Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, anastella είπε:

Κορίτσια έχει κατι ώρες που δεν αισθάνομαι το μωρό, ενώ συνήθως δίνει το παρον πολύ συχνά. Με έχει λουσει κρύος ιδρώτας,  βρε τι γλυκό έφαγα, τι νερά ήπια, τί ξάπλωσα  κ περιμενα... τιποτα. δεν εχω κλείσει μάτι όλη νύχτα. Τώρα περιμένω να έρθει η μαμά μου να κρατήσει την κορη μου για να πάμε Ιασώ που είναι ο γιατρός μου να δούμε.  :-(

Κοριτσάκι μου οταν γυρίσεις στείλε μας να μας πεις τα νέα από τον γιατρό!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γυρίσαμε. Πω πω τι ήταν κ αυτό, με εφαγε το άγχος μέχρι να πάμε. Κάναμε υπέρηχο, εντάξει είναι η μικρή μας δόξα το Θεό, απλά κοιμάται. :) Αισθάνθηκα λίγο σα χαζή που έφερα τον πανικό, αλλά πραγματικά είχα πολλές ώρες να την νιώσω.. από τις 5 το απόγευμα μέχρι κ όλο το βράδυ τίποτα. Που πάντα ειδικά τα απογεύματα που χαλαρώνω είναι πολύ ενεργητική. Τέλος πάντων,  τέλος καλό όλα καλά που λένε. 

 

  • Μου αρέσει 3

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anastella είπε:

Γυρίσαμε. Πω πω τι ήταν κ αυτό, με εφαγε το άγχος μέχρι να πάμε. Κάναμε υπέρηχο, εντάξει είναι η μικρή μας δόξα το Θεό, απλά κοιμάται. :) Αισθάνθηκα λίγο σα χαζή που έφερα τον πανικό, αλλά πραγματικά είχα πολλές ώρες να την νιώσω.. από τις 5 το απόγευμα μέχρι κ όλο το βράδυ τίποτα. Που πάντα ειδικά τα απογεύματα που χαλαρώνω είναι πολύ ενεργητική. Τέλος πάντων,  τέλος καλό όλα καλά που λένε. 

 

μπραβο βρε κοριτσι!!! να ξερεις οταν κουραζεσε κ οταν ανχωνεσε αυτα δεν δινουν σημα. δεν εισαι χαζη καλα εκανες κ πηγες κ κανατε το τσεκ σας μια χαρα!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anastella είπε:

Γυρίσαμε. Πω πω τι ήταν κ αυτό, με εφαγε το άγχος μέχρι να πάμε. Κάναμε υπέρηχο, εντάξει είναι η μικρή μας δόξα το Θεό, απλά κοιμάται. :) Αισθάνθηκα λίγο σα χαζή που έφερα τον πανικό, αλλά πραγματικά είχα πολλές ώρες να την νιώσω.. από τις 5 το απόγευμα μέχρι κ όλο το βράδυ τίποτα. Που πάντα ειδικά τα απογεύματα που χαλαρώνω είναι πολύ ενεργητική. Τέλος πάντων,  τέλος καλό όλα καλά που λένε. 

 

Το χω περασει και σε καταλαβαινω. Απλα να ξερεις πως οσο περναει ο καιρος θα χαλαρωνει κιολα το μικρακι...δεν θα εχει τοσο χωωωωρο.

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , anastella είπε:

Γυρίσαμε. Πω πω τι ήταν κ αυτό, με εφαγε το άγχος μέχρι να πάμε. Κάναμε υπέρηχο, εντάξει είναι η μικρή μας δόξα το Θεό, απλά κοιμάται. :) Αισθάνθηκα λίγο σα χαζή που έφερα τον πανικό, αλλά πραγματικά είχα πολλές ώρες να την νιώσω.. από τις 5 το απόγευμα μέχρι κ όλο το βράδυ τίποτα. Που πάντα ειδικά τα απογεύματα που χαλαρώνω είναι πολύ ενεργητική. Τέλος πάντων,  τέλος καλό όλα καλά που λένε. 

 

Δόξα τον θεό!!!δεν πειράζει,αφου είναι όλα καλά!!!αχ! Απο την κοιλιά μας τρεχουνε!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια τώρα σας διάβαζα τα τελευταία νέα σας έχω θέμα κι εγώ από χτες όλη μέρα και σήμερα η μπέμπα είναι πάρα πολύ ήσυχη. Μέχρι προχτές ήταν πάρα πολύ κινητική.  Έκλεισα ραντεβού το απόγευμα θα πάω να την δούμε. Από το πρωί κλαίω ασταμάτητα δεν έχω όρεξη να φάω έφαγα με το ζόρι, ήπια και χυμό πορτοκάλι και πάλι η μπέμπα μου χτυπάει πολύ αχνά. Δεν ξέρω τι συμβαίνει είμαι χάλια. Την έχω συνηθίσει που χορεύει κάθε μέρα και σκέφτομαι ότι κάτι συμβαίνει και κλαίω πιο πολύ. Συγγνώμη αλλά έχω τρελαθεί. Είμαι λίγο αγχωτική γενικά.

Πώς γίνεται ενώ είναι πάντα πρωί μεσημέρι και βράδυ κινείται παρα πολυ, εχτές και σήμερα μεγάλη αλλαγή αυτή συχνότητα και στην ένταση;  

Έφαγα και λίγη σοκολάτα πριν καμία ώρα κουνήθηκε λίγο και μετά τέλος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τώρα σας διάβαζα τα τελευταία νέα σας έχω θέμα κι εγώ από χτες όλη μέρα και σήμερα η μπέμπα είναι πάρα πολύ ήσυχη. Μέχρι προχτές ήταν πάρα πολύ κινητική.  Έκλεισα ραντεβού το απόγευμα θα πάω να την δούμε. Από το πρωί κλαίω ασταμάτητα δεν έχω όρεξη να φάω έφαγα με το ζόρι, ήπια και χυμό πορτοκάλι και πάλι η μπέμπα μου χτυπάει πολύ αχνά. Δεν ξέρω τι συμβαίνει είμαι χάλια. Την έχω συνηθίσει που χορεύει κάθε μέρα και σκέφτομαι ότι κάτι συμβαίνει και κλαίω πιο πολύ. Συγγνώμη αλλά έχω τρελαθεί. Είμαι λίγο αγχωτική γενικά.

Πώς γίνεται ενώ είναι πάντα πρωί μεσημέρι και βράδυ κινείται παρα πολυ, εχτές και σήμερα μεγάλη αλλαγή αυτή συχνότητα και στην ένταση;  

Έφαγα και λίγη σοκολάτα πριν καμία ώρα κουνήθηκε λίγο και μετά τέλος.

μην ανχωνεσε βρε απλα καποιες μερες τυχαινει κ αλλαζουν θεση κ δεν ακουγονται το ιδιο γυρνανε κ προς την μεσα πλευρα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τώρα σας διάβαζα τα τελευταία νέα σας έχω θέμα κι εγώ από χτες όλη μέρα και σήμερα η μπέμπα είναι πάρα πολύ ήσυχη. Μέχρι προχτές ήταν πάρα πολύ κινητική.  Έκλεισα ραντεβού το απόγευμα θα πάω να την δούμε. Από το πρωί κλαίω ασταμάτητα δεν έχω όρεξη να φάω έφαγα με το ζόρι, ήπια και χυμό πορτοκάλι και πάλι η μπέμπα μου χτυπάει πολύ αχνά. Δεν ξέρω τι συμβαίνει είμαι χάλια. Την έχω συνηθίσει που χορεύει κάθε μέρα και σκέφτομαι ότι κάτι συμβαίνει και κλαίω πιο πολύ. Συγγνώμη αλλά έχω τρελαθεί. Είμαι λίγο αγχωτική γενικά.

Πώς γίνεται ενώ είναι πάντα πρωί μεσημέρι και βράδυ κινείται παρα πολυ, εχτές και σήμερα μεγάλη αλλαγή αυτή συχνότητα και στην ένταση;  

Έφαγα και λίγη σοκολάτα πριν καμία ώρα κουνήθηκε λίγο και μετά τέλος.

Αγαπη να σου πω μονο οτι εμενα η σκατιαρα βαραει ασταματητα μονιμα και ξαφνικα για μια ή δυο μερες βαραει 1 ή 2 φορες και πολυ αχνα.

Και γω σκαω...

Βαζω και τον αντρα μου στο τρυπακι...

Μην το κανεις αυτο...πηγαινε να δεις το μπεμπε αφου δεν ηρεμεις αλλα κοιτα μην το κανεις συστημα. Ειναι φυσιολογικο να σταματανε που και που...οποτε θα ξανασυμβει. Μην σκας καααααθε φορα!

Στο λεω γιατι τα ιδια παθαινω εδω και 10 βδομαδες...δεν σε επικρινω με τιποτα.

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τώρα σας διάβαζα τα τελευταία νέα σας έχω θέμα κι εγώ από χτες όλη μέρα και σήμερα η μπέμπα είναι πάρα πολύ ήσυχη. Μέχρι προχτές ήταν πάρα πολύ κινητική.  Έκλεισα ραντεβού το απόγευμα θα πάω να την δούμε. Από το πρωί κλαίω ασταμάτητα δεν έχω όρεξη να φάω έφαγα με το ζόρι, ήπια και χυμό πορτοκάλι και πάλι η μπέμπα μου χτυπάει πολύ αχνά. Δεν ξέρω τι συμβαίνει είμαι χάλια. Την έχω συνηθίσει που χορεύει κάθε μέρα και σκέφτομαι ότι κάτι συμβαίνει και κλαίω πιο πολύ. Συγγνώμη αλλά έχω τρελαθεί. Είμαι λίγο αγχωτική γενικά.

Πώς γίνεται ενώ είναι πάντα πρωί μεσημέρι και βράδυ κινείται παρα πολυ, εχτές και σήμερα μεγάλη αλλαγή αυτή συχνότητα και στην ένταση;  

Έφαγα και λίγη σοκολάτα πριν καμία ώρα κουνήθηκε λίγο και μετά τέλος.

Νομίζω οτι έχεις αγχωθει άδικα!απο την στιγμή που το καταλαβαίνεις το μωρό έστω και λίγο όλα θα είναι καλά!το πρόβλημα θα ήταν να μην κουνιόταν 2 μέρες καθόλου!και εμένα σήμερα δεν είναι τόσο κινητική όσο είναι συνήθως!αλλά σημασία έχει οτι την νιώθω!είμαι σίγουρη οτι όλα θα είναι μια χαρά!φυσικά ξέρεις, μας γράφεις οταν τελειώσεις από τον γιατρό!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τη στήριξη. :)

@Melissoula27 και εγώ το ίδιο έπαθα με σένα, είχα να την ακούσω από χθες το απόγευμα στις 5 περίπου, μέχρι σήμερα το πρωί. Πάω στοίχημα ότι όλα είναι καλά, κ απλά κοιμάται ή είναι ήσυχη. Ο γιατρός μου λέει, ανθρωποι είναι και αυτά και μπορεί καποια μέρα να μην έχουν τα κέφια τους. :) Θα δεις όλα θα είναι καλά. 

  • Μου αρέσει 1

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

μην ανχωνεσε βρε απλα καποιες μερες τυχαινει κ αλλαζουν θεση κ δεν ακουγονται το ιδιο γυρνανε κ προς την μεσα πλευρα! 

Δεν ξέρω αν είναι η θέση. Χτυπάει πολύ αχνά σαν να μην έχει την ίδια δύναμη! 

πρίν από 9 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αγαπη να σου πω μονο οτι εμενα η σκατιαρα βαραει ασταματητα μονιμα και ξαφνικα για μια ή δυο μερες βαραει 1 ή 2 φορες και πολυ αχνα.

Και γω σκαω...

Βαζω και τον αντρα μου στο τρυπακι...

Μην το κανεις αυτο...πηγαινε να δεις το μπεμπε αφου δεν ηρεμεις αλλα κοιτα μην το κανεις συστημα. Ειναι φυσιολογικο να σταματανε που και που...οποτε θα ξανασυμβει. Μην σκας καααααθε φορα!

Στο λεω γιατι τα ιδια παθαινω εδω και 10 βδομαδες...δεν σε επικρινω με τιποτα.

 

Μακάρι να είναι καλά. Πρώτη φορά μου το κάνει ειμαι 26 και 1. Χτυπάει πολύ ήπια φοβάμαι μήπως νιώθει δυσφορία.

πρίν από 10 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Νομίζω οτι έχεις αγχωθει άδικα!απο την στιγμή που το καταλαβαίνεις το μωρό έστω και λίγο όλα θα είναι καλά!το πρόβλημα θα ήταν να μην κουνιόταν 2 μέρες καθόλου!και εμένα σήμερα δεν είναι τόσο κινητική όσο είναι συνήθως!αλλά σημασία έχει οτι την νιώθω!είμαι σίγουρη οτι όλα θα είναι μια χαρά!φυσικά ξέρεις, μας γράφεις οταν τελειώσεις από τον γιατρό!!!

Θα στείλω μετά το ραντεβού φυσικά. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις με ηρέμησαν κάπως!

πρίν από 10 λεπτά , anastella είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ για τη στήριξη. :)

@Melissoula27 και εγώ το ίδιο έπαθα με σένα, είχα να την ακούσω από χθες το απόγευμα στις 5 περίπου, μέχρι σήμερα το πρωί. Πάω στοίχημα ότι όλα είναι καλά, κ απλά κοιμάται ή είναι ήσυχη. Ο γιατρός μου λέει, ανθρωποι είναι και αυτά και μπορεί καποια μέρα να μην έχουν τα κέφια τους. :) Θα δεις όλα θα είναι καλά. 

Μακάρι να μην είναι τίποτα βάζω με το μυαλό μου τα χειρότερα πάντα. Ευχαριστώ θα σας ενημερώσω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Δεν ξέρω αν είναι η θέση. Χτυπάει πολύ αχνά σαν να μην έχει την ίδια δύναμη! 

Μακάρι να είναι καλά. Πρώτη φορά μου το κάνει ειμαι 26 και 1. Χτυπάει πολύ ήπια φοβάμαι μήπως νιώθει δυσφορία.

Αχ και γω ετσι ακριβως...

Ελεγα ή εχει μπλεχτει ή δεν παει κατι καλα.

Πλεον επειδη γινεται μονιμα κανω υπομονη...λεω καμια μαλακια στον αντρα μου. Τυπου το παιδι δεν ειναι καλα.

Την αλλη μερα η τρελιαρα κανει παρτι και ο αντρας μου με δουλευει. Εν τω μεταξυ οσο αγχωνομουν τοσο αυτη καθοταν ακινητη...και δωστου κλαμα και νευρα η δικια σου...

 

Πηγαινε για να ηρεμησεις.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αχ και γω ετσι ακριβως...

Ελεγα ή εχει μπλεχτει ή δεν παει κατι καλα.

Πλεον επειδη γινεται μονιμα κανω υπομονη...λεω καμια μαλακια στον αντρα μου. Τυπου το παιδι δεν ειναι καλα.

Την αλλη μερα η τρελιαρα κανει παρτι και ο αντρας μου με δουλευει. Εν τω μεταξυ οσο αγχωνομουν τοσο αυτη καθοταν ακινητη...και δωστου κλαμα και νευρα η δικια σου...

 

Πηγαινε για να ηρεμησεις.

Τα ίδια σκέφτηκα. Μπήκα κ διάβασα στο ίντερνετ λέει διαφορές εκδοχές. Μέχρι στιγμής όλα έχουν κυλήσει καλώς! Θα πάω και θα σας γράψω

Link to comment
Share on other sites

Μας τρέχουν τα σκασμένα μας απ'ό,τι βλέπω, δεν λέτε τίποτα!! 

Εγώ έλεγα του γιατρού προχθές ότι όταν έχω ώρες που νομίζω ότι δεν τον ακούω τον junior, του βάζω μουσική και με ψιλομάλωσε...Ότι θα ξεκουράζεται ή θα είναι χαλαρός και εγώ σώνει και καλά θέλω να τον ζωηρέψω. Να του βάζω, λέω, μουσική, όταν είναι κι αυτός δραστήριος, για να επικοινωνούμε, όχι με το ζόρι όταν θέλω εγώ.

@anastella, είδες που άδικα ανησύχησες; Όλα καλά!

@Melissoula27, να δεις που όλα θα'ναι καλά! Γράψε μας μετά!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Τα ίδια σκέφτηκα. Μπήκα κ διάβασα στο ίντερνετ λέει διαφορές εκδοχές. Μέχρι στιγμής όλα έχουν κυλήσει καλώς! Θα πάω και θα σας γράψω

Να πας...απλα επειδη ειναι λογικο να ξανασυμβει να θυμασαι οτι δεν ειναι τιποτα...υπομονη.

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...