Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

@t1t1n4k1 Μου είπε κοριτσάκι...Βασικά μου το είπε από τη 10η βδομάδα ο γιατρός μου...Δεν ξέρω πως το είδε...Στη 13η το επιβεβαίωσε ο εμβρυολόγος...Επίσης, στη 17η το ξαναείδαμε :P

Τι ωραία!!! Εμενα δεν εκατσε με τίποτα ελπίζω στην επόμενη επίσκεψη κατι να δούμε


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

Γύρισα από την αυχενική....όλα καλά με το νινί μου! Ήταν και αρκετά ζωηρό....

Μου έδωσε και cd εκτός από εκτυπώσεις. Περιμένουμε και τις αιματολογικές βέβαια αλλά μου είπε ότι όλα καλά πιστεύει ότι θα είναι βάση των μετρήσεων. Επίσης επιβεβαίωσε ότι είμαι 12+2 (2 εβδομάδες απόκλιση από την ΤΕΡ).

Φύλο δεν είδαμε αλλά δεν πειράζει....

Επόμενο ραντεβού 13/02...πως θα περάσει ο καιρός??????

  • Μου αρέσει 1

DqKrp2.png YmSBp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@toniasu τι ωραία νέα!!μια χαρά θα είναι και οι αιματολογικές σου!κι εγώ αρχές φεβρουαρίου θα ξαναπάω και ήδη έχω σκάσει...

@Agusta ο δικός μου δερματολόγος είναι κάθετα αρνητικός στο λέιζερ στην εγκυμοσύνη. (εγώ έκανα λέιζερ αλεξανδρίτη),σε άλλη συζήτηση όμως είδα ότι άλλοι αφήνουν λέιζερ όχι όμως σε ευαίσθητη περιοχή-μπικίνι,στο στήθος και σε μασχάλη,δηλαδή  επιτρέπουν μόνο σε μουστάκι,πόδια και χέρια.οπότε νομίζω πως κανένας δεν θα επιτρέπει στο σημείο που θέλεις..μόνη λύση χαλάουα.


wyp6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε;;

@toniasu πολύ ωραία νέα! Το απολαυσες το νινακι; Κ εγώ ανυπομονώ μέχρι την επόμενη Παρασκευή! Όσο για το ξύρισμα..αφή ή καθρεφτακι! Χαχαχαχα!!:-P 

Πώς είστε γενικά;; Εμένα από χθες πάει να σπάσει το κεφάλι μου κ φοβόμουν να πάρω ντεπον. Πήρα σμρ τη γιατρό να ρωτήσω κ μου είπε μπορώ 2 μαζί κ μέχρι 8 στο συνολο μέσα στο 24ωρο με διαφορά 6 ωρών! Τόσα δεν έπαιρνα στα καλά μου!:-P


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Agusta είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε;;

@toniasu πολύ ωραία νέα! Το απολαυσες το νινακι; Κ εγώ ανυπομονώ μέχρι την επόμενη Παρασκευή! Όσο για το ξύρισμα..αφή ή καθρεφτακι! Χαχαχαχα!!:-P 

Πώς είστε γενικά;; Εμένα από χθες πάει να σπάσει το κεφάλι μου κ φοβόμουν να πάρω ντεπον. Πήρα σμρ τη γιατρό να ρωτήσω κ μου είπε μπορώ 2 μαζί κ μέχρι 8 στο συνολο μέσα στο 24ωρο με διαφορά 6 ωρών! Τόσα δεν έπαιρνα στα καλά μου!:-P

Ναι ρε το απόλαυσα....ήμουν και μόνη μου και μου τα έλεγε ο γιατρός όλα αναλυτικά και ήταν πολύ ωραία! Καλά αποτελέσματα να έχουμε όλες μας!

Εγώ αυτή την περίοδο καλά είμαι....μόνο που νυστάζω 20 ώρες το 24ώρο...

Πολύ άνετη η γιατρός σου. Εμένα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που με μια φορά είχα τέτοιο πονοκέφαλο που έκανα εμετούς, με άφησε να πάρω...ένα!!!!! Και με το ένα όμως συνήλθα.


DqKrp2.png YmSBp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Agusta είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε;;

@toniasu πολύ ωραία νέα! Το απολαυσες το νινακι; Κ εγώ ανυπομονώ μέχρι την επόμενη Παρασκευή! Όσο για το ξύρισμα..αφή ή καθρεφτακι! Χαχαχαχα!!:-P 

Πώς είστε γενικά;; Εμένα από χθες πάει να σπάσει το κεφάλι μου κ φοβόμουν να πάρω ντεπον. Πήρα σμρ τη γιατρό να ρωτήσω κ μου είπε μπορώ 2 μαζί κ μέχρι 8 στο συνολο μέσα στο 24ωρο με διαφορά 6 ωρών! Τόσα δεν έπαιρνα στα καλά μου!:-P

Συμπάσχω απόλυτα έχω βαρεθεί να λέω ότι έχω πονοκέφαλο! Αφόρητο που θέλει μια μέρα να πέρασεί έχω πιει ήδη 3 φορές Ντεπόν όσο ειμαι έγκυος! 3 1000 το 24ωρο μ είπε εμένα.κ αν με πιάσει τ κεφάλι μετά στάνταρ κάνω λ εμετους 


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ εμένα το πρόγραμμα είχε μόνο εμετούς την προηγούμενη εβδομάδα και μόνο πονοκέφαλο αυτή! Τουλάχιστον δν ακολουθεί το ένα το άλλο μαζί!:-P

Ντεπον 1 πήρα τλκ πριν κάνα 2ωρο κ είμαι καλύτερα! Σιγά μην πάρω 8! Γενικά τα απέφευγα και πριν την εγκυμοσύνη!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Agusta είπε:

Αχ εμένα το πρόγραμμα είχε μόνο εμετούς την προηγούμενη εβδομάδα και μόνο πονοκέφαλο αυτή! Τουλάχιστον δν ακολουθεί το ένα το άλλο μαζί!:-P

Ντεπον 1 πήρα τλκ πριν κάνα 2ωρο κ είμαι καλύτερα! Σιγά μην πάρω 8! Γενικά τα απέφευγα και πριν την εγκυμοσύνη!

Εγώ έχω τρομερές ημικρανίες! Κ ουσιαστικά αυτό έχω κ τώρα ! Μια βδομάδα παίρνω μαγνήσιο κ σαν να με βοηθάει! 2 χαπάκια ήπια κ εγω κ ευτυχως μου πέρασαν! Εμένα ανέκαθεν οι ημικρανίες μ έκαναν λ εμετο


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , stroumf1989 είπε:

Εγώ έχω τρομερές ημικρανίες! Κ ουσιαστικά αυτό έχω κ τώρα ! Μια βδομάδα παίρνω μαγνήσιο κ σαν να με βοηθάει! 2 χαπάκια ήπια κ εγω κ ευτυχως μου πέρασαν! Εμένα ανέκαθεν οι ημικρανίες μ έκαναν λ εμετο

Εγώ προχθές ξέχασα πρώτη φορά να πάρω μαγνήσιο, λες να μ επηρέασε κ αυτό στον πονοκέφαλο; Τι να πω, απ' ότι ακούω τα άσχημα αυτά συμπτώματα φεύγουν όσο περνάνε οι μήνες! Οι μόνο οι ναυτιες; Δν πειράζει θα κάνουμε υπομονή!:mad:


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!να σας ρωτήσω...πόσο καιρό παίρνετε μαγνήσιο?εγώ μετά την αυχενική ξεκίνησα τον σίδηρο και λίγο ασβέστιο αλλά μαγνήσιο αν και μου το έγραψε μου είπε πως δεν θα το πάρω ακόμα αν δεν χρειαστεί...


wyp6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ο πονοκέφαλος εντός και εκτός εγκυμοσύνης δεν παλεύεται. 

@xnoudaki εγώ δεν παίρνω ούτε μαγνήσιο, ούτε ασβέστιο, ούτε σίδηρο. Μόνο φυλικό οφύ και βταμίνη D. Τα συμπληρώματα στην εγκυμοσύνη έχουν να κάνουν με το τι χρειάζεσαι βάση των εξετάσεων σου και της κατάστασης σου. 

Ας πούμε στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν έπαιρνα βιταμίνη D. Μαγνήσιο και ασβέστιο δεν χρειάστηκα καθόλου και σίδηρο ξεκίνησα στον 8ο, που τον χρειάστηκα. Δλδ θα κρίνει ο γιατρός σου πότε, τι και πόσο χρειάζεσαι. 

Το μαγνήσιο ξέρω επίσης ότι το δίνουν αργότερα και για τις συσπάσεις.


DqKrp2.png YmSBp2.png 

Link to comment
Share on other sites

φυλικό οξύ παίρνω κι εγώ..αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έκανα κάποια συγκεκριμένη εξέταση για βιταμίνη D πχ ή για ασβέστιο..στην αρχή είχα κάνει το κατεβατό με τις προγενετικές εξετάσεις και τώρα πάλι μετά τη αυχενική έκανα γενική αίματος,ούρα και σάκχαρο...:?


wyp6p2.png

Link to comment
Share on other sites

*** ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2018!!! ***

1. iwanna24                 TEΡ 25/9/2017     -   ΠΗΤ 1/7/2018!!!

2. Manoulomamaka   TEΡ 29/9/2017     -   ΠΗΤ 6/7/2018!!!   

3. DaphneD                  TEΡ  3/10/2017    -   ΠΗΤ 10/7/2018!!!

4. Mariza83                  TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 20/7/2018!!!

5. Antila                         TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!

6. t1t1n4k1                   TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!

7. Depy@@                   ΤΕΡ 13/10/2017   -   ΠΗΤ 23/7/2018!!!

8. xnoudaki                  ΤΕΡ 18/10/2017   -    ΠΗΤ 24/7/2018!!!

9. stroumf1989           TEP 20/10/2017   -    ΠΗΤ 26/7/2018!!!

10. toniasu                   ΤΕΡ 26/10/2017   -   ΠΗΤ 30/7/2018!!!

11. anastella                TEΡ 24/10/2017   -    ΠΗΤ 31/7/2018!!!

12. Dinaki94                 ΤΕΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

13. Alex_mfpm             TEΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

14. Caty                         TΕΡ 26/10/2017   -   ΠΗΤ 2/8/2018!!!

15. Koulouri                  ΤΕΡ 30/10/2017   -  ΠΗΤ 6/8/2018!!!

16. Niki1989                 ΤΕΡ 3/11/2017     -  ΠΗΤ 10/8/2018!!!

17. Agusta                    ΤΕΡ 4/11/2017   -    ΠΗΤ 11/8/2018!!!

18. angeliki1979           TEΡ 6/11/2017   -   ΠΗΤ 13/8/2018!!!

Με το καλό, κορίτσια! Να έχουμε τελειόμηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια στην αγκαλιά! :wub:

@Agusta μου ιδιο ερωτημα εχω σχετικα με το λειζερ! Εγω δυστυχως εχω απιστευτη τριχοφυία, και ειδικα οι μασχαλες μονο με το λειζερ Αλεξανδριτη ηρεμησαν απο τα δερματικα που παθαινα συνεχεια λογω ξυραφιου. Με αλοιφες την εβγαζα, κι απο ενα σημειο και μετα με ενοχλουσαν και ολα τα αποσμητικα και τελικα ηρεμησα με κρυσταλλο. Ο γιατρος ειπε οτι μπορω να κανω λειζερ (δεν τον ρωτησα ποιες περιοχες) μετα την οργανογενεση του εμβρυου! Ποτε ειναι αυτο αραγε; :-P Βεβαια αν δεν επιτρεπονται οι μασχαλες θα εχω σοβαρο θεμα.. Για χαλαουα ουτε λογος με τοσο σκληρη και πολλη τριχα, αρα ξυραφακι οσο πιο αραια μπορω!

Η κοπελα που μου εκανε το λειζερ ειχε επισης πει οτι μπορουμε να κανουμε μετα την οργανογενεση, και οτι εχει πολλες εγκυους πελατισσες, και εκανε και η ιδια στις εγκυμοσυνες της.. Ισως αν εχω το οκ του γιατρου να κανω σε οποιες περιοχες επιτρεπεται απο τον 6ο μηνα που θα νιωθω κι εγω πιο "ασφαλης" για το μωρακι! Αχ αυτες οι τριχες ρε κοριτσια!

Σημερα το πρωι βγηκα λιγο να περπατησω να παρω ηλιο, και με πονουσε η κοιλια, σαν να τραβαει αρκετα ο μυς και σαν να εχει βαρος, οποτε δεν το ζορισα, γυρισα γρηγορα! Αλλα επειδη δε θελω να ειμαι και συνεχεια ακινητη, ισως γραφτω σε καποια μαθηματα γιογκα τον αλλο μηνα για να ξεσκουριασω λιγο! Τι λετε; Εχετε κανει κατα την εγκυμοσυνη καποιου ειδους ασκηση; Εγω ουτε πριν, χαχα, βαριεμαι! Αλλα τωρα νιωθω πως θα βοηθησει και οταν θα βαρυνω αλλα και στον τοκετο.


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α! Αλλαξα και το τικερακι μου, το εβαλα με βαση την περιοδο οπως προτεινατε κι εσεις, γιατι το ειχα με βαση υπερηχο, αλλα καλυτερα ετσι για να ξερω τι μου γινεται :P! Σημερα ειμαι 13+6 με περιοδο ή 15+1 με υπερηχο! Σχεδον δε μπορω να πιστεψω οτι μεχρι εδω εχουν παει ολα καλα και περασε ηδη τοσος καιρος! Να μας πανε ολα τελεια, κοριτσια :wub:


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...