Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση. Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 
       

      Όταν λες αυτόματη αποβολή;; Σταματούσαν οι καρδούλες τους; Αν είναι έτσι τότε συνήθως είναι στο έμβρυο..

      Γνωστή αιματολογο;; Της Αθήνας ή της Θεσσαλονίκης;! Γιατί εμένα "λάθος" βγάλανε δύο διαφορετικοί γιατροί την γνωστή αιματολογο της Αθήνας, το χειρότερο είναι ότι τη ξέρουν προσωπικά και οι ίδιες οι γιατροί που πήγα και απορούσαν πως της "ξέφυγε"! Προσωπικά έχασα την εμπιστοσύνη μου και επειδή μου έδωσε οδηγίες ανάλογες δεν πήρα ούτε τη κορτιζόνη ούτε το salospir τότε που μου έδινε ο εξωσωματικος(όχι ότι θα με κάλυπταν αλλά έστω αυτό..!).. εγώ πλέον δεν πάω πουθενά χωρίς δεύτερη γνώμη και ας είναι 50-60€ πχ πεταμένα λεφτά.. παρεπιπτόντως αν υπάρχει αυτοάνοσο (όπως στη περίπτωση μου) η κορτιζόνη που δίνουν στην εξωσωματική δεν αρκεί πχ..! Τα φάρμακα που δίνουν στην εξωσωματική μπορεί να καλύπτουν ως ένα βαθμό αλλά αν υπάρχει συγκεκριμένο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει ανάλογη τροποποίηση του πρωτοκόλλου με εξατομικευμένη αγωγή με βάση τις ανάγκες του οργανισμού για να μπορέσει να στηρίξει μια κύηση! 

      Το ότι έχετε έτοιμες βλαστοκυστες είναι καλό και έχεις δίκιο σε αυτή τη φάση δώρον αδωρον να ελέγξετε το σπέρμα.. αυτά βέβαια τα ελέγχουμε εξαρχής!! Εννοείτε κλασικά δεν δίνουν καμία σημασία και ευθύνη στο σπέρμα και στον άντρα αλλά το ότι είναι 33 δεν μου λέει απολύτως τίποτα!! Το οξειδωτικό στρες, ο κατακερματισμός, τα μικρόβια κτλ επηρεάζουν είτε είσαι 23 είτε 63!! Φυσικά όσο μεγαλώνει ο άντρας φθίνει και η γονιμότητα του όπως ακριβώς και στη γυναίκα αλλά αυτά που σου αναφέρω σχετίζονται με το τρόπο ζωής, τη διατροφή τις συνθήκες εργασίας και τόσα τόσα ακόμα!! Πχ ο υψηλός κατακερματισμός κατηγορείται για αποβολές..! Όταν λοιπόν φεύγει από τη μέση ο παράγοντας "ποιότητα" ωαρίων όλα τα υπόλοιπα πρέπει να ξεψαχνιζονται!! Πόσο μάλλον όταν αυτή η προσπάθεια κοστίζει 5.000 πάνω κάτω..!! Δεν ευθυνεστε εσείς φυσικά πουθενά σε αυτό.. όπως και όλα τα ζευγάρια που προχωρούν σε εξωσωματική με δωρεά ή χωρίς, εμπιστεύονται τους γιατρούς να τους κατευθύνουν ανάλογα.. δυστυχώς δύσκολα βλέπουμε να συμβαίνει αυτό..

      Καταλαβαίνω ότι έχεις συγκεκριμένη ενδοκρινολόγο που εμπιστεύεσαι λόγο του θυρεοειδή αλλά χρειαζόμαστε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής που να έχει εξειδίκευση στις ορμόνες αυτές.. δεν γνωρίζω τη γιατρό σου ούτε αμφισβητώ τις γνώσεις της επί του θέματος, απλά να το ψάξεις για να είσαι σίγουρη... Κυρίως το ζάχαρο κατηγορείται για αποβολές οπότε εκεί θα εστιαζα και στις βιταμίνες, αν είναι καλυμμένος ο οργανισμός σου όπως βιταμίνη D, B12, φολικό κτλ κτλ..

      Τέλος εγώ θα έκανα ένα ακόμα ραντεβού με έναν δεύτερο εξωσωματικο ίσα για να πάρω μια δεύτερη γνώμη ως προς το τρόπο προσέγγισης και τι θα είχε να προτείνει από εξετάσεις κτλ.. άσχετα με το αν θα προχωρούσα με τον γιατρό που ήδη έχω ή όχι.. απλά για να δω τι άλλο μπορεί να ακούσω..

      Ελπίζω να βοήθησα λίγο..

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , elenistam είπε:

ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΥΠΟΜΟΝΗ......ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.......ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕΚΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΟΛΑ.....

ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

Σ' ευχαριστούμε πολύ για την υποστήριξη, εύχομαι το ίδιο και σε εσένα!

Είναι δύσκολες καταστάσεις, αλλά με τη βοήθεια του Θεού ευελπιστούμε και προσευχόμαστε για το καλύτερο.

Είναι καλοί οι γιατροί στο Παπαγεωργίου?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Βάσει των όσων μου έχει πει ο δικός μου,αν ήμουν με τα εκατοστά σου θα πετούσα από χαρά! Ακόμη και τώρα,όπως σου είπα, ο γιατρός δε με αγχωνει. Ώρες ώρες, πραγματικά αναρωτιέμαι τι περιμένει για να αγχωθει κι εκείνος. Αλλά,όπως έχω διαπιστώσει,για όλους τους γιατρούς, είμαστε ένα ακόμη περιστατικό. Ίσως, και να ανησυχήσει ο ίδιος, δεν πρόκειται να βγει κάτι,αφού ήδη είμαι τρέλα αγχωμενη.

Η ψυχολογία μου έχει ξεπεράσει κάθε όριο πλέον... είμαι κλεισμένη στο δωμάτιο με σκοτάδι, χωρίς να μιλάω σε κανέναν (μπορεί και για τρεις ολόκληρες μέρες), και είμαι καλά 1 ημέρα την εβδομάδα, ενώ τις υπόλοιπες έξι, νιώθω να παραλύω ψυχολογικά από όλο αυτό. Έχω πάρει άδεια από την 6η εβδομάδα,δηλαδή από μέσα Δεκεμβρίου βιώνω αυτή την κατάσταση.

Ο πεσσος είναι αποτελεσματικός από όσο έχω καταλάβει, απλώς θα πρέπει ο γιατρός που θα το τοποθετήσει να είναι γνώστης του αντικειμένου.

Σίγουρα είμαι σε καλύτερη κατάσταση από την στιγμή που εχω 2,5 εκατοστά αλλά φοβάμαι μήπως ξαφνικά πέσουμε κάτω από αυτό και τρεχουμε!γιατί ξαφνικά έπεσε μισό εκατοστό!έκανα 2,5 χρόνια για να μείνω έγκυος και τελικά εχω και μια δύσκολη εγκυμοσύνη!το μόνο που θέλω είναι να πάνε όλα καλά και χαλαλι της η ταλαιπωρία, δεν με νοιάζει!

Το οτι δεν σε αγχωνει είναι καλό όχι κακό!εγω εχω μια ιδιαίτερη σχέση με τον γιατρό μου και είναι ενα "στοίχημα" και για τους δυο μας αυτή η εγκυμοσύνη!να πάει καλά!και πάντα οταν συμβαίνει κάτι θα μου πει και την καλή κατάληξη και την κακή!γενικά είναι αισιόδοξος οτι δεν θα έχουμε κάτι πολύ πρόωρο!είναι πολύ νέος και ψάχνεται πολύ και από τους λίγους που βάζουν πεσσό!

Δεν σε βοηθάει αυτό που κάνεις!χειροτερεύει την κατάσταση!το σκοτάδι και να είσαι συνέχεια μόνη σου δεν σου κάνει καλό!πρέπει να προσπαθησεις να είσαι πιο αισιόδοξη!για εσένα και για το μωρό σου!πρέπει να πιστεψεις οτι ολα θα πάνε καλά!Και εμένα είναι φορές που με παίρνει απο κάτω!προσπαθώ όμως και ξανασηκωνομαι!και τσακωμούς εχω με τον άντρα μου γιατί του έχουν πέσει όλα βαριά, και τα νεύρα μου γιατί δεν μπορώ να βγω και τους φόβους μου εχω για το τι θα γίνει!αλλά για τα μωρά μας πρέπει να είμαστε δυνατές!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα. Οι δυσκολίες θα περάσουν, θα έχετε τα μωράκια σας αγκαλιά και όλα τα υπόλοιπα θα σας φαίνονται μακρινά. Δεν έχω περάσει κάτι αντίστοιχο, οπότε και σίγουρα δεν μπορώ να μπω στη θέση σας πλήρως.. όμως ξέρω ότι μόλις δείτε τα θαυματακια σας όλα θα περάσουν. Να σκέφτεστε αισιόδοξα, τα μωράκια  μας το έχουν  αναγκη. 

Εγώ είμαι σχετικά καλα, κορίτσια είμαι πολύ κουρασμένη, κ είναι τώρα κάτι μέρες που η μικρή μου δεν κοιμάται καλά κ μας ξενυχτάει. Ξυπνάει συνεχεια, κ είμαστε κ εγώ κ ο άντρας μου σαν ζόμπι. Μετά εννοείται όλη τη μέρα πάλι στο τρέξιμο, κ όλο αυτό με την κοιλιά απέναντι είναι λιγάκι δύσκολο. Γκρινιάζω λιγάκι, ουφ.. 

  • Μου αρέσει 1

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elenistam είπε:

ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΥΠΟΜΟΝΗ......ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.......ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕΚΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΟΛΑ.....

ΚΑΙ ΓΩ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

Είναι πολύ δύσκολο και ψυχοφθορο να μην μπορείς να χαρείς αυτο το θαύμα που σου συμβαίνει και το περιμενες τόσο πολύ!γι'αυτο εσείς που μπορείτε να το χαρειτε και να το ζησετε οσο πιο πολύ γίνεται!περιμένω τον Αύγουστο που θα έχουν περάσει όλα και θα συζητάμε οτι απο μέρα σε μέρα θα περιμένουμε να έρθουν στην αγκαλιά μας!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!!!!!!!! ΡΗΛΑΞ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΥΝΙΑ ( ΤΟ INGENUITY CONVERT ME γραψτε να το δειτε στο youtube) ΤΟ ΒΡΗΚΑ 30 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ 5 ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΣΤΟ E BAY....  ΕΔΩ ΕΧΕΙ 150 ΕΥΡΩ!!!!!!!

1 ώρα πρίν, katia2018 είπε:

Σ' ευχαριστούμε πολύ για την υποστήριξη, εύχομαι το ίδιο και σε εσένα!

Είναι δύσκολες καταστάσεις, αλλά με τη βοήθεια του Θεού ευελπιστούμε και προσευχόμαστε για το καλύτερο.

Είναι καλοί οι γιατροί στο Παπαγεωργίου?

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ....ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΦΥΣΙΚΑ....ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟ ΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΔΕ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΟΤΕ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ...ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ....ΟΥΤΕ ΘΑ ΕΔΙΝΑ 1000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Είναι πολύ δύσκολο και ψυχοφθορο να μην μπορείς να χαρείς αυτο το θαύμα που σου συμβαίνει και το περιμενες τόσο πολύ!γι'αυτο εσείς που μπορείτε να το χαρειτε και να το ζησετε οσο πιο πολύ γίνεται!περιμένω τον Αύγουστο που θα έχουν περάσει όλα και θα συζητάμε οτι απο μέρα σε μέρα θα περιμένουμε να έρθουν στην αγκαλιά μας!!!

Για αυτές τις μέρες ζω....που δε θα γεννάω και θα λέω αμάν πότε επιτέλους????

πρίν από 30 λεπτά , elenistam είπε:

ΠΑΙΔΙΑ ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ!!!!!!!!!! ΡΗΛΑΞ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΥΝΙΑ ( ΤΟ INGENUITY CONVERT ME γραψτε να το δειτε στο youtube) ΤΟ ΒΡΗΚΑ 30 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ 5 ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΣΤΟ E BAY....  ΕΔΩ ΕΧΕΙ 150 ΕΥΡΩ!!!!!!!

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ....ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΦΥΣΙΚΑ....ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟ ΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΔΕ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΟΤΕ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ...ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ....ΟΥΤΕ ΘΑ ΕΔΙΝΑ 1000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ....

Συμφωνώ για τα ιδιωτικά,αλλά πλέον το βλέπω μόνο από θέμα ασφάλειας. Είναι το πιο σημαντικό για εμένα, με τόσα προβλήματα. Έχω πει στον εαυτό μου ότι αν συμβεί το οτιδήποτε μέχρι 37η εβδομάδα θα πάω σε όποιο εφημερεύει.Ας περάσω τις 37 εβδ. κι ας με απασχολεί τότε μόνο το αν θα πάω με το γιατρό μου στο ιδιωτικό ή στο δημόσιο.

πρίν από 34 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Είναι πολύ δύσκολο και ψυχοφθορο να μην μπορείς να χαρείς αυτο το θαύμα που σου συμβαίνει και το περιμενες τόσο πολύ!γι'αυτο εσείς που μπορείτε να το χαρειτε και να το ζησετε οσο πιο πολύ γίνεται!περιμένω τον Αύγουστο που θα έχουν περάσει όλα και θα συζητάμε οτι απο μέρα σε μέρα θα περιμένουμε να έρθουν στην αγκαλιά μας!!!

Όπως το λες rapounzel .... Υποτίθεται ότι η εγκυμοσύνη είναι μια φυσιολογική κατάσταση, κατά την οποία συνεχίζουμε κανονικά τη ζωή μας. Δυστυχώς,δεν είναι για όλες μας έτσι... Κουράγιο λοιπόν,τίποτα άλλο.

πρίν από 43 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Σίγουρα είμαι σε καλύτερη κατάσταση από την στιγμή που εχω 2,5 εκατοστά αλλά φοβάμαι μήπως ξαφνικά πέσουμε κάτω από αυτό και τρεχουμε!γιατί ξαφνικά έπεσε μισό εκατοστό!έκανα 2,5 χρόνια για να μείνω έγκυος και τελικά εχω και μια δύσκολη εγκυμοσύνη!το μόνο που θέλω είναι να πάνε όλα καλά και χαλαλι της η ταλαιπωρία, δεν με νοιάζει!

Το οτι δεν σε αγχωνει είναι καλό όχι κακό!εγω εχω μια ιδιαίτερη σχέση με τον γιατρό μου και είναι ενα "στοίχημα" και για τους δυο μας αυτή η εγκυμοσύνη!να πάει καλά!και πάντα οταν συμβαίνει κάτι θα μου πει και την καλή κατάληξη και την κακή!γενικά είναι αισιόδοξος οτι δεν θα έχουμε κάτι πολύ πρόωρο!είναι πολύ νέος και ψάχνεται πολύ και από τους λίγους που βάζουν πεσσό!

Δεν σε βοηθάει αυτό που κάνεις!χειροτερεύει την κατάσταση!το σκοτάδι και να είσαι συνέχεια μόνη σου δεν σου κάνει καλό!πρέπει να προσπαθησεις να είσαι πιο αισιόδοξη!για εσένα και για το μωρό σου!πρέπει να πιστεψεις οτι ολα θα πάνε καλά!Και εμένα είναι φορές που με παίρνει απο κάτω!προσπαθώ όμως και ξανασηκωνομαι!και τσακωμούς εχω με τον άντρα μου γιατί του έχουν πέσει όλα βαριά, και τα νεύρα μου γιατί δεν μπορώ να βγω και τους φόβους μου εχω για το τι θα γίνει!αλλά για τα μωρά μας πρέπει να είμαστε δυνατές!!!

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τα υποστηρικτικά σου λόγια. Και για σένα είναι το ίδιο δύσκολο,από όσο καταλαβαίνω, ειδικά μετά από την αναμονή να έρθει η εγκυμοσύνη σου.

Μπράβο που ο γιατρός σου ξέρει από πεσσούς και μπορείς να τον εμπιστευτείς. Είναι πολύ σημαντικός παράγοντας η εμπιστοσύνη και η καλή σχέση με το γιατρό μας.

Σ' ευχαριστώ και πάλι

 

Καλή δύναμη,τα λέμε σύντομα!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , katia2018 είπε:

Για αυτές τις μέρες ζω....που δε θα γεννάω και θα λέω αμάν πότε επιτέλους????

Συμφωνώ για τα ιδιωτικά,αλλά πλέον το βλέπω μόνο από θέμα ασφάλειας. Είναι το πιο σημαντικό για εμένα, με τόσα προβλήματα. Έχω πει στον εαυτό μου ότι αν συμβεί το οτιδήποτε μέχρι 37η εβδομάδα θα πάω σε όποιο εφημερεύει.Ας περάσω τις 37 εβδ. κι ας με απασχολεί τότε μόνο το αν θα πάω με το γιατρό μου στο ιδιωτικό ή στο δημόσιο.

Όπως το λες rapounzel .... Υποτίθεται ότι η εγκυμοσύνη είναι μια φυσιολογική κατάσταση, κατά την οποία συνεχίζουμε κανονικά τη ζωή μας. Δυστυχώς,δεν είναι για όλες μας έτσι... Κουράγιο λοιπόν,τίποτα άλλο.

Την πέμπτη το έλεγα με τον γιατρό μου και μου έλεγε κοίτα να δεις που θα φτάσουμε τις 40 βδομάδες!

Ετσι ακριβώς το είχα και εγω στο μυαλό μου!σαν κάτι απόλυτα φυσιολογικό που απλά θέλει λίγο παραπάνω προσοχή!είχα σκοπό να δουλεύω μέχρι τέλος Μαϊου, να κάνω το σπίτι μου όπως πάντα, να περάσει το πρώτο τρίμηνο για να συνεχίσω την γυμναστική μου που θα μου έκανε και καλό!αλλά τα πράγματα ήρθαν τελείως διαφορετικά, δυστυχώς!είμαι από τις γυναίκες που πραγματικά θα συνεχιζα την ζωή μου φυσιολογικά αν δεν είχα προβλήματα και όχι σαν να είμαι άρρωστη!

Κουράγιο, υπομονή και θα περάσει ο καιρός!!!η ανταμοιβή θα είναι η καλύτερη!!!:x


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katia2018 είπε:

Για αυτές τις μέρες ζω....που δε θα γεννάω και θα λέω αμάν πότε επιτέλους????

Συμφωνώ για τα ιδιωτικά,αλλά πλέον το βλέπω μόνο από θέμα ασφάλειας. Είναι το πιο σημαντικό για εμένα, με τόσα προβλήματα. Έχω πει στον εαυτό μου ότι αν συμβεί το οτιδήποτε μέχρι 37η εβδομάδα θα πάω σε όποιο εφημερεύει.Ας περάσω τις 37 εβδ. κι ας με απασχολεί τότε μόνο το αν θα πάω με το γιατρό μου στο ιδιωτικό ή στο δημόσιο.

Όπως το λες rapounzel .... Υποτίθεται ότι η εγκυμοσύνη είναι μια φυσιολογική κατάσταση, κατά την οποία συνεχίζουμε κανονικά τη ζωή μας. Δυστυχώς,δεν είναι για όλες μας έτσι... Κουράγιο λοιπόν,τίποτα άλλο.

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τα υποστηρικτικά σου λόγια. Και για σένα είναι το ίδιο δύσκολο,από όσο καταλαβαίνω, ειδικά μετά από την αναμονή να έρθει η εγκυμοσύνη σου.

Μπράβο που ο γιατρός σου ξέρει από πεσσούς και μπορείς να τον εμπιστευτείς. Είναι πολύ σημαντικός παράγοντας η εμπιστοσύνη και η καλή σχέση με το γιατρό μας.

Σ' ευχαριστώ και πάλι

 

Καλή δύναμη,τα λέμε σύντομα!!

 

Ναι, είναι πολύ σημαντικό γιατί αισθάνομαι ασφάλεια!!!τίποτα κοπέλα μου!!!εδω είμαστε να στηρίζει η μια την άλλη με οποιον τρόπο μπορεί!

Καλή δύναμη και πολύ υπομονή!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@katia2018 καλωσήρθες στην παρέα μας! Ειμαστε και συνονόματες απ οτι φαίνεται και οι δυο απο Θεσσαλονικη! Διαβάζω τις δυσκολίες σου και το μόνο που θα πω ειναι να έχεις υπομονή και δυναμη.. εγώ χρειάστηκε να μείνω ξάπλα λόγω αποκόλλησης για ενα μηνα στις αρχές, όποτε έν μέρει σε καταλαβαίνω...

@rapounzel_rapounzel @modena Προσθεστε με κι εμένα στις σκύλο μαμάδες!!! Ούτε εμείς του σταματήσαμε τις αμπούλες και το κολάρο του το φόρεσε κανονικά.. προβληματίστηκα λίγο τωρα... αλήθεια ο δικός σας άλλαξε καθόλου συμπεριφορά; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Caty είπε:

@katia2018 καλωσήρθες στην παρέα μας! Ειμαστε και συνονόματες απ οτι φαίνεται και οι δυο απο Θεσσαλονικη! Διαβάζω τις δυσκολίες σου και το μόνο που θα πω ειναι να έχεις υπομονή και δυναμη.. εγώ χρειάστηκε να μείνω ξάπλα λόγω αποκόλλησης για ενα μηνα στις αρχές, όποτε έν μέρει σε καταλαβαίνω...

@rapounzel_rapounzel @modena Προσθεστε με κι εμένα στις σκύλο μαμάδες!!! Ούτε εμείς του σταματήσαμε τις αμπούλες και το κολάρο του το φόρεσε κανονικά.. προβληματίστηκα λίγο τωρα... αλήθεια ο δικός σας άλλαξε καθόλου συμπεριφορά; 

Α!!!και άλλη σκυλομανα!!!

Απλά είναι πιο αγνό για τον σκύλο δεν έχει να κάνει με εμάς!στο δικό του δέρμα εισχωρεί η αμπουλα!αλλά η σιτρονελα δεν προστατεύει απο τσιμπούρια και ψύλλους!εγω του βάζω αμπούλα και κολάρο όλο τον χρόνο και το καλοκαίρι πριν βγει την απογευματινή βόλτα τον ψεκαζω και με σιτρονελα!

Εμένα όχι!δεν έχει αλλάξει κατι στην συμπεριφορά του!απλά εγω δεν τον εχω ξαναβγάλει βόλτα από την αρχή της εγκυμοσύνης και έχουμε κόψει τα φιλια και τις αγκαλιες!είναι και 30 κιλά!εσένα έχει αλλάξει κάτι;

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Caty είπε:

@katia2018 καλωσήρθες στην παρέα μας! Ειμαστε και συνονόματες απ οτι φαίνεται και οι δυο απο Θεσσαλονικη! Διαβάζω τις δυσκολίες σου και το μόνο που θα πω ειναι να έχεις υπομονή και δυναμη.. εγώ χρειάστηκε να μείνω ξάπλα λόγω αποκόλλησης για ενα μηνα στις αρχές, όποτε έν μέρει σε καταλαβαίνω...

@rapounzel_rapounzel @modena Προσθεστε με κι εμένα στις σκύλο μαμάδες!!! Ούτε εμείς του σταματήσαμε τις αμπούλες και το κολάρο του το φόρεσε κανονικά.. προβληματίστηκα λίγο τωρα... αλήθεια ο δικός σας άλλαξε καθόλου συμπεριφορά; 

Caty, Σ' ευχαριστω πολύ! Έχεις περάσει κι εσύ πολύ δύσκολα με την αποκόλληση. Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά μέχρι το τέλος,μετά θα είναι όλα παρελθόν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει κατι ώρες που δεν αισθάνομαι το μωρό, ενώ συνήθως δίνει το παρον πολύ συχνά. Με έχει λουσει κρύος ιδρώτας,  βρε τι γλυκό έφαγα, τι νερά ήπια, τί ξάπλωσα  κ περιμενα... τιποτα. δεν εχω κλείσει μάτι όλη νύχτα. Τώρα περιμένω να έρθει η μαμά μου να κρατήσει την κορη μου για να πάμε Ιασώ που είναι ο γιατρός μου να δούμε.  :-(


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anastella είπε:

Κορίτσια έχει κατι ώρες που δεν αισθάνομαι το μωρό, ενώ συνήθως δίνει το παρον πολύ συχνά. Με έχει λουσει κρύος ιδρώτας,  βρε τι γλυκό έφαγα, τι νερά ήπια, τί ξάπλωσα  κ περιμενα... τιποτα. δεν εχω κλείσει μάτι όλη νύχτα. Τώρα περιμένω να έρθει η μαμά μου να κρατήσει την κορη μου για να πάμε Ιασώ που είναι ο γιατρός μου να δούμε.  :-(

Καλημέρα!από το βράδυ δεν το καταλαβαίνεις;είναι κάποιες φορές που είναι πιο ήσυχα, μην ανησυχεις!να πας στον γιατρό για να σου φύγει το άγχος!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anastella είπε:

Κορίτσια έχει κατι ώρες που δεν αισθάνομαι το μωρό, ενώ συνήθως δίνει το παρον πολύ συχνά. Με έχει λουσει κρύος ιδρώτας,  βρε τι γλυκό έφαγα, τι νερά ήπια, τί ξάπλωσα  κ περιμενα... τιποτα. δεν εχω κλείσει μάτι όλη νύχτα. Τώρα περιμένω να έρθει η μαμά μου να κρατήσει την κορη μου για να πάμε Ιασώ που είναι ο γιατρός μου να δούμε.  :-(

Καλημερα κοπελα μου. Το χω παθει 3-4 φορες να ειναι ακινητη για 12 ωρες. Σοκ.

Επινα, ετρωγα, κουναγα κοιλια...τιποτα!!!

Ειχα παθει νευρικο κλονισμο...εκανα υπομονη και τσουπ εμγανιστηκε...ειμαι σιγουρη πως και η δικια σου τσουπρα ή κοιμαται ή εχει περιεργη σταση.

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...