Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , Heidelberg είπε:

Κι εγώ έτσι είμαι γαμώτο μου και τελικά ποιος το αναγνωρίζει;;; Μου έλεγαν οι συνάδελφοι γιατί δεν παίρνω αναρρωτική κλπ από πιο νωρίς, αλλά δεν είπε και κανείς να αναλάβει κάτι δικό μου, για να είμαι πιο χαλαρή εγώ. Και από τον ψωροεγωισμό μου δεν ζητάω και βοήθεια.

Τελοσπάντων....κοντεύουν σιγά-σιγά οι μέρες και για την επίσημη άδεια μου, οπότε δεν θα γκρινιάξω άλλο τώρα στο τέλος. Αλλά τα ακούτε εσείς και ο καλός μου (που με βρίζει για τον παλιοεγωισμό μου και δίκιο έχει, αλλά δεν του το λέω :-P:-P)

Α πα πα!!!αυτά δεν τους τα λέμε!!!;)

  • Χαχα 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα σας- εγω τα περισσότερα τα έχω από το προηγουμενο παιδακι- μόνο ρουχαλάκια θέλω γιατί το πρώτο είναι κορίτσι- όλα τα άλλα όπως καρότσι λικνο, μαρσιπο  κλπ τα έχω ουδέτερα και μπορώ να τα χρησιμοποιησω ξανα.

μήπως ξέρετε με καισαρική πόσο πιο νωρίς γίνεται ο τοκετός από την αναμενόμενη ΠΗΤ? Εγω εχω ΠΗΤ 13.08

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , angeliki1979 είπε:

καλημέρα σας- εγω τα περισσότερα τα έχω από το προηγουμενο παιδακι- μόνο ρουχαλάκια θέλω γιατί το πρώτο είναι κορίτσι- όλα τα άλλα όπως καρότσι λικνο, μαρσιπο  κλπ τα έχω ουδέτερα και μπορώ να τα χρησιμοποιησω ξανα.

μήπως ξέρετε με καισαρική πόσο πιο νωρίς γίνεται ο τοκετός από την αναμενόμενη ΠΗΤ? Εγω εχω ΠΗΤ 13.08

 

καλημερα κοριτσι αν πας προγραμματισμενα για καισαρικη ειναι στις 38 εβδομαδες δηλαδη δυο εβδομαδες πριν την πητ! εννοειτε οτι κοιτανε κ το βαρος του μωρου βεβαια αν το μωρακι ειναι πανω απο 2500 κιλα που κατα μεσο ορο τα περισσοτερα ειναι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, angeliki1979 είπε:

καλημέρα σας- εγω τα περισσότερα τα έχω από το προηγουμενο παιδακι- μόνο ρουχαλάκια θέλω γιατί το πρώτο είναι κορίτσι- όλα τα άλλα όπως καρότσι λικνο, μαρσιπο  κλπ τα έχω ουδέτερα και μπορώ να τα χρησιμοποιησω ξανα.

μήπως ξέρετε με καισαρική πόσο πιο νωρίς γίνεται ο τοκετός από την αναμενόμενη ΠΗΤ? Εγω εχω ΠΗΤ 13.08

 

Πριν την 38η βδομάδα να μην αφήσεις τον γιατρό να στο πάρει νωρίτερα!το οτι πας με καισαρική δεν σημαίνει ότι πρέπει να γεννηθεί νωρίτερα το μωρό!μπορείς να περιμένεις μέχρι να είναι έτοιμο να βγει και απλά να γεννήσεις με καισαρική!από την 37η θεωρούνται τελειόμηνα τα μωρά, πριν την 37η είναι πρόωρα!λ

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Πώς πάτε με τα κιλά; Εγώ απογοητεύτηκα σήμερα πήγα να ψωνίσω στο φαρμακείο και ζυγίστηκα είμαι 10 κιλά + συνολικά. Δεν είχα καταλάβει ότι έχω πάρει τόσα. Ξεκίνησα κανονικό βάρος 61.5 με 62 ούτε αδύνατη ούτε παχουλή. Και τώρα είμαι 72!!  Είμαι 25εβδ και 2ημ. Πίεση έχω χαμηλή, σάκχαρο δν έχω θέμα τίποτα δεν έχω καταλάβει ότι τρώω παραπάνω τόσο καιρό. Έχω αγχωθεί πολύ έχουμε ακόμα 3 μήνες φουλ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Πώς πάτε με τα κιλά; Εγώ απογοητεύτηκα σήμερα πήγα να ψωνίσω στο φαρμακείο και ζυγίστηκα είμαι 10 κιλά + συνολικά. Δεν είχα καταλάβει ότι έχω πάρει τόσα. Ξεκίνησα κανονικό βάρος 61.5 με 62 ούτε αδύνατη ούτε παχουλή. Και τώρα είμαι 72!!  Είμαι 25εβδ και 2ημ. Πίεση έχω χαμηλή, σάκχαρο δν έχω θέμα τίποτα δεν έχω καταλάβει ότι τρώω παραπάνω τόσο καιρό. Έχω αγχωθεί πολύ έχουμε ακόμα 3 μήνες φουλ

Και εγώ είμαι στα 9 κιλά και είμαστε το ίδιο. Μην σε ανησυχεί. Τι να κάνουμε? Να σκάσουμε? Εγώ θεωρώ όπως πάω μέχρι τώρα ότι θα κλείσω στα 15 σύνολο το μέγιστο. Ας είναι.. πήγα στο γιατρό σήμερα κ μου είπε ότι είμαι καλά στα κιλά. Κ εγώ ξεκίνησα στα 62.

Είδαμε σήμερα πρώτη φορά καθαρό φατσακι του μικρούλη μας κ έχουμε πάθει! Το κοιτάω σαν χαζή.. χαχαχα

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγω πήγα γιατρο να γράψω  φάρμακα μου κανε κ υπέρηχο έιναι 1200γρ.ολοκληρο αντράκι έγινε μου βγάλε κ το φάτσακι σε 3d εγω έκλεισα τις 27 εβδομάδες κ έχω πάρει 9 κιλά. Σε μια υγιή εγκυμοσύνη παίρνεις κ κιλά δε σημαινει ότι ειναι απαραίτητα λίπος. Πήγα κοίταξα κ για κουβερτούλες κ τα συναφή θα τα πάρω όλα από κείνο το μαγαζί για να μου κάνει κ καλύτερη τιμή. 

  • Μου αρέσει 3

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Πώς πάτε με τα κιλά; Εγώ απογοητεύτηκα σήμερα πήγα να ψωνίσω στο φαρμακείο και ζυγίστηκα είμαι 10 κιλά + συνολικά. Δεν είχα καταλάβει ότι έχω πάρει τόσα. Ξεκίνησα κανονικό βάρος 61.5 με 62 ούτε αδύνατη ούτε παχουλή. Και τώρα είμαι 72!!  Είμαι 25εβδ και 2ημ. Πίεση έχω χαμηλή, σάκχαρο δν έχω θέμα τίποτα δεν έχω καταλάβει ότι τρώω παραπάνω τόσο καιρό. Έχω αγχωθεί πολύ έχουμε ακόμα 3 μήνες φουλ

εγω 3.50 κ ειμαι 23 εβδομαδα! τρωω ομως κ γλυκα δεν ξερω τι γινετε γιατι πριν επερνα πιο ευκολα μου φαινετε τι να πω δεν το μελεταω!!! μονο το ψωμι εχω κοψει δεν μαρεσει με το φαγητο παραξενια της εγκυμοσυνης! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , gogouli88 είπε:

Καλησπέρα εγω πήγα γιατρο να γράψω  φάρμακα μου κανε κ υπέρηχο έιναι 1200γρ.ολοκληρο αντράκι έγινε μου βγάλε κ το φάτσακι σε 3d εγω έκλεισα τις 27 εβδομάδες κ έχω πάρει 9 κιλά. Σε μια υγιή εγκυμοσύνη παίρνεις κ κιλά δε σημαινει ότι ειναι απαραίτητα λίπος. Πήγα κοίταξα κ για κουβερτούλες κ τα συναφή θα τα πάρω όλα από κείνο το μαγαζί για να μου κάνει κ καλύτερη τιμή. 

Μπαμπατσικοοοο το μπεμπε σουυυ...το βλεπω πανω απο 3.5 κιλα.

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Πώς πάτε με τα κιλά; Εγώ απογοητεύτηκα σήμερα πήγα να ψωνίσω στο φαρμακείο και ζυγίστηκα είμαι 10 κιλά + συνολικά. Δεν είχα καταλάβει ότι έχω πάρει τόσα. Ξεκίνησα κανονικό βάρος 61.5 με 62 ούτε αδύνατη ούτε παχουλή. Και τώρα είμαι 72!!  Είμαι 25εβδ και 2ημ. Πίεση έχω χαμηλή, σάκχαρο δν έχω θέμα τίποτα δεν έχω καταλάβει ότι τρώω παραπάνω τόσο καιρό. Έχω αγχωθεί πολύ έχουμε ακόμα 3 μήνες φουλ

και εγώ 9-10 κιλά μέχρι σήμερα το πρόβλημα όμως ότι εγώ άρχισα με πιο πολλά κιλά και δεν πρέπει να πάρω άλλα- και να φανταστείς δεν τρωω υπερβολικα , νορμαλ διατροφή κάνω.

μάλλον πρέπει να προσέξω τώρα γιατί δεν με βλεπω καλά δεν θα μπορώ να περπατάω με τη ζέστη αν πάρω και άλλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , gogouli88 είπε:

Καλησπέρα εγω πήγα γιατρο να γράψω  φάρμακα μου κανε κ υπέρηχο έιναι 1200γρ.ολοκληρο αντράκι έγινε μου βγάλε κ το φάτσακι σε 3d εγω έκλεισα τις 27 εβδομάδες κ έχω πάρει 9 κιλά. Σε μια υγιή εγκυμοσύνη παίρνεις κ κιλά δε σημαινει ότι ειναι απαραίτητα λίπος. Πήγα κοίταξα κ για κουβερτούλες κ τα συναφή θα τα πάρω όλα από κείνο το μαγαζί για να μου κάνει κ καλύτερη τιμή. 

Ουαου!!! Μεγάλο αντράκι!!! Εμάς ήταν 670 γρ σήμερα! Χιχιχι Είναι από τα μικρά μωράκια είπε ο γιατρός μας.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , gogouli88 είπε:

Καλησπέρα εγω πήγα γιατρο να γράψω  φάρμακα μου κανε κ υπέρηχο έιναι 1200γρ.ολοκληρο αντράκι έγινε μου βγάλε κ το φάτσακι σε 3d εγω έκλεισα τις 27 εβδομάδες κ έχω πάρει 9 κιλά. Σε μια υγιή εγκυμοσύνη παίρνεις κ κιλά δε σημαινει ότι ειναι απαραίτητα λίπος. Πήγα κοίταξα κ για κουβερτούλες κ τα συναφή θα τα πάρω όλα από κείνο το μαγαζί για να μου κάνει κ καλύτερη τιμή. 

ουαου φτου σας καλε εσεις θα γεννηθητε κ θα ειστε αντρες ολοκληροι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!! ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΗ ΞΕΧΑΣΕΤΕ......ΕΓΩ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ!!!!!!!! ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ....ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΑΛΕΞΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΝΑ ΣΧΟΛΑΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ.....ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Η ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΜΑΤΑΙ....ΒΡΕ ΝΕΡΑ ΠΑΓΩΜΕΝΑ ΠΙΝΩ, ΒΡΕ ΠΑΓΩΤΑ ΤΙΠΟΤΑ......Η ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕ ΠΕΡΙΠΑΙΖΕΙ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!! ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΗ ΞΕΧΑΣΕΤΕ......ΕΓΩ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ!!!!!!!! ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ....ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΑΛΕΞΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΝΑ ΣΧΟΛΑΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ.....ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Η ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΜΑΤΑΙ....ΒΡΕ ΝΕΡΑ ΠΑΓΩΜΕΝΑ ΠΙΝΩ, ΒΡΕ ΠΑΓΩΤΑ ΤΙΠΟΤΑ......Η ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕ ΠΕΡΙΠΑΙΖΕΙ

μαλλον εχει κατσει σε σημειο περιεργο ειναι ακομα μικρα κ κρυβονται κ εγω το παθαινω. αντε κοντευεις δυο μερουλες θα περασουν!!!!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, modena είπε:

Και εγώ είμαι στα 9 κιλά και είμαστε το ίδιο. Μην σε ανησυχεί. Τι να κάνουμε? Να σκάσουμε? Εγώ θεωρώ όπως πάω μέχρι τώρα ότι θα κλείσω στα 15 σύνολο το μέγιστο. Ας είναι.. πήγα στο γιατρό σήμερα κ μου είπε ότι είμαι καλά στα κιλά. Κ εγώ ξεκίνησα στα 62.

Είδαμε σήμερα πρώτη φορά καθαρό φατσακι του μικρούλη μας κ έχουμε πάθει! Το κοιτάω σαν χαζή.. χαχαχα

Μακάρι να πάρουμε μόνο 5 ακόμα!! Γιατί λένε ότι το τρίτο τρίμηνο παίρνουμε τα περισσότερα. Εμένα γιατρός μου είναι αυστηρός με τα κιλά γενικά και θα με ζυγίσει σε μια εβδομάδα θα με κράξει. Χαλάλι να είναι καλά τα μωράκια θα τα χάσουμε τα κιλά. Κι εγώ έχω από τη β' μια καλή φωτο 4D νομίζω λέγεται. Ε λογικό να έχετε τρελαθεί!!!! 

πρίν από 30 λεπτά , angeliki1979 είπε:

και εγώ 9-10 κιλά μέχρι σήμερα το πρόβλημα όμως ότι εγώ άρχισα με πιο πολλά κιλά και δεν πρέπει να πάρω άλλα- και να φανταστείς δεν τρωω υπερβολικα , νορμαλ διατροφή κάνω.

μάλλον πρέπει να προσέξω τώρα γιατί δεν με βλεπω καλά δεν θα μπορώ να περπατάω με τη ζέστη αν πάρω και άλλα

Θέλει προσοχή κι εγώ δεν είχα καταλάβει ότι έχω πάρει τόσα νόμιζα ότι τρώω όπως πριν. Απλά τώρα τρώω μπισκότα και παγωτό  ενώ πριν δεν έτρωγα καθόλου τέτοια! 

1 hour ago, linaa είπε:

εγω 3.50 κ ειμαι 23 εβδομαδα! τρωω ομως κ γλυκα δεν ξερω τι γινετε γιατι πριν επερνα πιο ευκολα μου φαινετε τι να πω δεν το μελεταω!!! μονο το ψωμι εχω κοψει δεν μαρεσει με το φαγητο παραξενια της εγκυμοσυνης! 

Μπράβο σου πως τα κατάφερες; Εγώ τρώω ψωμί σε λογικά πλαίσια. Πριν μείνω έγκυος υπήρχε στην καθημερινότητα μου η άσκηση ,σταμάτησα επειδή ήθελα να προσέξω πολύ. Ίσως φταίει και το καθισιό!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...