Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , 2angels είπε:

Κ μένα όταν τον ρώτησα μου είπε ότι δεν θα δείξει κάτι η καμπύλη και δεν φοβάται για διαβήτη γιατί είναι πολύ καλό το σάκχαρο στις εξετάσεις , αλλά θέλω να είμαι ήσυχη γιατί ποτέ δεν ξέρεις. Και καταναλώνω και γλυκα .... Αν  φοβάσαι απλά ζητά να το κάνεις, δεν είναι κακο. Απαραίτητο δεν ξέρω αν είναι αλλά νομίζω οι περισσότερες την κάνουν. 

εγω παλι δεν τρωω καθολου γλυκα και το ζαχαρο μου ηταν πολυ καλο καπου 74 και μου ειχε πει οτι δν χρειαζετε να την κανουμε απλα διαβαζω πως ολες οι κοπελες σε αυτες τις εβδομαδες κανουν και  λεωω μηπως ειναι απαραιτητο... σε ευχαριστω παντως

 

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ μπάνιο στη θάλασσα κλαψ κλαψ. Φέτος όχι .αλλά από του χρόνου μάλλον θα πάω κάνα τρίμηνο για να αναπληρώσω. έτσι κι αλλιώς εγώ έχω πάρει καμία 10αρια κιλά και τωρα με την ξαπλα.με.βλεπω να γίνομαι τεράστια και πλαδαρή .ήμουν 59 όταν ξεκίνησα,  ήδη παραπάνω από όσο ήμουν ποτέ στη ζωή μου.και τώρα τα πιάσαμε τα 70 και από δω και πέρα δεν θέλω να ξαναζυγιστω ποτέ . Ανέβηκα και 2 νούμερα στο σουτιέν.αφου δε με αναγνωρίζω στο καθρέφτη..εγώ για καμπύλη θα πάω την Τετάρτη. Χρειάζεται να κάνουμε κάποια προετοιμασία από την προηγούμενη μέρα??


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, λιλιτο είπε:

Αχ μπάνιο στη θάλασσα κλαψ κλαψ. Φέτος όχι .αλλά από του χρόνου μάλλον θα πάω κάνα τρίμηνο για να αναπληρώσω. έτσι κι αλλιώς εγώ έχω πάρει καμία 10αρια κιλά και τωρα με την ξαπλα.με.βλεπω να γίνομαι τεράστια και πλαδαρή .ήμουν 59 όταν ξεκίνησα,  ήδη παραπάνω από όσο ήμουν ποτέ στη ζωή μου.και τώρα τα πιάσαμε τα 70 και από δω και πέρα δεν θέλω να ξαναζυγιστω ποτέ . Ανέβηκα και 2 νούμερα στο σουτιέν.αφου δε με αναγνωρίζω στο καθρέφτη..εγώ για καμπύλη θα πάω την Τετάρτη. Χρειάζεται να κάνουμε κάποια προετοιμασία από την προηγούμενη μέρα??

Θα σου πω ότι μου είπαν από το μικροβιολογικό που θα πάω. Το προηγούμενο βράδυ δεν θα φας τίποτα από τις 21:30 και μετά. Το πρωί νηστικη ούτε νερό. Αυτό το χωρίς νερό με πείραξε λίγο.... Θα πάρεις από το φαρμακείο τα γραμμάρια γλυκόζης που σου γράφει ο γιατρός στη συνταγογράφηση. Εμένα πχ γράφει 75γρ γλυκόζης. Πάρε και ρώτα βέβαια γιατί κάποιοι θέλουν να κλείσεις ραντεβού πριν πας για τη καμπύλη. 

Και γω 59-60 ξεκίνησα, επίσης αρκετα. η ξάπλα δεν βοηθά αλλά τι να κανουμε;  αξιζει τον κόπο. Υπομονή.....  


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

εγω παλι δεν τρωω καθολου γλυκα και το ζαχαρο μου ηταν πολυ καλο καπου 74 και μου ειχε πει οτι δν χρειαζετε να την κανουμε απλα διαβαζω πως ολες οι κοπελες σε αυτες τις εβδομαδες κανουν και  λεωω μηπως ειναι απαραιτητο... σε ευχαριστω παντως

 

Το ζάχαρο δεν είναι μόνο τα γλυκά βέβαια είναι και το ψωμί και τα ζυμαρικά και και.. τεσπα είναι στην κρίση του καθενός..

 

5 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Αχ μπάνιο στη θάλασσα κλαψ κλαψ. Φέτος όχι .αλλά από του χρόνου μάλλον θα πάω κάνα τρίμηνο για να αναπληρώσω. έτσι κι αλλιώς εγώ έχω πάρει καμία 10αρια κιλά και τωρα με την ξαπλα.με.βλεπω να γίνομαι τεράστια και πλαδαρή .ήμουν 59 όταν ξεκίνησα,  ήδη παραπάνω από όσο ήμουν ποτέ στη ζωή μου.και τώρα τα πιάσαμε τα 70 και από δω και πέρα δεν θέλω να ξαναζυγιστω ποτέ . Ανέβηκα και 2 νούμερα στο σουτιέν.αφου δε με αναγνωρίζω στο καθρέφτη..εγώ για καμπύλη θα πάω την Τετάρτη. Χρειάζεται να κάνουμε κάποια προετοιμασία από την προηγούμενη μέρα??

Θα φύγουν μετά την εγκυμοσύνη μη σε αγχώνει αυτό λίγο διατροφή και γυμναστική όποτε προλαβαίνεις και θα σαι κομπλέ..Εγώ τρώω όσο πριν και λιγότερο λόγω το στομάχι μου και δεν έβαλα μέχρι στιγμής αλλιώς θα ήμουν και εγώ σίγουρα 10 πάνω Αλλά εντάξει παιδί κουβαλάμε όρεξη έχουμε τι να κάνουμε.. προετοιμασία όχι δεν μου είχαν πει κάτι από μόνη μου βέβαια το τελευταίο γεύμα το έκανα στις 8 και την επόμενη 9.40 μου πήρε αίμα..

3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Θα σου πω ότι μου είπαν από το μικροβιολογικό που θα πάω. Το προηγούμενο βράδυ δεν θα φας τίποτα από τις 21:30 και μετά. Το πρωί νηστικη ούτε νερό. Αυτό το χωρίς νερό με πείραξε λίγο.... Θα πάρεις από το φαρμακείο τα γραμμάρια γλυκόζης που σου γράφει ο γιατρός στη συνταγογράφηση. Εμένα πχ γράφει 75γρ γλυκόζης. Πάρε και ρώτα βέβαια γιατί κάποιοι θέλουν να κλείσεις ραντεβού πριν πας για τη καμπύλη. 

Και γω 59-60 ξεκίνησα, επίσης αρκετα. η ξάπλα δεν βοηθά αλλά τι να κανουμε;  αξιζει τον κόπο. Υπομονή.....  

Ναι νερό ούτε εμένα δεν με άφησε να πιω ούτε στις 2 ώρες που περίμενα πίκρα..

Εμένα είχε το μικροβιολογικο γλυκόζη οπότε δεν χρειάστηκε να πάω σε φαρμακείο να πάρω.. Αλλά ναι καλό είναι να ρωτήσει η @λιλιτο


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τα φάρμακα το πρωί δεν τα πήρατε ??? 

Και εμένα όλοι μου λένε ότι θα τα χάσω.αλλα δεν μου αρέσει ο εαυτός μου ρε κορίτσια .είμαι νομίζω και λίγο πρησμένη και έχω  σπυράκια λίγα στο πρόσωπο( που δεν είχα ούτε στην  εφηβεια.) και στο στέρνο και αναρωτιέμαι πού είναι η λάμψη τη ς εγκυμοσύνης???οεο . Μόνο εμένα προσπέρασε...

Ήρθε και ενας ηλίθιος φίλος του άντρα μου χθες και μου είπε ότι παχυναν τα μπράτσα μου και με αποτελείωσε. Όλο το βράδυ αυτό σκέφτομουν...

 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , λιλιτο είπε:

Τα φάρμακα το πρωί δεν τα πήρατε ??? 

Και εμένα όλοι μου λένε ότι θα τα χάσω.αλλα δεν μου αρέσει ο εαυτός μου ρε κορίτσια .είμαι νομίζω και λίγο πρησμένη και έχω  σπυράκια λίγα στο πρόσωπο( που δεν είχα ούτε στην  εφηβεια.) και στο στέρνο και αναρωτιέμαι πού είναι η λάμψη τη ς εγκυμοσύνης???οεο . Μόνο εμένα προσπέρασε...

Ήρθε και ενας ηλίθιος φίλος του άντρα μου χθες και μου είπε ότι παχυναν τα μπράτσα μου και με αποτελείωσε. Όλο το βράδυ αυτό σκέφτομουν...

 

μην ανχωνεσε βρε θα τα χασεις τα κιλακια μετα αρχιζει τρεξιμο! τιποτα δεν περνεις πριν τις εξετασεις ειδικα φαρμακα. θα τα παρεις μετα μην ανχωνεσε δεν γινετε τιποτα αν τα καθηστερησεις μια μερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ανάλογο τώρα.με τι θα βγάλετε τα μπεμπακια μετά τη γέννα από την κλινική.εγω είδα ένα υπέροχο φόρεμα στα πρεναταλ που από μέσα έχει κορμακι είναι μπεζ με δαντέλα εξωτερική ξετρελαθηκα προς το παρόν.  και σκέφτομαι να το συνδυάσω με μια κορδέλα ή θα το ενοχλεί.και παπουτσάκια αγκαλιας η' καλτσακια .τι λέτε? Αν και στην πορεία λογικά θα βρω κι άλλα.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , λιλιτο είπε:

Κάτι ανάλογο τώρα.με τι θα βγάλετε τα μπεμπακια μετά τη γέννα από την κλινική.εγω είδα ένα υπέροχο φόρεμα στα πρεναταλ που από μέσα έχει κορμακι είναι μπεζ με δαντέλα εξωτερική ξετρελαθηκα προς το παρόν.  και σκέφτομαι να το συνδυάσω με μια κορδέλα ή θα το ενοχλεί.και παπουτσάκια αγκαλιας η' καλτσακια .τι λέτε? Αν και στην πορεία λογικά θα βρω κι άλλα.

κορδελιτσα μην βαλεις στο νεογεννητο ειναι πολυ ευαισθητο το κεφαλακι του.κ παπουτσακια αγκαλιας δεν βαζουν απο τοσο νεογεννητα. καλτσακια κ αναλογα κ το ποσο ζεστη θα κανει γιατι εισαι κ μανουλα σεπτεμβριου ακομα καλοκαιρι ειναι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , λιλιτο είπε:

Τα φάρμακα το πρωί δεν τα πήρατε ??? 

Και εμένα όλοι μου λένε ότι θα τα χάσω.αλλα δεν μου αρέσει ο εαυτός μου ρε κορίτσια .είμαι νομίζω και λίγο πρησμένη και έχω  σπυράκια λίγα στο πρόσωπο( που δεν είχα ούτε στην  εφηβεια.) και στο στέρνο και αναρωτιέμαι πού είναι η λάμψη τη ς εγκυμοσύνης???οεο . Μόνο εμένα προσπέρασε...

Ήρθε και ενας ηλίθιος φίλος του άντρα μου χθες και μου είπε ότι παχυναν τα μπράτσα μου και με αποτελείωσε. Όλο το βράδυ αυτό σκέφτομουν...

 

Όχι ούτε εγώ πήρα τα φάρμακα τα πήρα αργότερα.. Και εγώ έχω σπυράκια στο στέρνο και τριχοφυια στο πλάι στα μάγουλα..Και εγώ απορώ που είναι αυτή η λάμψη χαχα..

Καλά αυτός δεν είχε τίποτα άλλο να πει έλεος..

 

Εγώ ένα συνολακι από hm θα της βάλω παντελονακι και tshirt και καλτσακια..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά πες του, μείνε εσύ έγκυος και να είσαι και ξάπλα να σου πω εγώ πως θα γίνεις, βλάκα, ε βλακα! Εκνευρίζομαι με κάτι τέτοιους τύπους. Έχω και γω ένα γνωστό που μου λέει συνέχεια, πω,πω τόκα θα γίνεις! Νευρίασα!

Όχι δεν θα πάρεις τίποτα από φάρμακα.

Ρουχαλακι εξόδου πήρα ένα φορμακι άσπρο με κόκκινες καρδούλες που γράφει I love dady, με φανελάκι από μέσα I love mommy (άσπρο κόκκινο επισης) και έχει και δαλιαρα. Ήταν σετακι. Τα πήρα μετά την αυχενική που βγήκε καλή ως δωράκι από το mothercare.

Άκου εκεί τον βλάκα.... Δως μου το τηλ του να τον βρισω! Κορμάρες θα ξαναγίνουμε ρε! Άντε πες του να κοιτάξει τη γυναίκα του ( αν έχει!!!) 

  • Χαχα 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , 2angels είπε:

Καλά πες του, μείνε εσύ έγκυος και να είσαι και ξάπλα να σου πω εγώ πως θα γίνεις, βλάκα, ε βλακα! Εκνευρίζομαι με κάτι τέτοιους τύπους. Έχω και γω ένα γνωστό που μου λέει συνέχεια, πω,πω τόκα θα γίνεις! Νευρίασα!

Όχι δεν θα πάρεις τίποτα από φάρμακα.

Ρουχαλακι εξόδου πήρα ένα φορμακι άσπρο με κόκκινες καρδούλες που γράφει I love dady, με φανελάκι από μέσα I love mommy (άσπρο κόκκινο επισης) και έχει και δαλιαρα. Ήταν σετακι. Τα πήρα μετά την αυχενική που βγήκε καλή ως δωράκι από το mothercare.

Άκου εκεί τον βλάκα.... Δως μου το τηλ του να τον βρισω! Κορμάρες θα ξαναγίνουμε ρε! Άντε πες του να κοιτάξει τη γυναίκα του ( αν έχει!!!) 

Χαχαχα μην εκνευρίζεσαι.. απλά εκείνη τη στιγμή θέλουν ταπωμα 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Χαχαχα μην εκνευρίζεσαι.. απλά εκείνη τη στιγμή θέλουν ταπωμα 

Ξέρεις γιατί "εκνευρίζομαι"; Είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη....η λιλιτο είναι ξάπλα , δυνοπαθουμε κάποιες γυναίκες  να φέρουμε ένα υγιες παιδάκι στο κοσμο και κάθονται μερικοί μερικοι και ασχολούνται με τα κιλά; Είναι άδικο! Είναι πολύ άδικο! Και όχι δεν θα μίλαγα ούτε εγω, θα το καταπίνα και θα εσκαγα και γω! Απλά πληγώνεσαι που οι άλλοι δεν νιωθουν! Δεν νιώθουν την αγωνία σου και το φόβο σου... Αυτά.... 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , 2angels είπε:

Ξέρεις γιατί "εκνευρίζομαι"; Είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη....η λιλιτο είναι ξάπλα , δυνοπαθουμε κάποιες γυναίκες  να φέρουμε ένα υγιες παιδάκι στο κοσμο και κάθονται μερικοί μερικοι και ασχολούνται με τα κιλά; Είναι άδικο! Είναι πολύ άδικο! Και όχι δεν θα μίλαγα ούτε εγω, θα το καταπίνα και θα εσκαγα και γω! Απλά πληγώνεσαι που οι άλλοι δεν νιωθουν! Δεν νιώθουν την αγωνία σου και το φόβο σου... Αυτά.... 

Ναι ρε γαμωτο.δηλαδξ να μου το λέγε όταν ήταν όλα καλά θα έλεγα πάει στο διάολο.αλλα .ε.βλεπει στο κρεββάτι του είπε ο άντρας μου ότι είναι σοβαρό.και έρχεται και λέει κάτι τέτοιο.θυμωσε κι αυτός μαζί του κ;ι μου είπε δεν θα τον ξανακαλεσει και εννοείται δεν έχει γυναίκα.μας το παίζει γκόμενος και βγαίνει με κάτι 20 χρονα.

Καπέλο κάνει να βάλει???να αγοράσω γενικότερα.η' τίποτα δεν κάνει στο κεφάλι της.δεμ θα κρυώνει χωρίς καλτσακια ακόμα και Αυγούστο να γεννηθεί?

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , λιλιτο είπε:

Ναι ρε γαμωτο.δηλαδξ να μου το λέγε όταν ήταν όλα καλά θα έλεγα πάει στο διάολο.αλλα .ε.βλεπει στο κρεββάτι του είπε ο άντρας μου ότι είναι σοβαρό.και έρχεται και λέει κάτι τέτοιο.θυμωσε κι αυτός μαζί του κ;ι μου είπε δεν θα τον ξανακαλεσει και εννοείται δεν έχει γυναίκα.μας το παίζει γκόμενος και βγαίνει με κάτι 20 χρονα.

Καπέλο κάνει να βάλει???να αγοράσω γενικότερα.η' τίποτα δεν κάνει στο κεφάλι της.δεμ θα κρυώνει χωρίς καλτσακια ακόμα και Αυγούστο να γεννηθεί?

σκεψου οταν το βγαλεις απο το μαιευτηριο δεν θα το κουβαλας αγκαλια στα χερια. θα το βαλεις στο πορτ μπεμπε του η στο αυγο απευθειας. εκει θα ειναι ηδη πολυ ζεστα κ στο κεφαλακι δεν θα του βαλεις τιποτα θα ειναι ξαπλωμενο δεν κανει. τωρα καλτσακια αναλογα την μερα αν εχει καυσωνα θα βγεις μεσημερι απτο νοσοκομειο μεσα στο αυγο του. αναλογα την μερα. 

Link to comment
Share on other sites

Λογικά επειδή είναι πολύ μικρά θα πρέπει να είναι και άνετα  οσων αφορά κορδέλα, καπέλο κτλ. Αν δεν έχει πατουσακια το ρούχο θα βάλεις καλτσακια για να μην είναι γυμνά τα ποδαράκια. Αυτά τα λίγα ξέρω και γω. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...