Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , elenistam είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!! ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΗ ΞΕΧΑΣΕΤΕ......ΕΓΩ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΗ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ!!!!!!!! ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ....ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΑΛΕΞΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΝΑ ΣΧΟΛΑΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ.....ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Η ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΜΑΤΑΙ....ΒΡΕ ΝΕΡΑ ΠΑΓΩΜΕΝΑ ΠΙΝΩ, ΒΡΕ ΠΑΓΩΤΑ ΤΙΠΟΤΑ......Η ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕ ΠΕΡΙΠΑΙΖΕΙ

Έχουν τα προγράμματα τους κ αυτά στον ύπνο. Μην ανησυχείς! Σε δύο μέρες θα δείτε γκρο πλαν την πιτσιρίκα! Άντε με το καλό! Τίποτα δεν έμεινε! Νομίζω δεν γιορτάζουμε ακόμη αφού είναι στην κοιλίτσα.. λέω εγώ τώρα.. δεν ξέρω κιόλας..

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Μπαμπατσικοοοο το μπεμπε σουυυ...το βλεπω πανω απο 3.5 κιλα.

Όντως κάπου εκεί θα βγει, η κοιλιά μου λέτε που θα πάει;;; 

πρίν από 56 λεπτά , modena είπε:

Ουαου!!! Μεγάλο αντράκι!!! Εμάς ήταν 670 γρ σήμερα! Χιχιχι Είναι από τα μικρά μωράκια είπε ο γιατρός μας.

Ναι είναι φαγανο.!!!!κ σένα από δω κ πέρα θα πάρει φόρα!! 

  • Μου αρέσει 1

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Μακάρι να πάρουμε μόνο 5 ακόμα!! Γιατί λένε ότι το τρίτο τρίμηνο παίρνουμε τα περισσότερα. Εμένα γιατρός μου είναι αυστηρός με τα κιλά γενικά και θα με ζυγίσει σε μια εβδομάδα θα με κράξει. Χαλάλι να είναι καλά τα μωράκια θα τα χάσουμε τα κιλά. Κι εγώ έχω από τη β' μια καλή φωτο 4D νομίζω λέγεται. Ε λογικό να έχετε τρελαθεί!!!! 

Θέλει προσοχή κι εγώ δεν είχα καταλάβει ότι έχω πάρει τόσα νόμιζα ότι τρώω όπως πριν. Απλά τώρα τρώω μπισκότα και παγωτό  ενώ πριν δεν έτρωγα καθόλου τέτοια! 

Μπράβο σου πως τα κατάφερες; Εγώ τρώω ψωμί σε λογικά πλαίσια. Πριν μείνω έγκυος υπήρχε στην καθημερινότητα μου η άσκηση ,σταμάτησα επειδή ήθελα να προσέξω πολύ. Ίσως φταίει και το καθισιό!!

ελα ντε δεν ξερω πως τα καταφερα μπορει τωρα που καθομαι παρα πολυ κ εγω να μην πειναω τοσο κ να νομιζω οτι τρωω κανονικα αλλα τελικα οχι. τι να πω μια μυστηρια εγκυμοσυνη χα χα χα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , gogouli88 είπε:

Όντως κάπου εκεί θα βγει, η κοιλιά μου λέτε που θα πάει;;; 

Ναι είναι φαγανο.!!!!κ σένα από δω κ πέρα θα πάρει φόρα!! 

Στις εβδομαδες σου εκτοξευτηκε η κοιλια μου. Πρωτα φαινεται αυτη και μετα εγωωωω.

Ελπιζω να μεινει ετσι γιατι ολο μου λενε οτι πλησιαζω...και χω ακομα :?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Heidelberg ακριβώς αυτό με τους συναδέλφους.. Δεν διευκολύνουν λίγο αλλά και ούτε καν καταλαβαίνουν την κατάσταση! Πότε βγαίνεις σε άδεια;;

@modena κα @gogouli88 τι τέλεια που είδατε το φατσακι του! Κ εγώ όταν το είδα στη Β'επιπεδου τρελάθηκα!! Έχει στοματάκι του μπαμπά κ μύτη δική μου νομίζω! Χιχιχιχι

@Melissoula27 νομίζω δεν πρέπει να ανησυχείς για τα κιλά που πήρες, νομίζω κ ο γιατρός θα σου το πει!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , linaa είπε:

ελα ντε δεν ξερω πως τα καταφερα μπορει τωρα που καθομαι παρα πολυ κ εγω να μην πειναω τοσο κ να νομιζω οτι τρωω κανονικα αλλα τελικα οχι. τι να πω μια μυστηρια εγκυμοσυνη χα χα χα!!!

Οταν κάθεσαι δεν κάνεις καύσεις για να πάρεις βάρος!

Και εγω οσο καιρό είμαι σε ακινησία δεν εχω πάρει γραμμάριο,5,5 σύνολο από την αρχή!και φυσικά παίζει ρόλο και ο μεταβολισμός και η ποσότητα που τρώει κάποιος!

1 hour ago, gogouli88 είπε:

Όντως κάπου εκεί θα βγει, η κοιλιά μου λέτε που θα πάει;;; 

Ναι είναι φαγανο.!!!!κ σένα από δω κ πέρα θα πάρει φόρα!! 

Τέλειο είναι το αγόρι!!!καλύτερα λίγο μεγαλύτερο για να μην έχεις και θέματα!!!

Η κοιλιά δεν έχει να κάνει με το βάρος του εμβρύου!μπορεί να έχεις μια τεραστία κοιλιά και το μωρό να βγει 2,500 κιλά γατάκι ή το αντίθετο!

Εγω ενώ πεταξε η κοιλιτσα από πολύ νωρίς και μου έκανε εντύπωση γιατί δεν είχα ίχνος λίπους στην κοιλιά, έλεγα Παναγία μου που θα φτάσει η κοιλαρα μου αλλά τώρα είναι νορμαλ σε μέγεθος για την βδομάδα μου!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Οταν κάθεσαι δεν κάνεις καύσεις για να πάρεις βάρος!

Και εγω οσο καιρό είμαι σε ακινησία δεν εχω πάρει γραμμάριο,5,5 σύνολο από την αρχή!και φυσικά παίζει ρόλο και ο μεταβολισμός και η ποσότητα που τρώει κάποιος!

Τέλειο είναι το αγόρι!!!καλύτερα λίγο μεγαλύτερο για να μην έχεις και θέματα!!!

Η κοιλιά δεν έχει να κάνει με το βάρος του εμβρύου!μπορεί να έχεις μια τεραστία κοιλιά και το μωρό να βγει 2,500 κιλά γατάκι ή το αντίθετο!

Εγω ενώ πεταξε η κοιλιτσα από πολύ νωρίς και μου έκανε εντύπωση γιατί δεν είχα ίχνος λίπους στην κοιλιά, έλεγα Παναγία μου που θα φτάσει η κοιλαρα μου αλλά τώρα είναι νορμαλ σε μέγεθος για την βδομάδα μου!

εγω το αποδιδω κ στην ξεκουραση τωρα κοιμαμαι κ πιο πολλες ωρες οποτε λειτουργει ο μεταβολισμος πιο σωστα ανανεωνεται ο οργανισμος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Οταν κάθεσαι δεν κάνεις καύσεις για να πάρεις βάρος!

Και εγω οσο καιρό είμαι σε ακινησία δεν εχω πάρει γραμμάριο,5,5 σύνολο από την αρχή!και φυσικά παίζει ρόλο και ο μεταβολισμός και η ποσότητα που τρώει κάποιος!

Τέλειο είναι το αγόρι!!!καλύτερα λίγο μεγαλύτερο για να μην έχεις και θέματα!!!

Η κοιλιά δεν έχει να κάνει με το βάρος του εμβρύου!μπορεί να έχεις μια τεραστία κοιλιά και το μωρό να βγει 2,500 κιλά γατάκι ή το αντίθετο!

Εγω ενώ πεταξε η κοιλιτσα από πολύ νωρίς και μου έκανε εντύπωση γιατί δεν είχα ίχνος λίπους στην κοιλιά, έλεγα Παναγία μου που θα φτάσει η κοιλαρα μου αλλά τώρα είναι νορμαλ σε μέγεθος για την βδομάδα μου!

Κ μένα καλή είναι τώρα η κοιλίτσα αλλά οσο να ναι μεγαλώνει πολύ στο τελευταίο μήνα. Είναι η πρώτη μας εγκυμοσύνη κιόλας γι αυτό έχουμε νορμάλ κοιλιτσα


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ έχω βάλει σύνολο 6 κιλά άλλα αυτό που παρατήρησα είναι ότι αυτό το μήνα χωρίς να κάνω ιδιαίτερες ατασθαλίες βάζω πιο εύκολα κιλά... ίσως να είναι και φυσιολογικό από εδώ και πέρα! 

Αυτό που έχουμε πάθει εγώ με τον άντρα μου είναι ότι ενώ εγώ ειμαι εγκυος εκείνος παχυνε... μάλλον ο γιατρός πρέπει να ζυγίζει και τους δυο χα χα!! Σήμερα πήγα και ψωνισα να του αρχίσω δίαιτα! το έχει πάθει καμία άλλη αυτό??

  • Χαχα 1

8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , linaa είπε:

εγω το αποδιδω κ στην ξεκουραση τωρα κοιμαμαι κ πιο πολλες ωρες οποτε λειτουργει ο μεταβολισμος πιο σωστα ανανεωνεται ο οργανισμος

Ουσιαστικά το ίδιο λέμε!κοιμάσαι πιο πολύ, δεν έχεις την ίδια κινητικότητα, δεν κάνεις καύσεις για να λειτουργεί ο μεταβολισμός όπως έχει συνηθίσει και να πάρεις βάρος!

Καλύτερα!θα είσαι και εσυ μοντέλακι μετά την  γέννα!!!

πρίν από 8 λεπτά , gogouli88 είπε:

Κ μένα καλή είναι τώρα η κοιλίτσα αλλά οσο να ναι μεγαλώνει πολύ στο τελευταίο μήνα. Είναι η πρώτη μας εγκυμοσύνη κιόλας γι αυτό έχουμε νορμάλ κοιλιτσα

Έχουμε ακόμα μέχρι τον τελευταίο μήνα!!!τότε αναγκαστικά θα φτάσει απέναντι και φοβάμαι μήπως κάνω ραγαδες τότε λόγω αύξησης!γιατί τα κιλά θα τα χάσω, δεν αγχωνομαι αλλά τα υπόλοιπα που δεν διορθώνονται με φοβίζουν!

Ναι, στην δεύτερη το σώμα αναγνωρίζει, έχει μνήμη και είναι μεγαλύτερη η κοιλιτσα!

πρίν από 10 λεπτά , Elfs είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ έχω βάλει σύνολο 6 κιλά άλλα αυτό που παρατήρησα είναι ότι αυτό το μήνα χωρίς να κάνω ιδιαίτερες ατασθαλίες βάζω πιο εύκολα κιλά... ίσως να είναι και φυσιολογικό από εδώ και πέρα! 

Αυτό που έχουμε πάθει εγώ με τον άντρα μου είναι ότι ενώ εγώ ειμαι εγκυος εκείνος παχυνε... μάλλον ο γιατρός πρέπει να ζυγίζει και τους δυο χα χα!! Σήμερα πήγα και ψωνισα να του αρχίσω δίαιτα! το έχει πάθει καμία άλλη αυτό??

Χαχαχαχα!!!το εχω ξανακουσει αυτο με τους άντρες! Οτι στην εγκυμοσύνη της γυναίκας τους παχαινουν!

Εγω δεν εχω τέτοια θέματα, ευτυχώς!ο άντρας μου είναι σαν και εμένα οσο και να φάει δεν παίρνει βαρος!και όλο τηγανιτά,κρέμες γάλακτος και γλυκά τρώει!

Δίαιτα λοιπόν στον μπαμπά σας!!!και πες στον γιατρό σε κάθε ραντεβού να τον ζυγίζει!!!

2 ώρες πρίν, modena είπε:

Έχουν τα προγράμματα τους κ αυτά στον ύπνο. Μην ανησυχείς! Σε δύο μέρες θα δείτε γκρο πλαν την πιτσιρίκα! Άντε με το καλό! Τίποτα δεν έμεινε! Νομίζω δεν γιορτάζουμε ακόμη αφού είναι στην κοιλίτσα.. λέω εγώ τώρα.. δεν ξέρω κιόλας..

Και εγω αυτό πιστεύω!είμαστε μέλλουσες μανουλες, δεν έχουμε γίνει ακόμα!υπομονή και του χρόνου θα γιορτάζουμε επίσημα με τα μπουμπούκια μας αγκαλιά!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 7/5/2018 at 5:56 ΜΜ, Agusta είπε:

Κ εγώ ανυπομονώ να ξεκινήσουμε να φτιάχνουμε το δωμάτιό του!! Έχει κ πολύ καλό καιρό κ θέλω να είμαι συνέχεια στα μαγαζιά κ να χαζεύω μωρουδιακα!! Αλλά επειδή την Παρασκευή σκέφτομαι να γράψω αναρρωτική θα είναι λίγο επιφοβο να κυκλοφορώ έξω κ να με δει κανένας ενώ υποτίθεται ότι εγώ πρέπει να είμαι σπίτι μου! Με πιάνει κ το φιλότιμό μου ώρες ώρες κ λέω μήπως δεν είναι σωστό να τους παω αναρρωτική ενώ σε άδεια θα βγω σε ένα μήνα.. Αλλά βρε κορίτσια ζοριζομαι πααααρα πολύ... Είναι καμία άλλη που θα πάρει ή πήρε ψεύτικη αναρρωτική;;;

Καταρχάς χαίρομαι που βλέπω και ακούω ότι είσαι καλά. Εχω να μπω μέρες και διάβαζα τα νέα. Και μόλις βλέπω μνμ σου τρελάθηκα. Κορίτσι μου καλώς ήρθες και πάλι. Λοιπόν και εγώ είναι να σταματήσω τέλος Ιουνίου. Αλλά επειδή δεν την παλεύω τους είπα ότι θέλω να σταματήσω με άδεια γιατρού αρχές Ιουνίου. Και μου είπαν και άργησες... Πες την αλήθεια έγκυος είσαι. Έχεις βάρος τώρα κουράζεσαι κατευθείαν ποιος θα σε παρεξηγήσει. Πες τους δεν αντέχω άλλο. Θέλω να σταματήσω και ο γιατρός μου είπε να ξεκουραστώ....


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Καταρχάς χαίρομαι που βλέπω και ακούω ότι είσαι καλά. Εχω να μπω μέρες και διάβαζα τα νέα. Και μόλις βλέπω μνμ σου τρελάθηκα. Κορίτσι μου καλώς ήρθες και πάλι. Λοιπόν και εγώ είναι να σταματήσω τέλος Ιουνίου. Αλλά επειδή δεν την παλεύω τους είπα ότι θέλω να σταματήσω με άδεια γιατρού αρχές Ιουνίου. Και μου είπαν και άργησες... Πες την αλήθεια έγκυος είσαι. Έχεις βάρος τώρα κουράζεσαι κατευθείαν ποιος θα σε παρεξηγήσει. Πες τους δεν αντέχω άλλο. Θέλω να σταματήσω και ο γιατρός μου είπε να ξεκουραστώ....

Κ εγώ χαίρομαι που σας ξαναβρήκα!! Μου λείψατε!

Σήμερα μίλησα με τη λογιστρια της εταιρίας κ μου είπε ότι πρέπει να πάρω την κανονική άδεια που μου μένει για το 2018 πριν την άδεια εγκυμοσύνης, οπότε αντι για την αναρρωτική που υπολόγιζα να πάρω από βδομάδα, θα πάρω από 20 Μαΐου την κανονική μου, αν κ ήθελα να τη χρησιμοποιήσω μετά που θα έρθει το μωρό! Ειλικρινά κορίτσια, ούτε μέρα ακόμα δεν μπορώ να πάω!! Θέλω να δω πράγματα για τον μπέμπη μου κ δεν με κρατάν τα πόδια μου όταν γυρνάω σπίτι!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Agusta είπε:

Κ εγώ χαίρομαι που σας ξαναβρήκα!! Μου λείψατε!

Σήμερα μίλησα με τη λογιστρια της εταιρίας κ μου είπε ότι πρέπει να πάρω την κανονική άδεια που μου μένει για το 2018 πριν την άδεια εγκυμοσύνης, οπότε αντι για την αναρρωτική που υπολόγιζα να πάρω από βδομάδα, θα πάρω από 20 Μαΐου την κανονική μου, αν κ ήθελα να τη χρησιμοποιήσω μετά που θα έρθει το μωρό! Ειλικρινά κορίτσια, ούτε μέρα ακόμα δεν μπορώ να πάω!! Θέλω να δω πράγματα για τον μπέμπη μου κ δεν με κρατάν τα πόδια μου όταν γυρνάω σπίτι!

Γιατί όμως πριν γεννήσεις. Εγώ θα την πάρω μετά. Εμένα μου είπε μέσα στο 18

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agusta είπε:

Κ εγώ χαίρομαι που σας ξαναβρήκα!! Μου λείψατε!

Σήμερα μίλησα με τη λογιστρια της εταιρίας κ μου είπε ότι πρέπει να πάρω την κανονική άδεια που μου μένει για το 2018 πριν την άδεια εγκυμοσύνης, οπότε αντι για την αναρρωτική που υπολόγιζα να πάρω από βδομάδα, θα πάρω από 20 Μαΐου την κανονική μου, αν κ ήθελα να τη χρησιμοποιήσω μετά που θα έρθει το μωρό! Ειλικρινά κορίτσια, ούτε μέρα ακόμα δεν μπορώ να πάω!! Θέλω να δω πράγματα για τον μπέμπη μου κ δεν με κρατάν τα πόδια μου όταν γυρνάω σπίτι!

Την άδεια την παίρνεις όποτε θέλεις και συνήθως την κρατας για μετά για να κατσεις και ενα μήνα παραπάνω με το μωρό!αν ήσουν με αναρρωτικες πως θα την επαιρνες πριν;δεν ισχύει!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Ουσιαστικά το ίδιο λέμε!κοιμάσαι πιο πολύ, δεν έχεις την ίδια κινητικότητα, δεν κάνεις καύσεις για να λειτουργεί ο μεταβολισμός όπως έχει συνηθίσει και να πάρεις βάρος!

Καλύτερα!θα είσαι και εσυ μοντέλακι μετά την  γέννα!!!

Έχουμε ακόμα μέχρι τον τελευταίο μήνα!!!τότε αναγκαστικά θα φτάσει απέναντι και φοβάμαι μήπως κάνω ραγαδες τότε λόγω αύξησης!γιατί τα κιλά θα τα χάσω, δεν αγχωνομαι αλλά τα υπόλοιπα που δεν διορθώνονται με φοβίζουν!

Ναι, στην δεύτερη το σώμα αναγνωρίζει, έχει μνήμη και είναι μεγαλύτερη η κοιλιτσα!

Χαχαχαχα!!!το εχω ξανακουσει αυτο με τους άντρες! Οτι στην εγκυμοσύνη της γυναίκας τους παχαινουν!

Εγω δεν εχω τέτοια θέματα, ευτυχώς!ο άντρας μου είναι σαν και εμένα οσο και να φάει δεν παίρνει βαρος!και όλο τηγανιτά,κρέμες γάλακτος και γλυκά τρώει!

Δίαιτα λοιπόν στον μπαμπά σας!!!και πες στον γιατρό σε κάθε ραντεβού να τον ζυγίζει!!!

Και εγω αυτό πιστεύω!είμαστε μέλλουσες μανουλες, δεν έχουμε γίνει ακόμα!υπομονή και του χρόνου θα γιορτάζουμε επίσημα με τα μπουμπούκια μας αγκαλιά!!!

Κοριτσακι μου πηγες στο γιατρο?

Σημερα δεν θα πηγαινε ή κανω λαθος?!?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...