Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Δε μου είπε πόσο. Μου είπε κατά λέξη ότι είναι στα κατώτερα φυσιολογικά όμως όρια. Πολύ νεράκι και ξεκούραση. Άστα ένα νέο άγχος ξεκινά. 

αφου ειναι μεσα στα φυσιολογικα μην φοβασαι θελει απλα παρακολουθηση το καθε μωρο εχει τα δικα του αμνιακα ετσι ειναι δεν σημαινει κατι. απλα καθε δεκα μερες θα κανεις τους υπερηχους σου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Πηρα αντιβιωση μια βδομαδα...οποτε αν κατι υπηρχε επρεπε  να πεσουν λιγο. Αυτα πηγαν απο 18.900 ... 21.000.

Έχεις κάνει crp?Είναι πιο ακριβής δείκτης για ύπαρξη λοίμωξης και ανεβαίνει ή κατεβαίνει αμέσως. 

Link to comment
Share on other sites

@iwanna24 επειδή τυχαίνει και έχω ζήσει από πολυ κοντά περιστατικά με λευχαιμίες κτλ, και λόγω δουλειάς μου... Θα σου πω να ηρεμήσεις γτ η λευχαιμία δεν έχει μόνο υψηλά λευκά (καμιά φορά και χαμηλά ανάλογα). Θα φαίνοταν και από αλλού. ( Χαμηλός αιματοκρίτης,, αιμοπετάλια,,  παρατηρήσεις  στο τέλος  απο τον γιατρό  κ  πολλά ακόμα.) Μη σε μπλέξω με αυτά, αλλά ηρεμησε. Αλήθεια στο λέω. 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Πηρα αντιβιωση μια βδομαδα...οποτε αν κατι υπηρχε επρεπε  να πεσουν λιγο. Αυτα πηγαν απο 18.900 ... 21.000.

Ο γιατρός σου είπε οτι είναι κάτι επικίνδυνο;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , katia2018 είπε:

Για ποιο λόγο πήρες αντιβίωση?

Προληπτικα...σκεπτομενοι οτι ειναι καποια φλεγμονη.

Ισως καποια ουρολοιμωξη ή κατι με τα δοντια.

πρίν από 31 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ο γιατρός σου είπε οτι είναι κάτι επικίνδυνο;;;

Ο γιατρος δεν ξερει. Δεν μπορει να καταλαβει...

Του χει συμβει με μια που χε συνδρομο χελπ.

Δεν του χει ξανασυμβει. 

πρίν από 33 λεπτά , anastella είπε:

@iwanna24 επειδή τυχαίνει και έχω ζήσει από πολυ κοντά περιστατικά με λευχαιμίες κτλ, και λόγω δουλειάς μου... Θα σου πω να ηρεμήσεις γτ η λευχαιμία δεν έχει μόνο υψηλά λευκά (καμιά φορά και χαμηλά ανάλογα). Θα φαίνοταν και από αλλού. ( Χαμηλός αιματοκρίτης,, αιμοπετάλια,,  παρατηρήσεις  στο τέλος  απο τον γιατρό  κ  πολλά ακόμα.) Μη σε μπλέξω με αυτά, αλλά ηρεμησε. Αλήθεια στο λέω. 

Μακαρι...

πρίν από 36 λεπτά , katia2018 είπε:

 

πρίν από 36 λεπτά , katia2018 είπε:

Έχεις κάνει crp?Είναι πιο ακριβής δείκτης για ύπαρξη λοίμωξης και ανεβαίνει ή κατεβαίνει αμέσως. 

Ο γιατρος ειπε να μην κανω. Δεν εχει λεει νοημα. Και να ειναι ανεβασμενη και να υπαρχει λοιμωξη τι κανουμε? 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , iwanna24 είπε:

Προληπτικα...σκεπτομενοι οτι ειναι καποια φλεγμονη.

Ισως καποια ουρολοιμωξη ή κατι με τα δοντια.

Ο γιατρος δεν ξερει. Δεν μπορει να καταλαβει...

Του χει συμβει με μια που χε συνδρομο χελπ.

Δεν του χει ξανασυμβει. 

Μακαρι...

Ο γιατρος ειπε να μην κανω. Δεν εχει λεει νοημα. Και να ειναι ανεβασμενη και να υπαρχει λοιμωξη τι κανουμε? 

Άκου την @anastella!αφου η κοπέλα ξέρει απο κάτι τέτοιο!είναι καθησυχαστικο αυτο που σου λέει!

Δεν του έχει ξανασυμβεί γιατί εσυ είσαι μοναδική!!!;)

Θα τρελαθουμε μέχρι να γεννησουμε!!!

  • Ευχαριστώ 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Άκου την @anastella!αφου η κοπέλα ξέρει απο κάτι τέτοιο!είναι καθησυχαστικο αυτο που σου λέει!

Δεν του έχει ξανασυμβεί γιατί εσυ είσαι μοναδική!!!;)

Θα τρελαθουμε μέχρι να γεννησουμε!!!

Μοναδικηηηη...τι καλα...

Θα κανω υπομονη 2 μερες. Τι αλλο μπορω να κανω...

Θα περασει!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , iwanna24 είπε:

Προληπτικα...σκεπτομενοι οτι ειναι καποια φλεγμονη.

Ισως καποια ουρολοιμωξη ή κατι με τα δοντια.

Ο γιατρος δεν ξερει. Δεν μπορει να καταλαβει...

Του χει συμβει με μια που χε συνδρομο χελπ.

Δεν του χει ξανασυμβει. 

Μακαρι...

Ο γιατρος ειπε να μην κανω. Δεν εχει λεει νοημα. Και να ειναι ανεβασμενη και να υπαρχει λοιμωξη τι κανουμε? 

Σου το είπα γιατί κι εγώ είχα ανεβασμένα λευκά (13.000) όσο ήμουν στο νοσοκομείο,πριν δύο εβδομάδες,ενώ έκανα ήδη ενδοφλέβια αντιβίωση για να καταπολεμήσω το ουρεόπλασμα που δεν εκριζωνοταν με τίποτα. Όταν ξεκίνησα την ενδοφλέβια,άρχισαν να έχουν πτωτικές τάσεις τα λευκά,η crp, όμως, ενώ ήταν φυσιολογικό, ανέβηκε ξαφνικά στο 17. Αφού ολοκληρώθηκε η αντιβίωση, έπεσαν και τα δύο,αλλά το τσεκαρα μετά από 5 μέρες το λιγότερο.

Καλλιέργειες έκανες (ούρων, κολπικού,μυκοπλαμσα, ουρεόπλασμα)?

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , katia2018 είπε:

Σου το είπα γιατί κι εγώ είχα ανεβασμένα λευκά (13.000) όσο ήμουν στο νοσοκομείο,πριν δύο εβδομάδες,ενώ έκανα ήδη ενδοφλέβια αντιβίωση για να καταπολεμήσω το ουρεόπλασμα που δεν εκριζωνοταν με τίποτα. Όταν ξεκίνησα την ενδοφλέβια,άρχισαν να έχουν πτωτικές τάσεις τα λευκά,η crp, όμως, ενώ ήταν φυσιολογικό, ανέβηκε ξαφνικά στο 17. Αφού ολοκληρώθηκε η αντιβίωση, έπεσαν και τα δύο,αλλά το τσεκαρα μετά από 5 μέρες το λιγότερο.

Καλλιέργειες έκανες (ούρων, κολπικού,μυκοπλαμσα, ουρεόπλασμα)?

 

Φυσικα!

Ουρων καθε 2 βδομαδες.

Καλλιεργεια ειχα κανει και ηταν καθαρη. Ξανακαναμε σημερα. Τα αποτελεσματα την Πεμπτη.

Οσο ειχα 12.000 μεχρι και 19.000 ο γιατρος ελεγε οκ... επειδη ομως πλεον αυξανεται περιπου 2.000 ανα 10ημερο εχει θορυβηθει. Ουρεοπλασμα ειχα προ εγκυμοσυνης...

Στην καλλιεργεια που εκανα δεν ειχα πλεον.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , iwanna24 είπε:

Μοναδικηηηη...τι καλα...

Θα κανω υπομονη 2 μερες. Τι αλλο μπορω να κανω...

Θα περασει!

Θα περάσει κι αυτό Ιωαννιτσα μου!!!λίγο ακόμα υπομονή!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Φυσικα!

Ουρων καθε 2 βδομαδες.

Καλλιεργεια ειχα κανει και ηταν καθαρη. Ξανακαναμε σημερα. Τα αποτελεσματα την Πεμπτη.

Οσο ειχα 12.000 μεχρι και 19.000 ο γιατρος ελεγε οκ... επειδη ομως πλεον αυξανεται περιπου 2.000 ανα 10ημερο εχει θορυβηθει. Ουρεοπλασμα ειχα προ εγκυμοσυνης...

Στην καλλιεργεια που εκανα δεν ειχα πλεον.

μην το σκεφτεσε κοριτσακι ειπαμε σε 10 μερες εισαι στο μηνα σου το μωρο θα ειναι 3 κιλα κ ολα θα επανελθουν στα φυσιολογικα με την γεννα. 10 μερες μειναν. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , iwanna24 είπε:

Φυσικα!

Ουρων καθε 2 βδομαδες.

Καλλιεργεια ειχα κανει και ηταν καθαρη. Ξανακαναμε σημερα. Τα αποτελεσματα την Πεμπτη.

Οσο ειχα 12.000 μεχρι και 19.000 ο γιατρος ελεγε οκ... επειδη ομως πλεον αυξανεται περιπου 2.000 ανα 10ημερο εχει θορυβηθει. Ουρεοπλασμα ειχα προ εγκυμοσυνης...

Στην καλλιεργεια που εκανα δεν ειχα πλεον.

Ωραία,αφού είσαι καθαρή στις καλλιέργειες είναι θετικό. Ίσως να βοηθούσε ένας ειδικός παθολόγος. Όταν εμένα μου ανεβαίνει κάποιος τέτοιος δείκτης, μιλάω πάντα και με παθολόγο,που έχουν πιο σφαιρική εικόνα για φλεγμονές.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Συγγνώμη για την σφηνα, ειμαι σ μαμαδες Οκτωβρίου αλλα διαβασα την περιπέτεια σου @iwanna24 και επειδη ειχα πολυετη επαφη με ογκολογικα περιστατικα (λογω επαγγελματος) θα σου πρότεινα να μιλησετε με τ γιατρο σου με καποιον αιματολογο αφου υπάρχει καποια υποψια. Δεν εχω ξανακούσει την ορολογία λευχαιμια κυησης, αλλαακομα και υπερβολικος να είναι ο γυναικολογος σου, ο αιματολογος θα σε καθησυχασει..! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Καλημέρα!!! Συγγνώμη για την σφηνα, ειμαι σ μαμαδες Οκτωβρίου αλλα διαβασα την περιπέτεια σου @iwanna24 και επειδη ειχα πολυετη επαφη με ογκολογικα περιστατικα (λογω επαγγελματος) θα σου πρότεινα να μιλησετε με τ γιατρο σου με καποιον αιματολογο αφου υπάρχει καποια υποψια. Δεν εχω ξανακούσει την ορολογία λευχαιμια κυησης, αλλαακομα και υπερβολικος να είναι ο γυναικολογος σου, ο αιματολογος θα σε καθησυχασει..! 

Καλημερα κοριτσακι μου...σημερα εν τελει θα βγει το πλακακι και αναλογως θα προχωρησουμε...πιθανον θα παω σε αιματολογο διοτι και ο γυναικολογος με εχει αγχωσει. Εχει βεβαια αγχωθει και ο ιδιος, αφου δεν ειναι αρμοδιος και δεν εχει ιδεα.

Πηρε βεβαια τηλεφωνο τη διευθυντρια, η οποια ειναι αιματολογος. Της ειπε τα αποτελεσματα. Η ιδια ναι μεν θορυβηθηκε με τα λευκα αλλα ακουγοντας και τα αλλα αποτελεσματα -αιματοκριτη και καποια αλλα που δεν ξερω- ειπε οτι ισως απλα ο οργανισμος μου αντιμετωπιζει την κυηση σαν μια λοιμωξη και πως θα κοιταξει την αναλυση στο πλακακι και θα μιλησουμε.

Ευχαριστω πολυ :-D

8 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Ωραία,αφού είσαι καθαρή στις καλλιέργειες είναι θετικό. Ίσως να βοηθούσε ένας ειδικός παθολόγος. Όταν εμένα μου ανεβαίνει κάποιος τέτοιος δείκτης, μιλάω πάντα και με παθολόγο,που έχουν πιο σφαιρική εικόνα για φλεγμονές.

Θα περιμενω κοριτσι μου σημερα το πλακακι και θα με κατευθυνει πλεον αιματολογος ...

Ευχαριστω παρα πολυυυυ ...

Σημερα δεν εχω τοοοοσο αγχος.

Η αληθεια ειναι οτι επειδη η γιαγια μου πεθανε απο λευχαιμια πολυ νεα, ψιλοαγχωθηκα.

Ωστοσο, ελπιζω στο καλυτερο :-D


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...