Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

Τώρα κοίταξα κ εγώ τις εξετάσεις μου, και τα δικά μου λευκά ανέβηκαν σε σχέση με τις προηγούμενες. .. εμένα λέει 12.4 Κ/μl . Ο γιατρός μου πάντως δε μου ειπε τίποτα αλλά δεν ανησυχώ πιστεύω είναι λόγω εγκυμοσυνης 

Το τικερ αγνοείται, τα παρατάω!


8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , linaa είπε:

νομιζω οτι αυτη την φορα θα παει καλα ηδη εχεις πατησει τις εβδομαδες βιωσιμοτητας του μωρου. αν εχεις κανει κ τις ενεσουλες κορτιζονης σε 4 εβδομαδες δεν θα εχεις κανενα προβλημα ειναι μονο 4 εβδομαδες οι κρισιμες αυτο να σκεφτεσε!!!

Δυστυχώς,δε σκέφτομαι έτσι.

Έχω βάλει στόχο τις 37 εβδ.Δεν ξέρω αν θα μπορέσω να διαχειριστώ κάτι πριν από αυτό. Δε μπορώ να δεχτώ κάτι νωρίτερα. Έχω διαβάσει και έχω δει τόσα πολλά σχετικά με την προωρότητα,που τρέμω στην ιδέα και μόνο. Είναι  πολλά τα προβλήματα μετά και δεν ξέρω αν θα βρω τη δύναμη.Ισως είμαι πολύ ταλαιπωρημένη δύο χρόνια τώρα...Δεν ξέρω,θα δούμε...

Σ'ευχαριστω πολύ παντως!!!

Ελπίζω να μη σας έριξα πολύ με όλα αυτά...

πρίν από 5 λεπτά , Elfs είπε:

Τώρα κοίταξα κ εγώ τις εξετάσεις μου, και τα δικά μου λευκά ανέβηκαν σε σχέση με τις προηγούμενες. .. εμένα λέει 12.4 Κ/μl . Ο γιατρός μου πάντως δε μου ειπε τίποτα αλλά δεν ανησυχώ πιστεύω είναι λόγω εγκυμοσυνης 

Το τικερ αγνοείται, τα παρατάω!

Συνήθως το αποδίδουν στην εγκυμοσύνη, όντως!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Ναι ας τις δοκιμάσουμε με το καλό κ βλέπουμε τι θα ταιριάξει στα ποπουδακια τους!!:-P

Κορίτσια να ρωτήσω, σας ανέφερε ο γιατρός πότε θα γίνει ο υπέρηχος doppler? Γιατί εγώ θα ξαναπάω περίπου στην 31η-32η εβδομάδα για κανονική εξέταση-υπέρηχο.. Δεν μου το ανέφερε και τώρα διάβασα ότι πραγματοποιείται μεταξύ 28ης-32ης εβδομάδας

Εγω εχω κλείσει doppler 32+4!32η βδομάδα μου είπαν εκεί που κάνω τις μεγάλες εξετάσεις, αφου δεν έχουμε και ένδειξη για κάτι!

2 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Δυστυχώς,δε σκέφτομαι έτσι.

Έχω βάλει στόχο τις 37 εβδ.Δεν ξέρω αν θα μπορέσω να διαχειριστώ κάτι πριν από αυτό. Δε μπορώ να δεχτώ κάτι νωρίτερα. Έχω διαβάσει και έχω δει τόσα πολλά σχετικά με την προωρότητα,που τρέμω στην ιδέα και μόνο. Είναι  πολλά τα προβλήματα μετά και δεν ξέρω αν θα βρω τη δύναμη.Ισως είμαι πολύ ταλαιπωρημένη δύο χρόνια τώρα...Δεν ξέρω,θα δούμε...

Σ'ευχαριστω πολύ παντως!!!

Ελπίζω να μη σας έριξα πολύ με όλα αυτά...

Συνήθως το αποδίδουν στην εγκυμοσύνη, όντως!

Λογικό είναι να σκέφτεσαι έτσι!το να χάσεις 2 μωρά σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα και μάλιστα σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη είναι σοκαριστικό!δεν είναι το ίδιο με μια αποβολή νωρίς!

Αλλά σκεψου οτι οι δύσκολες βδομάδες μόλις πέρασαν για εσένα!ψυχολογικά το οτι μπήκες πλέον στον 7ο νομίζω οτι βοηθάει!

Ούτε εγω θέλω να γέννησω πρόωρα!είναι δύσκολα τα πράγματα με ενα προωρακι και στην ιδέα ότι μπορεί να γέννησω και να πρέπει να αφήσω το μωρό μου πίσω με σκοτώνει!+ τα προβλήματα που έχεις να αντιμετωπισεις!εγω σκέφτομαι λιγο πιο θετικά!να φτάσω την 34η θέλω!μετά συνήθως όλα είναι καλά!!!φυσικά και θελω να φτάσω μέχρι τέλους!για κάποιο λόγο είναι 40 βδομάδες  η εγκυμοσύνη αλλιώς θα ηταν λιγότερες!οσο πιο κοντά, τόσο πιο καλά!αλλά και λίγο νωρίτερα  να ειναι τώρα έχουν εξελιχθεί τα πράγματα!

Να σκέφτεσαι οτι αυτο το μωρό ήρθε για να μείνει!!!

Να μην σκέφτεσαι καθόλου αν μας ρίχνεις, εδώ είμαστε για να συζητάμε τα πάντα και να βοηθάει η μια την άλλη!εκεί χρειαζόμαστε στήριξη!

με την βοήθεια της Παναγίας και των γιατρών ολα θα πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω εχω κλείσει doppler 32+4!32η βδομάδα μου είπαν εκεί που κάνω τις μεγάλες εξετάσεις, αφου δεν έχουμε και ένδειξη για κάτι!

Λογικό είναι να σκέφτεσαι έτσι!το να χάσεις 2 μωρά σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα και μάλιστα σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη είναι σοκαριστικό!δεν είναι το ίδιο με μια αποβολή νωρίς!

Αλλά σκεψου οτι οι δύσκολες βδομάδες μόλις πέρασαν για εσένα!ψυχολογικά το οτι μπήκες πλέον στον 7ο νομίζω οτι βοηθάει!

Ούτε εγω θέλω να γέννησω πρόωρα!είναι δύσκολα τα πράγματα με ενα προωρακι και στην ιδέα ότι μπορεί να γέννησω και να πρέπει να αφήσω το μωρό μου πίσω με σκοτώνει!+ τα προβλήματα που έχεις να αντιμετωπισεις!εγω σκέφτομαι λιγο πιο θετικά!να φτάσω την 34η θέλω!μετά συνήθως όλα είναι καλά!!!φυσικά και θελω να φτάσω μέχρι τέλους!για κάποιο λόγο είναι 40 μήνες οι εγκυμοσύνη αλλιώς θα ηταν λιγότερες!οσο πιο κοντά, τόσο πιο καλά!αλλά και λίγο νωρίτερα  να ειναι τώρα έχουν εξελιχθεί τα πράγματα!

Να σκέφτεσαι οτι αυτο το μωρό ήρθε για να μείνει!!!

Να μην σκέφτεσαι καθόλου αν μας ρίχνεις, εδώ είμαστε για να συζητάμε τα πάντα και να βοηθάει η μια την άλλη!εκεί χρειαζόμαστε στήριξη!

με την βοήθεια της Παναγίας και των γιατρών ολα θα πάνε καλά!!!

Παντως με βαση τα οσα εχω μαθει, με βαση εμβρυολογο και γατρο μου αν το μωρο ειναι πανω απο 2.800 και μετα την 34η βδομαδα κατα κανονα δεν αντιμετωπιζει κανενα θεμα. Μαλιστα πολλες φορες δεν μπαινει καν θερμοκοιτιδα!

Ειδικα αν εχουν γινει και ενεσεις για τα πνευμονια του μωρου.

Αφου και χθες γεννησε μια κοπελα 36 βδομαδων 3 κιλα μωρακι και ολα καλα...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Παντως με βαση τα οσα εχω μαθει, με βαση εμβρυολογο και γατρο μου αν το μωρο ειναι πανω απο 2.800 και μετα την 34η βδομαδα κατα κανονα δεν αντιμετωπιζει κανενα θεμα. Μαλιστα πολλες φορες δεν μπαινει καν θερμοκοιτιδα!

Ειδικα αν εχουν γινει και ενεσεις για τα πνευμονια του μωρου.

Αφου και χθες γεννησε μια κοπελα 36 βδομαδων 3 κιλα μωρακι και ολα καλα...

Ναι, το βάρος παίζει πολύ μεγάλο ρόλο!μετά τα 2,500 κανονικά δεν μπαίνουν θερμοκοιτιδα!μπορεί να γεννηθεί και τελειομηνο 2,500 κιλά!απλά η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!η αδερφή του άντρα μου γέννησε 34η γιατί έπαθε προεκλαμψία και δεν χρειάστηκε οξυγόνο το μωρό και γενικά δεν είχε κανένα θεμα!και η κοπέλα δίπλα της 34η και πήρε οξυγόνο και έχει διάφορα θέματα ο μικρός μέχρι και σήμερα!είναι κάθε θέμα τύχης κάποια πράγματα!!!

Εμείς ελπίζουμε για το καλύτερο και αν βιαστουν τα μικρά μας λιγάκι, δεν πειράζει!αρκεί να είναι γερά!!!

 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , iwanna24 είπε:

Παντως με βαση τα οσα εχω μαθει, με βαση εμβρυολογο και γατρο μου αν το μωρο ειναι πανω απο 2.800 και μετα την 34η βδομαδα κατα κανονα δεν αντιμετωπιζει κανενα θεμα. Μαλιστα πολλες φορες δεν μπαινει καν θερμοκοιτιδα!

Ειδικα αν εχουν γινει και ενεσεις για τα πνευμονια του μωρου.

Αφου και χθες γεννησε μια κοπελα 36 βδομαδων 3 κιλα μωρακι και ολα καλα...

ιωαννα πανω απο 2400 το μωρο δεν μπαινει θερμοκοιτιδα ειδικα αν εχει κανει κ ενεσεις κορτιζονης κ δεν δυσκολευτει λιγο στην αναπνοη δεν μπαινει καν στην παρακολουθηση. 

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Ναι, το βάρος παίζει πολύ μεγάλο ρόλο!μετά τα 2,500 κανονικά δεν μπαίνουν θερμοκοιτιδα!μπορεί να γεννηθεί και τελειομηνο 2,500 κιλά!απλά η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!η αδερφή του άντρα μου γέννησε 34η γιατί έπαθε προεκλαμψία και δεν χρειάστηκε οξυγόνο το μωρό και γενικά δεν είχε κανένα θεμα!και η κοπέλα δίπλα της 34η και πήρε οξυγόνο και έχει διάφορα θέματα ο μικρός μέχρι και σήμερα!είναι κάθε θέμα τύχης κάποια πράγματα!!!

Εμείς ελπίζουμε για το καλύτερο και αν βιαστουν τα μικρά μας λιγάκι, δεν πειράζει!αρκεί να είναι γερά!!!

 

παιζει ρολο κ η γεννα ακομα κ τελειομηνα μωρα που ζοριστηκαν στην γεννα αντιμετωπισαν προβληματα αναπνοης. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elfs είπε:

 

Το τικερ αγνοείται, τα παρατάω!

Σορυ για τη σφηνα, αλλά επειδή ταλαιπωρήθηκα και εγω πολύ προχθες είπα να σε βοηθήσω!!! :P

Κάνεις αντιγραφή το image url απο το site και το κανεις επικόλληση όχι απευθείας στο πλαίσιο που βγάζει για την υπογραφή... Πατάς εκεί που λέει προσθήκη πρόσθετου υλικού και επιλέγεις προσθήκη εικόνας απο σύνδεσμο url και μετά κάνεις επικόλληση. Αυτά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω εχω κλείσει doppler 32+4!32η βδομάδα μου είπαν εκεί που κάνω τις μεγάλες εξετάσεις, αφου δεν έχουμε και ένδειξη για κάτι!

Λογικό είναι να σκέφτεσαι έτσι!το να χάσεις 2 μωρά σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα και μάλιστα σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη είναι σοκαριστικό!δεν είναι το ίδιο με μια αποβολή νωρίς!

Αλλά σκεψου οτι οι δύσκολες βδομάδες μόλις πέρασαν για εσένα!ψυχολογικά το οτι μπήκες πλέον στον 7ο νομίζω οτι βοηθάει!

Ούτε εγω θέλω να γέννησω πρόωρα!είναι δύσκολα τα πράγματα με ενα προωρακι και στην ιδέα ότι μπορεί να γέννησω και να πρέπει να αφήσω το μωρό μου πίσω με σκοτώνει!+ τα προβλήματα που έχεις να αντιμετωπισεις!εγω σκέφτομαι λιγο πιο θετικά!να φτάσω την 34η θέλω!μετά συνήθως όλα είναι καλά!!!φυσικά και θελω να φτάσω μέχρι τέλους!για κάποιο λόγο είναι 40 βδομάδες  η εγκυμοσύνη αλλιώς θα ηταν λιγότερες!οσο πιο κοντά, τόσο πιο καλά!αλλά και λίγο νωρίτερα  να ειναι τώρα έχουν εξελιχθεί τα πράγματα!

Να σκέφτεσαι οτι αυτο το μωρό ήρθε για να μείνει!!!

Να μην σκέφτεσαι καθόλου αν μας ρίχνεις, εδώ είμαστε για να συζητάμε τα πάντα και να βοηθάει η μια την άλλη!εκεί χρειαζόμαστε στήριξη!

με την βοήθεια της Παναγίας και των γιατρών ολα θα πάνε καλά!!!

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα τα υποστηρικτικά σου λόγια!Μου δίνεις πολλή δύναμη!Μακάρι να φτάσουμε μέχρι τέλους κι ας μη γεννάνε τότε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

ιωαννα πανω απο 2400 το μωρο δεν μπαινει θερμοκοιτιδα ειδικα αν εχει κανει κ ενεσεις κορτιζονης κ δεν δυσκολευτει λιγο στην αναπνοη δεν μπαινει καν στην παρακολουθηση. 

παιζει ρολο κ η γεννα ακομα κ τελειομηνα μωρα που ζοριστηκαν στην γεννα αντιμετωπισαν προβληματα αναπνοης. 

Οπως και τελειομηνα που γεννηθηκαν με καισαρικη!

Για αυτό είπα οτι η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!παίζουν πολλά πράγματα ρόλο!την παρασκευή γεννησε μια κοπέλα που δουλευαμε μαζί, με καισαρική 36+3!μια χαρά ο μπεμπης της 3,100 και άψογος!!!

Περιττό να σας πω την συγκίνηση μόλις μου τον  έστειλε!!!κορόμηλο το δάκρυ!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Οπως και τελειομηνα που γεννηθηκαν με καισαρικη!

Για αυτό είπα οτι η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!παίζουν πολλά πράγματα ρόλο!την παρασκευή γεννησε μια κοπέλα που δουλευαμε μαζί, με καισαρική 36+3!μια χαρά ο μπεμπης της 3,100 και άψογος!!!

Περιττό να σας πω την συγκίνηση μόλις μου τον  έστειλε!!!κορόμηλο το δάκρυ!!!

αντε κ στα δικα μας βρε κοριτσια!!! περνανε οι μερες χοντρικα δυομιση μηνες δε βαζουμε τα ψιλα μεσα περασε κ ο μαιος!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , katia2018 είπε:

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα τα υποστηρικτικά σου λόγια!Μου δίνεις πολλή δύναμη!Μακάρι να φτάσουμε μέχρι τέλους κι ας μη γεννάνε τότε!!!

Χαίρομαι που μπορώ με κάποιο τρόπο να σε βοηθήσω!!!:x

Ναι, δεν το συζητώ!!!κοιτά που θα φτάσουμε τον Αύγουστο να λέμε, τι θα γίνει ;θα βγουν τα σκασμενα;;;:-D


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Melissoula27 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μου έδωσε και μαγνήσιο είναι μικρά μπουκαλάκια γράφει mag2 μου είπε 2 την μέρα αλλά δεν γράφει πως το πίνω πχ με νερό; Δεν ήξερα τι είναι νόμιζα ότι είναι χάπι κ δε τον ρώτησα ούτε μου είπε.

Ωωωχ... αυτα σου έδωσε!! Εγώ εχω αλλάξει 3 μαγνησια ως τωρα κι αυτο ειναι το χειρότερο σε γεύση.. το πίνεις μονορούφι και μετα λίγο νερό. Αλλα το χειρότερο ειναι το καπάκι του. Δεν ανοίγει με τίποτα. Εχω τσακίσει τα δάχτυλα μου..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

@iwanna24 κορίτσια;;;;μην μας ξεχασετε και σας περιμένουμε!!!:-D

Κοριτσακι μου αυριο στις 10 θα μιλησει ο γιατρος με την αιματολογο. Προς το παρον επεσε αρκετα ο αιματοκριτης και καποιοι αλλοι δεικτες...βλεποντας και κανοντας.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...