Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Agusta είπε:

Υπομονή για το μωρούλι σου @rapounzel_rapounzel μου!! Κοντεύουμε!!! Στεναχωριέμαι τώρα που έχασα τοοοσα νέα σας..

Έτσι λέω να κάνω με τη δουλειά... πιέζομαι πάρα πολύ, τελευταία με πιάνουν τα κλάματα το βράδυ πριν κοιμηθώ γιατί δεν θέλω να πάω την άλλη μέρα..Κ αύριο ξεκινάει πολύ δύσκολη εβδομάδα πάλι.. Την Παρασκευή έχω ραντεβού κ θα ζητήσω να μου γράψει αναρρωτική ο γιατρός, αλλά δεν ξέρω μήπως πρέπει να πάω σε γιατρό δημοσίου..

Αυτό κάνω!!!ας πάνε ολα καλά και χαλαλι της!!!

Δεν έχεις πρόβλημα, την αναρρωτική στην γράφει και ο γιατρός σου αλλά να σου γράψει 15 μέρες και ξανά άλλες 15 για να στην περάσουν!εγω που είμαι με αναρρωτικες από την 12η βδομάδα δεν έχω πρόβλημα αλλά μου την γράφει ανά 15 μέρες για να είμαστε οκ!μόνο για τις 56 μέρες θέλουν χαρτί στο ΙΚΑ που είναι από δημόσιο φορέα!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Αυτό κάνω!!!ας πάνε ολα καλά και χαλαλι της!!!

Δεν έχεις πρόβλημα, την αναρρωτική στην γράφει και ο γιατρός σου αλλά να σου γράψει 15 μέρες και ξανά άλλες 15 για να στην περάσουν!εγω που είμαι με αναρρωτικες από την 12η βδομάδα δεν έχω πρόβλημα αλλά μου την γράφει ανά 15 μέρες για να είμαστε οκ!μόνο για τις 56 μέρες θέλουν χαρτί στο ΙΚΑ που είναι από δημόσιο φορέα!

Και να σε ρωτήσω, αφού την Παρασκευή θα μου τη γράψει το απόγευμα που έχω ραντεβού, μπορώ να πάω τη Δευτέρα στο ΙΚΑ; Εκεί πρέπει να με δει κ άλλος γιατρός;;Με αγχώνει λίγο η διαδικασία.. Στον εργοδότη πάω κάποιο χαρτί από το ΙΚΑ;;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! 

@Agusta Είχα αρχίσει να αγχώνομαι κ εγώ.. Τι κάνεις???? Ο μπεμπακος?? Πολύ χαίρομαι που βρήκες χρόνο τελικά να ξαναμπείς. 

Κ εγώ απτή δουλεια σταματάω 4 Ιούνη μαζί με την άδεια του 18 κ μετράω ανάποδα!

Σήμερα κορίτσια επιστρέφουμε σπίτι μας επιτέλους!! Το οποίο μετά τις εργασίες μου φαίνεται παλάτι! Πόσο πολύ μου έλειψε!! 

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , modena είπε:

Καλημέρα!!!! 

@Agusta Είχα αρχίσει να αγχώνομαι κ εγώ.. Τι κάνεις???? Ο μπεμπακος?? Πολύ χαίρομαι που βρήκες χρόνο τελικά να ξαναμπείς. 

Κ εγώ απτή δουλεια σταματάω 4 Ιούνη μαζί με την άδεια του 18 κ μετράω ανάποδα!

Σήμερα κορίτσια επιστρέφουμε σπίτι μας επιτέλους!! Το οποίο μετά τις εργασίες μου φαίνεται παλάτι! Πόσο πολύ μου έλειψε!! 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!! ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ.....ΑΝΤΕ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΡΟΤΣΙΑ...ΧΑΧΑΧΑ.....ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ RIKO BRANO....ΔΕΣ ΤΟ ΣΤΟ EBAY


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Και να σε ρωτήσω, αφού την Παρασκευή θα μου τη γράψει το απόγευμα που έχω ραντεβού, μπορώ να πάω τη Δευτέρα στο ΙΚΑ; Εκεί πρέπει να με δει κ άλλος γιατρός;;Με αγχώνει λίγο η διαδικασία.. Στον εργοδότη πάω κάποιο χαρτί από το ΙΚΑ;;

Καλημέρα!!!την άδεια θα την πας την δευτέρα στο ΙΚΑ!έχεις περιθώριο 3 εργάσιμες να την καταθέσεις!για τις πρώτες 15 μέρες δεν περνάς επιτροπή αν δεν έχεις πάρει άλλη άδεια μέσα στο 2018!αν έχεις πάρει και άλλη περνάς και για τις πρωτες 15 μέρες!Δεν σε βλέπει κανένας γιατρός στο ΙΚΑ!εσυ καταθετεις την άδεια και σου λένε στις παροχές τι πρέπει να κάνεις!στις επόμενες 15 καταθετεις πάλι την άδεια και θα σε πάρουν τηλέφωνο μετά από κάποιες μέρες απο την επιτροπή α σου πουν την ημερομηνία που περνάς επιτροπή!στην επιτροπή όμως δεν θα πας εσύ γιατί υποτίθεται οτι δεν μπορείς να σηκωθείς!στον εργοδότη πηγαίνεις την απόδειξη πληρωμής οταν την πάρεις από το ικα για να σου πληρώσει το υπόλοιπο!μην ανησυχεις γιατί εσύ θα πάρεις ενα μήνα και ουσιαστικά δεν χάνεις κάτι από τα λεφτά σου αν δεν έχεις πάρει άλλη άδεια!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , elenistam είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!! ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ.....ΑΝΤΕ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΡΟΤΣΙΑ...ΧΑΧΑΧΑ.....ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ RIKO BRANO....ΔΕΣ ΤΟ ΣΤΟ EBAY

Καλημέρα!! Ευχαριστουμε!! Πολύ όμορφο και αυτό! Άντε να ξεκινήσουμε την παραγγελία!! Μόλις τακτοποιηθουμε αύριο μεθαύριο θα το παραγγείλω κ εγώ! 

Αύριο έρχεται και η πάντα μας κ ειμαι πολύ χαρούμενη! Μου την έφτιαξε μια κοπέλα από το fb όπως την ήθελα κ βγήκε τέλεια!!! 

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , modena είπε:

Καλημέρα!! Ευχαριστουμε!! Πολύ όμορφο και αυτό! Άντε να ξεκινήσουμε την παραγγελία!! Μόλις τακτοποιηθουμε αύριο μεθαύριο θα το παραγγείλω κ εγώ! 

Αύριο έρχεται και η πάντα μας κ ειμαι πολύ χαρούμενη! Μου την έφτιαξε μια κοπέλα από το fb όπως την ήθελα κ βγήκε τέλεια!!! 

ΑΧ ΓΙΑ ΠΕΣ...ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΒΓΗΚΕ?/??? ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν κάνει να γράψω αλλά μέχρι στιγμής ειμαι πολύ ενθουσιασμένη με το αποτέλεσμα! Θα σας πω κ όταν την παραλάβω. Οποία θέλει τις στέλνω πμ. Σε λογική τιμή κ την έφτιαξε όπως την ήθελα.

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! @rapounzel_rapounzel ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες!! Θα σας πω την Παρασκευή που έχω ραντεβού!!

Κορίτσια εγώ έχω πάρει μόνο καροτσάκι κ είμαι κοντά στο να κλείσω κούνια! Επίσης φαρμάκια πήρα 6-7 κ βάζω παραγγελιουλες σε διακοσμητικά κλπ για το δωμάτιο! Τώρα που θα ξεκινήσει η άδειά μου θα ασχοληθώ περισσότερο!

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Agusta είπε:

Καλημέρα!! @rapounzel_rapounzel ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες!! Θα σας πω την Παρασκευή που έχω ραντεβού!!

Κορίτσια εγώ έχω πάρει μόνο καροτσάκι κ είμαι κοντά στο να κλείσω κούνια! Επίσης φαρμάκια πήρα 6-7 κ βάζω παραγγελιουλες σε διακοσμητικά κλπ για το δωμάτιο! Τώρα που θα ξεκινήσει η άδειά μου θα ασχοληθώ περισσότερο!

Τέλεια!!! Άντε κ στα υπόλοιπα με το καλό!!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 49 λεπτά , Agusta είπε:

Καλημέρα!! @rapounzel_rapounzel ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες!! Θα σας πω την Παρασκευή που έχω ραντεβού!!

Κορίτσια εγώ έχω πάρει μόνο καροτσάκι κ είμαι κοντά στο να κλείσω κούνια! Επίσης φαρμάκια πήρα 6-7 κ βάζω παραγγελιουλες σε διακοσμητικά κλπ για το δωμάτιο! Τώρα που θα ξεκινήσει η άδειά μου θα ασχοληθώ περισσότερο!

Τίποτα κοριτσάκι μου!!!ναι, την παρασκευή περιμένουμε νέα!

Εγω την παρασκευή βαφω το παιδικό!θα το βάψει ο πεθερός μου και δεν γίνεται να το κάνω όποτε μου έρθει!δεν θα κάνω τίποτα άλλο όμως λόγω προβλήματος.....να περάσω την 28η και μετά θα βάλουμε μέσα την κούνια και θα αρχίσουμε να παίρνουμε τα πράγματα!μετά τις 15 Ιουνίου λέω να ξεκινησω!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Τίποτα κοριτσάκι μου!!!ναι, την παρασκευή περιμένουμε νέα!

Εγω την παρασκευή βαφω το παιδικό!θα το βάψει ο πεθερός μου και δεν γίνεται να το κάνω όποτε μου έρθει!δεν θα κάνω τίποτα άλλο όμως λόγω προβλήματος.....να περάσω την 28η και μετά θα βάλουμε μέσα την κούνια και θα αρχίσουμε να παίρνουμε τα πράγματα!μετά τις 15 Ιουνίου λέω να ξεκινησω!

Πώς κρατιεσαι βρε παιδί μου! Εγω με τίποτα! Καλά βαψιματα!! Πώς θα το κάνεις είχες πει?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , modena είπε:

Πώς κρατιεσαι βρε παιδί μου! Εγω με τίποτα! Καλά βαψιματα!! Πώς θα το κάνεις είχες πει?

Γκρι-ροζ!κάτω θα είναι το γκρί που είναι πιο σκούρο και πάνω το ροζ!

Με αυτά που μου συμβαίνουν αναγκάστηκα κρατιέμαι!δεν εχω επιλογή!και να τα πάρω από τώρα τι να τα κάνω;ούτε στο τρίτο τρίμηνο δεν έχουμε μπει ακόμα!

Εγω εχω αλλη ψυχολογία από εσάς....οταν έχει πρόβλημα το τελευταίο που σε νοιάζει είναι να πάρεις τα πράγματα 2,5-3 μήνες νωρίτερα!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@modena ο μπεμπακος πολύ ζωηρός!! Ο δικός σου;; Κάποιες φορές με κλωτσάει χαμηλά κ μ αγχώνει βέβαια, φοβάμαι μη βγει κάνα πόδι από κάτω!!

Εγώ το δωμάτιο Θέλω να το κάνω στο χρώμα της μέντας, έχω καφέ ντουλάπα κ αναγκαστικά χρωματικά θα κινηθώ στο καφέ-λευκό στα έπιπλα!! Για πιείτε οι υπόλοιπες, πώς θα το βαψετε;;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Γκρι-ροζ!κάτω θα είναι το γκρί που είναι πιο σκούρο και πάνω το ροζ!

Με αυτά που μου συμβαίνουν αναγκάστηκα κρατιέμαι!δεν εχω επιλογή!και να τα πάρω από τώρα τι να τα κάνω;ούτε στο τρίτο τρίμηνο δεν έχουμε μπει ακόμα!

Εγω εχω αλλη ψυχολογία από εσάς....οταν έχει πρόβλημα το τελευταίο που σε νοιάζει είναι να πάρεις τα πράγματα 2,5-3 μήνες νωρίτερα!

Ναι καταλαβα.. Κ εγώ δεν τα έχω κάνει κάτι αυτά που έχω πάρει αλλά επειδή τα παίρνω από το ίντερνετ ήταν όλα οφθαλμολουτρο από το σπίτι γι'αυτό ρώτησα.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...