Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Ναι σωστά.δεν είχα σκεφτεί ότι θα ζεσταθεί τόσο πολύ μέσα στο αυγό.  Απλα.και γω φοραω καλτσες ακομα και το  καλοκαίρι και επειδη ελεγα για  φουστανακι.θεωρουσα οτι θα  είναι πολυ  γυμνο.Γενικάμε εχουμ τρελάνει μαμά και πεθερά ότι θα κρυώνει και δεν έχω πάρει ούτε κοντομανικα φορμακια μονάχα εσώρουχα κοντομανικα.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , λιλιτο είπε:

Ναι σωστά.δεν είχα σκεφτεί ότι θα ζεσταθεί τόσο πολύ μέσα στο αυγό.  Απλα.και γω φοραω καλτσες ακομα και το  καλοκαίρι και επειδη ελεγα για  φουστανακι.θεωρουσα οτι θα  είναι πολυ  γυμνο.Γενικάμε εχουμ τρελάνει μαμά και πεθερά ότι θα κρυώνει και δεν έχω πάρει ούτε κοντομανικα φορμακια μονάχα εσώρουχα κοντομανικα.

Και γω μακρυμάνικα σκεφτόμουν. Λες να χρειαστεί κοντομανικα; Τις πρώτες μέρες θέλουν μόνο μακρυμάνικα από ότι ξέρω...λόγω αλλαγής θερμοκρασίας μήτρας-περιβαλλοντος κρυώνουν. Ποιος ξέρει να μας πει;;;

  • Μπερδεμένη/-ος 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Ξέρεις γιατί "εκνευρίζομαι"; Είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη....η λιλιτο είναι ξάπλα , δυνοπαθουμε κάποιες γυναίκες  να φέρουμε ένα υγιες παιδάκι στο κοσμο και κάθονται μερικοί μερικοι και ασχολούνται με τα κιλά; Είναι άδικο! Είναι πολύ άδικο! Και όχι δεν θα μίλαγα ούτε εγω, θα το καταπίνα και θα εσκαγα και γω! Απλά πληγώνεσαι που οι άλλοι δεν νιωθουν! Δεν νιώθουν την αγωνία σου και το φόβο σου... Αυτά.... 

Ναι συμφωνώ μαζί σου απόλυτα και εμένα θα με πείραζε και με πειράζει να το ακούω απλά γι'αυτό είπα εκείνη τη στιγμή του την λες.. 

 

 

Όσο για τα ρούχα και εγώ ξέρω πως κρυώνουν στην αρχή πρέπει να ναι στα ζεστά.. Αλλά ναι ας μας πει όποια ξέρει σίγουρα.

 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , λιλιτο είπε:

Που ειναι οι δεύτερομανουλες να μας απαντήσουν επίσημα τέλος πάντων....??

Κορίτσια μου καλησπέρα εγώ με δύο παιδάκια περιμω το τρίτο τον μεγάλο τον γέννησα Απρίλιο και τον δεύτερο Οκτώβριο χρειάζονται μακρυμανικα ειδικά τιρ πρώτες μέρες στο μαιευτήριο για τα βρεφακια κρυώνουν εμένα μου είχαν ζητήσει όταν γεννήθηκαν κοντομανικο φανελάκι καλτσακια φόρμακια μακρύ μανίκι πανούκλα και κουβερτακι λεπτό!!! Και τώρα που γενναω Σεπτέμβριο αυτά μου ζήτησαν από την κλινική!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Απο το απογευμα δν εχει σταματησει να κουνιετε.... και αυριο εχω γιατρο αντε να το δουμε ποσα γραμμαρια εφτασε ο μπομπιρας!!!

Πόσο εισαι τώρα?? Αντε με το καλό και να μας ενημέρωσεις για το γιατρό

 

1 ώρα πρίν, Eva28 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα εγώ με δύο παιδάκια περιμω το τρίτο τον μεγάλο τον γέννησα Απρίλιο και τον δεύτερο Οκτώβριο χρειάζονται μακρυμανικα ειδικά τιρ πρώτες μέρες στο μαιευτήριο για τα βρεφακια κρυώνουν εμένα μου είχαν ζητήσει όταν γεννήθηκαν κοντομανικο φανελάκι καλτσακια φόρμακια μακρύ μανίκι πανούκλα και κουβερτακι λεπτό!!! Και τώρα που γενναω Σεπτέμβριο αυτά μου ζήτησαν από την κλινική!!! 

Σε ποια κλινική??? Μετά και στο σπίτι έτσι τα ντύνουμε η μόνο για τις πρώτες μέρες.ρωταω γτ περισυ το Σεπτέμβρη έκανε κάτι 35 βαθμούς και πιστεύω θα θέλει κοντομανικα γτ θα σκάσει το καημένο ειδικά σε μένα που είμαι με Πητ 11/9


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω κοντομανικα πιστευω. Θα κανει πολλη ζεστη το Σεπτεμβριο ρε κοριτσια και περα απ αυτο ενα μωρακι το ντυνεις με πολλα λεπτα ρουχαλακια παρα να το πνιξουμε στη ζεστη με τη μια. Δλδ του φορας κοντομανικο, ριχνεις ενα σεντονακι, κατι και ειναι κομπλε υποθετω. Οχι? Μιλαω παντα για τη συγκεκρινενη εποχη.

Εγω την εκανα τη βουτια μου εχτες και ηταν τελεια, ξεπιαστηκα επισης λιγουλακι!! Καθολου κρυα δεν ηταν, ισα ισα.


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Πόσο εισαι τώρα?? Αντε με το καλό και να μας ενημέρωσεις για το γιατρό

 

Σε ποια κλινική??? Μετά και στο σπίτι έτσι τα ντύνουμε η μόνο για τις πρώτες μέρες.ρωταω γτ περισυ το Σεπτέμβρη έκανε κάτι 35 βαθμούς και πιστεύω θα θέλει κοντομανικα γτ θα σκάσει το καημένο ειδικά σε μένα που είμαι με Πητ 11/9

Είμαι από Πτολεμαΐδα εμείς εδώ έχουμε λιγο ψυχρα Σεπτέμβριο. Μπορείς να το συζητήσεις και με την παιδίατρο για το πως να το ντύνεις!!! Τις πρώτες μέρες χρειάζονται μακριά στην κλινική μετά στο σπίτι ανάλογα με την θερμοκρασία που θα έχει!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Πόσο εισαι τώρα?? Αντε με το καλό και να μας ενημέρωσεις για το γιατρό

 

Σε ποια κλινική??? Μετά και στο σπίτι έτσι τα ντύνουμε η μόνο για τις πρώτες μέρες.ρωταω γτ περισυ το Σεπτέμβρη έκανε κάτι 35 βαθμούς και πιστεύω θα θέλει κοντομανικα γτ θα σκάσει το καημένο ειδικά σε μένα που είμαι με Πητ 11/9

καλημερα ειμαι στην 25η εβδομαδα  σε ευχαριστω πολυ!

9 ώρες πρίν, Freya_1981 είπε:

Κι εγω κοντομανικα πιστευω. Θα κανει πολλη ζεστη το Σεπτεμβριο ρε κοριτσια και περα απ αυτο ενα μωρακι το ντυνεις με πολλα λεπτα ρουχαλακια παρα να το πνιξουμε στη ζεστη με τη μια. Δλδ του φορας κοντομανικο, ριχνεις ενα σεντονακι, κατι και ειναι κομπλε υποθετω. Οχι? Μιλαω παντα για τη συγκεκρινενη εποχη.

Εγω την εκανα τη βουτια μου εχτες και ηταν τελεια, ξεπιαστηκα επισης λιγουλακι!! Καθολου κρυα δεν ηταν, ισα ισα.

τι ωρα πηγες για μπανιο? εγω ειμαι κρυουλιαρα και φοβαμαι λιγακι...


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Μπέρδεμα ο καιρός! Μάλλον θα πρέπει να πάρουμε και καλοκαιρινά και χειμωνιάτικα και αναλόγως θα τα ντύνουμε. 

Εμείς έχουμε τη παραλία 50 μέτρα από το σπίτι, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να κολυμπήσω σε αυτή. Πόσο καθαρή είναι για τη κατάσταση  μας. Αν και είναι λίγο κρύα ακόμα μου είπαν.

@λιλιτο πως είσαι ; Πότε ξαναπάς γιατρό; Δεν σας είπα ,  Παρασκευή που είχα πάει στο γιατρό παραλίγο να μου κάνουν εισαγωγή λόγω των συσπάσεων. Ευτυχώς ήταν απειραχτος ο τράχηλος σε μήκος και παραμένει κλειστός. Έτσι και έφυγα. Είχα πάει στο Έλενα με βαλίτσα έτοιμη... Φοβήθηκα πολύ αλλά όλα καλά. Σηκώνομαι λιγο και ξανά κρεβάτι, από το φόβο μου πια. Βέβαια χθες πήγαμε και για καφεδάκι και για φαγητό το βράδυ , αλλά η κοιλιά μου μέσα στο σφιξιμο, δεν σταματαγε. Την άλλη Κυριακή πάλι με βλέπω. Σηκώνομαι κάνω καμιά δουλίτσα μικρή και ξανά ξαπλώνω γιατί αμέσως πετρώνω. Αυτά.... Εσείς;

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, 2angels said:

Μπέρδεμα ο καιρός! Μάλλον θα πρέπει να πάρουμε και καλοκαιρινά και χειμωνιάτικα και αναλόγως θα τα ντύνουμε. 

Εμείς έχουμε τη παραλία 50 μέτρα από το σπίτι, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να κολυμπήσω σε αυτή. Πόσο καθαρή είναι για τη κατάσταση  μας. Αν και είναι λίγο κρύα ακόμα μου είπαν.

@λιλιτο πως είσαι ; Πότε ξαναπάς γιατρό; Δεν σας είπα ,  Παρασκευή που είχα πάει στο γιατρό παραλίγο να μου κάνουν εισαγωγή λόγω των συσπάσεων. Ευτυχώς ήταν απειραχτος ο τράχηλος σε μήκος και παραμένει κλειστός. Έτσι και έφυγα. Είχα πάει στο Έλενα με βαλίτσα έτοιμη... Φοβήθηκα πολύ αλλά όλα καλά. Σηκώνομαι λιγο και ξανά κρεβάτι, από το φόβο μου πια. Βέβαια χθες πήγαμε και για καφεδάκι και για φαγητό το βράδυ , αλλά η κοιλιά μου μέσα στο σφιξιμο, δεν σταματαγε. Την άλλη Κυριακή πάλι με βλέπω. Σηκώνομαι κάνω καμιά δουλίτσα μικρή και ξανά ξαπλώνω γιατί αμέσως πετρώνω. Αυτά.... Εσείς;

@2angels  Με την παροδο της ημερας ειναι φυσιολογικο να σφιγγει η κοιλια, οσο "κουραζομαστε" δηλαδη και ισως κ να μεγαλωνει καπως. Ας μη μας κυριευει ο φοβος κ τα βλεπουμε ολα αρνητικα και δυσοιωνα. Γενικα το λεω οχι ειδικα για σενα.

@ναντια δε Για μπανακι πηγα κατα τις 4 περιπου (παντα στη σκια) και σε παραλια που βλεπει Αιγαιο, στην Ευβοια. Τελεια ηταν, καθολου κρυα. Μακαρι να ξαναπαω συντομα γτ μου κανε καλο κ στο πιασιμο. 


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Freya_1981 είπε:

@2angels  Με την παροδο της ημερας ειναι φυσιολογικο να σφιγγει η κοιλια, οσο "κουραζομαστε" δηλαδη και ισως κ να μεγαλωνει καπως. Ας μη μας κυριευει ο φοβος κ τα βλεπουμε ολα αρνητικα και δυσοιωνα. Γενικα το λεω οχι ειδικα για σενα.

@ναντια δε Για μπανακι πηγα κατα τις 4 περιπου (παντα στη σκια) και σε παραλια που βλεπει Αιγαιο, στην Ευβοια. Τελεια ηταν, καθολου κρυα. Μακαρι να ξαναπαω συντομα γτ μου κανε καλο κ στο πιασιμο. 

Μωρέ έχεις δίκιο αλλά όποιος έχει κσει στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι. Και οι συσπάσεις υπάρχουν! Βασικά είμαι πολύ αισιόδοξος άνθρωπος αλλά ο φόβος φοβος . Σε ποια παραλια πηγες και ήταν ζέστη;  Χιλιαδού , Λιμνιωνα και γενικά βόρεια είναι παγωμένη.  Νοτια Εύβοια; Που; Άντε να κάνουμε κι μεις καμία βουτιά. Είναι ο άντρας μου από Ευβοια

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...