Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Agusta είπε:

@modena ο μπεμπακος πολύ ζωηρός!! Ο δικός σου;; Κάποιες φορές με κλωτσάει χαμηλά κ μ αγχώνει βέβαια, φοβάμαι μη βγει κάνα πόδι από κάτω!!

Εγώ το δωμάτιο Θέλω να το κάνω στο χρώμα της μέντας, έχω καφέ ντουλάπα κ αναγκαστικά χρωματικά θα κινηθώ στο καφέ-λευκό στα έπιπλα!! Για πιείτε οι υπόλοιπες, πώς θα το βαψετε;;

ωραιο το χρωμα της μεντας......εγω το δικο μου το εχω χακομπεζ με ενα δοκαρι κιτρινο και μια εσοχη στο χρωμα της μεντας περιπου.....το λες και σιελ....δε μπορω να σας πω ακριβως.....ντουλαπα θα παρω χρωμα φυσικο με ασπρες πορτες.....κουνια και συρταριερα ασπρα απλα γιατι ειναι και πιο οικονομικα

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Agusta είπε:

@modena ο μπεμπακος πολύ ζωηρός!! Ο δικός σου;; Κάποιες φορές με κλωτσάει χαμηλά κ μ αγχώνει βέβαια, φοβάμαι μη βγει κάνα πόδι από κάτω!!

Εγώ το δωμάτιο Θέλω να το κάνω στο χρώμα της μέντας, έχω καφέ ντουλάπα κ αναγκαστικά χρωματικά θα κινηθώ στο καφέ-λευκό στα έπιπλα!! Για πιείτε οι υπόλοιπες, πώς θα το βαψετε;;

Κ μας το ίδιο ζωηρουλης! Εμείς το κάναμε ανοιχτό γκρι προχτές κ θα κάνουμε βουνά λίγο πιο σκούρα γκρι να βάλουμε αυτοκόλλητα σύννεφακια, ήλιο κ αερόστατα. Πολύ μου αρέσει το χρώμα της μέντας! 

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , gogouli88 είπε:

Εγώ κορίτσια για πάντα για τη κουνια έχω δει fb που είναι χειροποίητες που έιναι πλεξούδα κ τη βάζεις γύρω γυρω ότι χρώμα θες στο φτιάχνει η με πιο πολλά χρώματα 

Τις είδα κ εγώ κ τις λάτρεψα! Δεν άρεσε όμως στον άντρα μου, οπότε είπα να το αφήσω. Στο θέμα της ασφάλειας δεν είμαι σίγουρη αν είναι οκ. Λόγω του ότι το αφήσαμε δεν το έψαξα παραπάνω.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , modena είπε:

Ναι καταλαβα.. Κ εγώ δεν τα έχω κάνει κάτι αυτά που έχω πάρει αλλά επειδή τα παίρνω από το ίντερνετ ήταν όλα οφθαλμολουτρο από το σπίτι γι'αυτό ρώτησα.

Καλά, και εγω τα περισσότερα θα τα παραγγειλω αφού δεν μπορώ να βγω!εσείς που μπορείτε να το ευχαριστήθειτε!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΒΡΗΚΑ ΤΥΧΑΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΠΑΝΤΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!!!!!!!!!!!!! ΝΤΥΝΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ 140Χ 70 ΚΟΥΝΙΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΜΕ 25 ΕΥΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΥΤΗ Η ΤΙΜΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.....

πρίν από 11 λεπτά , elenistam είπε:

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΒΡΗΚΑ ΤΥΧΑΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΠΑΝΤΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!!!!!!!!!!!!! ΝΤΥΝΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ 140Χ 70 ΚΟΥΝΙΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΜΕ 25 ΕΥΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΥΤΗ Η ΤΙΜΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.....

ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΗΝ ΕΙΧΕ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ MODENA

 

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλά, και εγω τα περισσότερα θα τα παραγγειλω αφού δεν μπορώ να βγω!εσείς που μπορείτε να το ευχαριστήθειτε!!!

Να σου πω την αλήθεια εγώ διαδικτυακα προτιμώ από το να πηγαίνω στα μαγαζιά. Γτ δεν την παλεύω όρθια πολλή ώρα με την μέση μου κ μετά θελω μέρες να συνέλθω.

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , modena είπε:

Να σου πω την αλήθεια εγώ διαδικτυακα προτιμώ από το να πηγαίνω στα μαγαζιά. Γτ δεν την παλεύω όρθια πολλή ώρα με την μέση μου κ μετά θελω μέρες να συνέλθω.

Αχ!αυτή η μέση!!!εγω αν μπορούσα μια βόλτα για ψώνια θα την έκανα!και τα υπόλοιπα ίντερνετ τα εχω βρει!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την @Agusta! Καλώς μας γύρισες!

Κι εγώ δεν την παλεύω άλλο με την δουλειά, πλέον δυσκολεύομαι. Είναι και 4ώροφο το κτίριο χωρίς ασανσέρ και μετράω ανάποδα τις μέρες πια!! Λέω να πάρω κάποιες μέρες κανονικής άδειας του 2018, που θα τις χάσω αν δεν τις πάρω (μετά την άδεια λοχείας θα πάρω καπάκι την άδεια μητρότητας), και πρώτη Ιουνίου να σταματήσω. 

Μετά μετακόμιση, τακτοποίηση στο σπίτι και ελπίζω να τα έχω προλάβει όλα, προτού έρθει ο junior!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Heidelberg είπε:

Καλώς την @Agusta! Καλώς μας γύρισες!

Κι εγώ δεν την παλεύω άλλο με την δουλειά, πλέον δυσκολεύομαι. Είναι και 4ώροφο το κτίριο χωρίς ασανσέρ και μετράω ανάποδα τις μέρες πια!! Λέω να πάρω κάποιες μέρες κανονικής άδειας του 2018, που θα τις χάσω αν δεν τις πάρω (μετά την άδεια λοχείας θα πάρω καπάκι την άδεια μητρότητας), και πρώτη Ιουνίου να σταματήσω. 

Μετά μετακόμιση, τακτοποίηση στο σπίτι και ελπίζω να τα έχω προλάβει όλα, προτού έρθει ο junior!

Κ εγώ ανυπομονώ να ξεκινήσουμε να φτιάχνουμε το δωμάτιό του!! Έχει κ πολύ καλό καιρό κ θέλω να είμαι συνέχεια στα μαγαζιά κ να χαζεύω μωρουδιακα!! Αλλά επειδή την Παρασκευή σκέφτομαι να γράψω αναρρωτική θα είναι λίγο επιφοβο να κυκλοφορώ έξω κ να με δει κανένας ενώ υποτίθεται ότι εγώ πρέπει να είμαι σπίτι μου! Με πιάνει κ το φιλότιμό μου ώρες ώρες κ λέω μήπως δεν είναι σωστό να τους παω αναρρωτική ενώ σε άδεια θα βγω σε ένα μήνα.. Αλλά βρε κορίτσια ζοριζομαι πααααρα πολύ... Είναι καμία άλλη που θα πάρει ή πήρε ψεύτικη αναρρωτική;;;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Agusta είπε:

Κ εγώ ανυπομονώ να ξεκινήσουμε να φτιάχνουμε το δωμάτιό του!! Έχει κ πολύ καλό καιρό κ θέλω να είμαι συνέχεια στα μαγαζιά κ να χαζεύω μωρουδιακα!! Αλλά επειδή την Παρασκευή σκέφτομαι να γράψω αναρρωτική θα είναι λίγο επιφοβο να κυκλοφορώ έξω κ να με δει κανένας ενώ υποτίθεται ότι εγώ πρέπει να είμαι σπίτι μου! Με πιάνει κ το φιλότιμό μου ώρες ώρες κ λέω μήπως δεν είναι σωστό να τους παω αναρρωτική ενώ σε άδεια θα βγω σε ένα μήνα.. Αλλά βρε κορίτσια ζοριζομαι πααααρα πολύ... Είναι καμία άλλη που θα πάρει ή πήρε ψεύτικη αναρρωτική;;;

Τι λες καλέ που θα έχεις και τύψεις;;;στην δουλειά θα πεις ότι δεν πρέπει να κουραζεσαι και σταματας ενα μήνα νωρίτερα!αυτό δεν σημαίνει οτι θα είσαι και ξάπλα, αυτό σε περίπτωση που σε δούν όπως ειπες!εδω παίρνουν άδειες από τημ αρχή της εγκυμοσύνης χωρίς πρόβλημα!

  • Ευχαριστώ 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Τι λες καλέ που θα έχεις και τύψεις;;;στην δουλειά θα πεις ότι δεν πρέπει να κουραζεσαι και σταματας ενα μήνα νωρίτερα!αυτό δεν σημαίνει οτι θα είσαι και ξάπλα, αυτό σε περίπτωση που σε δούν όπως ειπες!εδω παίρνουν άδειες από τημ αρχή της εγκυμοσύνης χωρίς πρόβλημα!

Έχεις δίκιο @rapounzel_rapounzel είμαι λίγο κορόιδο κάποιες φορές στο θέμα της δουλειάς για να μην με χαρακτηρίσω αλλιώς! Πήρα κ τον γιατρό να τον ρωτήσω πριν κ μου είπε θα το υπολογίσουμε όταν πάω την Παρασκευή!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Agusta είπε:

Έχεις δίκιο @rapounzel_rapounzel είμαι λίγο κορόιδο κάποιες φορές στο θέμα της δουλειάς για να μην με χαρακτηρίσω αλλιώς! Πήρα κ τον γιατρό να τον ρωτήσω πριν κ μου είπε θα το υπολογίσουμε όταν πάω την Παρασκευή!

Το κατάλαβα!!!και εγω δεν ήθελα να λειπω ποτέ από την δουλειά, αισθανομουν άσχημα αν αρρωσταινα αλλά η εγκυμοσύνη είναι άλλο πράγμα!!!μια χαρά, θα στα φτιάξει όλα ο γιατρός!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agusta είπε:

Έχεις δίκιο @rapounzel_rapounzel είμαι λίγο κορόιδο κάποιες φορές στο θέμα της δουλειάς για να μην με χαρακτηρίσω αλλιώς! Πήρα κ τον γιατρό να τον ρωτήσω πριν κ μου είπε θα το υπολογίσουμε όταν πάω την Παρασκευή!

Αγαπητη μου...εισαι εγκυος. Σου αξιζει λιγη ξεκουραση...να μην νιωθεις τυψεις. Ακου κει!

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Κ εγώ ανυπομονώ να ξεκινήσουμε να φτιάχνουμε το δωμάτιό του!! Έχει κ πολύ καλό καιρό κ θέλω να είμαι συνέχεια στα μαγαζιά κ να χαζεύω μωρουδιακα!! Αλλά επειδή την Παρασκευή σκέφτομαι να γράψω αναρρωτική θα είναι λίγο επιφοβο να κυκλοφορώ έξω κ να με δει κανένας ενώ υποτίθεται ότι εγώ πρέπει να είμαι σπίτι μου! Με πιάνει κ το φιλότιμό μου ώρες ώρες κ λέω μήπως δεν είναι σωστό να τους παω αναρρωτική ενώ σε άδεια θα βγω σε ένα μήνα.. Αλλά βρε κορίτσια ζοριζομαι πααααρα πολύ... Είναι καμία άλλη που θα πάρει ή πήρε ψεύτικη αναρρωτική;;;

Κι εγώ έτσι είμαι γαμώτο μου και τελικά ποιος το αναγνωρίζει;;; Μου έλεγαν οι συνάδελφοι γιατί δεν παίρνω αναρρωτική κλπ από πιο νωρίς, αλλά δεν είπε και κανείς να αναλάβει κάτι δικό μου, για να είμαι πιο χαλαρή εγώ. Και από τον ψωροεγωισμό μου δεν ζητάω και βοήθεια.

Τελοσπάντων....κοντεύουν σιγά-σιγά οι μέρες και για την επίσημη άδεια μου, οπότε δεν θα γκρινιάξω άλλο τώρα στο τέλος. Αλλά τα ακούτε εσείς και ο καλός μου (που με βρίζει για τον παλιοεγωισμό μου και δίκιο έχει, αλλά δεν του το λέω :-P:-P)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...