Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, 2angels said:

Μωρέ έχεις δίκιο αλλά όποιος έχει κσει στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι. Και οι συσπάσεις υπάρχουν! Βασικά είμαι πολύ αισιόδοξος άνθρωπος αλλά ο φόβος φοβος . Σε ποια παραλια πηγες και ήταν ζέστη;  Χιλιαδού , Λιμνιωνα και γενικά βόρεια είναι παγωμένη.  Νοτια Εύβοια; Που; Άντε να κάνουμε κι μεις καμία βουτιά. Είναι ο άντρας μου από Ευβοια

Στη Μουρτερη που τα νερα της ειναι σαν της Χιλιαδου. (Κεντρικη Ευβοια). 

Κι ομως επειδη ηταν ζεστος ο χειμωνας, η θαλασσα εχει ζεσταθει πιο γρηγορα. Άλλες χρονιες τετοια εποχη ουτε εγω εμπαινα! Λογω του μωρου δε θα μπαινα αλλιως....


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Μπέρδεμα ο καιρός! Μάλλον θα πρέπει να πάρουμε και καλοκαιρινά και χειμωνιάτικα και αναλόγως θα τα ντύνουμε. 

Εμείς έχουμε τη παραλία 50 μέτρα από το σπίτι, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να κολυμπήσω σε αυτή. Πόσο καθαρή είναι για τη κατάσταση  μας. Αν και είναι λίγο κρύα ακόμα μου είπαν.

@λιλιτο πως είσαι ; Πότε ξαναπάς γιατρό; Δεν σας είπα ,  Παρασκευή που είχα πάει στο γιατρό παραλίγο να μου κάνουν εισαγωγή λόγω των συσπάσεων. Ευτυχώς ήταν απειραχτος ο τράχηλος σε μήκος και παραμένει κλειστός. Έτσι και έφυγα. Είχα πάει στο Έλενα με βαλίτσα έτοιμη... Φοβήθηκα πολύ αλλά όλα καλά. Σηκώνομαι λιγο και ξανά κρεβάτι, από το φόβο μου πια. Βέβαια χθες πήγαμε και για καφεδάκι και για φαγητό το βράδυ , αλλά η κοιλιά μου μέσα στο σφιξιμο, δεν σταματαγε. Την άλλη Κυριακή πάλι με βλέπω. Σηκώνομαι κάνω καμιά δουλίτσα μικρή και ξανά ξαπλώνω γιατί αμέσως πετρώνω. Αυτά.... Εσείς;

Εγω σταθερά. Εχω γιατρό τη Πέμπτη και ελπίζω να μου πει ότι όλα είναι σταθερά.Αλλά σε νιώθω για το φόβο που λες.ευτυχως δεν ήταν τίποτα και δεν σε κράτησαν. Αν και γω δεν έχω συσπάσεις με οποιοδήποτε πίνακι στην κοιλιά ταραζομαι και αγχώνομαι αν και ο γιατρός είπε αυτά είναι που μεγαλώνει η μήτρα και είναι απόλυτα φυσιολογικα αλλα και πάλι.να προσπαθείς να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και να είσαι ήρεμη.ξερω γελάς αλλά προσπάθησε να διαβάζεις η να κάνεις κάτι που σε ευχαριστει και σε χαλαρώνει. Και αν έχεις βοηθεια μην κάνεις δουλειές. Τι παίρνεις για τις συσπάσεις??νομίζω αν έχεις συσπάσεις δεν κάνει να μπεις στη θάλασσα αλλά ρώτα το γιατρό για σιγουρια


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ολα καλα 800 γραμμαρια ειναι ο μικρος ολα πολυ καλα μας ειπε κ η καρδουλα του και ολα.οσο για τις συσπασεις που ελεγα τελικα ειναι το μωρο εχει βολευτει δεξια..κ τα εξογκωματα που κανει ειναι ο μπεμπης.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , λιλιτο είπε:

Εγω σταθερά. Εχω γιατρό τη Πέμπτη και ελπίζω να μου πει ότι όλα είναι σταθερά.Αλλά σε νιώθω για το φόβο που λες.ευτυχως δεν ήταν τίποτα και δεν σε κράτησαν. Αν και γω δεν έχω συσπάσεις με οποιοδήποτε πίνακι στην κοιλιά ταραζομαι και αγχώνομαι αν και ο γιατρός είπε αυτά είναι που μεγαλώνει η μήτρα και είναι απόλυτα φυσιολογικα αλλα και πάλι.να προσπαθείς να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και να είσαι ήρεμη.ξερω γελάς αλλά προσπάθησε να διαβάζεις η να κάνεις κάτι που σε ευχαριστει και σε χαλαρώνει. Και αν έχεις βοηθεια μην κάνεις δουλειές. Τι παίρνεις για τις συσπάσεις??νομίζω αν έχεις συσπάσεις δεν κάνει να μπεις στη θάλασσα αλλά ρώτα το γιατρό για σιγουρια

Μαγνήσιο και utrogestan, τίποτα άλλο δεν με αφήνει να πάρω. Για θάλασσα τον είχα ρώτησε πριν τις συσπάσεις, μου είχε πει να περιμένω να είναι ζεστή ή θάλασσα γιατί το κρύο νερό προκαλεί συσπάσεις. Δεν μπαίνω αν δεν νιώσω καλύτερα...

 

πρίν από 25 λεπτά , ναντια δε είπε:

Κοριτσια μου ολα καλα 800 γραμμαρια ειναι ο μικρος ολα πολυ καλα μας ειπε κ η καρδουλα του και ολα.οσο για τις συσπασεις που ελεγα τελικα ειναι το μωρο εχει βολευτει δεξια..κ τα εξογκωματα που κανει ειναι ο μπεμπης.

Χαχαχα, βαρύ μωράκι και σένα! Να δω πως θα γεννησουμε! Χαχαχαχαχαχ όλα καλά! Μπράβο!!!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , 2angels είπε:

Μαγνήσιο και utrogestan, τίποτα άλλο δεν με αφήνει να πάρω. Για θάλασσα τον είχα ρώτησε πριν τις συσπάσεις, μου είχε πει να περιμένω να είναι ζεστή ή θάλασσα γιατί το κρύο νερό προκαλεί συσπάσεις. Δεν μπαίνω αν δεν νιώσω καλύτερα...

 

Χαχαχα, βαρύ μωράκι και σένα! Να δω πως θα γεννησουμε! Χαχαχαχαχαχ όλα καλά! Μπράβο!!!

:) εγώ παίρνω και glopir είναι σαν το adalat  καθαρά για τις συσπάσεις (προληπτικά.) Ρίχνει την πίεση στην ουσία υπογλωσσιο. Δεν τον ρωτάς την επόμενη φορά???μου κάνει εντύπωση που δεν σου δίνει με τόσες συσπάσεις. Εκτος κι αν δεν κάνει να πάρεις για άλλο λόγο.

 

1 hour ago, ναντια δε είπε:

Κοριτσια μου ολα καλα 800 γραμμαρια ειναι ο μικρος ολα πολυ καλα μας ειπε κ η καρδουλα του και ολα.οσο για τις συσπασεις που ελεγα τελικα ειναι το μωρο εχει βολευτει δεξια..κ τα εξογκωματα που κανει ειναι ο μπεμπης.

Αχ τέλεια εμένα 25+2 ήταν 750γρ.  μια χαρά είσαι. Απόλαυσε το και βγαίνει βόλτες και για μας που δεν μπορούμε.

Αύριο έχει ένα σεμινάριο στο σάιτ της nutricia για το θηλασμό. Γραφτείτε να το παρακολουθησετε . Μιλάει μια μαια πολύ καλή.εγω είδα και το προηγούμενο που είχε κάνει.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , 2angels είπε:

Μαγνήσιο και utrogestan, τίποτα άλλο δεν με αφήνει να πάρω. Για θάλασσα τον είχα ρώτησε πριν τις συσπάσεις, μου είχε πει να περιμένω να είναι ζεστή ή θάλασσα γιατί το κρύο νερό προκαλεί συσπάσεις. Δεν μπαίνω αν δεν νιώσω καλύτερα...

 

Χαχαχα, βαρύ μωράκι και σένα! Να δω πως θα γεννησουμε! Χαχαχαχαχαχ όλα καλά! Μπράβο!!!

Αυτο ειπα κ εγω αστα!!! Εχω παρει και 8 κιλα.

πρίν από 1 λεπτό , λιλιτο είπε:

:) εγώ παίρνω και glopir είναι σαν το adalat  καθαρά για τις συσπάσεις (προληπτικά.) Ρίχνει την πίεση στην ουσία υπογλωσσιο. Δεν τον ρωτάς την επόμενη φορά???μου κάνει εντύπωση που δεν σου δίνει με τόσες συσπάσεις. Εκτος κι αν δεν κάνει να πάρεις για άλλο λόγο.

 

Αχ τέλεια εμένα 25+2 ήταν 750γρ.  μια χαρά είσαι. Απόλαυσε το και βγαίνει βόλτες και για μας που δεν μπορούμε.

Αύριο έχει ένα σεμινάριο στο σάιτ της nutricia για το θηλασμό. Γραφτείτε να το παρακολουθησετε . Μιλάει μια μαια πολύ καλή.εγω είδα και το προηγούμενο που είχε κάνει.

Δυστιχος εγω λογο ρευματοπαθειας που εχω δν θα μπορω να θυλασω θα πρεπει να κανω ενεση για να μηννποναω θα θυλασω μονο στο νοσοκομειο κ μετα αγωγη ..


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ναντια δε είπε:

Αυτο ειπα κ εγω αστα!!! Εχω παρει και 8 κιλα.

Δυστιχος εγω λογο ρευματοπαθειας που εχω δν θα μπορω να θυλασω θα πρεπει να κανω ενεση για να μηννποναω θα θυλασω μονο στο νοσοκομειο κ μετα αγωγη ..

Και γω έχω πάρει καμία 10αρια .αλλά έχω να ζυγιστω2 εβδομάδες.και τρέμω.εισαι σίγουρη ότι η αγωγή- τα φάρμακα δεν είναι συμβατά με θηλασμό.σορυ αλλά δε ξέρω ακριβώς τι είναι η ρευματοπάθεια.παντως ι μην στεναχωριέσαι το θέμα είναι να είναι υγιή τα μπεμπακια μας όλα τα άλλα έρχονται δευτερα.:x


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

ποπο νεα παλι!!! καμπυλες, μπανια, ντυσιμο μωρου...συσπασεις....πολλα θεματα ανοιξατε!!!

Σημερα εκανα και γω την καμπυλη (ειχα ξεχασει ποσο αηδια ηταν)...αυριο τ απογευμα τα αποτελεσματα.

Για μπανιο,αν και σε νησι, δεν εχω τολμησει να παω...σκεφτομαι την κουραση να κυνηγαω τον μικρο μεσα στην αμμο και μου φτανει η σκεψη!

Τα μωρα θελουν μακρυμανικο φορμακι τις πρωτες μερες..φανταστειτε οτι μεσα στα μαιευτηρια τους βαζουν κουβερτα χοντρη και τα σκεπαζουν. Εχουν συνηθισει στους 37 βαθμους που χει το ανθρωπινο σωμα! Και σκεφτειτε οτι παντα τα νοσοκομεια εχουν μια ψυχρα (λογω κλιματιστικων).

Αργότερα φαντάζομαι στο σπίτι μας (γεννησα Μαρτη με κρυο περσυ)....θα τα ντυνουμε με κοντομανικο ζιπουνακι και τυλιγμενα με πανες αγκαλιας η σεντονακι και τη νυχτα με πικε κουβερτουλα..αναλογως τη ζεστη.

Στο κεφαλι δε βαζουμε τιποτα στα νεογεννητα να τα πιεζει τα καημενα! Ουτε καπελο..αφου μεσα στο καθισματακι στο αυγο θα βγουν.

Θυμάμαι περσυ πηρα ενα τελειο γουνινο φορμακι-αρκουδακι με αυτια και ουριτσα σε εκρου χρωμα..για να βγαλω το γιο μου απ το νοσοκομειο. Το φορεσε εκεινη τη μια και μοναδικη φορα χωρις κουβερτες κλπ γιατι ειχε ζεστη μερα.Μετα απο 40 μερες που του το δοκιμασα για να βγουμε εξω δεν του πηγαινε πια! Τοσο γρηγορα αναπτυσσονται τα  μωρα...και τα ζιπουνακια 0-3 τα φορεσε αντε 20 μερες. Μετα φοραγε για 3-6μηνων! Βεβαια γεννηθηκε τεραστιος 4.150! Τωρα με τη μπεμπα ελπιζω να χω τη χαρα να κρατησω ενα μικρουλι νεογεννητο..να ναι ελαφρυτερη εστω..να μη μου βγαλει χερια και μεση! Ειχα κανει φυσιοθεραπειες περσυ για να συνερθω και τιποτα! Εχουν τη χαρη τους τα μεγαλοσωμα παιδια..τον κοιταω και τον θαυμαζω που ξεπερνα διχρονα-τριχρονα στο μποι...αλλα η δολια μανα ξερω πως τον κουβαλαγα τοσους μηνες αγκαλια ωσπου να περπατησει!χαχαχα

καληνυχτα κοριτσαρες!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Και γω έχω πάρει καμία 10αρια .αλλά έχω να ζυγιστω2 εβδομάδες.και τρέμω.εισαι σίγουρη ότι η αγωγή- τα φάρμακα δεν είναι συμβατά με θηλασμό.σορυ αλλά δε ξέρω ακριβώς τι είναι η ρευματοπάθεια.παντως ι μην στεναχωριέσαι το θέμα είναι να είναι υγιή τα μπεμπακια μας όλα τα άλλα έρχονται δευτερα.:x

Ναι κανω χρονια την θεραπεια δεν κανει αφου κ για να μεινω εγκυος την εκοψα πρωτα. Ειναι αυτοανοσο πονανε τα ισχυα η πλατη μ  γενικα η σπονδυλικη ατηλη και κανω φλεγμονες. Κ εχω πολους πονους.οποτε απο το να μην μπορω να παρω αγκαλια το μωρο δν θυλασω καθολου...αυτο λεω και εγω να ειναι καλα το μπεμπακι κ εγω κ ολα μια χαρα. Αλλα ξερεις υπαρχουν καποιοι που με το που ακουνε λενε τι;;;; δν θα θυλασεις κ θα δινεις σκονη;;; και τετοια αλλα οκ δν δινω σημασια

8

5 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

ποπο νεα παλι!!! καμπυλες, μπανια, ντυσιμο μωρου...συσπασεις....πολλα θεματα ανοιξατε!!!

Σημερα εκανα και γω την καμπυλη (ειχα ξεχασει ποσο αηδια ηταν)...αυριο τ απογευμα τα αποτελεσματα.

Για μπανιο,αν και σε νησι, δεν εχω τολμησει να παω...σκεφτομαι την κουραση να κυνηγαω τον μικρο μεσα στην αμμο και μου φτανει η σκεψη!

Τα μωρα θελουν μακρυμανικο φορμακι τις πρωτες μερες..φανταστειτε οτι μεσα στα μαιευτηρια τους βαζουν κουβερτα χοντρη και τα σκεπαζουν. Εχουν συνηθισει στους 37 βαθμους που χει το ανθρωπινο σωμα! Και σκεφτειτε οτι παντα τα νοσοκομεια εχουν μια ψυχρα (λογω κλιματιστικων).

Αργότερα φαντάζομαι στο σπίτι μας (γεννησα Μαρτη με κρυο περσυ)....θα τα ντυνουμε με κοντομανικο ζιπουνακι και τυλιγμενα με πανες αγκαλιας η σεντονακι και τη νυχτα με πικε κουβερτουλα..αναλογως τη ζεστη.

Στο κεφαλι δε βαζουμε τιποτα στα νεογεννητα να τα πιεζει τα καημενα! Ουτε καπελο..αφου μεσα στο καθισματακι στο αυγο θα βγουν.

Θυμάμαι περσυ πηρα ενα τελειο γουνινο φορμακι-αρκουδακι με αυτια και ουριτσα σε εκρου χρωμα..για να βγαλω το γιο μου απ το νοσοκομειο. Το φορεσε εκεινη τη μια και μοναδικη φορα χωρις κουβερτες κλπ γιατι ειχε ζεστη μερα.Μετα απο 40 μερες που του το δοκιμασα για να βγουμε εξω δεν του πηγαινε πια! Τοσο γρηγορα αναπτυσσονται τα  μωρα...και τα ζιπουνακια 0-3 τα φορεσε αντε 20 μερες. Μετα φοραγε για 3-6μηνων! Βεβαια γεννηθηκε τεραστιος 4.150! Τωρα με τη μπεμπα ελπιζω να χω τη χαρα να κρατησω ενα μικρουλι νεογεννητο..να ναι ελαφρυτερη εστω..να μη μου βγαλει χερια και μεση! Ειχα κανει φυσιοθεραπειες περσυ για να συνερθω και τιποτα! Εχουν τη χαρη τους τα μεγαλοσωμα παιδια..τον κοιταω και τον θαυμαζω που ξεπερνα διχρονα-τριχρονα στο μποι...αλλα η δολια μανα ξερω πως τον κουβαλαγα τοσους μηνες αγκαλια ωσπου να περπατησει!χαχαχα

καληνυχτα κοριτσαρες!

Καλημερα εγκυουλες δλδ εγωε πητ 24/9 να παρω μακρυμανικα και πικε κουβερτουλα η θα θελει και ζακετακι απο πανω;


...:-D

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

:) εγώ παίρνω και glopir είναι σαν το adalat  καθαρά για τις συσπάσεις (προληπτικά.) Ρίχνει την πίεση στην ουσία υπογλωσσιο. Δεν τον ρωτάς την επόμενη φορά???μου κάνει εντύπωση που δεν σου δίνει με τόσες συσπάσεις. Εκτος κι αν δεν κάνει να πάρεις για άλλο λόγο.

Βασικά δεν θέλει να παίρνω πολλά πολλά από ότι εχω καταλάβει. Προτιμά την ξεκούραση. Εκτός του ότι θεωρεί ότι τα περισσότερα από αυτά που νιώθω είναι από το έντερο. 

 

πρίν από 36 λεπτά , ναντια δε είπε:

Ναι κανω χρονια την θεραπεια δεν κανει αφου κ για να μεινω εγκυος την εκοψα πρωτα. Ειναι αυτοανοσο πονανε τα ισχυα η πλατη μ  γενικα η σπονδυλικη ατηλη και κανω φλεγμονες. Κ εχω πολους πονους.οποτε απο το να μην μπορω να παρω αγκαλια το μωρο δν θυλασω καθολου...αυτο λεω και εγω να ειναι καλα το μπεμπακι κ εγω κ ολα μια χαρα. Αλλα ξερεις υπαρχουν καποιοι που με το που ακουνε λενε τι;;;; δν θα θυλασεις κ θα δινεις σκονη;;; και τετοια αλλα οκ δν δινω σημασια

8

Καλημερα εγκυουλες δλδ εγωε πητ 24/9 να παρω μακρυμανικα και πικε κουβερτουλα η θα θελει και ζακετακι απο πανω;

Συμφωνω, κάνε την αγωγή σου να μην πονας και να μπορείς να χαρείς το μωράκι σου και άσε τι λένε οι άλλοι. 

Εμείς 28/9 έχουμε Πητ. Σκέφτομαι για κοντομανικα φανελάκια , μακρυμάνικα φορμακια( άντε και 1-2 κοντομανικα μην τύχει καυσωνας) και κουβερτουλα. Λες για ζακέτα; Μην σκάσει;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , 2angels είπε:

Βασικά δεν θέλει να παίρνω πολλά πολλά από ότι εχω καταλάβει. Προτιμά την ξεκούραση. Εκτός του ότι θεωρεί ότι τα περισσότερα από αυτά που νιώθω είναι από το έντερο. 

 

Συμφωνω, κάνε την αγωγή σου να μην πονας και να μπορείς να χαρείς το μωράκι σου και άσε τι λένε οι άλλοι. 

Εμείς 28/9 έχουμε Πητ. Σκέφτομαι για κοντομανικα φανελάκια , μακρυμάνικα φορμακια( άντε και 1-2 κοντομανικα μην τύχει καυσωνας) και κουβερτουλα. Λες για ζακέτα; Μην σκάσει;

κοντα ειμαστε ..... δν ξερω να μου πεις εξαλου πρωι η μεσημερι θα βγουμε ποση ψυχφρα να εχει..... εγω παλι που δεν νολευομαι καθολου το νυχτικο να δω τι θα κανω δεν τα θελω με τπτ ... και λεω αν γινει κατι κ παω με καισαρικη δεν πρεπει να εχω μαζι νμου???/ σε ποιο μαιευτηριο γεννας με το καλο?


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Στο Έλενα. Εσύ; 

Ούτε εγώ τη παλεύω με τα νυχτικα , δεν μου αρέσουν και καθολου....κι η καισαρική θέλει οπωσδήποτε! Έχω δει κάτι φορεματακια θηλασμού πολύ όμορφα, που θα βολεύουν και σπίτι μετά αν κάνουμε καισαρική. Σε περίπτωση φτ φανελάκια θηλασμού και φορμα η κολαν. Γιατί και με τη πυτζάμα όλη μέρα δεν γίνεται. 

Πάρε κανένα φορεματακι βαμβακερό που θα μπορείς να βάλεις και στη θάλασσα κάποια στιγμή του χρόνου. Έχουν κάτι πολύ ωραία! Να σου πω την αλήθεια 2 φορές που επρεπε να νοσηλευτω στο μαιευτήριο, με φανελάκια minerva no6 έχω πάει. Μακρύ, φαρδύ και βόλευε πολύ. Ψάξε λίγο για φορεματακι όμως.... 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν ειχα σκεφτει κατι σε φορεματακι θα μπω να τα δω αυτα που λες επισης μου ειπα γιατι πανες βρακακι της τενα γιατι σερβιετες και τετοια δεν βολευουν ενω τα αλλα ειναι μιας χρησης. λογο αυτοανοσου οι γιατροι μου ρευματολογος και γυναικολογος ειναι ιασο .


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Πανα βρακάκι σε καισαρική ομως;  Εμενα  μου είχαν δώσει κάτι τεράστιες σερβιετες από το μαιευτήριο σαν πάνες ακρατειας. 2-3 μέρες τις χρειάζεσαι,  μετά κανονικές μεγάλες σερβιετες και ημουν κομπλέ. Αναλόγως και πόσο αίμα έχεις όμως. Θα μας πουν οι μαίες και περισσότερες λεπτομέρειες. Πάντως να έχεις μεγάλα εσώρουχα.... Να φτάνουν και στον αφαλό σου μη σου πω


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δεν με βολεύουν οι νυχτικιές αλλά θα πάρω μια να μοιάζει με φορέματα και και ένα ρόπαλο θηλασμού με ένα σορτσάκι από κάτω και ότι βολεψει. Και γω σκέφτηκα αυτά τα βρακάκια μιας χρήσης για να μην έχουμε και πολλά άπλυτα στο νοσοκομείο. 

@ναντια δε ας τους να λένε για το θηλασμό.και γω είμαι πολύ υπέρ αλλά όταν υπάρχει ιατρικό πρόβλημα δεν είναι δουλειά τους τι θα κάνεις.οτι πουν οι γιατροί. 

Εσείς που είστε τέλος του μήνα μην πάρετε κοντομανικα φορμακια φαντάζομαι με ένα φανελάκι αν κάνει ζέστη θα ναι οκ. Εγώ το σκέφτομαι γτ υπάρχει μεγάλη περίπτωση να γεννήσω Αυγούστο. Και γω όλα τα από μέσα φανελάκια /ζιπουνακια κοντομανικα τα πήρα  και το χειμώνα για το κρύο θα του φοράω πάνω από το ολόσωμο φορμακι και ζακέτα ,,,αν και έχουμε ζέστη στο σπίτι. Αλλά δεν πήρα αυτά που κουμπώνει στο πλάι στα φανελάκια λέτε να με δυσκολέψουν στην αρχή να τα περναω από το κεφαλάκι του??? 

Εγώ έχω καμπύλη αύριο το πρωί , αλήθεια είναι τόσο χάλια όσο λένε??


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...