Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , iwanna24 είπε:

Η αληθεια ειναι οτι επειδη η γιαγια μου πεθανε απο λευχαιμια πολυ νεα, ψιλοαγχωθηκα.

Ωστοσο, ελπιζω στο καλυτερο :-D

Συγνώμη που μπαίνω κ γω σφήνα απο άλλο θέμα.. είμαι στου Οκτωβρίου.. διάβασα την ιστορία σου κ πραγματικά είμαι σίγουρη ότι όλα είναι καλά.. μην βάζεις άσχημα με το μυαλό σου.. να σκέφτεσαι τα πιο θετικά κ θα δεις..λογικά είναι απο την κύηση κ τπτ παραπάνω.. Αν ήταν κάτι άσχημο θα φαινόταν παντού.. έχω ζήσει δύο ασθένειες κ απο τους 2 μου γονείς κ πραγματικά δεν φαινόταν σε εναν μόνο δείκτη.. καλή επιτυχία πάντως κ να είναι όλα τέλεια! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου...σημερα εν τελει θα βγει το πλακακι και αναλογως θα προχωρησουμε...πιθανον θα παω σε αιματολογο διοτι και ο γυναικολογος με εχει αγχωσει. Εχει βεβαια αγχωθει και ο ιδιος, αφου δεν ειναι αρμοδιος και δεν εχει ιδεα.

Πηρε βεβαια τηλεφωνο τη διευθυντρια, η οποια ειναι αιματολογος. Της ειπε τα αποτελεσματα. Η ιδια ναι μεν θορυβηθηκε με τα λευκα αλλα ακουγοντας και τα αλλα αποτελεσματα -αιματοκριτη και καποια αλλα που δεν ξερω- ειπε οτι ισως απλα ο οργανισμος μου αντιμετωπιζει την κυηση σαν μια λοιμωξη και πως θα κοιταξει την αναλυση στο πλακακι και θα μιλησουμε.

Ευχαριστω πολυ :-D

Οντως το πλακακι ειναι το πρώτο βημα!! 

Καποιες δυστυχώς αντιμετωπιζουμε τα εμβρυακια μας σαν επικινδυνους εισβολεις, ακομα και σε προχωρημενη κυηση!!! Εγω δεν εχω ανεβασει λευκα, αλλα συμπεριφερομαι λες και εχω αλλεργια στο μωρο μου, με υπερεμεση, πολυ κακη διαθεση και αλλεργικη ρινιτιδα! :shock:

Ολα θα καλα!!! Θα δεις!!! 

Καλη λευτεριά σε ολες σας!!! :)

  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Οντως το πλακακι ειναι το πρώτο βημα!! 

Καποιες δυστυχώς αντιμετωπιζουμε τα εμβρυακια μας σαν επικινδυνους εισβολεις, ακομα και σε προχωρημενη κυηση!!! Εγω δεν εχω ανεβασει λευκα, αλλα συμπεριφερομαι λες και εχω αλλεργια στο μωρο μου, με υπερεμεση, πολυ κακη διαθεση και αλλεργικη ρινιτιδα! :shock:

Ολα θα καλα!!! Θα δεις!!! 

Καλη λευτεριά σε ολες σας!!! :)

Μακαρι κοριτσακι μου.

Να σαι καλα!

Και καληηηηη λευτερια Θεε μου :-P

πρίν από 10 λεπτά , irinikavala είπε:

Συγνώμη που μπαίνω κ γω σφήνα απο άλλο θέμα.. είμαι στου Οκτωβρίου.. διάβασα την ιστορία σου κ πραγματικά είμαι σίγουρη ότι όλα είναι καλά.. μην βάζεις άσχημα με το μυαλό σου.. να σκέφτεσαι τα πιο θετικά κ θα δεις..λογικά είναι απο την κύηση κ τπτ παραπάνω.. Αν ήταν κάτι άσχημο θα φαινόταν παντού.. έχω ζήσει δύο ασθένειες κ απο τους 2 μου γονείς κ πραγματικά δεν φαινόταν σε εναν μόνο δείκτη.. καλή επιτυχία πάντως κ να είναι όλα τέλεια! 

Σε αυτο ελπιζω και γω...οτι θα φαινοταν και σε αλλους δεικτες.

Λυπαμαι για οσα τραβηξαν οι γονεις σου.

Ευχαριστω παρα πολυυυυ.

Με το καλο :grin:


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου...σημερα εν τελει θα βγει το πλακακι και αναλογως θα προχωρησουμε...πιθανον θα παω σε αιματολογο διοτι και ο γυναικολογος με εχει αγχωσει. Εχει βεβαια αγχωθει και ο ιδιος, αφου δεν ειναι αρμοδιος και δεν εχει ιδεα.

Πηρε βεβαια τηλεφωνο τη διευθυντρια, η οποια ειναι αιματολογος. Της ειπε τα αποτελεσματα. Η ιδια ναι μεν θορυβηθηκε με τα λευκα αλλα ακουγοντας και τα αλλα αποτελεσματα -αιματοκριτη και καποια αλλα που δεν ξερω- ειπε οτι ισως απλα ο οργανισμος μου αντιμετωπιζει την κυηση σαν μια λοιμωξη και πως θα κοιταξει την αναλυση στο πλακακι και θα μιλησουμε.

Ευχαριστω πολυ :-D

Θα περιμενω κοριτσι μου σημερα το πλακακι και θα με κατευθυνει πλεον αιματολογος ...

Ευχαριστω παρα πολυυυυ ...

Σημερα δεν εχω τοοοοσο αγχος.

Η αληθεια ειναι οτι επειδη η γιαγια μου πεθανε απο λευχαιμια πολυ νεα, ψιλοαγχωθηκα.

Ωστοσο, ελπιζω στο καλυτερο :-D

Καλήμερα!!!εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!σου στελνω όλη την θετική μου ενέργεια και ενα φιλακι στην κοιλιτσα!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου...σημερα εν τελει θα βγει το πλακακι και αναλογως θα προχωρησουμε...πιθανον θα παω σε αιματολογο διοτι και ο γυναικολογος με εχει αγχωσει. Εχει βεβαια αγχωθει και ο ιδιος, αφου δεν ειναι αρμοδιος και δεν εχει ιδεα.

Πηρε βεβαια τηλεφωνο τη διευθυντρια, η οποια ειναι αιματολογος. Της ειπε τα αποτελεσματα. Η ιδια ναι μεν θορυβηθηκε με τα λευκα αλλα ακουγοντας και τα αλλα αποτελεσματα -αιματοκριτη και καποια αλλα που δεν ξερω- ειπε οτι ισως απλα ο οργανισμος μου αντιμετωπιζει την κυηση σαν μια λοιμωξη και πως θα κοιταξει την αναλυση στο πλακακι και θα μιλησουμε.

Ευχαριστω πολυ :-D

Θα περιμενω κοριτσι μου σημερα το πλακακι και θα με κατευθυνει πλεον αιματολογος ...

Ευχαριστω παρα πολυυυυ ...

Σημερα δεν εχω τοοοοσο αγχος.

Η αληθεια ειναι οτι επειδη η γιαγια μου πεθανε απο λευχαιμια πολυ νεα, ψιλοαγχωθηκα.

Ωστοσο, ελπιζω στο καλυτερο :-D

Καλημέρα σε όλες!

Εύχομαι, Ιωάννα μου,να πάνε όλα καλά και σύντομα να είναι όλα παρελθόν!!!Με τη βοήθεια του Θεού έτσι θα είναι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κοριτσια ευχαριστω παρα πολυ για τη στηριξη.

Θα σας ενημερωσω το βραδυ!

Μεχρι τοτε εκανα επιδρομη στο φουρνο μπας και πνιξω το αγχος μου...

Φιλια 8)

Έτσι!!!!πνιξε το άγχος στις τυρόπιτες!!!

  • Χαχα 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου μη βάζεις το κακο στο μυαλό σου. Η λευχαιμια έχει και άλλα σημάδια, που μπορείς να διακρίνεις  σε μια απλή γενική  αίματος , όχι μόνο υψηλά  λευκά. Εκτός του ότι είναι κομμάτι της δουλειάς μου κ στο λέω, το έχει περάσει κ ο αδερφός μου κ μάλιστα δύο φορές ώσπου καταλήξαμε να κάνουμε μεταμόσχευση μυελού των οστών. Επίσης υψηλά λευκά κοντά 20000 είχα κ εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, συν πολύ υψηλή crp... Τα οποία ως δια μαγείας επανήλθαν όλα μόλις γέννησα.  Μη μπλέκεις το μυαλουδακι σου με αυτά, εδώ θα είμαστε κ θα μας πεις τα νέα σου.

Την καλημέρα μου σε όλες :)

  • Μου αρέσει 2

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Να πετάξω κάτι άσχετο . Βρήκα προσφορά παμπερς 50% στο βασιλόπουλο και πήρα μερικά! Αυτό το μήνα άρχισα να κοιτάω κ τέτοια!!!

Ο άντρας μου με βρίσκει υπερβολική βέβαια και με δουλεύει!!

  • Χαχα 1

8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Elfs είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Να πετάξω κάτι άσχετο . Βρήκα προσφορά παμπερς 50% στο βασιλόπουλο και πήρα μερικά! Αυτό το μήνα άρχισα να κοιτάω κ τέτοια!!!

Ο άντρας μου με βρίσκει υπερβολική βέβαια και με δουλεύει!!

Καλημέρα!!!προσφορές έχουν συνέχεια στις πάνες!ειδικά μέσω ίντερνετ!οπότε μην αγχωνεσαι γιατί και οταν γεννήσεις θα έχει!και μην παίρνεις ποσότητες απο τώρα γιατί μπορεί να πάνε χαμένα, δεν ταιριάζουν σε όλα τα μωρά όλες οι πάνες!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Elfs είπε:

Ναι καλε το ξερω ! Καιρο τα κοιτάω! Πήρα λίγα απλά σκέφτηκα μη μας πέσουν μαζεμένα οοοοολα αυτά που πρέπει να αγοράσουμε τον τελευταίο μήνα! 

Μωρέ ας έρθουν με το καλό και έχουμε να αγοράζουμε πάνες με τα κιλά!!!απο έξοδα άλλο τίποτα στο τέλος!και εγω τα σκέφτομαι αλλά προς το παρόν κρατιέμαι!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Elfs είπε:

Ναι καλε το ξερω ! Καιρο τα κοιτάω! Πήρα λίγα απλά σκέφτηκα μη μας πέσουν μαζεμένα οοοοολα αυτά που πρέπει να αγοράσουμε τον τελευταίο μήνα! 

ΚΑΙ ΓΩ ΠΗΡΑ ΜΠΕΙΜΠΙΛΙΝΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 1 ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.....ΕΚΑΝΑΝ 20 ΕΥΡΩ ΟΙ 176 ΠΑΝΕΣ....ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΑΝΕΒΕΙ ΝΟΥΜΕΡΟ ΔΕ ΧΑΘΗΚΕ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.....ΑΚΟΥΣΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΜΠΕΙΜΠΙΛΙΝΟ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΑΥΤΕΣ....ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΔΩ ΟΤΙ ΕΡΕΘΙΖΕΤΑΙ (μΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ Η ΚΡΕΜΑ) Η ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΔΙΑΡΡΟΕΣ ΘΑ ΤΙΣ ΠΕΤΑΞΩ...ΔΕ ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ...ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ....ΖΗΣΤΟ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anastella είπε:

Κορίτσι μου μη βάζεις το κακο στο μυαλό σου. Η λευχαιμια έχει και άλλα σημάδια, που μπορείς να διακρίνεις  σε μια απλή γενική  αίματος , όχι μόνο υψηλά  λευκά. Εκτός του ότι είναι κομμάτι της δουλειάς μου κ στο λέω, το έχει περάσει κ ο αδερφός μου κ μάλιστα δύο φορές ώσπου καταλήξαμε να κάνουμε μεταμόσχευση μυελού των οστών. Επίσης υψηλά λευκά κοντά 20000 είχα κ εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, συν πολύ υψηλή crp... Τα οποία ως δια μαγείας επανήλθαν όλα μόλις γέννησα.  Μη μπλέκεις το μυαλουδακι σου με αυτά, εδώ θα είμαστε κ θα μας πεις τα νέα σου.

Την καλημέρα μου σε όλες :)

Anastella, πόσο αυξημένη ήταν η crp σου τότε?

Είχα κι εγώ αυξημένη λίγο πριν χάσω το δεύτερο παιδί (τιμή 15) ,κι από τότε είμαι πολύ προβληματισμένη με αυτό το δείκτη και την ελέγχω κάθε 15 μέρες.Σημειωνω ότι κανένας γιατρός δεν είχε προβληματιστεί τότε, εκτός από τον παθολόγο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...