Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗ ΜΕ ΦΑΤΕ........ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ......ΠΡΙΝ ΚΡΙΝΕΤΕ ΑΚΟΥΣΤΕ ΓΙΑΤΙ.....ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΥΨΗΛΗ ΜΥΩΠΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΕΝΔΕΙΞΗ ΓΙΑ Φ.Τ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ......

ΑΠΛΑ ΕΧΩ 10 ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΥΩΠΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΑΣΤΡΑΠΕΣ ΚΑΙ ΜΥΓΑΚΙΑ.....

ΜΠΟΡΕΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΠΑΘΩ ΑΠΟΚΚΟΛΗΣΗ ΑΜΦΙΒΛ. ΝΑ ΕΙΝΑΙ 0,0000000001 ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ.....ΔΕ ΘΑ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΨΩ ΝΑ ΤΥΦΛΩΘΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΕΝΑ ΔΙΑΔΕΔΟΜΕΝΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ Η ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΟ Φ.Τ

ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΩ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΩ ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΝΑ ΒΓΕΙ....

Η ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΑΜΦΙΒΛ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΜΕΣΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΥΩΠΙΑΣ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ....

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια καθυστέρησα να μπω γιατί τρέχω με όλα.. Η δουλειά είναι στο πικ της αυτή την εποχή, έχω υποχρεώσεις όλη μέρα. η μικρή μου άρχισε παιδικό κι έχουμε δύο βδομάδες με λογοθεραπεια. Της κάνω έμμεση και είναι σα δεύτερη δουλειά. Βάζω στόχους κάθε βδομάδα επικοινωνιακουσ με τη λογοθεραπευτρια και δουλεύω με τη μικρή. Είναι νωρίς ελπίζω να δω αποτέλεσμα και να μην πάει άδικα όλο αυτό. στον παιδικό λιγες φορές έχουμε πάει και  πλανταζει όταν την πηγαίνω αλλά βγαίνει χαρούμενη ελπίζω να προσαρμοστεί γρήγορα. Πούλησα το αμάξι μου κι έχω του άντρα μου τώρα μιας κι εγώ το χρειάζομαι πιο πολύ περιμένω να ρθει το δικό μου αντε να ρθει γιατί δε θέλω να παίρνω το δικό του γιατί όλο μουρμούρα είναι ότι το λερωνω ότι δεν παρκάρω σωστά και μπουρου μπουρου και κουράζεται κι αυτός με τα πόδια και μετά μπειμπισιτιν κι εγώ με την κοιλιά τρέχω όλη μέρα από το πρωί. Ευτυχώς κάνει τα πάντα και με βοηθάει πολύ αλλά όταν κουράζεται νομίζω έχω κι άλλο μωρό στο σπίτι. Ευτυχώς φέρνω πια γυναίκα στο σπίτι και καθαρίζει και κάπως έχω ηρεμήσει από τα χοντρά αλλά και πάλι περιμένω να περάσει αυτός ο δύσκολος μήνας να ησυχάσουμε. Του Αγίου πνεύματος θα φύγουμε ευτυχώς! Β επιπέδου μια χαρά μεγαλώνει το μικρούλι δεν έχω κάτι ιδιαίτερο να πω όλα πάνε καλά απλώς έχω πάρει πολλά κιλά και έχουμε ακόμα... Πονάνε από κάτω τα κόκαλα μου που όλα ανοίγουν. Κι εγώ με καισαρική θα πάω εφόσον είχα γεννήσει με καισαρική. Γενικά την βίωσα μια χαρά και δύσκολα θα επέλεγα Φ. Τοκετό όσο παράξενο κι αν σας ακουστεί... Κάποιες είστε υπέρμαχοι του πόνου εγώ όχι... Και με τον θηλασμό δηλαδή δεν τρελαίνομαι στην ιδέα τόσο δύσκολα που πέρασα στο πρώτο.. Αφού με τον ερχομό από μαιευτήριο θα χω έτοιμα μπουκάλια για παν ενδεχόμενο δεν σκοπεύω να ταλαιπωρηθώ δεν θέλω... 

 

Αυτά τα νέα μου. Καμία φορά σκέφτομαι πως θα είναι με δύο μωρά στο σπίτι και αναρωτιέμαι.. Θα ναι όπως πριν? Τι μας περιμένει άραγε? Παρήγγειλα και έπιπλα της μικρής αφού τα προηγούμενα θα τα πάρει το μωρό. Από έξοδα αυτή η εποχή άλλο τίποτα. Αλλά χαλάλι τους καλά να ναι αυτά και να μάστε να δουλεύουμε να τα δίνουμε για τα παιδιά μας. 

πρίν από 53 λεπτά , elenistam είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗ ΜΕ ΦΑΤΕ........ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ......ΠΡΙΝ ΚΡΙΝΕΤΕ ΑΚΟΥΣΤΕ ΓΙΑΤΙ.....ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΥΨΗΛΗ ΜΥΩΠΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΕΝΔΕΙΞΗ ΓΙΑ Φ.Τ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ......

ΑΠΛΑ ΕΧΩ 10 ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΥΩΠΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΑΣΤΡΑΠΕΣ ΚΑΙ ΜΥΓΑΚΙΑ.....

ΜΠΟΡΕΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΠΑΘΩ ΑΠΟΚΚΟΛΗΣΗ ΑΜΦΙΒΛ. ΝΑ ΕΙΝΑΙ 0,0000000001 ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ.....ΔΕ ΘΑ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΨΩ ΝΑ ΤΥΦΛΩΘΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΕΝΑ ΔΙΑΔΕΔΟΜΕΝΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ Η ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΟ Φ.Τ

ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΩ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΩ ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΝΑ ΒΓΕΙ....

Η ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΑΜΦΙΒΛ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΜΕΣΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΥΩΠΙΑΣ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ....

Μην τρελαίνεσαι και μην έχεις τύψεις γιατί αυτό νομίζω σου συμβαίνει.. Καλύτερα με καισαρική στο λέω με τα χίλια δε θα πονέσεις, δε θα ρισκάρεις την υγεια σου και θα χαρείς τη διαδικασία. Όλα καλά εύχομαι. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elenistam είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗ ΜΕ ΦΑΤΕ........ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ......ΠΡΙΝ ΚΡΙΝΕΤΕ ΑΚΟΥΣΤΕ ΓΙΑΤΙ.....ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΥΨΗΛΗ ΜΥΩΠΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΕΝΔΕΙΞΗ ΓΙΑ Φ.Τ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ......

ΑΠΛΑ ΕΧΩ 10 ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΥΩΠΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΑΣΤΡΑΠΕΣ ΚΑΙ ΜΥΓΑΚΙΑ.....

ΜΠΟΡΕΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΠΑΘΩ ΑΠΟΚΚΟΛΗΣΗ ΑΜΦΙΒΛ. ΝΑ ΕΙΝΑΙ 0,0000000001 ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ.....ΔΕ ΘΑ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΨΩ ΝΑ ΤΥΦΛΩΘΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΕΝΑ ΔΙΑΔΕΔΟΜΕΝΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ Η ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΟ Φ.Τ

ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΩ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΩ ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΝΑ ΒΓΕΙ....

Η ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΑΜΦΙΒΛ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΜΕΣΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΥΩΠΙΑΣ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ....

Γιατι να σε φάμε; ότι θέλει κάνει ο καθένας κ γω μπορεί να θέλω να ζήσω το φτ αλλά φοβάμαι κ προτιμώ τη καισαρική 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να δεις τι κολλημένη ήμουν εγώ στην πρώτη με φτ και θηλασμό κι όλα ανάποδα μου πήγαν. Γιαυτό σου λέω όλα στο μυαλό μας είναι. Υγιές να είναι το μωρό κι εσύ όλα τα άλλα δεν έχουν καμία σημασία. Και να θυμάσαι πως αν δεν είσαι εσύ καλά πως θα φροντίσεις το παιδί? Εγώ στον θηλασμό έκλαιγα όλη μέρα κι έκλαιγε και η μικρή. Μόλις σταμάτησα χαμογελούσα έβγαινα έξω  και η μικρή χορταινε ευτυχισμένη.. Είναι κάποιες γυναίκες που αντέχουν τον πόνο και την ταλαιπωρία παίρνουν ρίσκα, άλλες όχι, μην έχεις κανένα ενδοιασμό. Πχ εγώ είχα αποφασίσει για φτ είχα κάνει μαθήματα ήμουν σίγουρη. Είχα επιπλοκη που ήταν στην ευχέρεια μου αν ήθελα να περιμένω να γεννήσω φυσιολογικά. Θα μπορούσα... Αλλά αν συνέβαινε κάτι κακό?, θα ήταν εγωιστικό από πλευράς μου να  γεννήσω σώνει κ ντε κανονικά ενώ ρίσκαρα τις ζωές μας. Επέλεξες αυτό άρα είναι το σωστό! 

Εμένα άλλο είναι αυτό που με προβληματίζει.. Στην πρώτη με είχαν πολλές ώρες στην ανάνηψη γιατί δεν είχαν δωμάτιο (ιδιωτικό σου λέει μετά...) και έκαναν 3 ώρες να μου φέρουν το μωρό. Εγώ τώρα δε θέλω πάλι αυτό να γίνει. Το είπα στο γιατρό και θα του το ξαναπώ αλλά έχω άγχος μην και μου τα σκατωσουν πάλι... Άκου 3 ώρες!!! Κι όταν τους το έλεγα με είχαν στο περίμενε, με έγραφαν ευγενικά. Είχα νευριάσει απίστευτα. Λέτε άμα μου το ξανακάνουν να βγάλω τα καλώδια και να τους κυνηγήσω με τις μπούκαλες του όρου?? Εκείνη την ώρα είσαι δεμένη δεν μπορείς να κουνηθείς. Αυτό με αγχώνει.. Μήπως να πάρω μια μαία που θα αναλάβει να μου φέρει το μωρό? 100 ευρώ λέει κοστίζει........(Χώρια πόσα θα πάρει το μαιευτήριο!!) Γιατί όσες είχαν μαία είχαν και τα μωρά τους στην ανάνηψη και θήλαζαν παρακαλώ. Προς το παρόν δεν έχω αγχωθεί με κάτι άλλο νομίζω προς το τέλος θα αρχίσω να αγχώνομαι γενικά. 


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Την άδεια την παίρνεις όποτε θέλεις και συνήθως την κρατας για μετά για να κατσεις και ενα μήνα παραπάνω με το μωρό!αν ήσουν με αναρρωτικες πως θα την επαιρνες πριν;δεν ισχύει!

Καλημέρα κορίτσια! Ναι κ εγώ έτσι πίστευα, αλλά μου λέει ότι θα έχω πρόβλημα με την άδεια εγκυμοσύνης από το ΙΚΑ μετά, γιατί λέει πρέπει να φαίνονται ότι έχουν καταχωρηθεί οι άδειές μου πριν. Εγώ υπολόγιζα να πάρω την κανονική μετά την άδεια των 63 ημερών κ πριν το εξάμηνο του ΟΑΕΔ... Θα προσπαθήσω να πάρω κ ένα τηλ στο ΙΚΑ μήπως βγάλω άκρη


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Agusta είπε:

@Heidelberg ακριβώς αυτό με τους συναδέλφους.. Δεν διευκολύνουν λίγο αλλά και ούτε καν καταλαβαίνουν την κατάσταση! Πότε βγαίνεις σε άδεια;;

@modena κα @gogouli88 τι τέλεια που είδατε το φατσακι του! Κ εγώ όταν το είδα στη Β'επιπεδου τρελάθηκα!! Έχει στοματάκι του μπαμπά κ μύτη δική μου νομίζω! Χιχιχιχι

@Melissoula27 νομίζω δεν πρέπει να ανησυχείς για τα κιλά που πήρες, νομίζω κ ο γιατρός θα σου το πει!

Ευελπιστώ 1η Ιουνίου να είναι η τελευταία μέρα στην δουλειά, όπως τα υπολογίζω και με την άδεια που λέω να πάρω. Έλεγα στην αρχή να το τραβήξω μέχρι 15, αλλά δεν μου βγαίνει πια, κουράζομαι...

17 ώρες πρίν, Melissoula27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Πώς πάτε με τα κιλά; Εγώ απογοητεύτηκα σήμερα πήγα να ψωνίσω στο φαρμακείο και ζυγίστηκα είμαι 10 κιλά + συνολικά. Δεν είχα καταλάβει ότι έχω πάρει τόσα. Ξεκίνησα κανονικό βάρος 61.5 με 62 ούτε αδύνατη ούτε παχουλή. Και τώρα είμαι 72!!  Είμαι 25εβδ και 2ημ. Πίεση έχω χαμηλή, σάκχαρο δν έχω θέμα τίποτα δεν έχω καταλάβει ότι τρώω παραπάνω τόσο καιρό. Έχω αγχωθεί πολύ έχουμε ακόμα 3 μήνες φουλ

Εγώ τέλος, δεν θα ζυγιστώ μόνη μου, περιμένω να με κράξει ο γιατρός την Παρασκευή που θα πάω...:shock: Πριν από δύο εβδομάδες ήμουν στα +9, παρ'όλο που δεν τρώω ιδιαίτερα παραπάνω. Αλλά επειδή γυμναζόμουν πολύ πριν την εγκυμοσύνη και μετά το'κοψα, είπε ο γιατρός την προηγούμενη φορά ότι κι αυτή η αλλαγή παίζει να ήταν ένα σοκ για τον οργανισμό. Τι να πω... Η αλήθεια είναι ότι δεν μου φαίνονται τα κιλά, είναι όλα στο στήθος και στην κοιλιά, αλλά αν έχω φτάσει ήδη σε διψήφιο νούμερο, θα αγχωθώ, με ξέρω....

 

Καλημέρα σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, elenistam είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗ ΜΕ ΦΑΤΕ........ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ......ΠΡΙΝ ΚΡΙΝΕΤΕ ΑΚΟΥΣΤΕ ΓΙΑΤΙ.....ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΥΨΗΛΗ ΜΥΩΠΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΕΝΔΕΙΞΗ ΓΙΑ Φ.Τ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ......

ΑΠΛΑ ΕΧΩ 10 ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΥΩΠΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΑΣΤΡΑΠΕΣ ΚΑΙ ΜΥΓΑΚΙΑ.....

ΜΠΟΡΕΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΠΑΘΩ ΑΠΟΚΚΟΛΗΣΗ ΑΜΦΙΒΛ. ΝΑ ΕΙΝΑΙ 0,0000000001 ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ.....ΔΕ ΘΑ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΨΩ ΝΑ ΤΥΦΛΩΘΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΕΝΑ ΔΙΑΔΕΔΟΜΕΝΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ Η ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΟ Φ.Τ

ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΩ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΩ ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΝΑ ΒΓΕΙ....

Η ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΑΜΦΙΒΛ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΜΕΣΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΥΩΠΙΑΣ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ....

καλημερα!!! καλε κ εγω για τον ιδιο λογο θα παω προγραμματισμενα με καισαρικη γιατι τοσο ανχος? δεν ειναι τοσο δυσκολο να παθεις κατι με τα ματια εμενα του πατερα μου του εχουν απαγορεψει μεχρι κ μια σακουλα με ψωνια να σηκωνει λογω μεγαλης μυωπιας. δεν θελω να φτασω σε αυτο το σημειο επειδη δεν προσεξα .

γενικα μην ακους ολα αυτα που λενε για τις καισαρικες σημασια εχει να γεννηθει το μωρο υγιεστατο κ οχι ο τροπος. πριν 10000 χρονια γεννουσαν στις σπηλιες πρεπει δηλαδη να το κανουμε κ εμεις για να ακολουθησουμε την φυση? ο καθενας αναλογα με το προβλημα του πλεον δοξα το θεο μπορει να γεννησει με ασφαλεια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα. 

@elenistam γιατί να σε φάμε καλέ, ότι θες θα κάνεις. Και εγώ είχα υψηλή μυωπία, 9 βαθμούς. Αλλά έχω κάνει λέιζερ... Ο γιατρός λέει ότι δεν έχει σημασία αν έχω κάνει λέιζερ το μάτι θεωρείται μυωπικο πάντα... Στην προηγούμενη γέννα είχα κάνει βυθοσκοπηση κ είχα πάρει το οκ από τον γιατρό αλλά κ πάλι φοβόμουν γτ εσορωχνα αρκετή ωρα.. ρίσκο. Για μένα, κορίτσι μου κάνε αυτό που σε κάνει να νιώθεις καλύτερα, σημασία έχει γερή μαμά και γερό μωρό. Τίποτε άλλο. :)

@Nefeli2014 πόσο είναι το παιδάκι σου; Εμένα είναι 17 μηνών, όταν γεννησω με το καλό θα έχουν 20 μήνες διάφορα.. κ εγώ σκέφτομαι πως θα είναι με δύο μικρά παιδιά στο σπίτι, αγχωνομαι πάρα πολύ για το αν θα τα καταφέρω.. :/ γενικά καμιά σχέση η πρώτη εγκυμοσύνη με τη δεύτερη. Πολύ κουραση γτ η μικρή μου είναι πάνω στα ντουζενια της, εγώ με την κοιλιά να προσπαθώ να πάρω και μια ανάσα... Μηδέν χρόνος για μένα. Αλλά μετά σκέφτομαι πως θα μεγαλώσουν μαζί και τις ωραίες στιγμές και παίρνω τα πάνω μου. Σας ζαλισα πρωί πρωί. 

 

  • Μου αρέσει 1

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!

@elenistam Ότι αποφασίσεις εσύ θα γίνει. Αν δεν νιώθεις καλά με το φ.τ τότε μην το κάνεις. Μην σε αγχωνει ούτε να νιώθεις τύψεις.

@Nefeli2014 Πολύ ωραία τα νέα!! Θα είναι ζορικα στην αρχή με δύο μωρά αλλά είναι πολύ ωραία διαφορά ηλικίας. Εμείς είμαστε τρία παιδιά κ έχουμε διαφορα ο ένας από τον άλλον 18 μήνες. 

@Agusta δεν έχω καταλάβει απόλυτα τον προβληματισμό σου αλλά θα σου πω τι ισχύει σε εμάς στη δουλειά. Αφού μέσα στο 18 μετά τη γέννα δεν πρόκειται να έχω γυρίσει, θα πρέπει να πάρω όλη την άδεια του 18 πριν την άδεια τοκετού. Μετά ισχύει η άδεια λοχείας κ μετά του ΟΑΕΔ. Όταν τελειώσουν οι μέρες μέσα στο 19, αποφασίζεις αν θέλεις να πάρεις κ κάποιες ή όλες τις μέρες του 19 από την άδεια που δικαιουσαι από τη δουλειά. Που μου φαίνεται λίγο ρίσκο να τις πάρεις όλες γτ μωρό θα είναι όλο κ κάτι θα προκύψει κ θα θέλεις να φύγεις να τρέξεις.

 

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Κοριτσακι μου πηγες στο γιατρο?

Σημερα δεν θα πηγαινε ή κανω λαθος?!?

Καλημέρα!!!αύριο το απόγευμα εχω γιατρό και κοντευω να σκασω!!!

4 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ναι κ εγώ έτσι πίστευα, αλλά μου λέει ότι θα έχω πρόβλημα με την άδεια εγκυμοσύνης από το ΙΚΑ μετά, γιατί λέει πρέπει να φαίνονται ότι έχουν καταχωρηθεί οι άδειές μου πριν. Εγώ υπολόγιζα να πάρω την κανονική μετά την άδεια των 63 ημερών κ πριν το εξάμηνο του ΟΑΕΔ... Θα προσπαθήσω να πάρω κ ένα τηλ στο ΙΚΑ μήπως βγάλω άκρη

Έτσι την παίρνουν!μετά τις 63 μέρες!απλά πρέπει να την πάρεις πριν το 6μηνο του οαεδ!φανταζομαι στο είπαν για να μην πληρώσουν και αναρρωτική και την κανονική άδεια μετά! 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα!!!αύριο το απόγευμα εχω γιατρό και κοντευω να σκασω!!!

Έτσι την παίρνουν!μετά τις 63 μέρες!απλά πρέπει να την πάρεις πριν το 6μηνο του οαεδ!φανταζομαι στο είπαν για να μην πληρώσουν και αναρρωτική και την κανονική άδεια μετά! 

Αντε με το καλο...εγω πιστευω θα ηρεμησεις...θα χει μεινει σταθερος οποτε ολα καλα...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αντε με το καλο...εγω πιστευω θα ηρεμησεις...θα χει μεινει σταθερος οποτε ολα καλα...

Μακάρι κοριτσάκι μου!αν είναι σταθερός θα ηρεμισω λίγο τουλάχιστον!γενικά πιστεύω οτι, οτι και να γίνει θα αντιμετωπιστεί!μόνο όταν με παίρνει από κατω τα βλέπω ολα μαύρα!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, rapounzel_rapounzel είπε:

Μακάρι κοριτσάκι μου!αν είναι σταθερός θα ηρεμισω λίγο τουλάχιστον!γενικά πιστεύω οτι, οτι και να γίνει θα αντιμετωπιστεί!μόνο όταν με παίρνει από κατω τα βλέπω ολα μαύρα!

Αντε βρε...τωρα θα πεσεις κατω και απο τις 100 μερες βαλε οτι οι 30 ειναι ο μηνας σου οποτε...μονο 70 μερουλες.

Μετρα αντιστροφα...και απο την 34η που θα σηκωνεσαι και θα βολταρεις με την κοιλαρα ποιος σε πιανει...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αντε βρε...τωρα θα πεσεις κατω και απο τις 100 μερες βαλε οτι οι 30 ειναι ο μηνας σου οποτε...μονο 70 μερουλες.

Μετρα αντιστροφα...και απο την 34η που θα σηκωνεσαι και θα βολταρεις με την κοιλαρα ποιος σε πιανει...

Ναι!!!εχω φτιάξει και ημερολόγιο και σβηνω μέρες!!!18 μέρες για την 28η!μόλις μπω στον 8ο θα ησυχασω!πιστεύω οτι αν παραμένει σταθερός θα με αφήσει και νωρίτερα να σηκωθω χωρίς να κουραζομαι φυσικά!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...