Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

καλημέρα και απο εμένα- την άλλη εβδομάδα θα παω στο ικα για την βεβαίωση γυναικολόγου και μετά στο ικα για τις παροχές μητρότητας.

στην δουλειά θα είμαι κανονικά μέχρι τον άλλο μήνα- Με καισαρική μάλλον  θα παώ τέλος ιουλίου αντί 13/08 που είναι ΠΗΤ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πω πω μας βλέπω αντί για μανούλες Αυγούστου να γίνουμε μανούλες Ιουλίου!! :huh:

Έκανα και εγώ κουρτιζονουλα αλλά δεν μου είπε ο γιατρός οτι θα χρειαστεί να επαναλάβω τις ενεσεις ή οτι έχουν συγκεκριμένη διάρκεια!! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Εσύ είσαι 10 μέρες μεγαλύτερη απο εμένα οπότε τέλος Ιουλίου θα είσα μια χαρά!εγω στις 22 μπαίνω 36η!ας μπω στον μήνα μου και δεν με νοιάζει μετά!

Και εμένα μου είπε οτι θα κάνω ηπαρινη και για 40 μέρες μετά την γέννα!μου είπε οτι στον τοκετό και τα 2 πρώτα 24ωρα είναι τα επικίνδυνα για θρόμβωση και είναι κάτι που το φοβάμαι πολύ!και εμένα σπάνε τα αγγεία στα πόδια απο πριν την εγκυμοσύνη!για κάλτσες δεν μου έχει πει κάτι!έχεις και εσυ μεταλλάξεις;;;

Έλα καλησπέρα!Ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα κοριτσάκι μου!

Εμένα είναι διαγνωσμένοι με triplex κιρσοι και είναι διατεταμμενοι.Ευτυχως είναι επιπολής και όχι εν τω βάθει,αλλά πάντα υπάρχει κίνδυνος για θρόμβωση και αγχώνομαι και για αυτό. Τι μεταλλάξεις εννοείς,δεν το κατάλαβα!!!

Φιλιά!!

πρίν από 30 λεπτά , Mariloux είπε:

Πω πω μας βλέπω αντί για μανούλες Αυγούστου να γίνουμε μανούλες Ιουλίου!! :huh:

Έκανα και εγώ κουρτιζονουλα αλλά δεν μου είπε ο γιατρός οτι θα χρειαστεί να επαναλάβω τις ενεσεις ή οτι έχουν συγκεκριμένη διάρκεια!! 

Για ποιο λόγο σου είπε να τις κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katia2018 είπε:

Έλα καλησπέρα!Ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα κοριτσάκι μου!

Εμένα είναι διαγνωσμένοι με triplex κιρσοι και είναι διατεταμμενοι.Ευτυχως είναι επιπολής και όχι εν τω βάθει,αλλά πάντα υπάρχει κίνδυνος για θρόμβωση και αγχώνομαι και για αυτό. Τι μεταλλάξεις εννοείς,δεν το κατάλαβα!!!

Φιλιά!!

Για ποιο λόγο σου είπε να τις κάνεις?

Αν έχεις κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλια λεω επειδή και εσύ πρέπει να κάνεις ηπαρινη και αφου γεννήσεις!

Εγω εχω μια συνθέτη μορφή θρομβοφιλια, 5 διαφορετικές μεταλλάξεις στο dna!ειμαι υψηλού κινδύνου για θρόμβωση!

1 ώρα πρίν, Mariloux είπε:

Πω πω μας βλέπω αντί για μανούλες Αυγούστου να γίνουμε μανούλες Ιουλίου!! :huh:

Έκανα και εγώ κουρτιζονουλα αλλά δεν μου είπε ο γιατρός οτι θα χρειαστεί να επαναλάβω τις ενεσεις ή οτι έχουν συγκεκριμένη διάρκεια!! 

Δεν σε καλύπτουν για όλη την εγκυμοσύνη!σε ποια εβδομάδα τις έκανες;

6 ώρες πρίν, angeliki1979 είπε:

καλημέρα και απο εμένα- την άλλη εβδομάδα θα παω στο ικα για την βεβαίωση γυναικολόγου και μετά στο ικα για τις παροχές μητρότητας.

στην δουλειά θα είμαι κανονικά μέχρι τον άλλο μήνα- Με καισαρική μάλλον  θα παώ τέλος ιουλίου αντί 13/08 που είναι ΠΗΤ 

Δυο βδομάδες νωρίτερα θα σε βάλει;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Αν έχεις κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλια λεω επειδή και εσύ πρέπει να κάνεις ηπαρινη και αφου γεννήσεις!

Εγω εχω μια συνθέτη μορφή θρομβοφιλια, 5 διαφορετικές μεταλλάξεις στο dna!ειμαι υψηλού κινδύνου για θρόμβωση!

Δεν σε καλύπτουν για όλη την εγκυμοσύνη!σε ποια εβδομάδα τις έκανες;

Δυο βδομάδες νωρίτερα θα σε βάλει;;;

Όχι δεν έχω θρομβοφιλια!Τώρα κατάλαβα τι λες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@katia2018  έκανα την κορτιζόνη γτ υπάρχει κίνδυνος προωροτητας λόγω διδύμων!! 

@rapounzel_rapounzel τις έκανα 27 & 5, ενώ τώρα είμαι 29 & 3!! Έχω ΠΗΤ 26/08, αλλά ζήτημα αν καταφέρουμε να φτάσουμε 26/07!! 

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2018 at 5:38 ΜΜ, Agusta είπε:

@rapounzel_rapounzel μου καλά κάνατε και κλείσατε ραντεβού στον καρδιολόγο, για να ηρεμήσεις! Να δεις ότι δν υπάρχει λόγος ανησυχίας!

@katia2018 με το καλό να γυρίσεις από το γιατρό κ να έχεις πολύ πολύ καλά νέα!!

@modena έτσι, καθησύχασέ μας κ ανέβασέ μας! Η κάθε μία έχει τη δικιά της μικρή/μεγάλη ανησυχία αλλά εφόσον έχουμε η μία την άλλη, όλα θα περάσουν πιο εύκολα! Αχ αυτές τις σκέψεις που έκανες στο αυτοκίνητο, πόσες φορές τις έχω κάνει κ εγώ!

Κ εμείς από ΙΚΕΑ θα πάρουμε συρταριερα! Τώρα σημειώνω κωδικούς, κ 2 επιτοιχια φωτιστικά, καπέλο για το φωτιστικό οροφής και χαλί! Α κ ράφια για πάνω από τη συρταριερα!

Έμας συρταριερα μας την έφτιαξε ξυλουργός ο άντρας μου είπε είναι πολύ ωραία δεν τη έχω δει ακόμη κ οικονομικη

πρίν από 46 λεπτά , Mariloux είπε:

@katia2018  έκανα την κορτιζόνη γτ υπάρχει κίνδυνος προωροτητας λόγω διδύμων!! 

@rapounzel_rapounzel τις έκανα 27 & 5, ενώ τώρα είμαι 29 & 3!! Έχω ΠΗΤ 26/08, αλλά ζήτημα αν καταφέρουμε να φτάσουμε 26/07!! 

Όταν μπεις στον μήνα σου θα σου τα πάρει έτσι γίνεται στις δίδυμες κυησεις

  • Μου αρέσει 1

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mariloux είπε:

@katia2018  έκανα την κορτιζόνη γτ υπάρχει κίνδυνος προωροτητας λόγω διδύμων!! 

@rapounzel_rapounzel τις έκανα 27 & 5, ενώ τώρα είμαι 29 & 3!! Έχω ΠΗΤ 26/08, αλλά ζήτημα αν καταφέρουμε να φτάσουμε 26/07!!

Καλημέρα Μαriloux!

Έχεις δίκιο,τα διδυμακια βγαίνουν νωρίτερα ούτως ή άλλως, οπότε αφού έτσι έκρινε ο γιατρός σου αυτόν να ακούς.Απλως, διευκρίνισε,αν θα χρειαστείς επαναληψη!!

Θα περάσει ο καιρός,μέχρι να κλείσεις 30 είναι λίγο δύσκολα, μετά περνά πιο γρήγορα κ πιο ηρεμα!!

Να προσέχεις

 

Φιλιά!!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Αν έχεις κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλια λεω επειδή και εσύ πρέπει να κάνεις ηπαρινη και αφου γεννήσεις!

Εγω εχω μια συνθέτη μορφή θρομβοφιλια, 5 διαφορετικές μεταλλάξεις στο dna!ειμαι υψηλού κινδύνου για θρόμβωση!

Δεν σε καλύπτουν για όλη την εγκυμοσύνη!σε ποια εβδομάδα τις έκανες;

Δυο βδομάδες νωρίτερα θα σε βάλει;;;

καλημέρα ναι συνήθως στην καισαρική σε βάζουν 2 εβδομάδες νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

@gogouli88 αυτό σκέφτομαι και εγώ, μόλις μπω στον μήνα μου θα μου τα πάρουν, ούτως ή άλλως μου είπαν πως είναι επικίνδυνο & δύσκολο να πάμε για φυσιολογικό!! 

@katia2018 σίγουρα στο επόμενο ραντεβού θα ρωτήσω αν χρειάζεται επανάληψη, αν και όταν έκανα τις πρώτες μου ειχαν πει οτι δεν θα κάνω άλλες... Σε 4 μέρες κλείνω την 30η & ανυπομονώ να περάσουν οι εβδομάδες να φτάσουμε τουλάχιστον την 36η!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, angeliki1979 είπε:

καλημέρα ναι συνήθως στην καισαρική σε βάζουν 2 εβδομάδες νωρίτερα.

 

17 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Αν έχεις κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλια λεω επειδή και εσύ πρέπει να κάνεις ηπαρινη και αφου γεννήσεις!

Εγω εχω μια συνθέτη μορφή θρομβοφιλια, 5 διαφορετικές μεταλλάξεις στο dna!ειμαι υψηλού κινδύνου για θρόμβωση!

Δεν σε καλύπτουν για όλη την εγκυμοσύνη!σε ποια εβδομάδα τις έκανες;

Δυο βδομάδες νωρίτερα θα σε βάλει;;;

ναι ολες οι προγραματισμενες πανε δυο εβδομαδες νωριτερα μολις πατησεις τις 38 κ εγω εκει καπου θα παω αν πανε ολα ρολοι μεχρι τοτε .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,κορίτσια μου που είστε ξαπλωμένα !!!!! Από θέμα κιλών πως πάτε???  Έχω πάρει ήδη 10 (27 εβδομάδων) και φοβάμαι πολύ.νομιζω δε γλιτώνω την 20αρα . τρώω 4 γεύματα τη μέρα , πρωινό, μεσημεριανό απόγευμα -φρούτα και βραδινό- φαγητό από το μεσημέρι συνηθως.  Κάνετε συγκεκριμένη διατροφή??

Επίσης πονάνε τα πόδια μου και η πλάτη μου από τη ξάπλα . Επιτρέπεται το μασάζ .τι κανετε για να ξεπιαστειτε???


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , λιλιτο είπε:

Καλημέρα ,κορίτσια μου που είστε ξαπλωμένα !!!!! Από θέμα κιλών πως πάτε???  Έχω πάρει ήδη 10 (27 εβδομάδων) και φοβάμαι πολύ.νομιζω δε γλιτώνω την 20αρα . τρώω 4 γεύματα τη μέρα , πρωινό, μεσημεριανό απόγευμα -φρούτα και βραδινό- φαγητό από το μεσημέρι συνηθως.  Κάνετε συγκεκριμένη διατροφή??

Επίσης πονάνε τα πόδια μου και η πλάτη μου από τη ξάπλα . Επιτρέπεται το μασάζ .τι κανετε για να ξεπιαστειτε???

εγω να σου πω που επισης καθομαι παρα πολυ κ δεν κανω καθολου δουλειες τρωω τα παντα αλλα δε φυσιολογικες ποσοτητες. επισης δεν τρωω καθολου ψωμι κ σφολιατοειδη. τρωω γενικα πολλα λαχανικα κ λαδερα μεσα στην εβδομαδα. κ επισης τρωω πρωι μεσημερι βραδυ κ κανενα γλυκο το απογευμα αλλα οχι παντα. αλλα ολα χωρις ψωμι κ μια μεριδα παντα γιατι φουσκωνω ευκολα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΓΩ ΕΒΑΛΑ 6 ΚΙΛΑ .....ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ....ΤΡΩΩ ΟΤΙ ΒΡΩ....ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ....ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΠΟΣΟ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ.....ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΙΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΧΑΛΑΣΩ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΥΚΟΛΑ....

ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΛΗΝΤΥΡΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΡΙΟ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ Η ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΤΗΣ

  • Μου αρέσει 2

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenistam είπε:

ΚΑΙ ΓΩ ΕΒΑΛΑ 6 ΚΙΛΑ .....ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ....ΤΡΩΩ ΟΤΙ ΒΡΩ....ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ....ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΠΟΣΟ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ.....ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΙΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΧΑΛΑΣΩ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΥΚΟΛΑ....

ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΛΗΝΤΥΡΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΡΙΟ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ Η ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΤΗΣ

μην βαζεις απο τωρα πληντυρια καλε σκονιζονται κ θα θελουν μετα παλι πλυσιμο ειδικα τωρα το καλοκαιρι ολες οι πορτες ανοικτες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...