Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , elenistam είπε:

ΚΑΙ ΓΩ ΠΗΡΑ ΜΠΕΙΜΠΙΛΙΝΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 1 ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ.....ΕΚΑΝΑΝ 20 ΕΥΡΩ ΟΙ 176 ΠΑΝΕΣ....ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΑΝΕΒΕΙ ΝΟΥΜΕΡΟ ΔΕ ΧΑΘΗΚΕ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.....ΑΚΟΥΣΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΜΠΕΙΜΠΙΛΙΝΟ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΑΥΤΕΣ....ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΔΩ ΟΤΙ ΕΡΕΘΙΖΕΤΑΙ (μΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ Η ΚΡΕΜΑ) Η ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΔΙΑΡΡΟΕΣ ΘΑ ΤΙΣ ΠΕΤΑΞΩ...ΔΕ ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ...ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ....ΖΗΣΤΟ

Και από αυτά πήρα 100 κομμάτια! Χα χα! Πήρα δυο πακέτα νουμ 1 σήμερα  κ αλλά δυο νουμ 2 μπειμπιλινο! Μου φτιάχνει τρέλα τη διάθεση αυτά τα ψώνια! Ανοίγω τη ντουλάπα και χαζεύω !

 

Κατάφερα και έβαλα τικερ!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , katia2018 είπε:

Anastella, πόσο αυξημένη ήταν η crp σου τότε?

Είχα κι εγώ αυξημένη λίγο πριν χάσω το δεύτερο παιδί (τιμή 15) ,κι από τότε είμαι πολύ προβληματισμένη με αυτό το δείκτη και την ελέγχω κάθε 15 μέρες.Σημειωνω ότι κανένας γιατρός δεν είχε προβληματιστεί τότε, εκτός από τον παθολόγο.

Εχασες παιδι?

Αχ σε ποιο μηνα?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!

@iwanna24 περιμένουμε νέα! Όλα να πάνε καλά!!

Θορυβηθηκα λίγο κ εγώ τώρα που έχω 16300 και τον προηγούμενο μήνα είχα 13100.. Ο γιατρός την Παρασκευή μου είπε ότι στην εγκυμοσύνη ανεβαίνουν τα λευκά, αλλά τώρα παρατήρησα τον ρυθμό αύξησής τους, ότι σε ένα μήνα είναι +3000.. Αφού όμως εσείς που ξέρετε κάτι παραπάνω κ έχετε προσωπική κ επαγγελματική εμπειρία είστε καθησυχαστικές, ας ηρεμήσω!

Εγώ παρήγγειλα τα δείγματα από Agnotis!! Το 1 και το 2, περίπου 40 πρέπει να είναι!

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anastella είπε:

Κορίτσι μου μη βάζεις το κακο στο μυαλό σου. Η λευχαιμια έχει και άλλα σημάδια, που μπορείς να διακρίνεις  σε μια απλή γενική  αίματος , όχι μόνο υψηλά  λευκά. Εκτός του ότι είναι κομμάτι της δουλειάς μου κ στο λέω, το έχει περάσει κ ο αδερφός μου κ μάλιστα δύο φορές ώσπου καταλήξαμε να κάνουμε μεταμόσχευση μυελού των οστών. Επίσης υψηλά λευκά κοντά 20000 είχα κ εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, συν πολύ υψηλή crp... Τα οποία ως δια μαγείας επανήλθαν όλα μόλις γέννησα.  Μη μπλέκεις το μυαλουδακι σου με αυτά, εδώ θα είμαστε κ θα μας πεις τα νέα σου.

Την καλημέρα μου σε όλες :)

Ευχαριστω κοριτσακι μου!

Και γω ειμαι πολυυυυυ αισιοδοξηηη!

Ολα θα πανε καλα...πεντε ωρες ακομα!!!!

Ελπιζω να ειναι καλα ο αδερφουλης σου.

Just now, Agusta είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!

@iwanna24 περιμένουμε νέα! Όλα να πάνε καλά!!

Θορυβηθηκα λίγο κ εγώ τώρα που έχω 16300 και τον προηγούμενο μήνα είχα 13100.. Ο γιατρός την Παρασκευή μου είπε ότι στην εγκυμοσύνη ανεβαίνουν τα λευκά, αλλά τώρα παρατήρησα τον ρυθμό αύξησής τους, ότι σε ένα μήνα είναι +3000.. Αφού όμως εσείς που ξέρετε κάτι παραπάνω κ έχετε προσωπική κ επαγγελματική εμπειρία είστε καθησυχαστικές, ας ηρεμήσω!

Εγώ παρήγγειλα τα δείγματα από Agnotis!! Το 1 και το 2, περίπου 40 πρέπει να είναι!

Κοριτσακι μου μην σε αγχωνω. Μεχρι 20.000 δεν υπαρχει θεμα..και γω agnotis πηρα...αν και διαβασα οτι λεει μυριζουν.

Ας τις δοκιμασουμε και βλεπουμε....


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

@iwanna24 ναι είναι καλά, δόξα το θεό το αντιμετωπίσαμε. @katia2018 κ μένα γύρω στο 15 ηταν, κ τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη τα ίδια πάλι. Δεν ξέρω τι φταίει κ ανεβαίνει... Σε ποιο μήνα ήσουν που έχασες το παιδάκι σου; Λυπάμαι πολύ που στο θυμίζω :(

  • Μου αρέσει 1

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , Elfs είπε:

Και από αυτά πήρα 100 κομμάτια! Χα χα! Πήρα δυο πακέτα νουμ 1 σήμερα  κ αλλά δυο νουμ 2 μπειμπιλινο! Μου φτιάχνει τρέλα τη διάθεση αυτά τα ψώνια! Ανοίγω τη ντουλάπα και χαζεύω !

 

Κατάφερα και έβαλα τικερ!!!!!!!!!!!!!!!!

και γω τρελαινομαι να αγοραζω....το τικερακι δε φαινεται ακομα...και γω δυσκολευτηκα να το βαλω και δε θυμαμαι και τι εκανα.......χθες παρηγγειλα και ρηλαξ και μπανακι!!!!!!!!....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ευχαριστω κοριτσακι μου!

Και γω ειμαι πολυυυυυ αισιοδοξηηη!

Ολα θα πανε καλα...πεντε ωρες ακομα!!!!

Ελπιζω να ειναι καλα ο αδερφουλης σου.

Κοριτσακι μου μην σε αγχωνω. Μεχρι 20.000 δεν υπαρχει θεμα..και γω agnotis πηρα...αν και διαβασα οτι λεει μυριζουν.

Ας τις δοκιμασουμε και βλεπουμε....

Ναι ας τις δοκιμάσουμε με το καλό κ βλέπουμε τι θα ταιριάξει στα ποπουδακια τους!!:-P

Κορίτσια να ρωτήσω, σας ανέφερε ο γιατρός πότε θα γίνει ο υπέρηχος doppler? Γιατί εγώ θα ξαναπάω περίπου στην 31η-32η εβδομάδα για κανονική εξέταση-υπέρηχο.. Δεν μου το ανέφερε και τώρα διάβασα ότι πραγματοποιείται μεταξύ 28ης-32ης εβδομάδας


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εχασες παιδι?

Αχ σε ποιο μηνα?

Ιωάννα μου, έχω χάσει 2 παιδιά μέσα σε έξι μήνες.Την πρώτη φορά ήμουν 24 εβδομάδων και τη δεύτερη 19. Την πρώτη φορά έπαθα ρήξη υμένων και τη δεύτερη πηγα με ωδίνες και  εξάλειψη τραχήλου. 

πρίν από 16 λεπτά , anastella είπε:

@iwanna24 ναι είναι καλά, δόξα το θεό το αντιμετωπίσαμε. @katia2018 κ μένα γύρω στο 15 ηταν, κ τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη τα ίδια πάλι. Δεν ξέρω τι φταίει κ ανεβαίνει... Σε ποιο μήνα ήσουν που έχασες το παιδάκι σου; Λυπάμαι πολύ που στο θυμίζω :(

Δεν πειράζει,εξάλλου κάθε μέρα τα ίδια σκέφτομαι.... Ήμουν 24 εβδομάδα τη πρώτη φορά και 19 την άλλη. Δύσκολες καταστάσεις, δεδομένου ότι το έχεις νιώσει να χτυπάει μέσα σου.Γι' αυτό πλέον δεν αφήνω τίποτα στην τύχη...Αυτή η crp εδώ μου κάθεται.Πριν λίγο καιρό στην είχα στο 17 που ανέβηκε ξαφνικά από 5. Τώρα  έχει μειωθεί κάπως,αλλά το τσεκαρω συχνά.Το χειρότερο είναι ότι κανείς δεν ξέρει να σου πει γιατί ανεβαίνει και το αποδιδουν μόνο στην εγκυμοσύνη. Εμένα αυτό δε μου αρκεί και το ψάχνω συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Agusta είπε:

Ναι ας τις δοκιμάσουμε με το καλό κ βλέπουμε τι θα ταιριάξει στα ποπουδακια τους!!:-P

Κορίτσια να ρωτήσω, σας ανέφερε ο γιατρός πότε θα γίνει ο υπέρηχος doppler? Γιατί εγώ θα ξαναπάω περίπου στην 31η-32η εβδομάδα για κανονική εξέταση-υπέρηχο.. Δεν μου το ανέφερε και τώρα διάβασα ότι πραγματοποιείται μεταξύ 28ης-32ης εβδομάδας

εκει θα γινει 31-32. μολις πας να σε δει θα κλεισεις κ ραντεβου αν δεν στο πει ζητα το μονη σου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , katia2018 είπε:

Ιωάννα μου, έχω χάσει 2 παιδιά μέσα σε έξι μήνες.Την πρώτη φορά ήμουν 24 εβδομάδων και τη δεύτερη 19. Την πρώτη φορά έπαθα ρήξη υμένων και τη δεύτερη πηγα με ωδίνες και  εξάλειψη τραχήλου. 

Δεν πειράζει,εξάλλου κάθε μέρα τα ίδια σκέφτομαι.... Ήμουν 24 εβδομάδα τη πρώτη φορά και 19 την άλλη. Δύσκολες καταστάσεις, δεδομένου ότι το έχεις νιώσει να χτυπάει μέσα σου.Γι' αυτό πλέον δεν αφήνω τίποτα στην τύχη...Αυτή η crp εδώ μου κάθεται.Πριν λίγο καιρό στην είχα στο 17 που ανέβηκε ξαφνικά από 5. Τώρα  έχει μειωθεί κάπως,αλλά το τσεκαρω συχνά.Το χειρότερο είναι ότι κανείς δεν ξέρει να σου πει γιατί ανεβαίνει και το αποδιδουν μόνο στην εγκυμοσύνη. Εμένα αυτό δε μου αρκεί και το ψάχνω συνέχεια.

Κοπελα μ λυπαμαι πολυ για οσα περασες.. ευχομσι ο Θεος να σου δινει υγεια κ ολα να στα φερει υπεροχα μπροστα σου. Η crp ειναι καποια συγκεκριμενη εξεταση;; πρεπει να γινεται σε συγκεκριμενες περιπτωσεις;; δε νομιζω να εχω κανει ποτε.. 

Ευχομαι απο δω κ περα ολα να ειναι ομορφα στη ζωη σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Agusta είπε:

Ναι ας τις δοκιμάσουμε με το καλό κ βλέπουμε τι θα ταιριάξει στα ποπουδακια τους!!:-P

Κορίτσια να ρωτήσω, σας ανέφερε ο γιατρός πότε θα γίνει ο υπέρηχος doppler? Γιατί εγώ θα ξαναπάω περίπου στην 31η-32η εβδομάδα για κανονική εξέταση-υπέρηχο.. Δεν μου το ανέφερε και τώρα διάβασα ότι πραγματοποιείται μεταξύ 28ης-32ης εβδομάδας

Συνήθως γύρω στην 32η γίνεται, εκτός κι αν δουν κάτι και σου πούνε να γίνει και νωρίτερα για να τσεκαρουν αν τρέφεται σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, irinikavala είπε:

Κοπελα μ λυπαμαι πολυ για οσα περασες.. ευχομσι ο Θεος να σου δινει υγεια κ ολα να στα φερει υπεροχα μπροστα σου. Η crp ειναι καποια συγκεκριμενη εξεταση;; πρεπει να γινεται σε συγκεκριμενες περιπτωσεις;; δε νομιζω να εχω κανει ποτε.. 

Ευχομαι απο δω κ περα ολα να ειναι ομορφα στη ζωη σου

κοριτσι μου η crp ειναι γενικη εξεταση φλεγμονης μπορει να δειξει φλεγμονη στα δοντια πχ ουλιτιδα μεχρι σκωληκωιδιτιδα δεν γινετε προληπτικα μονο οταν πονος πυρετος ανεβασμενα λευκα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , katia2018 είπε:

Ιωάννα μου, έχω χάσει 2 παιδιά μέσα σε έξι μήνες.Την πρώτη φορά ήμουν 24 εβδομάδων και τη δεύτερη 19. Την πρώτη φορά έπαθα ρήξη υμένων και τη δεύτερη πηγα με ωδίνες και  εξάλειψη τραχήλου. 

Δεν πειράζει,εξάλλου κάθε μέρα τα ίδια σκέφτομαι.... Ήμουν 24 εβδομάδα τη πρώτη φορά και 19 την άλλη. Δύσκολες καταστάσεις, δεδομένου ότι το έχεις νιώσει να χτυπάει μέσα σου.Γι' αυτό πλέον δεν αφήνω τίποτα στην τύχη...Αυτή η crp εδώ μου κάθεται.Πριν λίγο καιρό στην είχα στο 17 που ανέβηκε ξαφνικά από 5. Τώρα  έχει μειωθεί κάπως,αλλά το τσεκαρω συχνά.Το χειρότερο είναι ότι κανείς δεν ξέρει να σου πει γιατί ανεβαίνει και το αποδιδουν μόνο στην εγκυμοσύνη. Εμένα αυτό δε μου αρκεί και το ψάχνω συνέχεια.

Αχ κοριτσακι μου τι να πω?

Λυπαμαι παρα πολυ...τωρα ολα θα πανε καλα και θα χεις το μωρακι σου. Σε θαυμαζω διοτι εισαι παρα πολυ δυνατη. Μπραβο σου!!!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

Κοπελα μ λυπαμαι πολυ για οσα περασες.. ευχομσι ο Θεος να σου δινει υγεια κ ολα να στα φερει υπεροχα μπροστα σου. Η crp ειναι καποια συγκεκριμενη εξεταση;; πρεπει να γινεται σε συγκεκριμενες περιπτωσεις;; δε νομιζω να εχω κανει ποτε.. 

Ευχομαι απο δω κ περα ολα να ειναι ομορφα στη ζωη σου

Σ'ευχαριστω πολύ Irini μου!!

Η c-αντιδρωσα πρωτεϊνη δείχνει αν υπάρχει οποιαδήποτε λοίμωξη στον οργανισμό. Είναι ο πρώτος δείκτης που ανεβαίνει όταν συμβαίνει κάτι,ενώ π.χ. η ΤΚΕ ανεβαίνει αργότερα, ενώ δείχνει μια χρόνια φλεγμονή του οργανισμού.

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αχ κοριτσακι μου τι να πω?

Λυπαμαι παρα πολυ...τωρα ολα θα πανε καλα και θα χεις το μωρακι σου. Σε θαυμαζω διοτι εισαι παρα πολυ δυνατη. Μπραβο σου!!!

Σ'ευχαριστω πολύ, όλοι έχουμε το Γολγοθά μας.Αν κι αυτή τη φορά δεν πάει καλά, είναι η τελευταία για εμένα,δεν έχουμε άλλο κουράγιο στην οικογένεια.Μας έχει στοιχίσει αφάνταστα στη σχέση μας με το σύζυγο, καθώς και με το μεγάλο μας παιδί,το οποίο τα έχει βιώσει όλα.

Μακάρι όλα να πάνε καλά για όλες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , katia2018 είπε:

Σ'ευχαριστω πολύ Irini μου!!

Η c-αντιδρωσα πρωτεϊνη δείχνει αν υπάρχει οποιαδήποτε λοίμωξη στον οργανισμό. Είναι ο πρώτος δείκτης που ανεβαίνει όταν συμβαίνει κάτι,ενώ π.χ. η ΤΚΕ ανεβαίνει αργότερα, ενώ δείχνει μια χρόνια φλεγμονή του οργανισμού.

Σ'ευχαριστω πολύ, όλοι έχουμε το Γολγοθά μας.Αν κι αυτή τη φορά δεν πάει καλά, είναι η τελευταία για εμένα,δεν έχουμε άλλο κουράγιο στην οικογένεια.Μας έχει στοιχίσει αφάνταστα στη σχέση μας με το σύζυγο, καθώς και με το μεγάλο μας παιδί,το οποίο τα έχει βιώσει όλα.

Μακάρι όλα να πάνε καλά για όλες μας!!!

νομιζω οτι αυτη την φορα θα παει καλα ηδη εχεις πατησει τις εβδομαδες βιωσιμοτητας του μωρου. αν εχεις κανει κ τις ενεσουλες κορτιζονης σε 4 εβδομαδες δεν θα εχεις κανενα προβλημα ειναι μονο 4 εβδομαδες οι κρισιμες αυτο να σκεφτεσε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...