Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Κιρσοκηλη μετα απο χειρουργειο ειχατε εγκυμοσυνη?


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια και καλα Χριστουγεννα!θελω να ρωτησω αν υπαρχει καμια που να εχει κανει ο αντρας της κιρσοκηλη,και αν υπηρξανε καλα αποτελεσματατα μετα απο το χειρουργειο..σε ποσο χρονικο διαστημα??ο δικος μου ο αντρας τον Ιανουαριο κλεινει τον τριτο μηνα μετα απο το χειρουργειο,και θα κανουμε και σπερμοδιαγραμμα..σας παρακαλω κοριτσια οσες ειχατε αναλογη εμπειρια τα φωτα σας!

  • Μου αρέσει 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου κορίτσι κ χρόνια πολλά!!! Έχω την εντύπωση ότι θα ήταν καλύτερα να κάνεις το πρώτο σπερμοδιαγραμμα στο εξάμηνο, εμένα έχει ο άντρας μου κυρσοκηλη αλλά δεν έχουμε κάνει χειρουργείο απλά θυμάμαι ότι ο Ουρολογος μας είχε αναφέρει το εξάμηνο που σου είπα. Βιταμίνες του έχει δώσει μετά το χειρουργείο? Ότι καλύτερο σου εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κοριτσι μου χρόνια  πολλα!και σ'ευχαριστω για την απαντηση:)ναι μας εδωσε βιταμινες επειδη εγω επεμενα και του ειπα..αυτος θεωρησε οτι εκανε τοσο καλη δουλεια που δεν χρειαζεται τιποτα!(μακαρι)και παιρνει εδω και 2 μηνες τις Novofertil.τις ξερεις??οσο για το σπερμοδιαγραμμα,εμας μας ειπε στο τριμηνο να κανουμε το πρώτο..άπλως εγω ξερω οτι για να δουμε αποτελεσματα,θελει σιγουρα εξαμηνο και ισως και χρονο!θα δειξει!εσας ποσο σας εχει επηρεασει το σπερμα?εμας ητανε χαλια!και η κινητικοτητα και η ποσοτητα αστα..εσενα παιρνει βιταμινες??και σε σενα ευχομαι οτι καλυτερο!


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2017 at 2:00 ΠΜ, Nektarinaki είπε:

Γεια σου κοριτσι μου χρόνια  πολλα!και σ'ευχαριστω για την απαντηση:)ναι μας εδωσε βιταμινες επειδη εγω επεμενα και του ειπα..αυτος θεωρησε οτι εκανε τοσο καλη δουλεια που δεν χρειαζεται τιποτα!(μακαρι)και παιρνει εδω και 2 μηνες τις Novofertil.τις ξερεις??οσο για το σπερμοδιαγραμμα,εμας μας ειπε στο τριμηνο να κανουμε το πρώτο..άπλως εγω ξερω οτι για να δουμε αποτελεσματα,θελει σιγουρα εξαμηνο και ισως και χρονο!θα δειξει!εσας ποσο σας εχει επηρεασει το σπερμα?εμας ητανε χαλια!και η κινητικοτητα και η ποσοτητα αστα..εσενα παιρνει βιταμινες??και σε σενα ευχομαι οτι καλυτερο!

Καλημέρα κοριτσάκι, δεν τις ξέρω αυτές τις βιταμίνες αλλά λίγο πολύ όλες οι βιταμίνες την ίδια δουλειά κάνουν. Εμένα έπαιρνε τώρα βιταμίνες για ένα τρίμηνο λόγω αντιβίωσης που είχε πάρει νωρίτερα λόγω μικροβιου. Βέβαια κατά καιρούς έχουμε πάρει και ξαναπαρει βιταμίνες. Εμάς το σπέρμα όσον αφορά την ποσότητα είναι υπεραρκετο και η κίνηση εχει σκαμπανεβάσματα αλλα οχι κατι τραγικό. Σε γενικές γραμμές το θεωρούν καλό ικανό να γονιμοποιησει, αλλά κανένα αποτέλεσμα έως τώρα. Καλά αποτελέσματα και καλή δύναμη σου εύχομαι! !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αα μια χαρα αφου ειστε καλα με την ποσοτητα..και με την κινητικοτητα πιστευω οτι μετραει και το αγχος..θα το πετυχετε,μην εχετε αγχος γιατι παιζει πολυ μεγαλο ρολο..αν ειναι ολα καλα και με σενα ανοιχτες σαλπιγγες και καλες ωορρηξιες,ειναι ζητημα χρονου να μεινεις κοριτσι μου..καλη δυναμη να εχουμε και ολα θα γινουν:)


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

@kotsifikos καλησπέρα!!α ναι στο 6μηνο κανατε??οι βιταμινες βοηθησαν??εγκυμοσυνη ειχατε??sorry για τις πολλες ερωτησεις,αλλα πρωτη φορα αντιμετωπιζω μια τετοια κατασταση και θελω να μαθωωω...


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/29/2017 at 10:30 ΜΜ, Nektarinaki είπε:

@kotsifikos καλησπέρα!!α ναι στο 6μηνο κανατε??οι βιταμινες βοηθησαν??εγκυμοσυνη ειχατε??sorry για τις πολλες ερωτησεις,αλλα πρωτη φορα αντιμετωπιζω μια τετοια κατασταση και θελω να μαθωωω...

Kαλημέρα και καλή χρονιά! Οι βιταμίνες βοήθησαν εγκυμοσύνη είχαμε με εξωσωματική!


 
Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2018 at 2:41 ΜΜ, Nektarinaki είπε:

Καλησπερα και καλη χρονια!πιασατε με την πρωτη προσπαθεια??κανατε μικρογονιμοποιηση??ποσο ειναι το συνολικο κοστος???

Έμεινα έγκυος στην 4 προσπάθεια, ναι κάναμε μικρογονιμοποίηση και το κόστος της κάθε προσπάθειας ήταν γύρω στα 3500 ευρώ (αν θυμάμαι καλά γιατί έχουν περάσεις και 3-4 χρόνια απο τότε)

 


 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι εννοεις3500 καθε προσπαθεια??εγω ξερω πως αν κρατησεις κατεψυγμενα,δεν πληρωνεις παλι ολη τη διαδικασια αλλα μονο την εμβρυομεταφορα..απλως την πρωτη φορα πληρωνεις πολλα γιατι ειναι τα φαρμακα.ετσι εχω ακουσει.εκτως και αν κανω λαθος..


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Τι εννοεις3500 καθε προσπαθεια??εγω ξερω πως αν κρατησεις κατεψυγμενα,δεν πληρωνεις παλι ολη τη διαδικασια αλλα μονο την εμβρυομεταφορα..απλως την πρωτη φορα πληρωνεις πολλα γιατι ειναι τα φαρμακα.ετσι εχω ακουσει.εκτως και αν κανω λαθος..

Nαι 3500 (στο περίπου)  η κάθε προσπάθεια , εννοείται πως αν κρατήσεις κατεψυγμένα δεν πληρώνεις πάλι όλη την προσπάθεια-δεν ξέρω πόσα πληρώνεις- , εμένα όμως δεν μου έμεναν ποτέ έμβρυα για κατάψυξη οπότε κάθε προσπάθεια γίνονταν από την αρχή, (3.500,00 € είναι χωρίς τα φάρμακα, για αυτά είχα περάσει από επιτροπή και ότι είχε χρειαστεί επιπλέον το είχα πληρώσει έξτρα).


 
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Nαι 3500 (στο περίπου)  η κάθε προσπάθεια , εννοείται πως αν κρατήσεις κατεψυγμένα δεν πληρώνεις πάλι όλη την προσπάθεια-δεν ξέρω πόσα πληρώνεις- , εμένα όμως δεν μου έμεναν ποτέ έμβρυα για κατάψυξη οπότε κάθε προσπάθεια γίνονταν από την αρχή, (3.500,00 € είναι χωρίς τα φάρμακα, για αυτά είχα περάσει από επιτροπή και ότι είχε χρειαστεί επιπλέον το είχα πληρώσει έξτρα).

Καλησπέρα! Συγγνώμη που κάνω εισβολή στο θεμα σας διαβάζω τις τελευταίες μέρες.. τι πρόβλημα υπήρχε και κάνατε εξωσωματική.. εμείς έχουμε θέμα με το σπέρμα και εγώ έχω ενδομήτριωση

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες..δλδ αν δεν περασει καποιος επιτροπη αλλα τοσα ειναι τα φαρμακα??συνολο δλδ 6 χιλιαδες???πφφφ πρεπει να κανω διαδικασιες για επιτροπηηηη οποσδηποτε!!!!!


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2018 at 5:09 ΜΜ, Nektarinaki είπε:

Σ'ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες..δλδ αν δεν περασει καποιος επιτροπη αλλα τοσα ειναι τα φαρμακα??συνολο δλδ 6 χιλιαδες???πφφφ πρεπει να κανω διαδικασιες για επιτροπηηηη οποσδηποτε!!!!!

Eξαρτάται τις μονάδες που θα χρησιμοποιήσεις, δεν ξέρω πόσο κοστίζουν τώρα τα φάρμακα, (φαντάζομαι πάνω κάτω το ίδιο) τότε σε μένα ήταν γύρω στα 1500 ευρώ τα φάρμακα που αντιστοιχούσαν στην κάθε προσπάθεια (τώρα νομίζω πως έχει αλλάξει αυτό) . Ναι καλό είναι αν υπάρχει τρόπος να περάσεις απο επιτροπή να το κάνεις.

On 1/10/2018 at 3:45 ΜΜ, Μάντη είπε:

Καλησπέρα! Συγγνώμη που κάνω εισβολή στο θεμα σας διαβάζω τις τελευταίες μέρες.. τι πρόβλημα υπήρχε και κάνατε εξωσωματική.. εμείς έχουμε θέμα με το σπέρμα και εγώ έχω ενδομήτριωση

Γενικά υπήρχαν διάφορα θέματα και στους δύο μας, εσύ δεν θα κάνεις λαπαροσκόπηση με διακοπή περιόδου για την ενδομητρίωση?θα προχωρήσεις έτσι?


 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...