Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , modena είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!

Τι κάνετε? Εγώ όχι τόσο.. Με τσίμπησε τσιμπούρι την Τετάρτη κ έχει κοκκινίσει πολύ το χέρι μου κ έχει απλώσει. Παίρνω αντιβίωση κ βάζω αλοιφή για να υποχωρήσει.. Στενοχωρηθηκα γιατί ούτε ντεπον δεν είχα πιει τόσο καιρό και τώρα...

Έχω αγχωθει από χτες γιατί τον μικρό τον ακούω πολύ λιγότερο σε σχέση με τρεις τέσσερις μέρες πιο πριν κ κάνω σενάρια... Ο άντρας μου λέει ότι το βασικό είναι ότι τον ακούω μια δυο φορές την μέρα ήπια κ ότι ίσως κ αυτός έχει τα φεγγάρια του. Εγώ αν συνεχιστεί κ αύριο αυτό σκέφτομαι να πάω στο γιατρό. Δεν ξέρω αν παραλογιζομαι... :-(

Ωχ!ταλαιπωρία κοριτσάκι!!!μιλησες με τον γιατρό για την αντιβιωση που παίρνεις και για το τι πρέπει να κάνεις για το τσιμπουρι;;;αν και αύριο είναι έτσι να πάρεις τον γιατρό για να ηρεμισεις!μπορεί να είναι και από την αντιβιωση πιο ήσυχος!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας

Είμαι καινούρια,σας ανακάλυψα πριν λίγη ώρα και είπα να μπω στην όμορφη παρέα σας. Ελπίζω να δέχεστε νέα μέλη.

Θα σας πω εν συντομία τη δική μου ιστορία. Μετά από μια τελειομηνη εγκυμοσύνη πριν χρόνια και ένα γερό παιδί στην αγκαλιά μέχρι και σήμερα, δύο πρόωρους τοκετους στον έκτο και πέμπτο μήνα, χωρίς φυσικά επιβίωση, σήμερα είμαι και πάλι έγκυος με ΠΗΤ 10/08. Το φύλο δεν το γνωρίζουμε (είναι επιλογή μας).

Είμαι σε κατάσταση κλινοστατισμου (ξάπλα) από την έκτη εβδομάδα, καθώς αντιμετωπίζω πιθανότητες να συμβεί και πάλι πρόωρος τοκετός. Την πρώτη φορά συνέβη από ρήξη υμένων, ενώ τη δεύτερη πήγα με συσπάσεις και εξάλειψη τραχήλου, χωρίς να έχω προηγουμένως ανεπάρκεια τραχήλου.

Αυτές τις μέρες ο τράχηλος μου έχει μετρηθεί διακολπικα στα 1,87 εκ. (Κάνω μέτρηση κάθε εβδομάδα από τον πέμπτο μήνα).

Επειδή είμαι στο κρεβάτι συνεχώς - με ό,τι αυτό συνεπάγεται από άποψη ψυχολογίας - θα χαρώ πολύ να με δεχτείτε στην όμορφη παρέα σας.

Εύχομαι σε όλες να μας βοηθήσει ο Θεός να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τελειομηνα μωράκια.

 

Σας ευχαριστώ πολύ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , katia2018 είπε:

Καλησπέρα σας

Είμαι καινούρια,σας ανακάλυψα πριν λίγη ώρα και είπα να μπω στην όμορφη παρέα σας. Ελπίζω να δέχεστε νέα μέλη.

Θα σας πω εν συντομία τη δική μου ιστορία. Μετά από μια τελειομηνη εγκυμοσύνη πριν χρόνια και ένα γερό παιδί στην αγκαλιά μέχρι και σήμερα, δύο πρόωρους τοκετους στον έκτο και πέμπτο μήνα, χωρίς φυσικά επιβίωση, σήμερα είμαι και πάλι έγκυος με ΠΗΤ 10/08. Το φύλο δεν το γνωρίζουμε (είναι επιλογή μας).

Είμαι σε κατάσταση κλινοστατισμου (ξάπλα) από την έκτη εβδομάδα, καθώς αντιμετωπίζω πιθανότητες να συμβεί και πάλι πρόωρος τοκετός. Την πρώτη φορά συνέβη από ρήξη υμένων, ενώ τη δεύτερη πήγα με συσπάσεις και εξάλειψη τραχήλου, χωρίς να έχω προηγουμένως ανεπάρκεια τραχήλου.

Αυτές τις μέρες ο τράχηλος μου έχει μετρηθεί διακολπικα στα 1,87 εκ. (Κάνω μέτρηση κάθε εβδομάδα από τον πέμπτο μήνα).

Επειδή είμαι στο κρεβάτι συνεχώς - με ό,τι αυτό συνεπάγεται από άποψη ψυχολογίας - θα χαρώ πολύ να με δεχτείτε στην όμορφη παρέα σας.

Εύχομαι σε όλες να μας βοηθήσει ο Θεός να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τελειομηνα μωράκια.

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό να έρθει το νέο μέλος!λυπάμαι για τις δυο ατυχίες σου, αυτή την φορά όμως ολα θα πάνε καλά!!! 

Είμαι και εγω ξάπλα λόγω τραχήλου!εμένα είναι 2,5 με 2 εκατοστά χοάνη  και τον παρακολουθούμε κάθε 2 βδομάδες!βαζω κολπικά Vasclor και παίρνω adalat γιατί εχω και συσπάσεις!ελπίζουμε να παραμένει έτσι μέχρι την 28η που είναι και το πρώτο μαξιλαράκι!αν μειωθεί θα βάλω πεσσό!

Εσυ έχεις κάνει περίδεση;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

Caty               ΠΗΤ 02/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Agusta              ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

gogouli88       ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

anastella      ΠΗΤ 07/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Sam13        ΠΗΤ 08/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

katia2018       ΠΗΤ 10/08/2018 

angeliki1979    ΠΗΤ 13/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Heidelberg      ΠΗΤ 15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Katerina.84    ΠΗΤ  15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

rapounzel_rapounzel     ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

modena    ΠΗΤ 19/08/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Melissoula27  ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Maraki2018  ΠΗΤ 22/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

Nefeli2014  ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

samiam        ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

vaclia               ΠΗΤ 25/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Filisia87       ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Mariloux       ΠΗΤ 26/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove    ΠΗΤ 27/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Zouzou94        ΠΗΤ 28/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Coset               ΠΗΤ 30/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

linaa                 ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Elfs                  ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

elenistam     ΠΗΤ 03/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

zina1987      ΠΗΤ 05/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

1 ώρα πρίν, katia2018 είπε:

Καλησπέρα σας

Είμαι καινούρια,σας ανακάλυψα πριν λίγη ώρα και είπα να μπω στην όμορφη παρέα σας. Ελπίζω να δέχεστε νέα μέλη.

Θα σας πω εν συντομία τη δική μου ιστορία. Μετά από μια τελειομηνη εγκυμοσύνη πριν χρόνια και ένα γερό παιδί στην αγκαλιά μέχρι και σήμερα, δύο πρόωρους τοκετους στον έκτο και πέμπτο μήνα, χωρίς φυσικά επιβίωση, σήμερα είμαι και πάλι έγκυος με ΠΗΤ 10/08. Το φύλο δεν το γνωρίζουμε (είναι επιλογή μας).

Είμαι σε κατάσταση κλινοστατισμου (ξάπλα) από την έκτη εβδομάδα, καθώς αντιμετωπίζω πιθανότητες να συμβεί και πάλι πρόωρος τοκετός. Την πρώτη φορά συνέβη από ρήξη υμένων, ενώ τη δεύτερη πήγα με συσπάσεις και εξάλειψη τραχήλου, χωρίς να έχω προηγουμένως ανεπάρκεια τραχήλου.

Αυτές τις μέρες ο τράχηλος μου έχει μετρηθεί διακολπικα στα 1,87 εκ. (Κάνω μέτρηση κάθε εβδομάδα από τον πέμπτο μήνα).

Επειδή είμαι στο κρεβάτι συνεχώς - με ό,τι αυτό συνεπάγεται από άποψη ψυχολογίας - θα χαρώ πολύ να με δεχτείτε στην όμορφη παρέα σας.

Εύχομαι σε όλες να μας βοηθήσει ο Θεός να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τελειομηνα μωράκια.

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Καλώς ήρθες!!!! Φυσικά κ σε θέλουμε παρεούλα!!! Με το καλό!! 

@Agusta @rapounzel_rapounzel Ο γιατρός μου μου είπε για την θεραπεία γιατί τα τσιμπούρια μεταφέρουν ασθένειες.. Κόψαμε λόγω εγκυμοσύνης τα κολάρα κ τις αμπούλες στα σκυλιά κ περιοριστηκαμε στην σιτρονελα μόνο κ να τα τώρα.. τώρα τους λούζουμε κάθε μέρα με το σπρέι.. ευτυχώς με δάγκωσε κ εφυγε, δεν χρειάστηκε να το βγάλω γτ θα ήταν πιο περίπλοκο, ώστε να μην μείνει τπτ μέσα.. @rapounzel_rapounzel να προσέχεις πολύ κ εσύ με το σκυλακο. Ευτυχώς ο μικρός ξύπνησε επιτέλους πριν λίγο κ του δίνει να καταλάβει στις κλωτσιές οπότε ηρέμησα.. Κούραση, συνδυασμένη με τα φάρμακα αυτες τις μέρες κ το έβγαλα το σενάριο η τρελομανα..

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, modena είπε:

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!

Caty               ΠΗΤ 02/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Agusta              ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

gogouli88       ΠΗΤ 05/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

anastella      ΠΗΤ 07/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Sam13        ΠΗΤ 08/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

katia2018       ΠΗΤ 10/08/2018 

angeliki1979    ΠΗΤ 13/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Heidelberg      ΠΗΤ 15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Katerina.84    ΠΗΤ  15/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

rapounzel_rapounzel     ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

modena    ΠΗΤ 19/08/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

Melissoula27  ΠΗΤ 19/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Χαρά Τριανταφυλλακι.   ΠΗΤ 22/08/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Maraki2018  ΠΗΤ 22/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

Nefeli2014  ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

samiam        ΠΗΤ 24/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

vaclia               ΠΗΤ 25/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Filisia87       ΠΗΤ 26/08/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Mariloux       ΠΗΤ 26/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

marakiinlove    ΠΗΤ 27/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Zouzou94        ΠΗΤ 28/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Coset               ΠΗΤ 30/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

linaa                 ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

Elfs                  ΠΗΤ 31/08/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

elenistam     ΠΗΤ 03/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

zina1987      ΠΗΤ 05/09/2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

Να δίνετε νεότερες πληροφορίες κορίτσια μου να το ανανεώνουμε το πινακάκι μας!! Με το καλό να κρατήσουμε όλες τα Αυγουστιάτικα μωράκια μας!! :wub:

Καλώς ήρθες!!!! Φυσικά κ σε θέλουμε παρεούλα!!! Με το καλό!! 

@Agusta @rapounzel_rapounzel Ο γιατρός μου μου είπε για την θεραπεία γιατί τα τσιμπούρια μεταφέρουν ασθένειες.. Κόψαμε λόγω εγκυμοσύνης τα κολάρα κ τις αμπούλες στα σκυλιά κ περιοριστηκαμε στην σιτρονελα μόνο κ να τα τώρα.. τώρα τους λούζουμε κάθε μέρα με το σπρέι.. ευτυχώς με δάγκωσε κ εφυγε, δεν χρειάστηκε να το βγάλω γτ θα ήταν πιο περίπλοκο, ώστε να μην μείνει τπτ μέσα.. @rapounzel_rapounzel να προσέχεις πολύ κ εσύ με το σκυλακο. Ευτυχώς ο μικρός ξύπνησε επιτέλους πριν λίγο κ του δίνει να καταλάβει στις κλωτσιές οπότε ηρέμησα.. Κούραση, συνδυασμένη με τα φάρμακα αυτες τις μέρες κ το έβγαλα το σενάριο η τρελομανα..

Κάνουμε πολλά σενάρια τώρα, λογικό είναι!!!τώρα ηρεμισε και θα περάσει κι αυτό!

Εγω δεν του εχω κόψει ούτε το κολάρο ούτε τις αμπουλες!φοράει όλο τον χρόνο γιατί μια φορά μου τον είχε τσιμπησει σκνιπα στις διακοπές και ευτυχώς το καταπολέμησε μόνος του ο οργανισμος του!γιατί δεν τους βάζεις;σου είπε κάποιος να τα κόψεις;νομιζω πιο επικίνδυνο είναι να είναι εκτεθειμένα!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, modena είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!

Τι κάνετε? Εγώ όχι τόσο.. Με τσίμπησε τσιμπούρι την Τετάρτη κ έχει κοκκινίσει πολύ το χέρι μου κ έχει απλώσει. Παίρνω αντιβίωση κ βάζω αλοιφή για να υποχωρήσει.. Στενοχωρηθηκα γιατί ούτε ντεπον δεν είχα πιει τόσο καιρό και τώρα...

Έχω αγχωθει από χτες γιατί τον μικρό τον ακούω πολύ λιγότερο σε σχέση με τρεις τέσσερις μέρες πιο πριν κ κάνω σενάρια... Ο άντρας μου λέει ότι το βασικό είναι ότι τον ακούω μια δυο φορές την μέρα ήπια κ ότι ίσως κ αυτός έχει τα φεγγάρια του. Εγώ αν συνεχιστεί κ αύριο αυτό σκέφτομαι να πάω στο γιατρό. Δεν ξέρω αν παραλογιζομαι... :-(

Μπορεί λόγω της αντιβίωσης να έγινε λίγο πιο νωχελικός, μην ανησυχείς. Και επίσης διάβασα ότι από εδώ και στο εξής επειδή λόγω χώρου δυσκολεύονται και οι κινήσεις τους, λιγότερες φορές θα τα ακούμε, απλώς θα είναι πιο έντονα τα χτυπήματα.

Μην ανησυχείς για την αντιβίωση, αφού έπρεπε, τι να έκανες; Το να υποφέρεις και να ξύνεσαι και να έκανες και καμιά μόλυνση χειρότερο θα ήταν!!

@Agusta Τέλειο το αντράκι σας! Και μια χαρά βάρος και η θέση του! Να απολαύσεις την άδεια σου τώρα, άντε και στα δικά μας!:grin:

12 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Καλησπέρα σας

Είμαι καινούρια,σας ανακάλυψα πριν λίγη ώρα και είπα να μπω στην όμορφη παρέα σας. Ελπίζω να δέχεστε νέα μέλη.

Θα σας πω εν συντομία τη δική μου ιστορία. Μετά από μια τελειομηνη εγκυμοσύνη πριν χρόνια και ένα γερό παιδί στην αγκαλιά μέχρι και σήμερα, δύο πρόωρους τοκετους στον έκτο και πέμπτο μήνα, χωρίς φυσικά επιβίωση, σήμερα είμαι και πάλι έγκυος με ΠΗΤ 10/08. Το φύλο δεν το γνωρίζουμε (είναι επιλογή μας).

Είμαι σε κατάσταση κλινοστατισμου (ξάπλα) από την έκτη εβδομάδα, καθώς αντιμετωπίζω πιθανότητες να συμβεί και πάλι πρόωρος τοκετός. Την πρώτη φορά συνέβη από ρήξη υμένων, ενώ τη δεύτερη πήγα με συσπάσεις και εξάλειψη τραχήλου, χωρίς να έχω προηγουμένως ανεπάρκεια τραχήλου.

Αυτές τις μέρες ο τράχηλος μου έχει μετρηθεί διακολπικα στα 1,87 εκ. (Κάνω μέτρηση κάθε εβδομάδα από τον πέμπτο μήνα).

Επειδή είμαι στο κρεβάτι συνεχώς - με ό,τι αυτό συνεπάγεται από άποψη ψυχολογίας - θα χαρώ πολύ να με δεχτείτε στην όμορφη παρέα σας.

Εύχομαι σε όλες να μας βοηθήσει ο Θεός να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τελειομηνα μωράκια.

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Καλώς ήρθες, Κάτια! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό να έρθει και το δεύτερο!

Τώρα που έχεις φτάσει στο πρώτο "μαξιλαράκι ασφαλείας" από θέμα εβδομάδων, νομίζω πως και η ψυχολογία σου θα βελτιωθεί και θα νιώσεις καλύτερα! 

Να ξέρεις ότι είσαι καλοδεχούμενη και με το καλό τα μωράκια μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες!! Χρόνια Πολλά στις μανούλες!! Για εμάς που έχουμε στην κοιλίτσα το πρώτο νινί, θα ευχηθώ του χρόνου!!:-D

@katia2018 καλώς ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου!! Εννοείται είσαι καλοδεχούμενη!!

@modena θα συμφωνήσω με τα κορίτσια, αφού σου έδωσε ο γιατρός τη θεραπεία μη φοβάσαι τπτ!! Όλα καλά θα πάνε! Υπομονή!!

@Heidelberg ευχαριστωωωω!! Από τη Δευτέρα θα καταλάβω ότι πήρα άδεια νομίζω! Κ στα δικά σας!!!:x

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και Χρόνια μας Πολλά!Με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη θερμή υποδοχή και αποδοχή!

Δεν έχω κάνει περίδεση, ο γιατρός μου δε δείχνει να ανησυχεί ιδιαιτέρως με το μήκος του τραχήλου. Αυτό που τον ενδιαφέρει κι αυτό που προσπαθούμε είναι να σταθεροποιηθεί,έστω και στο 1,5 εκ. Δεν είναι καλό να υπάρχουν μεγάλες διακυμάνσεις. Αυτη τη στιγμή,ο γιατρός μου έχει 2 ασθενείς με μήκος 0,5 εκ. και 0,7 εκ, που, όμως είναι σταθερές εδώ και ένα μήνα. Η περίδεση, δυστυχώς,δεν ήταν για την περίπτωσή μου, καθώς πριν λίγες μέρες και μετά από ενδοφλέβια ισχυρή αντιβίωση απαλλάχτηκα από μικρόβιο στον τράχηλο.Σε αυτές τις εβδομάδες,είναι μεγαλύτερο το ρίσκο της περίδεσης με τέτοιο μήκος,εν συγκρίσει με το όφελος.

Είμαι κι εγώ με vasclor από τη 13η εβδομάδα και φυσικά μαγνήσιο.Δεν έχω καταλάβει να έχω συσπάσεις ούτε και διαπιστώθηκε κάτι τέτοιο ιατρικά.

Καλημέρα να έχουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , katia2018 είπε:

Καλημέρα μανούλες και Χρόνια μας Πολλά!Με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη θερμή υποδοχή και αποδοχή!

Δεν έχω κάνει περίδεση, ο γιατρός μου δε δείχνει να ανησυχεί ιδιαιτέρως με το μήκος του τραχήλου. Αυτό που τον ενδιαφέρει κι αυτό που προσπαθούμε είναι να σταθεροποιηθεί,έστω και στο 1,5 εκ. Δεν είναι καλό να υπάρχουν μεγάλες διακυμάνσεις. Αυτη τη στιγμή,ο γιατρός μου έχει 2 ασθενείς με μήκος 0,5 εκ. και 0,7 εκ, που, όμως είναι σταθερές εδώ και ένα μήνα. Η περίδεση, δυστυχώς,δεν ήταν για την περίπτωσή μου, καθώς πριν λίγες μέρες και μετά από ενδοφλέβια ισχυρή αντιβίωση απαλλάχτηκα από μικρόβιο στον τράχηλο.Σε αυτές τις εβδομάδες,είναι μεγαλύτερο το ρίσκο της περίδεσης με τέτοιο μήκος,εν συγκρίσει με το όφελος.

Είμαι κι εγώ με vasclor από τη 13η εβδομάδα και φυσικά μαγνήσιο.Δεν έχω καταλάβει να έχω συσπάσεις ούτε και διαπιστώθηκε κάτι τέτοιο ιατρικά.

Καλημέρα να έχουμε

Ναι, να παραμένει σταθερός έχει σημασία!καθε περίπτωση είναι διαφορετική και την αντιμετωπίζουν ανάλογα!γενικα εσενα ειναι σταθερος;καλύτερα που δεν έχεις ακόμα!είσαι τελείως ξάπλα ;δεν κάνεις τίποτα;απο Αθήνα είσαι;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Κάνουμε πολλά σενάρια τώρα, λογικό είναι!!!τώρα ηρεμισε και θα περάσει κι αυτό!

Εγω δεν του εχω κόψει ούτε το κολάρο ούτε τις αμπουλες!φοράει όλο τον χρόνο γιατί μια φορά μου τον είχε τσιμπησει σκνιπα στις διακοπές και ευτυχώς το καταπολέμησε μόνος του ο οργανισμος του!γιατί δεν τους βάζεις;σου είπε κάποιος να τα κόψεις;νομιζω πιο επικίνδυνο είναι να είναι εκτεθειμένα!

Τους βάζουμε σπρέι σιτρονελας κάθε μέρα αλλά τώρα με το σπίτι κ το χάος που καθαρίζουμε το αμελησαμε. Μας είπε η κτηνίατρος ότι είναι πιο καλα γτ είναι φυσικό. Σκέφτομαι να τους πάρω το χάπι όμως γιατί με το κολάρο δεν θέλω σίγουρα να έρχομαι σε επαφή. 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , modena είπε:

Τους βάζουμε σπρέι σιτρονελας κάθε μέρα αλλά τώρα με το σπίτι κ το χάος που καθαρίζουμε το αμελησαμε. Μας είπε η κτηνίατρος ότι είναι πιο καλα γτ είναι φυσικό. Σκέφτομαι να τους πάρω το χάπι όμως γιατί με το κολάρο δεν θέλω σίγουρα να έρχομαι σε επαφή. 

Εγω το χάπι δεν θα το έδινα!μετά απο μεγάλη έρευνα και την πιθανότητα θανάτου!το κολαρο απλά μην το πιανεις!αν το τσιμπουρι ηταν μολυσμένο έχεις πολύ μεγαλύτερο κίνδυνο από το να φοράνε κολάρο!

Η σιτρονελα είναι μόνο για κουνούπια-σκνιπα!

Έχετε και τα τρεχαματα με το σπίτι τώρα, τι να πρωτοκανεις και τι να πρωτοσκεφτεις!

Σε λίγο ειδικά εμείς που είμαστε που είμαστε και σκυλομανες θα τρεχουμε και δεν θα φτάνουμε! 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Ναι, να παραμένει σταθερός έχει σημασία!καθε περίπτωση είναι διαφορετική και την αντιμετωπίζουν ανάλογα!γενικα εσενα ειναι σταθερος;καλύτερα που δεν έχεις ακόμα!είσαι τελείως ξάπλα ;δεν κάνεις τίποτα;απο Αθήνα είσαι;;;

Γενικά δεν έχουμε παρατηρήσει σταθερότητα,κι αυτό είναι που θέλουμε να καταφέρουμε αυτή τη στιγμή. Εκεί που ήταν την 20η εβδ.  στα 5,8 εκ. (Εξαιρετικό μήκος), σε μια εβδομάδα ακριβώς πήγε 2,8 και την επόμενη στα 2,1. Δηλαδή από την 21η άρχισε να πέφτει ξαφνικά. Μετά μέχρι 25η είχε σταθεροποιηθει κοντά στο 3,αλλά από 26η έπεσε στο 1,5 εκ. Οπότε δε μπορούμε να πούμε ότι δείχνει σταθερός.

Μου είπε ο γιατρός να είμαι προετοιμασμένη,γιατί μετά την 32η αρχίζει η φυσιολογική μείωση σε όλες. Σκέψου, όμως, ότι αν έχεις ήδη θέμα, πού θα φτάσει..

Δυστυχώς, είμαι εντελώς ξάπλα, πηγαίνω μόνο τουαλέτα κ τότε κάνω μια γύρα μέσα στο σπίτι, μόνο κ μόνο για να αποφύγω να κάνω αντιπηκτικες, καθώς ο γιατρός μου φοβάται πολύ την εμβολή.

Να σημειώσω ότι ο γιατρός μου δε συστήνει την κατάκλιση, καθώς λέει ότι δεν έχει αποδειχθεί ότι βοηθά στον τράχηλο. Εγώ, παρόλα αυτά, επειδή δεν είμαι καλά από την αρχή και κυρίως μάλλον από φόβο, παραμένω στο κρεβάτι.

Είμαι από Θεσσαλονίκη και με παρακολουθεί γιατρός του Ιπποκράτειου.

Εσύ πώς είσαι από μήκος?Π γιατρός σου συστήνει κατάκλιση?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Γενικά δεν έχουμε παρατηρήσει σταθερότητα,κι αυτό είναι που θέλουμε να καταφέρουμε αυτή τη στιγμή. Εκεί που ήταν την 20η εβδ.  στα 5,8 εκ. (Εξαιρετικό μήκος), σε μια εβδομάδα ακριβώς πήγε 2,8 και την επόμενη στα 2,1. Δηλαδή από την 21η άρχισε να πέφτει ξαφνικά. Μετά μέχρι 25η είχε σταθεροποιηθει κοντά στο 3,αλλά από 26η έπεσε στο 1,5 εκ. Οπότε δε μπορούμε να πούμε ότι δείχνει σταθερός.

Μου είπε ο γιατρός να είμαι προετοιμασμένη,γιατί μετά την 32η αρχίζει η φυσιολογική μείωση σε όλες. Σκέψου, όμως, ότι αν έχεις ήδη θέμα, πού θα φτάσει..

Δυστυχώς, είμαι εντελώς ξάπλα, πηγαίνω μόνο τουαλέτα κ τότε κάνω μια γύρα μέσα στο σπίτι, μόνο κ μόνο για να αποφύγω να κάνω αντιπηκτικες, καθώς ο γιατρός μου φοβάται πολύ την εμβολή.

Να σημειώσω ότι ο γιατρός μου δε συστήνει την κατάκλιση, καθώς λέει ότι δεν έχει αποδειχθεί ότι βοηθά στον τράχηλο. Εγώ, παρόλα αυτά, επειδή δεν είμαι καλά από την αρχή και κυρίως μάλλον από φόβο, παραμένω στο κρεβάτι.

Είμαι από Θεσσαλονίκη και με παρακολουθεί γιατρός του Ιπποκράτειου.

Εσύ πώς είσαι από μήκος?Π γιατρός σου συστήνει κατάκλιση?

Είχες πολύ μεγάλη μείωση!λογικό να φοβηθηκατε!εμενα μου είπε οτι το φυσιολογικό είναι να μικρύνει μέχρι την 28η 10%!όχι παραπάνω!προφανώς γύρω στην 32η πάλι είναι λογικό να μικρύνει λίγο!αλλά σίγουρα οταν υπάρχει πρόβλημα δεν θέλουμε καθόλου!

Εγω κάνω αντιπηκτικες από την αρχή γιατί εχω θρομβοφιλια!

Και ο γιατρός και ο εμβρυολογος μου είπαν οτι μόνο με ξάπλα και Vasclor μπορούμε να το αντιμετωπίσουμε!Και στις 24 που εχω πάλι ραντεβού αν έχει μικρύνει λίγο θα μου βάλει πεσσό, αν παραμένει σταθερός μέχρι την 27+4 που θα παω δεν θα βάλω καθόλου!

Εμένα ηταν 3,6!στην 18η βδομάδα που μου είπε οτι από εδω και πέρα θα τον μετράμε ηταν 3,00!αν παρέμενε στο 3 δεν έχουμε πρόβλημα!γενικά πρόσεχα Πολυ και είχα σταματήσει την δουλειά στην 12η βδομάδα γιατί ειχα μεγάλη αιμορραγία λόγω αποκόλλησης!την 21η ηταν στο 2,9 και ακριβώς μια βδομάδα μετά στην β'επιπεδου πήγε 2,5 αλλά κλειστός, σε 3 μέρες έκανε και 2 εκατοστά χοάνη, οπότε και μπήκα σε ακινησία!απο την β'επιπεδου ξεκίνησαν και κάποιες συσπάσεις!

25+4 παρέμεινε στο 2,5 και ελπίζουμε να συνεχίσει έτσι!

Σηκωνομαι για τουαλέτα, να πιω νερό και να βάλω να φάω οταν είμαι μόνη μου!και κάθομαι και λίγο στο μπαλκόνι!η ψυχολογία πότε είναι πιο καλά πότε χάλια!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Είχες πολύ μεγάλη μείωση!λογικό να φοβηθηκατε!εμενα μου είπε οτι το φυσιολογικό είναι να μικρύνει μέχρι την 28η 10%!όχι παραπάνω!προφανώς γύρω στην 32η πάλι είναι λογικό να μικρύνει λίγο!αλλά σίγουρα οταν υπάρχει πρόβλημα δεν θέλουμε καθόλου!

Εγω κάνω αντιπηκτικες από την αρχή γιατί εχω θρομβοφιλια!

Και ο γιατρός και ο εμβρυολογος μου είπαν οτι μόνο με ξάπλα και Vasclor μπορούμε να το αντιμετωπίσουμε!Και στις 24 που εχω πάλι ραντεβού αν έχει μικρύνει λίγο θα μου βάλει πεσσό, αν παραμένει σταθερός μέχρι την 27+4 που θα παω δεν θα βάλω καθόλου!

Εμένα ηταν 3,6!στην 18η βδομάδα που μου είπε οτι από εδω και πέρα θα τον μετράμε ηταν 3,00!αν παρέμενε στο 3 δεν έχουμε πρόβλημα!γενικά πρόσεχα Πολυ και είχα σταματήσει την δουλειά στην 12η βδομάδα γιατί ειχα μεγάλη αιμορραγία λόγω αποκόλλησης!την 21η ηταν στο 2,9 και ακριβώς μια βδομάδα μετά στην β'επιπεδου πήγε 2,5 αλλά κλειστός, σε 3 μέρες έκανε και 2 εκατοστά χοάνη, οπότε και μπήκα σε ακινησία!απο την β'επιπεδου ξεκίνησαν και κάποιες συσπάσεις!

25+4 παρέμεινε στο 2,5 και ελπίζουμε να συνεχίσει έτσι!

Σηκωνομαι για τουαλέτα, να πιω νερό και να βάλω να φάω οταν είμαι μόνη μου!και κάθομαι και λίγο στο μπαλκόνι!η ψυχολογία πότε είναι πιο καλά πότε χάλια!

Βάσει των όσων μου έχει πει ο δικός μου,αν ήμουν με τα εκατοστά σου θα πετούσα από χαρά! Ακόμη και τώρα,όπως σου είπα, ο γιατρός δε με αγχωνει. Ώρες ώρες, πραγματικά αναρωτιέμαι τι περιμένει για να αγχωθει κι εκείνος. Αλλά,όπως έχω διαπιστώσει,για όλους τους γιατρούς, είμαστε ένα ακόμη περιστατικό. Ίσως, και να ανησυχήσει ο ίδιος, δεν πρόκειται να βγει κάτι,αφού ήδη είμαι τρέλα αγχωμενη.

Η ψυχολογία μου έχει ξεπεράσει κάθε όριο πλέον... είμαι κλεισμένη στο δωμάτιο με σκοτάδι, χωρίς να μιλάω σε κανέναν (μπορεί και για τρεις ολόκληρες μέρες), και είμαι καλά 1 ημέρα την εβδομάδα, ενώ τις υπόλοιπες έξι, νιώθω να παραλύω ψυχολογικά από όλο αυτό. Έχω πάρει άδεια από την 6η εβδομάδα,δηλαδή από μέσα Δεκεμβρίου βιώνω αυτή την κατάσταση.

Ο πεσσος είναι αποτελεσματικός από όσο έχω καταλάβει, απλώς θα πρέπει ο γιατρός που θα το τοποθετήσει να είναι γνώστης του αντικειμένου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , katia2018 είπε:

Βάσει των όσων μου έχει πει ο δικός μου,αν ήμουν με τα εκατοστά σου θα πετούσα από χαρά! Ακόμη και τώρα,όπως σου είπα, ο γιατρός δε με αγχωνει. Ώρες ώρες, πραγματικά αναρωτιέμαι τι περιμένει για να αγχωθει κι εκείνος. Αλλά,όπως έχω διαπιστώσει,για όλους τους γιατρούς, είμαστε ένα ακόμη περιστατικό. Ίσως, και να ανησυχήσει ο ίδιος, δεν πρόκειται να βγει κάτι,αφού ήδη είμαι τρέλα αγχωμενη.

Η ψυχολογία μου έχει ξεπεράσει κάθε όριο πλέον... είμαι κλεισμένη στο δωμάτιο με σκοτάδι, χωρίς να μιλάω σε κανέναν (μπορεί και για τρεις ολόκληρες μέρες), και είμαι καλά 1 ημέρα την εβδομάδα, ενώ τις υπόλοιπες έξι, νιώθω να παραλύω ψυχολογικά από όλο αυτό. Έχω πάρει άδεια από την 6η εβδομάδα,δηλαδή από μέσα Δεκεμβρίου βιώνω αυτή την κατάσταση.

Ο πεσσος είναι αποτελεσματικός από όσο έχω καταλάβει, απλώς θα πρέπει ο γιατρός που θα το τοποθετήσει να είναι γνώστης του αντικειμένου.

ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΥΠΟΜΟΝΗ......ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.......ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕΚΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΟΛΑ.....

ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...