Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

Καλή εβδομάδα κοιλιτσες μου!!!

@anastella @Melissoula27 είχα την Παρασκευή ακούσει τον μικρό το βράδυ γύρω στις 23:00 - 00:00. Πάω το Σάββατο στην δουλειά τπτ.. είχε πάει 13:00 και ακόμα τπτ.. Είχα αρχίσει να πανικοβαλλομαι. Πάω σπίτι στις 5 κ ένιωθα κάτι σαν να στριφογυρίζει ανεπαίσθητο. Λέω να δεις που κάτι τον ζοριζει.. πανικός! Το ιατρείο κλειστό, λέω που να τον τρέχω τον άνθρωπο σαββατιατικα άστο. Τον άκουσα στις 7 λίγο πιο ζωηρά κ μετά στις 9 το ίδιο κ ησυχασα. Από χτες σαν τον τρελό ποδοσφαιριστη! Τι να πω! Έχουν τα φεγγάρια τους μάλλον κ αυτά. Ίσως επειδή είχα κουραστεί πολυ.. φοβήθηκα την αντιβίωση αλλά τλκ δεν επηρεάζει καθόλου..

@Caty Γεια σου κ σένα σκυλομανα!!! Εγώ τα εχω δύο τα μαϊμουνακια μου! Η συμπεριφορά καμιά αλλαγή..@rapounzel_rapounzel πήγα κ πήρα το χαπακι τελικά γτ βρήκα κ άλλο τσιμπρουρι στην μικρή μου. Μου είπε η γιατρός καλύτερα το χάπι γτ το κολλαρο ή η αμπούλα μπορεί να με ακουμπάει κ δεν είναι ότι καλύτερο.

Και σιτρονελα  μαζί  για  τα  κουνούπια να μυριζουν λεμονιτες τα καμάρια μου!!!

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , modena είπε:

Καλή εβδομάδα κοιλιτσες μου!!!

@anastella @Melissoula27 είχα την Παρασκευή ακούσει τον μικρό το βράδυ γύρω στις 23:00 - 00:00. Πάω το Σάββατο στην δουλειά τπτ.. είχε πάει 13:00 και ακόμα τπτ.. Είχα αρχίσει να πανικοβαλλομαι. Πάω σπίτι στις 5 κ ένιωθα κάτι σαν να στριφογυρίζει ανεπαίσθητο. Λέω να δεις που κάτι τον ζοριζει.. πανικός! Το ιατρείο κλειστό, λέω που να τον τρέχω τον άνθρωπο σαββατιατικα άστο. Τον άκουσα στις 7 λίγο πιο ζωηρά κ μετά στις 9 το ίδιο κ ησυχασα. Από χτες σαν τον τρελό ποδοσφαιριστη! Τι να πω! Έχουν τα φεγγάρια τους μάλλον κ αυτά. Ίσως επειδή είχα κουραστεί πολυ.. φοβήθηκα την αντιβίωση αλλά τλκ δεν επηρεάζει καθόλου..

@Caty Γεια σου κ σένα σκυλομανα!!! Εγώ τα εχω δύο τα μαϊμουνακια μου! Η συμπεριφορά καμιά αλλαγή..@rapounzel_rapounzel πήγα κ πήρα το χαπακι τελικά γτ βρήκα κ άλλο τσιμπρουρι στην μικρή μου. Μου είπε η γιατρός καλύτερα το χάπι γτ το κολλαρο ή η αμπούλα μπορεί να με ακουμπάει κ δεν είναι ότι καλύτερο.

Και σιτρονελα  μαζί  για  τα  κουνούπια να μυριζουν λεμονιτες τα καμάρια μου!!!

Χαχαχαχα!!!ναι!!!

να δώσεις άμεσα οτι είναι γιατί αν κολλήσουν τίποτα θα τρέχεις!εγω το χάπι το φοβάμαι!ευτυχως δεν εχω βρει ποτε πανω του!ειναι άσπρος και κοντοτριχος και ευτυχώς οτι είναι φαινεται!εχω και λίγο τύψεις που δεν μπορώ να ασχοληθω καθόλου μαζί του...σου πέρασε η φαγούρα;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Χαχαχαχα!!!ναι!!!

να δώσεις άμεσα οτι είναι γιατί αν κολλήσουν τίποτα θα τρέχεις!εγω το χάπι το φοβάμαι!ευτυχως δεν εχω βρει ποτε πανω του!ειναι άσπρος και κοντοτριχος και ευτυχώς οτι είναι φαινεται!εχω και λίγο τύψεις που δεν μπορώ να ασχοληθω καθόλου μαζί του...σου πέρασε η φαγούρα;;

Ναι ευτυχώς το ζόρι έφυγε! Είναι πολύ καλύτερα κ έχει φύγει η πολλή κοκκινίλα! Το χάπι το είχαμε πάρει κ στο παρελθόν κ μυρίζει σαν παριζάκι! Χιχιχι τρελάθηκαν με το που το είδαν κ το καταβρόχθισαν! :-D κ μένα είναι ο μικρούλης μου κοντοτριχος λευκός κ η τρελή μου κανελλι με λευκό μακρομαλλουσα. Δεν έρχεται να σου κάνει παρεούλα τώρα στην κρεβατοκάμαρα? Εμένα όταν έκανα τις συσπάσεις στην αρχή είχε σύρει το χαλάλι του μπάνιου μέχρι την πόρτα του υπνοδωματίου κ κοιμηθηκε εκεί ο μικρούλης μας.

  • Μου αρέσει 3

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

@rapounzel_rapounzel @modena Ο δικός μου νομίζω έχει ήδη καταλάβει κάποια αλλαγή, χωρίς να αλλάξω εγώ τη συμπεριφορά μου απέναντι του! Έρχεται συνέχεια και κουλουριαζεται στα πόδια μου, και ειναι πιο προστατευτικός οταν κάποιος με πλησιάζει. Ειναι μικρόσωμος 6 κιλά και τον αφήνω να ανεβαίνει και να κουρνιάζει δίπλα μου. Τωρα τελευταία αρχίσαμε ξανά να βγαίνουμε και την οικογενειακή βραδινή μας βόλτα! Ειναι σαν παράδοση το κάνουμε με τον άντρα μου εδώ και χρονια, αλλα το είχαμε κόψει για ενα διάστημα. Απλα αποφεύγω να του κρατάω το λουρί γιατι τραβάει...

πωπω.. σε λίγους μήνες η οικογένεια θα μεγαλώσει και θα έχουμε στη βόλτα και τη μπουμπου στο μαρσιπο!!! 

21 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Caty, Σ' ευχαριστω πολύ! Έχεις περάσει κι εσύ πολύ δύσκολα με την αποκόλληση. Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά μέχρι το τέλος,μετά θα είναι όλα παρελθόν.

Σ'ευχαριστω!! Ειχα τρομάξει πολυ τότε! Αν και ο γιατρος με είχε καθησυχάσει οτι ειναι συνηθισμένη περίπτωση, εγώ είχα φοβηθεί γιατι δυσκολεύτηκα πολυ να πετύχω την εγκυμοσυνη.. Ολα καλά θα μας πανε, εφόσον φτάσαμε ως εδώ το μόνο που χρειαζεται ειναι θετική σκέψη, καλη διαθεση και λίγη προσοχή! Ολα μπορούμε να τα αντέξουμε για τα μωράκια μας!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα που λέτε για σκυλάκια, πριν δυομιση χρονια, είχε βρει μια οικογένειακη μας φίλη κάτι κουτάβια αδέσποτα κ υιοθέτησα το ένα. Τελικά μας βγήκε ελληνικός ποιμενικός, 50 κιλά.. :shock: είναι πολύ αγαθός και καλός αλλά και μόνο που τον βλέπεις σου φτάνει. Χαχαχα! Τωρα είναι στο πατρικό του άντρα μου που έχουν σπίτι με κήπο μεγάλο και είναι πιο ανετος. Γτ εδώ στο διαμέρισμα ήταν πολύ περιορισμένος. 

  • Μου αρέσει 1

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , modena είπε:

Ναι ευτυχώς το ζόρι έφυγε! Είναι πολύ καλύτερα κ έχει φύγει η πολλή κοκκινίλα! Το χάπι το είχαμε πάρει κ στο παρελθόν κ μυρίζει σαν παριζάκι! Χιχιχι τρελάθηκαν με το που το είδαν κ το καταβρόχθισαν! :-D κ μένα είναι ο μικρούλης μου κοντοτριχος λευκός κ η τρελή μου κανελλι με λευκό μακρομαλλουσα. Δεν έρχεται να σου κάνει παρεούλα τώρα στην κρεβατοκάμαρα? Εμένα όταν έκανα τις συσπάσεις στην αρχή είχε σύρει το χαλάλι του μπάνιου μέχρι την πόρτα του υπνοδωματίου κ κοιμηθηκε εκεί ο μικρούλης μας.

Το μαναρι μου!!!

Καθε βράδυ κοιμάται μαζί μου!!!είναι δίπλα από το κρεβάτι μας, το κρεβάτι του απο την μεριά μου το αντρακι μου!μένω και μόνη μου την νύχτα και εχω bodyguard!!!αλλά δεν μπορώ να ασχοληθω μαζί του, να παίξουμε, να κάνουμε αγκαλιες!είναι και 30 κιλά!έρχεται και ακουμπάει το κεφάλι του πάνω στην κοιλιά μου και χαιδευομαστε!!!

Ευτυχώς!φθηνά την γλιτωσες!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2018 at 12:01 ΜΜ, rapounzel_rapounzel είπε:

Αν είναι έτσι και την 27η που θα παω θα είμαστε ασφαλείς είπε ο γιατρός!πιστεύω οτι δεν θα αλλάξει κάτι!

Ναι, τα κορίτσια είναι και πιο δυνατά!!!!απο την κοιλιά είμαστε turbo!!!

Ναι, να δεις και εσύ την μπουμπου σου!!!πόσο καιρό έχεις να την δεις;;;

Οπου να ναι μπαινετε στην τελική ευθεία!!!

Κοριτσακι απο αλλου το περιμενα και απο αλλου μου ρθε.

Εκει λοιπον που δεν μας νοιαζει ο τραχηλος...τα λευκα ανεβηκαν μετα απο αντιβιωση 21.000.

Εγκεφαλικο ο γιατρος.

Πηρε και τη διευθυντρια να δει τι να κανουμε.

Εν τελει αυριο επαναληψη και αναλυση σε πλακακι...

Μια λεει ειχε 25.000 και εμφανισε συνδρομο χελπ...ισως μπω νωριτερα με καισαρικη..ευτυχως η μπεμπα πηγε 2.5 κιλα. Ειναι σταθερα 2 βδομαδες πιο μεγαλη...αλλα σκαω.

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγα έκανα υπέρηχο το μωρό ήταν ξύπνιο έχει αναπτυχθεί σωστά και είναι σχεδόν ένα κιλό. Το θέμα είναι ότι τα αμνιακά είναι στα όρια. Εντός ορίων μεν χαμηλά δε. Θα το παρακολουθήσουμε μου είπε να μην κουράζομαι , να πίνω άφθονα υγρά και μου έγραψε και μαγνήσιο. Μου είπε ότι είναι συχνό φαινόμενο και θα διορθωθεί εφόσον ακολουθήσω τις οδηγίες. Απλά ξέρετε τα υγρά είναι πολύ σοβαρό θέμα για την ανάπτυξη του μωρού. Οπότε προσοχή. Και σε 10 μέρες θα κάνω ντοπλερ στο μητέρα έτσι ώστε να δούμε πιο αναλυτικά την κατάσταση. Ελπίζω να πάνε όλα καλα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Caty είπε:

@rapounzel_rapounzel @modena Ο δικός μου νομίζω έχει ήδη καταλάβει κάποια αλλαγή, χωρίς να αλλάξω εγώ τη συμπεριφορά μου απέναντι του! Έρχεται συνέχεια και κουλουριαζεται στα πόδια μου, και ειναι πιο προστατευτικός οταν κάποιος με πλησιάζει. Ειναι μικρόσωμος 6 κιλά και τον αφήνω να ανεβαίνει και να κουρνιάζει δίπλα μου. Τωρα τελευταία αρχίσαμε ξανά να βγαίνουμε και την οικογενειακή βραδινή μας βόλτα! Ειναι σαν παράδοση το κάνουμε με τον άντρα μου εδώ και χρονια, αλλα το είχαμε κόψει για ενα διάστημα. Απλα αποφεύγω να του κρατάω το λουρί γιατι τραβάει...

πωπω.. σε λίγους μήνες η οικογένεια θα μεγαλώσει και θα έχουμε στη βόλτα και τη μπουμπου στο μαρσιπο!!! 

Σ'ευχαριστω!! Ειχα τρομάξει πολυ τότε! Αν και ο γιατρος με είχε καθησυχάσει οτι ειναι συνηθισμένη περίπτωση, εγώ είχα φοβηθεί γιατι δυσκολεύτηκα πολυ να πετύχω την εγκυμοσυνη.. Ολα καλά θα μας πανε, εφόσον φτάσαμε ως εδώ το μόνο που χρειαζεται ειναι θετική σκέψη, καλη διαθεση και λίγη προσοχή! Ολα μπορούμε να τα αντέξουμε για τα μωράκια μας!! 

ναι!!!!και ο άντρας μου αυτό έλεγε εχτες, οτι οταν θα τον βγάζει την απογευματινή βόλτα θα παίρνει στο μάρσιπο και την μπεμπα!!!η πρωινή βόλτα είναι δική μου, οταν γέννησω βέβαια!και εγω δεν μπορώ να τον κρατάω και να εχω το μωρό!!!πλάκα θα έχουμε!!!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Κορίτσια πήγα έκανα υπέρηχο το μωρό ήταν ξύπνιο έχει αναπτυχθεί σωστά και είναι σχεδόν ένα κιλό. Το θέμα είναι ότι τα αμνιακά είναι στα όρια. Εντός ορίων μεν χαμηλά δε. Θα το παρακολουθήσουμε μου είπε να μην κουράζομαι , να πίνω άφθονα υγρά και μου έγραψε και μαγνήσιο. Μου είπε ότι είναι συχνό φαινόμενο και θα διορθωθεί εφόσον ακολουθήσω τις οδηγίες. Απλά ξέρετε τα υγρά είναι πολύ σοβαρό θέμα για την ανάπτυξη του μωρού. Οπότε προσοχή. Και σε 10 μέρες θα κάνω ντοπλερ στο μητέρα έτσι ώστε να δούμε πιο αναλυτικά την κατάσταση. Ελπίζω να πάνε όλα καλα.

ολα καλα θα πανε κ εγω το εχω ακουσει πολλες φορες αυτο με τα αμνιακα κ ολα εχουν παει καλα. απλα απο εδω κ περα θα πηγαινεις πιο συχνα για υπερηχους κ οσο μεγαλωνει θα κανεις πιο  συχνα ντομπλερ μην ανχωνεσε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , anastella είπε:

Τώρα που λέτε για σκυλάκια, πριν δυομιση χρονια, είχε βρει μια οικογένειακη μας φίλη κάτι κουτάβια αδέσποτα κ υιοθέτησα το ένα. Τελικά μας βγήκε ελληνικός ποιμενικός, 50 κιλά.. :shock: είναι πολύ αγαθός και καλός αλλά και μόνο που τον βλέπεις σου φτάνει. Χαχαχα! Τωρα είναι στο πατρικό του άντρα μου που έχουν σπίτι με κήπο μεγάλο και είναι πιο ανετος. Γτ εδώ στο διαμέρισμα ήταν πολύ περιορισμένος. 

εγω από καταφύγιο τον εχω υιοθετήσει!30 κιλακια(pit bull εχω)αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να τον αφήσω ποτέ πουθενά!εχουμε έρωτα και εγω και ο άντρας μου!ποτέ δεν τον  εχω ούτε μια μέρα!και χαίρομαι πολύ που η μικρή θα μεγαλώσει έστω για τα πρώτα χρόνια μαζί του!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Caty είπε:

@rapounzel_rapounzel @modena Ο δικός μου νομίζω έχει ήδη καταλάβει κάποια αλλαγή, χωρίς να αλλάξω εγώ τη συμπεριφορά μου απέναντι του! Έρχεται συνέχεια και κουλουριαζεται στα πόδια μου, και ειναι πιο προστατευτικός οταν κάποιος με πλησιάζει. Ειναι μικρόσωμος 6 κιλά και τον αφήνω να ανεβαίνει και να κουρνιάζει δίπλα μου. Τωρα τελευταία αρχίσαμε ξανά να βγαίνουμε και την οικογενειακή βραδινή μας βόλτα! Ειναι σαν παράδοση το κάνουμε με τον άντρα μου εδώ και χρονια, αλλα το είχαμε κόψει για ενα διάστημα. Απλα αποφεύγω να του κρατάω το λουρί γιατι τραβάει...

πωπω.. σε λίγους μήνες η οικογένεια θα μεγαλώσει και θα έχουμε στη βόλτα και τη μπουμπου στο μαρσιπο!!! 

Σ'ευχαριστω!! Ειχα τρομάξει πολυ τότε! Αν και ο γιατρος με είχε καθησυχάσει οτι ειναι συνηθισμένη περίπτωση, εγώ είχα φοβηθεί γιατι δυσκολεύτηκα πολυ να πετύχω την εγκυμοσυνη.. Ολα καλά θα μας πανε, εφόσον φτάσαμε ως εδώ το μόνο που χρειαζεται ειναι θετική σκέψη, καλη διαθεση και λίγη προσοχή! Ολα μπορούμε να τα αντέξουμε για τα μωράκια μας!! 

Δε μου έτυχε σε καμία εγκυμοσύνη αποκόλληση, οπότε δεν ξέρω πώς είναι,αλλά έχω καταλάβει ότι είναι πολύ δύσκολη κατάσταση. Όλα θα σου πάνε καλά τώρα!!! Πρέπει να είμαστε δυνατές όπως λες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

ολα καλα θα πανε κ εγω το εχω ακουσει πολλες φορες αυτο με τα αμνιακα κ ολα εχουν παει καλα. απλα απο εδω κ περα θα πηγαινεις πιο συχνα για υπερηχους κ οσο μεγαλωνει θα κανεις πιο  συχνα ντομπλερ μην ανχωνεσε. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μου έδωσε και μαγνήσιο είναι μικρά μπουκαλάκια γράφει mag2 μου είπε 2 την μέρα αλλά δεν γράφει πως το πίνω πχ με νερό; Δεν ήξερα τι είναι νόμιζα ότι είναι χάπι κ δε τον ρώτησα ούτε μου είπε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Κορίτσια πήγα έκανα υπέρηχο το μωρό ήταν ξύπνιο έχει αναπτυχθεί σωστά και είναι σχεδόν ένα κιλό. Το θέμα είναι ότι τα αμνιακά είναι στα όρια. Εντός ορίων μεν χαμηλά δε. Θα το παρακολουθήσουμε μου είπε να μην κουράζομαι , να πίνω άφθονα υγρά και μου έγραψε και μαγνήσιο. Μου είπε ότι είναι συχνό φαινόμενο και θα διορθωθεί εφόσον ακολουθήσω τις οδηγίες. Απλά ξέρετε τα υγρά είναι πολύ σοβαρό θέμα για την ανάπτυξη του μωρού. Οπότε προσοχή. Και σε 10 μέρες θα κάνω ντοπλερ στο μητέρα έτσι ώστε να δούμε πιο αναλυτικά την κατάσταση. Ελπίζω να πάνε όλα καλα.

Αφου είναι εντός ορίων μην ανησυχεις!θα πινεις πολύ νεράκι για να αναπληρώνονται και θα το παρακολουθειτε πιο συχνά!

Ολα καλά θα πάνε από την στιγμή που θα το παρακολουθειτε!!!

πρίν από 1 λεπτό , Melissoula27 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μου έδωσε και μαγνήσιο είναι μικρά μπουκαλάκια γράφει mag2 μου είπε 2 την μέρα αλλά δεν γράφει πως το πίνω πχ με νερό; Δεν ήξερα τι είναι νόμιζα ότι είναι χάπι κ δε τον ρώτησα ούτε μου είπε.

Θα είναι αμπουλες σε ποσιμη μορφή!σαν το σίδηρο!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...