...

Αχ κοριτσια περιμενω πως και πως την επομενη εβδομαδα να δουμε το μπουμπουκακι. Περασε σχεδον ενας μηνας απο την αυχενικη και αρχιζω να γινομαι ανυπομονη...μπορει να δουμε και φυλο τοτε...


zqnjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...