Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Δεν θέλει καταρχήν γτ δεν ξέρει αν θα το αντέξει. ,Μην μαζεύουν αυτόν από  το πατωμα.2ο πιστεύει ότι θα καταστραφει η ερωτική μας ζωή αν δει τη γέννα όσο και να του λέω ότι θα είναι δίπλα στο κεφάλι μου. Αλλά κατά βάθος πιστεύω ότι δεν θα αντέξει να με δει να πονάω τόσο πολύ.αλλα έτσι κι αλλιώς νομίζω σε δημόσιο δεν αφηνουν

Λοιπόν έβαλα τον πεσσο.πονεσα για λίγα δευτερόλεπτα και αυτό ήταν. Τώρα ξάπλα μέχρι 33 εβδομάδων περίπου τέλος Ιουλίου δηλαδή.και θα μαστε καλά. Θα με ξαναδεί την άλλη Πέμπτη και Τετάρτη πάω για καμπύλη.η οποία γίνεται σε όλα τα μικροβιολογικά η' πρέπει να είναι εξειδικευμένο.???


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , λιλιτο είπε:

Δεν θέλει καταρχήν γτ δεν ξέρει αν θα το αντέξει. ,Μην μαζεύουν αυτόν από  το πατωμα.2ο πιστεύει ότι θα καταστραφει η ερωτική μας ζωή αν δει τη γέννα όσο και να του λέω ότι θα είναι δίπλα στο κεφάλι μου. Αλλά κατά βάθος πιστεύω ότι δεν θα αντέξει να με δει να πονάω τόσο πολύ.αλλα έτσι κι αλλιώς νομίζω σε δημόσιο δεν αφηνουν

Λοιπόν έβαλα τον πεσσο.πονεσα για λίγα δευτερόλεπτα και αυτό ήταν. Τώρα ξάπλα μέχρι 33 εβδομάδων περίπου τέλος Ιουλίου δηλαδή.και θα μαστε καλά. Θα με ξαναδεί την άλλη Πέμπτη και Τετάρτη πάω για καμπύλη.η οποία γίνεται σε όλα τα μικροβιολογικά η' πρέπει να είναι εξειδικευμένο.???

Κατάλαβα.. εντάξει όπως και να χει δεν το αντέχουν όλοι.. εδώ γνωρίζω συγκεκριμένα στο Έλενα αν παρακολουθήσει το ζευγάρι Μαθήματα ανώδυνου τοκετού τότε μπορεί να μπει ο πατέρας στην αίθουσα..

Θα τα καταφέρεις κοπέλα μου και όλα θα πάνε καλά..σε ενοχλεί αυτό καθόλου??

Γίνεται σε όλα δεν χρειάζεται να είναι εξειδικευμένο.. 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

Κατάλαβα.. εντάξει όπως και να χει δεν το αντέχουν όλοι.. εδώ γνωρίζω συγκεκριμένα στο Έλενα αν παρακολουθήσει το ζευγάρι Μαθήματα ανώδυνου τοκετού τότε μπορεί να μπει ο πατέρας στην αίθουσα..

Θα τα καταφέρεις κοπέλα μου και όλα θα πάνε καλά..σε ενοχλεί αυτό καθόλου??

Γίνεται σε όλα δεν χρειάζεται να είναι εξειδικευμένο.. 

Όχι δεν με ενοχλεί καθόλου. Αλλά ακόμα ανησυχώ πολύ αν και ούτε κατάλαβα πως πέρασαν 2 εβδομάδες στο κρεββάτι. Θα ησυχάσω μου φαίνεται τέλος Ιουλίου. 

Να ρωτήσω από αγορές τι έχετε πάρει ως τώρα???


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια αλλαξιερα,συρταριερα και πολυθρόνα από ΙΚΕΑ.. Ένα καρότσι stokke και ένα της orbit που μου έδωσαν.. κούνια από την αδερφή μου..λίκνο προς μέσα Ιουλίου θα πάρω.. και ρουχαλάκια για αρχή, κάποια ποτηράκια Εκπαίδευσης και μερικά μικροπράγματα.. μπανάκι δεν έχω πάρει ακόμα και κάθισμα αυτοκινήτου..

Εσείς??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω ρουχαλακια.αλλα πιστεύω θα μου φέρουν αλλά τοσα.καροτσι stokke. Κουβέρτουλες 3 μια ψιλή μια λίγο πιο χοντρή και μια Φλις. Πάνες αγκαλιας έχει η πεθερά μου καμία 10 από τα παιδιά της.. Και σεντονακια για την καλαθουνα που μας δώσανε.θα μου δώσουν σχεδόν καινούργιο κάθισμα αυτοκινήτου. Για ποτηράκι ειναι νωρίς ακόμα πιστεύω. Πήρα και μάρσιπο και επιθέματα υφάσματιμα για το στήθος .ένα μπουρνουζακι. Και υφασμάτινες πανες .αυτά προς το παρόν.για μπανάκι ψάχνω τώρα γτ έχουμε ντουζιέρα.και σχετικά μικρό μπάνιο κάτι σε σπαστό.τσαντα αλλαξιερας θα μου φέρουν δώρο η κουνιαδα μου. Ακόμα ένα μάρσιπο Μέι ται μια φίλη.και μετά τα καλλυντικά του που αποφάσισα ότι θα χρησιμοποιώ για αρχή αμυγδαλελαιο για ενυδάτωση και σπαθολαδο για συγκαμα.και ψάχνω για σαμπουάν και αφρολουτρο και τι θερμόμετρο να πάρω.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι κανετε σημερα? εγω βαριεμαι, εχω ατονια και ζεσταινομαι πολυ σημερα .αν και εχω παρατηρησει οτι ζεσταινομαι πιο πολυ τα βραδια. 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Η Μπέμπα μου πήγε 750 γρ. Ολα κομπλέ! Τροφαντουλα μου είναι! Από πράγματα μόνο καρότσι κλείσαμε και τίποτα άλλο. Ένα σύστημα peg perego Φοβερο! Ξετρελαθηκα,! Τα υπόλοιπα στις εκπτώσεις.  Κούνιες, ρηλαξ κτλ έχουμε. Εσώρουχα , σελτεδακια, σεντόνια κτλ οοολα στις εκπτώσεις τον Ιούλιο. Το δωμάτιο θέλω να σκεφτώ πως θα βάψω...δεν θέλω κλασσικό ροζ. Καμία ιδεα;

Η ζέστη δεν παλεύετε! Και η ατονία μάλλον που έχεις από τη ζέστη είναι... Αυτό μου έλεγε ο γιατρός σήμερα,ξεκούραση και μακριά από τη ζέστη! με κλιματισμό θα τη βγάλουμε, αλλιώς χαθήκαμε.


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , 2angels είπε:

Η Μπέμπα μου πήγε 750 γρ. Ολα κομπλέ! Τροφαντουλα μου είναι! Από πράγματα μόνο καρότσι κλείσαμε και τίποτα άλλο. Ένα σύστημα peg perego Φοβερο! Ξετρελαθηκα,! Τα υπόλοιπα στις εκπτώσεις.  Κούνιες, ρηλαξ κτλ έχουμε. Εσώρουχα , σελτεδακια, σεντόνια κτλ οοολα στις εκπτώσεις τον Ιούλιο. Το δωμάτιο θέλω να σκεφτώ πως θα βάψω...δεν θέλω κλασσικό ροζ. Καμία ιδεα;

Η ζέστη δεν παλεύετε! Και η ατονία μάλλον που έχεις από τη ζέστη είναι... Αυτό μου έλεγε ο γιατρός σήμερα,ξεκούραση και μακριά από τη ζέστη! με κλιματισμό θα τη βγάλουμε, αλλιώς χαθήκαμε.

μπραβο. μια χαρα η τροφαντουλα σου. εμενα τοσο ηταν 25+2.  ειχα ξεχασει τις εκπτωσεις.... για χρωμα θα σου ελεγα σαπιο μηλο με γκρι για να σπαει η΄' σ το χρωμα της μεντας με κανα αυτοκολλητο η΄ ταπετσαρια στον ενα τοιχο.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

ωραια νεα εχετε ολες!

και γω προσεχως θα κανω την καμπυλη σακχαρου.σημερα μου την γραψανε!

Με κουραζει πολυ ο μικρος μου. Σημερα πηγαμε μια βολτα πλατεια με το ποδηλατακι του που χει χερουλι να τον κουμανταρω υποτιθεται..και μου βγαλε την πιστη! ετρεχε γυρω γυρω..

δεν με ακουγε..δεν ηθελε να ξανακατσει στο ποδηλατο να φυγουμε..χαμος! και γω να πρεπει να τον κυνηγαω και να σκυβω να τον μαζεψω απο κατω  και αυτος να χτυπιεται! πηρα τον αντρα μου κ ηρθε να βοηθησει..δεν την παλευα μονη!

Το δωμάτιο του είναι μέντα με άσπρο και εχει κιτρινα υφασματα. το βαψαμε περσυ ουδετερο χρωμα..ωστε να ταιριαζει κ σε κοριτσι! θ αργησει πολυ να παει ομως εκει απ οτι βλεπω! παμε μονο για αλλαγη πανας κ για ντυσιμο εκει! Εβαλα σ εναν τοιχο 2 ραφακια λευκα κ βαζουμε τα παραμυθια μας εκει..κ πανω απο την αλλαξιερα ενα κιτρινο φεγγαρακι φωτιτικο απο ικεα.  Ακομα θελει καποια διακοσμητικα..ευτυχως δεν προλαβα ν αγορασω μια μπορντουρα αυτοκολλητη με κατι αυτοκινητα που μ αρεσε χαχα...  θα αγορασω αστερακια ή ζωακια τωρα που ρχεται  η μπουμπου!

πολυ ζεστη οντως..κλιματιστικο οπωσδηποτε γιατι δεν την βγαζουμε αλλιως!

καλο βραδυ σε ολες!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κάτι γίνεται και δεν με αφήνει να απαντήσω κάποιες φορές, σας το κάνει και εσάς; Μήπως φταίει η συσκευή μου;

Σκέφτομαι επίσης κίτρινο με βιολετι, η μέντα με ροζ. Γκρι έχω πάρα πολύ ήδη στο σπίτι και δεν θέλω άλλο, το μπουχτισα. Η ταπετσαρία και μένα μου αρέσει αλλά δεν τη θέλει ο άντρας μου. Δεν ξέρω και σε τι τιμές παίζουν βέβαια.... εκείνος μου λέει να κάνουμε το μισό τοίχο ροδι, να βάλουμε μπορντούρα και από κει και πάνω ένα άσπρο ή κιτρινακι. Τα χω χάσει! Χαχαχα! Καλό είναι να βαφτεί νωρίς, μην έχουμε τα μωρά μετά με τις μυρωδιές. 

Ναι λιλιτο μου εκπτώσεις! Και καλύτερα και φθηνότερα. Ας περιμένουμε λίγο! Υπομονή! Χαχαχα

Sweet , ζωηρός ο μικρούλης σου, ε; Τα χαίρομαι τα παιδάκια με προσωπικότητα!!! :-)


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια..

 

@2angels όντως τροφαντουλα εμένα 24+2 μου την έβγαλε 677γρ.και εγώ τις εκπτώσεις περιμένω για μερικά μικροπράγματα ακόμα..να ρθει και η μαμά μου. Όσο για τη ζέστη εμένα με ρίχνει και αυτή και έχω και ακόμα χαμηλό αιματοκρίτη.. Για το δωμάτιο θα έλεγα και εγώ τα ίδια χρώματα όπως τα κορίτσια.. εμένα είναι ήδη ροζ βαμμένο από πέρυσι οπότε δεν θα το αλλάξουμε κιόλας.. απλά θα βάλω αυτοκόλλητο με το όνομα της με ντεκόρ.. 

@sweet mommy ωχ τραβάς λίγο ζόρι με τον μικρούλι σου να προσέχεις πολύ..Καλά έκανες και πήρες τον άντρα σου να έρθει για βοήθεια..

Να μας πεις για την καμπύλη Όταν την κάνεις.

Για μπάνιο θα πάει καμία σας ?? 

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ! Μπάνιο! ο γιατρός είπε όχι ακόμα γιατί είναι κρύα. Να ζεστάνει πρώτα και μετά. Προκαλεί συσπάσεις το κρύο νερο. 

Και μαγιό; Που το πας αυτό; Πάντα είχα στήθος τώρα έχει απογινει! Σιγά μην βρω μαγιό! Εδώ δεν έβρισκα πριν γιατί είναι μικρή η πλάτη μου και μεγάλη η cup.  Κλαίω..... Μόνο στον άντρα μου αρέσει! Χαχαχα

Sweet mοmmy στείλε μας για την καμπύλη, ναι! 

Οι υπόλοιπες κοιλουμπες πως είμαστε; 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 2angels είπε:

Αχ! Μπάνιο! ο γιατρός είπε όχι ακόμα γιατί είναι κρύα. Να ζεστάνει πρώτα και μετά. Προκαλεί συσπάσεις το κρύο νερο. 

Και μαγιό; Που το πας αυτό; Πάντα είχα στήθος τώρα έχει απογινει! Σιγά μην βρω μαγιό! Εδώ δεν έβρισκα πριν γιατί είναι μικρή η πλάτη μου και μεγάλη η cup.  Κλαίω..... Μόνο στον άντρα μου αρέσει! Χαχαχα

Sweet mοmmy στείλε μας για την καμπύλη, ναι! 

Οι υπόλοιπες κοιλουμπες πως είμαστε; 

Εγώ μιας και ανεβαίνω χωριό τώρα είπα στον άντρα μου να πάμε μια Χαλκιδική και ας μη μπω ολόκληρη.. Έτσι λίγο θάλασσα ρε παιδί μου.. μαγιό πήρα το περσινό μου χαχαχ Ε τι στο καλό θα χωράω 1.5 κιλό πήρα και το στήθος δεν μεγάλωσε σχεδόν καθόλου..

Χαχαχα αλλοίμονο να μη του άρεσε κιόλας!

1 hour ago, ναντια δε είπε:

καλημερα κοριτσια εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι δεν χρειαειζετε να κανω καμπυλη ζαχαρου!  δεν ειναι απαραιτητη εξεταση ομως?

Καλημέρα κατ εμέ τη θεωρώ απαραίτητη σιγά αυτός θα τη πληρώσει?? Ας σου τη γράψει.. γτ να μη τη κάνεις?? Εγώ θα επέμενα.  Ποτέ δεν ξέρεις 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ναντια δε είπε:

καλημερα κοριτσια εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι δεν χρειαειζετε να κανω καμπυλη ζαχαρου!  δεν ειναι απαραιτητη εξεταση ομως?

Κ μένα όταν τον ρώτησα μου είπε ότι δεν θα δείξει κάτι η καμπύλη και δεν φοβάται για διαβήτη γιατί είναι πολύ καλό το σάκχαρο στις εξετάσεις , αλλά θέλω να είμαι ήσυχη γιατί ποτέ δεν ξέρεις. Και καταναλώνω και γλυκα .... Αν  φοβάσαι απλά ζητά να το κάνεις, δεν είναι κακο. Απαραίτητο δεν ξέρω αν είναι αλλά νομίζω οι περισσότερες την κάνουν. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...