Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Melissoula27 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μου έδωσε και μαγνήσιο είναι μικρά μπουκαλάκια γράφει mag2 μου είπε 2 την μέρα αλλά δεν γράφει πως το πίνω πχ με νερό; Δεν ήξερα τι είναι νόμιζα ότι είναι χάπι κ δε τον ρώτησα ούτε μου είπε.

εγω ετσι τα πινω σφηνακι απλα να μην ειναι κοντα σε ωρες με αλλες βιταμινες που περνεις δηλαδη να εχουν ενα 5ωρο διαφορα απο σιδηρο η οτι αλλο περνεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

εγω ετσι τα πινω σφηνακι απλα να μην ειναι κοντα σε ωρες με αλλες βιταμινες που περνεις δηλαδη να εχουν ενα 5ωρο διαφορα απο σιδηρο η οτι αλλο περνεις. 

Ευχαριστώ!! Ελπίζω να ανέβουν τα υγρά αγχώθηκα πολύ

πρίν από 5 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Αφου είναι εντός ορίων μην ανησυχεις!θα πινεις πολύ νεράκι για να αναπληρώνονται και θα το παρακολουθειτε πιο συχνά!

Ολα καλά θα πάνε από την στιγμή που θα το παρακολουθειτε!!!

Θα είναι αμπουλες σε ποσιμη μορφή!σαν το σίδηρο!

Είναι εντός ορίων αλλά θέλει παρακολούθηση. Θα το ψάξω το θέμα αρκετά. Πράγματι αν λιγοστεύουν τα υγρά δεν μπορεί να κινηθεί και να αναπτυχθεί το μωρούλι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κοριτσακι απο αλλου το περιμενα και απο αλλου μου ρθε.

Εκει λοιπον που δεν μας νοιαζει ο τραχηλος...τα λευκα ανεβηκαν μετα απο αντιβιωση 21.000.

Εγκεφαλικο ο γιατρος.

Πηρε και τη διευθυντρια να δει τι να κανουμε.

Εν τελει αυριο επαναληψη και αναλυση σε πλακακι...

Μια λεει ειχε 25.000 και εμφανισε συνδρομο χελπ...ισως μπω νωριτερα με καισαρικη..ευτυχως η μπεμπα πηγε 2.5 κιλα. Ειναι σταθερα 2 βδομαδες πιο μεγαλη...αλλα σκαω.

 

Αχ!ρε αγάπη μου!θα το δεις σαν μια δυσκολία ακόμα που θα αντιμετωπιστεί και αυτή!

Τι είναι αυτο το σύνδρομο;;;

Ακόμα και σε καισαρική να χρειαστεί να πας, θα είναι για καλό δικό σου και της μπεμπας!σε λίγες μέρες μπαίνεις στον 9ο και τίποτα δεν μπορεί να πάει στραβά!το μωρό έχει πολύ καλό βάρος και θα είναι μια χαρά ακόμα και αν γεννηθεί λιιιγο νωρίτερα!

Σε ενα μήνα περιπου θα την έχεις στην αγκαλιά σου και ολα αυτά θα είναι παρελθόν!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Αχ!ρε αγάπη μου!θα το δεις σαν μια δυσκολία ακόμα που θα αντιμετωπιστεί και αυτή!

Τι είναι αυτο το σύνδρομο;;;

Ακόμα και σε καισαρική να χρειαστεί να πας, θα είναι για καλό δικό σου και της μπεμπας!σε λίγες μέρες μπαίνεις στον 9ο και τίποτα δεν μπορεί να πάει στραβά!το μωρό έχει πολύ καλό βάρος και θα είναι μια χαρά ακόμα και αν γεννηθεί λιιιγο νωρίτερα!

Σε ενα μήνα περιπου θα την έχεις στην αγκαλιά σου και ολα αυτά θα είναι παρελθόν!!!

Να σου οω οτι δεν ξερω για το συνδρομο..

 

Αν σου πω πως δεν αγχωνομαι τοσο για το μωρο, σκεπτομενη οτι σε 2 βδομαδες θα ναι 3 κιλακια...αγχωνομαι για λευχαιμιες και τετοια.

Ειμαι να σκασω γαμωτο...πως θα αντεξω δυο μερες???

Θα φαω τα νυχια μου...και δεν τα τρωω κιολας.!

Φοβαμαιιιιιι...ειμαι και χεστρα εχουμε πει.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Ευχαριστώ!! Ελπίζω να ανέβουν τα υγρά αγχώθηκα πολύ

Είναι εντός ορίων αλλά θέλει παρακολούθηση. Θα το ψάξω το θέμα αρκετά. Πράγματι αν λιγοστεύουν τα υγρά δεν μπορεί να κινηθεί και να αναπτυχθεί το μωρούλι.

Αυτο θα κάνετε!παρακολούθηση!δεν είναι κάτω από το φυσιολογικό!νεράκι και ξεκούραση!μην ανησυχεις!τώρα τα αντιμετωπιζουν όλα!έχουμε τις δυσκολίες μας αλλά όλα θα πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Κορίτσια πήγα έκανα υπέρηχο το μωρό ήταν ξύπνιο έχει αναπτυχθεί σωστά και είναι σχεδόν ένα κιλό. Το θέμα είναι ότι τα αμνιακά είναι στα όρια. Εντός ορίων μεν χαμηλά δε. Θα το παρακολουθήσουμε μου είπε να μην κουράζομαι , να πίνω άφθονα υγρά και μου έγραψε και μαγνήσιο. Μου είπε ότι είναι συχνό φαινόμενο και θα διορθωθεί εφόσον ακολουθήσω τις οδηγίες. Απλά ξέρετε τα υγρά είναι πολύ σοβαρό θέμα για την ανάπτυξη του μωρού. Οπότε προσοχή. Και σε 10 μέρες θα κάνω ντοπλερ στο μητέρα έτσι ώστε να δούμε πιο αναλυτικά την κατάσταση. Ελπίζω να πάνε όλα καλα.

Πόσο είναι δηλαδή το αμνιακό,κάτω από 4 εκ?Κι εγώ είμαι στα κατώτερα φυσιολογικά (έχω 4,2 εκ),αλλά δε δείχνει ανήσυχος.Ειχα βρει κάπου ότι βοηθούν 3 λίτρα νερό την ημέρα, αλλά αλλού διάβασα ότι δεν παίζει κανένα ρόλο δυστυχώς. Είναι πολύ σημαντικό για την ενδομήτριο ανάπτυξη, πράγματι.Κι εμένα με ανησυχεί πάρα πολύ, ζητάω από το γιατρό να το μετρήσει κάθε εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Αυτο θα κάνετε!παρακολούθηση!δεν είναι κάτω από το φυσιολογικό!νεράκι και ξεκούραση!μην ανησυχεις!τώρα τα αντιμετωπιζουν όλα!έχουμε τις δυσκολίες μας αλλά όλα θα πάνε καλά!!!

Ναι πάνω από όλα θετική ενέργεια. Πάντως μου είπε ότι διορθώνεται. Ας πάνε όλα καλα για όλες !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Να σου οω οτι δεν ξερω για το συνδρομο..

 

Αν σου πω πως δεν αγχωνομαι τοσο για το μωρο, σκεπτομενη οτι σε 2 βδομαδες θα ναι 3 κιλακια...αγχωνομαι για λευχαιμιες και τετοια.

Ειμαι να σκασω γαμωτο...πως θα αντεξω δυο μερες???

Θα φαω τα νυχια μου...και δεν τα τρωω κιολας.!

Φοβαμαιιιιιι...ειμαι και χεστρα εχουμε πει.

Σου είπε ο γιατρός κάτι τέτοιο;;;

Σε καταλαβαίνω γιατί και εγω πάντα το χειρότερο βάζω στο μυαλό μου!

Κάνε καμιά βολτιτσα να περάσουν πιο ανώδυνα αυτές οι 2 μέρες!

Τα λευκά γενικά νομίζω οτι στην εγκυμοσύνη είναι ανεβασμενα!μήπως υπάρχει κάποια φλεγμονή;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Melissoula27 κ εγώ τα έπαιρνα αυτά κάποια στιγμή, έτσι τα πίνεις. Μπορείς δηλαδή να τα αρραιωσεις κ σε λίγο νερό, γτ από γεύση είναι κάπως. Δοκίμασε κ δες τι σε βοηθάει. Χαίρομαι που όλα είναι καλά, πίνε νερακια κ θα φτιάξει δεν είναι κάτι. 

 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katia2018 είπε:

Πόσο είναι δηλαδή το αμνιακό,κάτω από 4 εκ?Κι εγώ είμαι στα κατώτερα φυσιολογικά (έχω 4,2 εκ),αλλά δε δείχνει ανήσυχος.Ειχα βρει κάπου ότι βοηθούν 3 λίτρα νερό την ημέρα, αλλά αλλού διάβασα ότι δεν παίζει κανένα ρόλο δυστυχώς. Είναι πολύ σημαντικό για την ενδομήτριο ανάπτυξη, πράγματι.Κι εμένα με ανησυχεί πάρα πολύ, ζητάω από το γιατρό να το μετρήσει κάθε εβδομάδα.

Δε μου είπε πόσο. Μου είπε κατά λέξη ότι είναι στα κατώτερα φυσιολογικά όμως όρια. Πολύ νεράκι και ξεκούραση. Άστα ένα νέο άγχος ξεκινά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Melissoula27 είπε:

Ναι πάνω από όλα θετική ενέργεια. Πάντως μου είπε ότι διορθώνεται. Ας πάνε όλα καλα για όλες !!!

Απο την στιγμή που διορθώνεται δεν έχουμε πρόβλημα!!!είναι κατι αρκετα συχνό!εχε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου και πίστη γενικά!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , iwanna24 είπε:

Να σου οω οτι δεν ξερω για το συνδρομο..

 

Αν σου πω πως δεν αγχωνομαι τοσο για το μωρο, σκεπτομενη οτι σε 2 βδομαδες θα ναι 3 κιλακια...αγχωνομαι για λευχαιμιες και τετοια.

Ειμαι να σκασω γαμωτο...πως θα αντεξω δυο μερες???

Θα φαω τα νυχια μου...και δεν τα τρωω κιολας.!

Φοβαμαιιιιιι...ειμαι και χεστρα εχουμε πει.

Όλα καλά θα είναι. Λογικά,ο γιατρός θα προσπαθήσει να εντοπίσει από πού είναι η λοίμωξη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Σου είπε ο γιατρός κάτι τέτοιο;;;

Σε καταλαβαίνω γιατί και εγω πάντα το χειρότερο βάζω στο μυαλό μου!

Κάνε καμιά βολτιτσα να περάσουν πιο ανώδυνα αυτές οι 2 μέρες!

Τα λευκά γενικά νομίζω οτι στην εγκυμοσύνη είναι ανεβασμενα!μήπως υπάρχει κάποια φλεγμονή;;;

Πηρα αντιβιωση μια βδομαδα...οποτε αν κατι υπηρχε επρεπε  να πεσουν λιγο. Αυτα πηγαν απο 18.900 ... 21.000.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anastella είπε:

@Melissoula27 κ εγώ τα έπαιρνα αυτά κάποια στιγμή, έτσι τα πίνεις. Μπορείς δηλαδή να τα αρραιωσεις κ σε λίγο νερό, γτ από γεύση είναι κάπως. Δοκίμασε κ δες τι σε βοηθάει. Χαίρομαι που όλα είναι καλά, πίνε νερακια κ θα φτιάξει δεν είναι κάτι. 

 

Πολλά νερά και σε δέκα μέρες στο Μητέρα πιο αναλυτικά. Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Melissoula27 είπε:

Δε μου είπε πόσο. Μου είπε κατά λέξη ότι είναι στα κατώτερα φυσιολογικά όμως όρια. Πολύ νεράκι και ξεκούραση. Άστα ένα νέο άγχος ξεκινά. 

Το ίδιο μου λένε κι εμένα από τον β' επιπέδου,οπότε και το ανέφερε ο εμβρυολογος. Έκτοτε,εγώ η ίδια ζητώ από το γιατρό μου να το τσεκαρει, γιατί είναι κι αυτό επιπλέον άγχος στα όλα θέματα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...