Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ναι!!!εχω φτιάξει και ημερολόγιο και σβηνω μέρες!!!18 μέρες για την 28η!μόλις μπω στον 8ο θα ησυχασω!πιστεύω οτι αν παραμένει σταθερός θα με αφήσει και νωρίτερα να σηκωθω χωρίς να κουραζομαι φυσικά!!

Βολτουλες θα κανεις ματια μου απο την 30η...

Εμενα που πηγαινα για προωρο και μου λεει στο ντοπλερ ο εμβρυολογος οτι μπορει να παρω οοοολο τον 9ο...

Οποτε σε 20 μερες ξεκιναω επαφες, περπατημα..και θελω 37η να γεννησω :oops:

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Γειά σας κορίτσια καθυστέρησα να μπω γιατί τρέχω με όλα.. Η δουλειά είναι στο πικ της αυτή την εποχή, έχω υποχρεώσεις όλη μέρα. η μικρή μου άρχισε παιδικό κι έχουμε δύο βδομάδες με λογοθεραπεια. Της κάνω έμμεση και είναι σα δεύτερη δουλειά. Βάζω στόχους κάθε βδομάδα επικοινωνιακουσ με τη λογοθεραπευτρια και δουλεύω με τη μικρή. Είναι νωρίς ελπίζω να δω αποτέλεσμα και να μην πάει άδικα όλο αυτό. στον παιδικό λιγες φορές έχουμε πάει και  πλανταζει όταν την πηγαίνω αλλά βγαίνει χαρούμενη ελπίζω να προσαρμοστεί γρήγορα. Πούλησα το αμάξι μου κι έχω του άντρα μου τώρα μιας κι εγώ το χρειάζομαι πιο πολύ περιμένω να ρθει το δικό μου αντε να ρθει γιατί δε θέλω να παίρνω το δικό του γιατί όλο μουρμούρα είναι ότι το λερωνω ότι δεν παρκάρω σωστά και μπουρου μπουρου και κουράζεται κι αυτός με τα πόδια και μετά μπειμπισιτιν κι εγώ με την κοιλιά τρέχω όλη μέρα από το πρωί. Ευτυχώς κάνει τα πάντα και με βοηθάει πολύ αλλά όταν κουράζεται νομίζω έχω κι άλλο μωρό στο σπίτι. Ευτυχώς φέρνω πια γυναίκα στο σπίτι και καθαρίζει και κάπως έχω ηρεμήσει από τα χοντρά αλλά και πάλι περιμένω να περάσει αυτός ο δύσκολος μήνας να ησυχάσουμε. Του Αγίου πνεύματος θα φύγουμε ευτυχώς! Β επιπέδου μια χαρά μεγαλώνει το μικρούλι δεν έχω κάτι ιδιαίτερο να πω όλα πάνε καλά απλώς έχω πάρει πολλά κιλά και έχουμε ακόμα... Πονάνε από κάτω τα κόκαλα μου που όλα ανοίγουν. Κι εγώ με καισαρική θα πάω εφόσον είχα γεννήσει με καισαρική. Γενικά την βίωσα μια χαρά και δύσκολα θα επέλεγα Φ. Τοκετό όσο παράξενο κι αν σας ακουστεί... Κάποιες είστε υπέρμαχοι του πόνου εγώ όχι... Και με τον θηλασμό δηλαδή δεν τρελαίνομαι στην ιδέα τόσο δύσκολα που πέρασα στο πρώτο.. Αφού με τον ερχομό από μαιευτήριο θα χω έτοιμα μπουκάλια για παν ενδεχόμενο δεν σκοπεύω να ταλαιπωρηθώ δεν θέλω... 

 

Αυτά τα νέα μου. Καμία φορά σκέφτομαι πως θα είναι με δύο μωρά στο σπίτι και αναρωτιέμαι.. Θα ναι όπως πριν? Τι μας περιμένει άραγε? Παρήγγειλα και έπιπλα της μικρής αφού τα προηγούμενα θα τα πάρει το μωρό. Από έξοδα αυτή η εποχή άλλο τίποτα. Αλλά χαλάλι τους καλά να ναι αυτά και να μάστε να δουλεύουμε να τα δίνουμε για τα παιδιά μας. 

Μην τρελαίνεσαι και μην έχεις τύψεις γιατί αυτό νομίζω σου συμβαίνει.. Καλύτερα με καισαρική στο λέω με τα χίλια δε θα πονέσεις, δε θα ρισκάρεις την υγεια σου και θα χαρείς τη διαδικασία. Όλα καλά εύχομαι. 

καλημέρα και από μένα

κορίτσι δεν σε παρεξηγεί κανείς ότι θέλει η καθεμία μας θα κάνει είτε καισαρική είτε φυσιολογικά-να είναι όλα τα μωρά υγιή  και οι μαμάδες όλες  χαρούμενες- 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , iwanna24 είπε:

Βολτουλες θα κανεις ματια μου απο την 30η...

Εμενα που πηγαινα για προωρο και μου λεει στο ντοπλερ ο εμβρυολογος οτι μπορει να παρω οοοολο τον 9ο...

Οποτε σε 20 μερες ξεκιναω επαφες, περπατημα..και θελω 37η να γεννησω :oops:

 

Ναι, το διάβασα!!!τι να πω.... Δεν πειράζει ρε αγάπη!αφου γλιτωσες τον πρόωρο χαλαλι της!σε λίγο κάνε τα πάντα!!!και σεξ και περπάτημα, όλα!εμένα και να μου πει στο τέλος οτι μπορώ να κάνω σεξ δεν με βλέπω!ποια εγω που έλεγα οτι αν είναι ολα καλά στην εγκυμοσύνη θα κάναμε κανονικά μέχρι το τέλος!εγω Doppler θα κάνω 32η οπότε αργω!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ναι, το διάβασα!!!τι να πω.... Δεν πειράζει ρε αγάπη!αφου γλιτωσες τον πρόωρο χαλαλι της!σε λίγο κάνε τα πάντα!!!και σεξ και περπάτημα, όλα!εμένα και να μου πει στο τέλος οτι μπορώ να κάνω σεξ δεν με βλέπω!ποια εγω που έλεγα οτι αν είναι ολα καλά στην εγκυμοσύνη θα κάναμε κανονικά μέχρι το τέλος!εγω Doppler θα κάνω 32η οπότε αργω!

Νομιιιιζεις οτι αργεις....αλλα εισαι πολυ κοντα.

Καλα και γω λεω οτι θα κανω σεξ...τωρα δεν ξερω μηπως φοβηθω...8 μηνες ειναι αυτοι.

Οσο να ναι.

Και αυτη πια η ψυχολογια...δεν φτιαχνει με τιποτα. Πως εισαι εσυ ψυχολογικα?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , iwanna24 είπε:

Νομιιιιζεις οτι αργεις....αλλα εισαι πολυ κοντα.

Καλα και γω λεω οτι θα κανω σεξ...τωρα δεν ξερω μηπως φοβηθω...8 μηνες ειναι αυτοι.

Οσο να ναι.

Και αυτη πια η ψυχολογια...δεν φτιαχνει με τιποτα. Πως εισαι εσυ ψυχολογικα?

Θα δείξει...Χαχαχαχα 

Πότε είμαι καλά πότε χάλια!Δεν μπορώ να βγω να ξεχαστω και λιγάκι οπότε δεν βοηθάει!έχει και ο άντρας μου νεύρα γιατί του έχουν πέσει όλα βαριά τώρα και γενικά είναι λιγο περίεργο το κλίμα!οταν έρχεται κανένας άνθρωπος να με δει, είμαι καλύτερα! 

Εχω και από την Vasclor υγρα σαν νερό, λες και κατουριεμαι είναι και με αγχωνει και αυτό!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Θα δείξει...Χαχαχαχα 

Πότε είμαι καλά πότε χάλια!Δεν μπορώ να βγω να ξεχαστω και λιγάκι οπότε δεν βοηθάει!έχει και ο άντρας μου νεύρα γιατί του έχουν πέσει όλα βαριά τώρα και γενικά είναι λιγο περίεργο το κλίμα!οταν έρχεται κανένας άνθρωπος να με δει, είμαι καλύτερα! 

Εχω και από την Vasclor υγρα σαν νερό, λες και κατουριεμαι είναι και με αγχωνει και αυτό!

Καλα απο υγρα αλλο τιποτα...μια φορα πρεπει να ημουν ακομα στον 5ο ...σηκωθηκα και ειχα αφησει και στην καρεκλα...

Σοοοκ. Εχω και γω απειρα...και σαν νερα και ασπρα και και κιτρινα και οοοολα γενικα. Κυριως ομως σαν νερα και γω. Τα χα απο 22η βδομαδα μεχρι και σημερα...στην αρχη φοβομουν οτι χανω υγρα και σπαει ο σακος και βλακειες. 

Οπως βλεπεις ειμαι ακομα εδω...

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλα απο υγρα αλλο τιποτα...μια φορα πρεπει να ημουν ακομα στον 5ο ...σηκωθηκα και ειχα αφησει και στην καρεκλα...

Σοοοκ. Εχω και γω απειρα...και σαν νερα και ασπρα και και κιτρινα και οοοολα γενικα. Κυριως ομως σαν νερα και γω. Τα χα απο 22η βδομαδα μεχρι και σημερα...στην αρχη φοβομουν οτι χανω υγρα και σπαει ο σακος και βλακειες. 

Οπως βλεπεις ειμαι ακομα εδω...

Και εγω αυτό φοβαμαι!αλλά αυτά τα υγρά που είναι σαν νερό τα εχω από τότε που ξεκίνησα την κρέμα γι'αυτο δεν πολύ ανησυχω!υγρά πολλά είχα και εγω στην αρχή!τώρα δεν εχω κανονικά υγρά, μόνο αυτά που είναι σαν νερό, δεν αφήνουν καν στάμπα μετά!λογικά από την προγεστερόνη είναι!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Και εγω αυτό φοβαμαι!αλλά αυτά τα υγρά που είναι σαν νερό τα εχω από τότε που ξεκίνησα την κρέμα γι'αυτο δεν πολύ ανησυχω!υγρά πολλά είχα και εγω στην αρχή!τώρα δεν εχω κανονικά υγρά, μόνο αυτά που είναι σαν νερό, δεν αφήνουν καν στάμπα μετά!λογικά από την προγεστερόνη είναι!

Εγω παντως τα ειχα και τα εχω ακομα...μην αγχωθεις δηλαδη αν σταματησεις την προγεστερονη και τα χεις ακομα.

Δεν ειναι τιποτα...ειναι μαζι και τσισα. Ολα βασικα. Αλλαζω βρακι καθε 3 ωρες :oops:


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγω παντως τα ειχα και τα εχω ακομα...μην αγχωθεις δηλαδη αν σταματησεις την προγεστερονη και τα χεις ακομα.

Δεν ειναι τιποτα...ειναι μαζι και τσισα. Ολα βασικα. Αλλαζω βρακι καθε 3 ωρες :oops:

Μα τι ταλαιπωρια Παναγία μου!!!όλο άγχος από την αρχή!!!νομίζω οτι δεν θα αντεχα να ξαναπερασω όλο αυτό!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Μα τι ταλαιπωρια Παναγία μου!!!όλο άγχος από την αρχή!!!νομίζω οτι δεν θα αντεχα να ξαναπερασω όλο αυτό!

Εγω καλη μου ελεγα πως θελω 3 παιδια. Τοσο χαζη.

Τωρα?

Ενα και καλο.

Δεν ειμαι εγω για τοσο αγχος...ολο γκρινιαζω...ολοι περιμενουν να γεννησω με στειλουν στο καλο. Το πιστευω...ευτυχως με αγαπανε και κανουν υπομονη.

Αλλιως?!?

Πραγματικα ειναι πολυυυυ αγχωδης και μοναχικη περιοδος. 

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Μα τι ταλαιπωρια Παναγία μου!!!όλο άγχος από την αρχή!!!νομίζω οτι δεν θα αντεχα να ξαναπερασω όλο αυτό!

αντε βρε κοριτσι πλησιαζετε ολο κ πιο πολυ μερικες μερες μειναν!! αχ κ εγω τις μετραω τις μερες!!! ενας μηνας μεχρι τις 28 εβδομαδες πρωτο μαξιλαρακι!!! 

στο δευτερο δεν θα εισαι τοσο ανχωμενη θα εισαι πιο χαλαρη δεν θα ειναι το ιδιο σε καμια περιπτωση. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγω καλη μου ελεγα πως θελω 3 παιδια. Τοσο χαζη.

Τωρα?

Ενα και καλο.

Δεν ειμαι εγω για τοσο αγχος...ολο γκρινιαζω...ολοι περιμενουν να γεννησω με στειλουν στο καλο. Το πιστευω...ευτυχως με αγαπανε και κανουν υπομονη.

Αλλιως?!?

Πραγματικα ειναι πολυυυυ αγχωδης και μοναχικη περιοδος. 

 

Εγω έλεγα οτι θέλω 2 παιδιά!να μην έχουν παρέα αλλά τα πράγματα δεν έρχονται όπως τα σχεδιαζεις...μετά από αυτά που εχω τραβήξει και ακόμα δεν έχουμε φτάσει στο τέλος δεν νομίζω οτι θα κάνω δεύτερο!δεν το άντεχω όλα αυτό... 

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

αντε βρε κοριτσι πλησιαζετε ολο κ πιο πολυ μερικες μερες μειναν!! αχ κ εγω τις μετραω τις μερες!!! ενας μηνας μεχρι τις 28 εβδομαδες πρωτο μαξιλαρακι!!! 

στο δευτερο δεν θα εισαι τοσο ανχωμενη θα εισαι πιο χαλαρη δεν θα ειναι το ιδιο σε καμια περιπτωση. 

Στο δεύτερο με αυτά που μου έχουν συμβεί θα εχω ακόμα μεγαλύτερο άγχος γιατί τα εχω ζήσει!

Τι θα κάνω αν χρειαστεί να μείνω σε ακινησία και εχω και άλλο παιδί;;;εγω δεν εχω κάποιον να με βοηθάει κάθε μέρα!ας βγει γερό το κοριτσάκι μου και βλέπουμε...


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω έλεγα οτι θέλω 2 παιδιά!να μην έχουν παρέα αλλά τα πράγματα δεν έρχονται όπως τα σχεδιαζεις...μετά από αυτά που εχω τραβήξει και ακόμα δεν έχουμε φτάσει στο τέλος δεν νομίζω οτι θα κάνω δεύτερο!δεν το άντεχω όλα αυτό... 

Στο δεύτερο με αυτά που μου έχουν συμβεί θα εχω ακόμα μεγαλύτερο άγχος γιατί τα εχω ζήσει!

Τι θα κάνω αν χρειαστεί να μείνω σε ακινησία και εχω και άλλο παιδί;;;εγω δεν εχω κάποιον να με βοηθάει κάθε μέρα!ας βγει γερό το κοριτσάκι μου και βλέπουμε...

Και γω την ακινησια σκεφτομαι...δεν γινεται να χεις ενα παιδι και να σαι 8 μηνες ξαπλα. 

Αστα...ας γεννηθουν τα μωρα μας...λενε θα τα ξεχασουμε ΟΛΑ...για να δουμε.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω έλεγα οτι θέλω 2 παιδιά!να μην έχουν παρέα αλλά τα πράγματα δεν έρχονται όπως τα σχεδιαζεις...μετά από αυτά που εχω τραβήξει και ακόμα δεν έχουμε φτάσει στο τέλος δεν νομίζω οτι θα κάνω δεύτερο!δεν το άντεχω όλα αυτό... 

Στο δεύτερο με αυτά που μου έχουν συμβεί θα εχω ακόμα μεγαλύτερο άγχος γιατί τα εχω ζήσει!

Τι θα κάνω αν χρειαστεί να μείνω σε ακινησία και εχω και άλλο παιδί;;;εγω δεν εχω κάποιον να με βοηθάει κάθε μέρα!ας βγει γερό το κοριτσάκι μου και βλέπουμε...

ε μην το λες σε λιγα χρονια θα τα εχεις ξεχασει τα περισσοτερα μπορει να μην το αποφασισεις στα δυο χρονια αλλα στα 4 παντως στοιχημα θα το αποφασισεις. μεχρι τοτε ισως κανεις περιδεση αμεσως ισως εχεις βρει κ καποια βοηθεια για το μικρο αφου τα αγαπας τα παιδακια σιγουρα θα θες κ δευτερο! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , iwanna24 είπε:

Και γω την ακινησια σκεφτομαι...δεν γινεται να χεις ενα παιδι και να σαι 8 μηνες ξαπλα. 

Αστα...ας γεννηθουν τα μωρα μας...λενε θα τα ξεχασουμε ΟΛΑ...για να δουμε.

Δεν θα τα ξεχάσω ποτέ!!!απλά θα τα αφήσω πίσω!!!τώρα προέχουν τα κορίτσια μας!κάτσε να κάνουμε αυτά πρώτα και μετά βλέπουμε!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...