Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα !!! Χθες ειχα κοσμο σπιτι ειχε γεννεθλια ο αντρας μου! Και ειχαμε ανοιξει ενα θεμα περι μωρα και ταμπλετ ... κ γενικα θεματα στον να μην κανεις οτι θελει το παιδι με το που κλαψει για να περασει το δικο του ..βεβαια οι κουμπαροι νας κ κατι φιλοο εχουν απο ενα παιδακι 2 χρονων εμενα δν μαρεσει οπως το διαχειριζονται ολο το θεμα ο ενας τους ριχνει σφαλιαρες κ καθονται κ γελανε με αυτο κ το παιδι το βρησκει αστειο... κ το αλλο ειναι κολλημενο σε ενα ταμπλετ κ του μαθαινουν ασχημες λεξεις κ χαιρονται.. κ λεω εμενα δν μαρεσσουν αυτα τα πραγματα θα προσπαθησω να ειμαι αυστηρη κ ολα με μετρο οταν ερθει με το καλο βεβαια δν ξερω αν θα τα καταφερω.. κ μου λεει μια κοπρλα καλα αλλιως τα λες εξω απο το χορο κατσε να ερθεις κ δν θα κανεις ττπτ απο αυτα... γτ ρε παιδια τοσο δυσκολο ειναι να βαλεις ορια.. νευριασα.


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@ΦαιηΚατς κατάλαβα τι λες. Όχι δεν με μπέρδεψες καθόλου, κατάλαβα τι λες. Απλά διαβάζω παντού ένα μήνα πριν τη Πητ η 36+1 εβδομάδα και μετά και το έχω έτσι στο νου μου. 

@Metaxi για δημόσια λέμε και μεις με τον άντρα μου . Συμφωνώ με Φαίη! 

πρίν από 44 λεπτά , ναντια δε είπε:

Κοριτσια καλημερα !!! Χθες ειχα κοσμο σπιτι ειχε γεννεθλια ο αντρας μου! Και ειχαμε ανοιξει ενα θεμα περι μωρα και ταμπλετ ... κ γενικα θεματα στον να μην κανεις οτι θελει το παιδι με το που κλαψει για να περασει το δικο του ..βεβαια οι κουμπαροι νας κ κατι φιλοο εχουν απο ενα παιδακι 2 χρονων εμενα δν μαρεσει οπως το διαχειριζονται ολο το θεμα ο ενας τους ριχνει σφαλιαρες κ καθονται κ γελανε με αυτο κ το παιδι το βρησκει αστειο... κ το αλλο ειναι κολλημενο σε ενα ταμπλετ κ του μαθαινουν ασχημες λεξεις κ χαιρονται.. κ λεω εμενα δν μαρεσσουν αυτα τα πραγματα θα προσπαθησω να ειμαι αυστηρη κ ολα με μετρο οταν ερθει με το καλο βεβαια δν ξερω αν θα τα καταφερω.. κ μου λεει μια κοπρλα καλα αλλιως τα λες εξω απο το χορο κατσε να ερθεις κ δν θα κανεις ττπτ απο αυτα... γτ ρε παιδια τοσο δυσκολο ειναι να βαλεις ορια.. νευριασα.

Ναντια μακάρι να καταφέρουμε να κάνουμε αυτά που θέλουμε. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Βλέπω τη νύφη μου και μια φιλη και θαυμάζω για τον τρόπο που έχουν διαπαιδαγωγισει τα παιδιά τους, με πολύ υπομονή όμως! Και βλέπω και άλλους με τις συμπεριφορές που περιγράφεις. Πιστεύω να μην είμαστε εμείς οι παράξενες και οι απαιτητικες... Τι να πω; Κάθε παιδί εχει το κουμπί του , όπως όλοι μας


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , 2angels είπε:

@ΦαιηΚατς κατάλαβα τι λες. Όχι δεν με μπέρδεψες καθόλου, κατάλαβα τι λες. Απλά διαβάζω παντού ένα μήνα πριν τη Πητ η 36+1 εβδομάδα και μετά και το έχω έτσι στο νου μου. 

@Metaxi για δημόσια λέμε και μεις με τον άντρα μου . Συμφωνώ με Φαίη! 

Ναντια μακάρι να καταφέρουμε να κάνουμε αυτά που θέλουμε. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Βλέπω τη νύφη μου και μια φιλη και θαυμάζω για τον τρόπο που έχουν διαπαιδαγωγισει τα παιδιά τους, με πολύ υπομονή όμως! Και βλέπω και άλλους με τις συμπεριφορές που περιγράφεις. Πιστεύω να μην είμαστε εμείς οι παράξενες και οι απαιτητικες... Τι να πω; Κάθε παιδί εχει το κουμπί του , όπως όλοι μας

Ετσι ακριβως μακαρι τουλαχιστον πτοσωπικα θα πτοσπαθησω πολυ σε αυτο το θεμα

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

@ΦαιηΚατς κατάλαβα τι λες. Όχι δεν με μπέρδεψες καθόλου, κατάλαβα τι λες. Απλά διαβάζω παντού ένα μήνα πριν τη Πητ η 36+1 εβδομάδα και μετά και το έχω έτσι στο νου μου. 

@Metaxi για δημόσια λέμε και μεις με τον άντρα μου . Συμφωνώ με Φαίη! 

Ναντια μακάρι να καταφέρουμε να κάνουμε αυτά που θέλουμε. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Βλέπω τη νύφη μου και μια φιλη και θαυμάζω για τον τρόπο που έχουν διαπαιδαγωγισει τα παιδιά τους, με πολύ υπομονή όμως! Και βλέπω και άλλους με τις συμπεριφορές που περιγράφεις. Πιστεύω να μην είμαστε εμείς οι παράξενες και οι απαιτητικες... Τι να πω; Κάθε παιδί εχει το κουμπί του , όπως όλοι μας

Κοριτσάκια μου το παιδί και το σκυλι όπως το μάθεις έλεγαν οι παλιοί και κάτι ήξεραν! Εμένα ο γιος μου είναι σχεδόν 5 και δεν έχει ξεστομίσει ποτέ βρισιά και πηγαίνει σχολείο από μωρο. Ακόμη και να ακούσει παιδάκι να βρίζει μου λέει αυτό μαμά ήταν κακή λέξη που είπε ε; Παιδικά βλέπει στην τηλεόραση μόνο σκ... Ξέρει να χειρίζεται το κινητό μου, του έχω δείξει σε περίπτωση ανάγκης πώς να πάρει τηλέφωνο αλλά όχι για να βλέπει παιδικά όλη την ώρα. Του έχω κατεβάσει κάποια παιχνιδάκια εκπαιδευτικά αλλά παίζουμε μαζί. Και δεν έχω σηκωσει χέρι ποτέ ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου. Αν χρειαστεί θα τον βάλει ο άντρας μου τιμωρία στο δωμάτιο του κανένα 5 λεπτό και αυτό είναι όλο. Βέβαια είναι και στα παιδιά, εμένα είναι πολύ ζωηρός αλλά είναι υπάκουος! Και αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ποτέ μα ποτέ δεν μας κρατάει μούτρα και ας τον μαλώσουμε. Θέλει όμως πολύ υπομονή κορίτσια. Να ξέρεις πότε θα φωνάξεις και πότε πρέπει να πεις "έλα μωρέ, παιδάκι είναι, δεν είναι σε θέση να καταλάβει" όταν για παράδειγμα σπάσει ένα ποτήρι κατά λάθος δεν χρειάζεται να το μαλώσεις και να πάει τιμωρία, σίγουρα δεν το ήθελε, του εξηγείς ότι πρέπει να προσέχει για το δικό του καλό κυριως, μην πατήσει γυαλί η κοπεί και όλα καλά.... Εμένα ας πούμε πήρε μια μέρα μαρκαδόρο και ζωγράφισε έναν τοίχο. Τον πήρα, καθαρίσαμε μαζί τον τοίχο, του εξήγησα ότι δεν είναι σωστό και του αγόρασα κιμωλιες. Του είπα ότι στο δωμάτιο του μπορεί να ζωγραφίζει όσο θέλει αλλά μόνο με τις κιμωλιες. Που τότε δεν το ξαναέκανε πουθενα αλλού. Στο δωμάτιο του όταν καθαρίζουμε, καθαρίζουμε και τις κιμωλιες από τον τοίχο... Σιγά το πράγμα! Αλλά θέλει πολύ δουλειά και πολύ υπομονή! Και φυσικά να ξεκαθαριστεί σε γιαγιάδες και παππούδες η γραμμή που ακολουθείτε με το παιδί. Στο σπίτι τους ας κάνει ότι θέλει, αλλά να μην επεμβαινουν στο τι θα κάνει στο δικό σας σπίτι. Γιατί κακά τα ψέματα, οι γιαγιαδες και οι παππούδες θα τα κακομαθαινουν είτε μας αρέσει είτε όχι...

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Κοριτσάκια μου το παιδί και το σκυλι όπως το μάθεις έλεγαν οι παλιοί και κάτι ήξεραν! Εμένα ο γιος μου είναι σχεδόν 5 και δεν έχει ξεστομίσει ποτέ βρισιά και πηγαίνει σχολείο από μωρο. Ακόμη και να ακούσει παιδάκι να βρίζει μου λέει αυτό μαμά ήταν κακή λέξη που είπε ε; Παιδικά βλέπει στην τηλεόραση μόνο σκ... Ξέρει να χειρίζεται το κινητό μου, του έχω δείξει σε περίπτωση ανάγκης πώς να πάρει τηλέφωνο αλλά όχι για να βλέπει παιδικά όλη την ώρα. Του έχω κατεβάσει κάποια παιχνιδάκια εκπαιδευτικά αλλά παίζουμε μαζί. Και δεν έχω σηκωσει χέρι ποτέ ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου. Αν χρειαστεί θα τον βάλει ο άντρας μου τιμωρία στο δωμάτιο του κανένα 5 λεπτό και αυτό είναι όλο. Βέβαια είναι και στα παιδιά, εμένα είναι πολύ ζωηρός αλλά είναι υπάκουος! Και αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ποτέ μα ποτέ δεν μας κρατάει μούτρα και ας τον μαλώσουμε. Θέλει όμως πολύ υπομονή κορίτσια. Να ξέρεις πότε θα φωνάξεις και πότε πρέπει να πεις "έλα μωρέ, παιδάκι είναι, δεν είναι σε θέση να καταλάβει" όταν για παράδειγμα σπάσει ένα ποτήρι κατά λάθος δεν χρειάζεται να το μαλώσεις και να πάει τιμωρία, σίγουρα δεν το ήθελε, του εξηγείς ότι πρέπει να προσέχει για το δικό του καλό κυριως, μην πατήσει γυαλί η κοπεί και όλα καλά.... Εμένα ας πούμε πήρε μια μέρα μαρκαδόρο και ζωγράφισε έναν τοίχο. Τον πήρα, καθαρίσαμε μαζί τον τοίχο, του εξήγησα ότι δεν είναι σωστό και του αγόρασα κιμωλιες. Του είπα ότι στο δωμάτιο του μπορεί να ζωγραφίζει όσο θέλει αλλά μόνο με τις κιμωλιες. Που τότε δεν το ξαναέκανε πουθενα αλλού. Στο δωμάτιο του όταν καθαρίζουμε, καθαρίζουμε και τις κιμωλιες από τον τοίχο... Σιγά το πράγμα! Αλλά θέλει πολύ δουλειά και πολύ υπομονή! Και φυσικά να ξεκαθαριστεί σε γιαγιάδες και παππούδες η γραμμή που ακολουθείτε με το παιδί. Στο σπίτι τους ας κάνει ότι θέλει, αλλά να μην επεμβαινουν στο τι θα κάνει στο δικό σας σπίτι. Γιατί κακά τα ψέματα, οι γιαγιαδες και οι παππούδες θα τα κακομαθαινουν είτε μας αρέσει είτε όχι...

Πολυ σωστα τα λες μακαρι να τα καταφερω και εγω σε λιγο καιρο με υο δικο μου παιδακι.


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Από ραγαδουλες πως τα πάτε κορίτσια; Τι βάζετε;

Δε βαζω τιποτα, δεν εχω ραγαδες, ουτε στην προηγουμενη εγκυμοσυνη εκανα, εκτος απο κατι πολυ μικρες γυρω απο τον αφαλο.

 


e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , arous είπε:

Δε βαζω τιποτα, δεν εχω ραγαδες, ουτε στην προηγουμενη εγκυμοσυνη εκανα, εκτος απο κατι πολυ μικρες γυρω απο τον αφαλο.

 

και Εγω 35 εβδομαδα και εχω κανει 2 πολυ μικρες πανω απο τον αφαλο βαζω συνεχεια κρεμες  λετε να μεινω με αυτες και να τις γλυτωσω?

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Πολυ σωστα τα λες μακαρι να τα καταφερω και εγω σε λιγο καιρο με υο δικο μου παιδακι.

Όταν έχεις κοινή γραμμή με τον σύντροφό σου και πολύ υπομονή όλα γίνονται! Σίγουρα θα τα καταφέρετε αφού έχεις τη θέληση!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όλα καλά απλά μου έδωσε συνταγή να αγοράσω 2 ενέσεις για τα πνευμόνια της μικρής να τις κάνουμε αύριο στο ιατρείο για παν ενδεχόμενο και ξάπλα μου συνέστησε τουλάχιστον ως την 37η να κλείσουμε να ναι τελειομηνο..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κορίτσια όλα καλά απλά μου έδωσε συνταγή να αγοράσω 2 ενέσεις για τα πνευμόνια της μικρής να τις κάνουμε αύριο στο ιατρείο για παν ενδεχόμενο και ξάπλα μου συνέστησε τουλάχιστον ως την 37η να κλείσουμε να ναι τελειομηνο..

Κορτιζόνη σου έδωσε λογικα Σοφάκι μου... Όλα καλά! Μπράβο! Ξάπλωσε και ξεκούρασου , έχεις τη μανούλα και θα στα έχει όλα έτοιμα! Ωραίο πράγμα! Χιχιχι


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , 2angels είπε:

Κορτιζόνη σου έδωσε λογικα Σοφάκι μου... Όλα καλά! Μπράβο! Ξάπλωσε και ξεκούρασου , έχεις τη μανούλα και θα στα έχει όλα έτοιμα! Ωραίο πράγμα! Χιχιχι

Ναι ναι κορτιζόνη.. Επίσης λόγω του αυτοανοσου μου είπε πως μίλησε με νεογνολογους και θα πρέπει να μείνει ένα 24ωρο εκεί το μωρό..Αλλά θα τ ψάξω παραπάνω..

Χαχα ναι ξεκούραση τώρα..Εσύ πως είσαι ?? 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Καλημερουδιαα..Η αλήθεια είναι πως δεν κάνω και πολλά στο σπίτι έχει έρθει η μαμά μου.. Δεν κουράζομαι αλλά δεν ξέρω γτ μπορεί να συνέβη.. θα την πάρω ένα τηλ τώρα να μου πει τι ώρα και θα ετοιμαστώ να πάω γύρισε και ο άντρας μου άρον άρον:xθα σας ενημερώσω μόλις γυρίσω..χαχαχα μωρέ λίγο θέλω όχι πολύ..

να σαι καλά κορίτσι μου ευχαριστώωωω

 

 

Εγώ ακόμα δεν έχω νιώσει συσπάσεις μόνο κάτι πόνους σαν περίοδο πολύ ελαφριά. Γτ δεν ξέρω ακριβώς τι εννοούμε με πόνους περιόδου γτ δεν πονάω στην περιοδο. Μήπως ειναι προπαρασκευαστικές οι συσπάσεις?? . Μην ανησυχείς ,ξάπλωσε ,χαλάρωσε γτ όσο αγχώνεσαι ανεβάζεις πίεση και θα έχεις κι άλλες συσπάσεις. Η πάνε σε ένα νοσοκομείο να σου κάνουν καρδιοτοκογραφημα για να ηρεμήσεις.

 

6 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

22/12 δεν είχες ΤΕΡ; Μπορεί οι μήνες να λένε ότι είναι 9 αλλά δεν είναι ακριβώς 9... Είναι λίγο παραπανω! 6 μέρες για την ακρίβεια! Αν το θες με μήνα όμως αλλάζεις κάθε 22, με τις βδομάδες έχεις μια παραπάνω. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψαν πιο πολύ!

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ στο γιο μου στη δημόσια τράπεζα τα έδωσα... Θα σου πω τη δικη μου γνώμη. Τότε ήμουν μέσα στο επάγγελμα και μου έκαναν πολύ καλή τιμή σε ιδιωτική τράπεζα και είχα τα χρήματα αλλά μου είπε ανθρωπος που δουλευε σε μεγάλη εταιρία ότι τα δείγματα δεν τα εξετάζουν πριν τα καταψυξουν με αποτέλεσμα να πληρώνεις για τη φύλαξη αχρήστων δειγμάτων και κυρίως ελπίδων αν τύχει κάτι! Οπότε τα έδωσα στη δημόσια τράπεζα...

 

γώ θα κάνω δωρεά σε δημόσια τράπεζα βλαστοκυττάρων ,πιστεύω δεν αξίζει η ιδιωτική φυλαξη, έτσινκι αλλιώς φέτος έκλεισαν δυνο ιδιωτικές και χάθηκαν τα δείγματα.

 

6 ώρες πρίν, Metaxi είπε:

Μανούλες καλημερα,

ηθελα να σας ρωτήσω ποια η άποψη σας κ τι έχετε ακουσει για την Τράπεζα Φύλαξης Βλαστικών Κυττάρων.. εγώ έχω ακουσει διαφορα.. δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν κ σε δημόσιο θα ήθελα έτσι κ αλλιώς να δώσω αλλά για ιδιωτικό δε ξέρω αν αξίζει.. τι λέτε;

 

 

@2angels ευχαριστώ , ανυπομονώ να;την πάρω αγκαλίτσα. Μην ανησυχείς και μένα μια μέρα είναι ήσυχη και την επόμενη κάνεις τούμπες και πάει κάπως έτσι.ηρεμια -υπερκινητικοτητα- ηρεμία....


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Ναι ναι κορτιζόνη.. Επίσης λόγω του αυτοανοσου μου είπε πως μίλησε με νεογνολογους και θα πρέπει να μείνει ένα 24ωρο εκεί το μωρό..Αλλά θα τ ψάξω παραπάνω..

Χαχα ναι ξεκούραση τώρα..Εσύ πως είσαι ?? 

Τι αυτοανοσο εχεις αν επιτρεπετε γτ εχω κ εγω


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Ναι ναι κορτιζόνη.. Επίσης λόγω του αυτοανοσου μου είπε πως μίλησε με νεογνολογους και θα πρέπει να μείνει ένα 24ωρο εκεί το μωρό..Αλλά θα τ ψάξω παραπάνω..

Χαχα ναι ξεκούραση τώρα..Εσύ πως είσαι ?? 

Για ποιο λόγο να μείνει το 24ωρο σου εξήγησε; Για εξετασεις προληπτικά φαντάζομαι.

Εγώ έχω αγχωθει λίγο από χθες. Νιώθω τη μικρή αργοκίνητη... Μου απάντησε και η @λιλιτο βέβαια ότι έτσι κάνει και η δική της. Είχε καμία βδομάδα η μικρή μου συνεχώς να κουνιέται και να κάνει πάρτυ! Έλεγα δεν θα κοιμηθεί λίγο αυτό το παιδί; Είχε κολλήσει στο δεξί πλευρο μου και έδινε ρέστα. Ξαφνικά από χθες είναι πιο νωχελικη και αργοκίνητη... Και κάνει και μεγάλες παύσεις . Όταν τρώω ξυπνάει όμως, χαχαχα.


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...