Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , iwanna24 είπε:

Γιατι δεν ενιωθα τα ποδια μου και επαθα σοκ!

Αλλες τρελαινονται να κανουν. Οτι βολευει την καθε μια!

KAI MENA ME FOBIZEI AUTI I ASITHISI NA MI MPORO NA KOUNISO PODIA....

ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΡΙΟ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΩ ΤΟ BEXA ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ 2ΣΕ1 400 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΠΩΛΩΝΙΑ...ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 570!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

@rapounzel_rapounzel εσένα με τον πεσσο ο τράχηλος σου δείχνει στάνταρ μέτρηση.η δεν μπορούν να καταλάβουν λόγω πέσσου.? Και είναι στο περίπου??

Μολις γύρισα από γιατρό με είπε όλα σταθερά είναι .συνεχίζουμε ξάπλα εννοείται .η μικρή είναι 1042γρ και πολύ καλή ανάπτυξη. Αλλά μου είπε ακόμα ειναι όλα επίφοβα και γύρισα παλι μέσα στη στεναχωρια και στο άγχος σπίτι. Μου βρήκε και σταφυλόκοκκο και θα πάρω και αντιβιωση, αλλα δεν τον ένοιαξε πολύ,είπε συνηθισμένο είναι. Αλλά φοβάμαι τόσο πολύ μην δεν τα καταφέρουμε εντέλει.απλα ας πάει 32 βδομαδων και μετά ας βγει. Αύριο θα πάρω κ;ι τα αποτελέσματα από την καμπύλη..

Εμένα την τελευταία φορά μου είδε τον τράχηλο κοιλιακά,παντα κολπικα τον μετραγαμε και ηταν 2,4 οπότε μου είπε σούπερ γιατι κολπικά θα είναι μεγαλυτερος!

Μου είπε οτι τράχηλο θα ξαναδουμε στις 28 που θα παω για doppler!σου έκανε κολπικό υπέρυχο για να μετρήσει;;;για να σου πω τι εντύπωση εχω!

Είχες κάποια ενόχληση γενικά;;;με αντιβιωση θα φύγει, μην ανησυχεις!εγω μάλλον καλλιέργεια θα κάνω αρχές Ιουλίου που θα παω στον γιατρό μου!

Να σκέφτεσαι θετικά!πλέον έχεις  βάλει πεσσό και έχεις μια ασφάλεια!είσαι ξάπλα ολα θα πάνε καλά!φυσικά και θα φτάσεις την 32η!εισαι πολύ κοντά!

3 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Μου εκαναν δοκιμαστικη επισκληριδιο...κρατησε 10 λεπτα με 15. Δεν μου αρεσε οποτε δεν εκανα καθολου...οι πονοι μεχρι 9 διαστολη ηταν σαν πονοι περιοδου...οι εξωθησεις ηταν ζορικες...

Θηριακι μου!!!!είσαι το είδωλο μου πλέον!!!Χαχαχαχα 

Λεω θελω μια γέννα σαν της Ιωάννας!!!:-D

8 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Πώς είστε; Να ρωτήσω, έχετε βρει παιδίατρο; Εγώ σκέφτομαι μήπως είναι καλό να κάνω ένα ραντεβού με την παιδίατρο που μου συνέστησαν πριν γεννήσω, για να μου πει κάποια πράγματα που μπορεί να μου χρειαστούν, όπως π.χ. το πότε θα χρειαστεί να πάμε για την πρώτη εξέταση!

Δεν εχω βρει ακόμα!για δυο λόγους!ο ένας είναι γιατί δεν μπορώ ακόμα να κανω ραντεβού με κάποιον και ο δεύτερος γιατί αν υπάρξει προωρότητα θα απευθυνθω σε συγκεκριμένο παιδίατρο που τον ξέρω και είναι κορυφή αλλά έρχεται μόνο σπίτι και είναι ακριβός! Αλλά αν έχουμε θέμα μόνο αυτόν θα εμπιστευτω!αλλιώς θελω να βρω παιδίατρο φιλικό στον θηλασμό και θα ζητησω να μου συστήσουν κάποιον!

10 ώρες πρίν, Mariloux είπε:

@rapounzel_rapounzel αυτό παλεύουμε να φτάσουμε τουλάχιστον την 36η, έχω ένα θετικό προαίσθημα οτι θα τα καταφέρουμε σχεδόν 6 εβδομαδες έχουν μεινει ακόμα!! Είμαι αισιοδοξη...

Πω πω κορίτσια λέτε για κιλά και εγώ έχω πάρει ήδη 15, όχι οτι με ενδιαφέρει ιδιαίτερα απλά έχω βαρύνει αρκετά και με πονάνε τα πόδια μου απο το βάρος όταν κάθομαι λίγο όρθια ή περπατάω!! 

Εχω ακούσει πολλές περιπτώσεις που έχοντας προγραμματίσει καισαρική τελικά γέννησαν φυσιολογικά μια δυο μέρες πριν... Αλλά για ποιο λόγο να προγραμματίσεις καισαρική αν δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος; 

Φτάνουμε στο τέλος σιγά σιγά!τις μέρες μετραω!37 για να μπω στον μήνα μου!!!όλες Παναγία μου να φτάσουμε 36η!!!ετσι να είσαι, αισιόδοξη!είμαστε κοντά πλέον!

  • Μου αρέσει 3

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, elenistam είπε:

ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟ.......ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΡΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΗΣΕΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ....ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ....ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΟΥΝ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ....

Όχι κ πεταμένα λεφτά ένας γιατρός που σε ξέρει κ σε παρακολουθεί από την αρχή κ που νιώθεις ασφάλεια μαζί του με έναν που σε βλέπει πρώτη φορά μη λέμε ότι θελουμε

  • Μου αρέσει 4

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, gogouli88 είπε:

Όχι κ πεταμένα λεφτά ένας γιατρός που σε ξέρει κ σε παρακολουθεί από την αρχή κ που νιώθεις ασφάλεια μαζί του με έναν που σε βλέπει πρώτη φορά μη λέμε ότι θελουμε

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΣΩΣ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΒΕΒΑΡΥΜΕΝΟ ΠΟΥ ΝΑ ΧΡΗΖΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗΣ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ....ΥΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΜΑΣ, ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ.....ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΩ ΕΠΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΓΚΥΕΣ.....Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , elenistam είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΣΩΣ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΒΕΒΑΡΥΜΕΝΟ ΠΟΥ ΝΑ ΧΡΗΖΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗΣ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ....ΥΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΜΑΣ, ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ.....ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΩ ΕΠΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΓΚΥΕΣ.....Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ

εισαι θαραλλεα παντως!!! καλα κανεις απλα το κοριτσι στο λεει γιατι ειναι πρωτη κυηση δεν ξερεις τι θα συναντησεις δεν χρειαζετε βεβαρημενο ιστορικο απλα θες εναν ανθρωπο να τον γνωριζεις οτι θα σε προσεξει απο αυτην την αποψη...

οταν βλεπεις καθε φορα καποιον διαφορερικο γιατρο που ξερεις τι καπνο φουμαρει μπορει να εμφανιστει κατι χωρις συμπτωματα πχ  κ να σε ξεπεταξει χωρις να δωσει σημασια γιατι δεν θα σε ξαναδει κιολας πιθανοτατα...

γιαυτο οι περισσοτερες λενε ας τον ξερω τον ανθρωπο τουλαχιστον να ξερω κ προηγουμενες δουλειες του... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

εισαι θαραλλεα παντως!!! καλα κανεις απλα το κοριτσι στο λεει γιατι ειναι πρωτη κυηση δεν ξερεις τι θα συναντησεις δεν χρειαζετε βεβαρημενο ιστορικο απλα θες εναν ανθρωπο να τον γνωριζεις οτι θα σε προσεξει απο αυτην την αποψη...

οταν βλεπεις καθε φορα καποιον διαφορερικο γιατρο που ξερεις τι καπνο φουμαρει μπορει να εμφανιστει κατι χωρις συμπτωματα πχ  κ να σε ξεπεταξει χωρις να δωσει σημασια γιατι δεν θα σε ξαναδει κιολας πιθανοτατα...

γιαυτο οι περισσοτερες λενε ας τον ξερω τον ανθρωπο τουλαχιστον να ξερω κ προηγουμενες δουλειες του... 

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.....ΔΕ ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ....ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΓΙΑΤΡΟΣ Η ΟΠΟΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ''ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ΄'' ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΑ.....ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΗΓΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΑ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΓΡΗΓΟΡΑ...ΦΥΣΙΚΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΤΑΣΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΟΥΝ ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΛΠ....ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ...ΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΜΗ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΑΡΓΗΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ....ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΞΕΡΩ.....ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΛΕΩ....ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΘΑ ΜΕ ΡΑΨΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΘΑ ΜΕ ΡΑΨΕΙ.....ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ...

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΞΗΓΗΣΩ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΜΕΡΙΑ ΜΙΛΑΩ...ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ ΓΕΝΝΑΣ 


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , elenistam είπε:

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.....ΔΕ ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ....ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΓΙΑΤΡΟΣ Η ΟΠΟΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ''ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ΄'' ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΑ.....ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΗΓΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΝΙΩΣΑ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΓΡΗΓΟΡΑ...ΦΥΣΙΚΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΤΑΣΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΟΥΝ ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΛΠ....ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ...ΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΜΗ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΠΟΝΑΩ ΚΑΙ ΑΡΓΗΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ....ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΞΕΡΩ.....ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΛΕΩ....ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΘΑ ΜΕ ΡΑΨΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΘΑ ΜΕ ΡΑΨΕΙ.....ΑΠΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ...

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΞΗΓΗΣΩ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΜΕΡΙΑ ΜΙΛΑΩ...ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ ΓΕΝΝΑΣ 

αρα σε κοιταει ενας γιατρος απλα δεν πηγαινεις στο ιατρειο του. 

κοιτα οσο αναφορα τα περιστατικα ειδικα στις γεννες ισως καποιοι ιδιωτες εχουν περισσοτερη εμπειρια γιατι οι περισσοτεροι εχουν περασει κ απο δημοσιο κ απο ιδιωτικο νοσοκομειο οποτε στο νοσοκομειο μπορει να βρεις κ αρκετους χωρις εμπειρεια ενω αν επιλεξεις εναν δικο σου γιατρο ξερεις οτι εχει στο ιστορικο του κ 5000 γεννες. 

απλα κ εγω τα λεω οτι δεν ειναι ανασφαλεια γενικα καποιων κοριτσιων ειναι πιο πολυ πολλα εχουν δει τα ματια μας κ θελω να ειμαι σιγουρη.. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Λίγο προσοχή πιο πολύ για τα άλλα θεματα που έχουμε στην εγκυμοσύνη, ζακχαρο, προεκλαμψία!το αισθητικό κομμάτι είναι το λιγότερο,κιλά είναι μετά θα τα χάσουμε!1,5 μήνα έχεις ουσιαστικά και βοηθάει η εποχή για να μην πάρουμε βαρος!και 3-4  να πάρεις μέχρι το  τέλος δεν χάθηκε ο κόσμος!

εγω δεν χάνω εύκολα γιατί εχω θυρεοειδίτιδα- ήδη απο την πρωτη εγκυμοσυνη μου είχαν μείνει τα 9 και δεν τα είχα χάσει γιατί είχα πάρει 25 σύνολο-

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

αρα σε κοιταει ενας γιατρος απλα δεν πηγαινεις στο ιατρειο του. 

κοιτα οσο αναφορα τα περιστατικα ειδικα στις γεννες ισως καποιοι ιδιωτες εχουν περισσοτερη εμπειρια γιατι οι περισσοτεροι εχουν περασει κ απο δημοσιο κ απο ιδιωτικο νοσοκομειο οποτε στο νοσοκομειο μπορει να βρεις κ αρκετους χωρις εμπειρεια ενω αν επιλεξεις εναν δικο σου γιατρο ξερεις οτι εχει στο ιστορικο του κ 5000 γεννες. 

ΕΓΩ ΔΙΑΦΩΝΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΔΙΩΤΕΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.....ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΕΠΙΚΕΦΑΛΗ....ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΙ ΑΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΝΕΣ... 


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ΕΓΩ ΔΙΑΦΩΝΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΔΙΩΤΕΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.....ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΕΠΙΚΕΦΑΛΗ....ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΙ ΑΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΝΕΣ... 

ναι αλλα τους βαζεις ολους στο ιδιο τσουβαλι δηλαδη δεν ειναι ολοι οι γιατροι το ιδιο αυτο θελω να σου πω...

ναι σε δημοσιο γιατρο αλλα να τον γνωριζεις δεν μπορεις να λες οτι ολοι οι δημοσιοι γιατροι ειναι καλοι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ναι αλλα τους βαζεις ολους στο ιδιο τσουβαλι δηλαδη δεν ειναι ολοι οι γιατροι το ιδιο αυτο θελω να σου πω...

ναι σε δημοσιο γιατρο αλλα να τον γνωριζεις δεν μπορεις να λες οτι ολοι οι δημοσιοι γιατροι ειναι καλοι....

ΟΧΙ...ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΑΙ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ......ΑΛΛΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ (ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΑΞΗΓΗΘΩ)


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenistam είπε:

ΟΧΙ...ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΚΑΙ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ......ΑΛΛΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ (ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΑΞΗΓΗΘΩ)

προφανως εισαι μικρουλα σε ηλικια κ δεν εχεις ζησει τα δημοσια νοσοκομεια... θα σου πω εμενα η μαμα μου δουλευε στο παιδων εδω στην αθηνα....

ηξερε παρα πολλους επικεφαλης που ειχαν γινει επικεφαλης οχι για την εμπειρια κ τις γνωσεις τους αλλα γιατι ειχαν κολλητους σε κυβερνησεις κτλ κτλ....

οταν ειχε χρειαστει να παμε κ εμεις παιδων δεν πηγαμε στον οπονδηποτε επικεφαλη. ξεραμε οτι στην μια κλινικη στο αγια σοφια ο επικεφαλης ορθοπεδικης πχ ηταν ασχετος ενω ο επικεφαλης στο αγλαια κυριακου πχ ηταν πολυ καλος... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

προφανως εισαι μικρουλα σε ηλικια κ δεν εχεις ζησει τα δημοσια νοσοκομεια... θα σου πω εμενα η μαμα μου δουλευε στο παιδων εδω στην αθηνα....

ηξερε παρα πολλους επικεφαλης που ειχαν γινει επικεφαλης οχι για την εμπειρια κ τις γνωσεις τους αλλα γιατι ειχαν κολλητους σε κυβερνησεις κτλ κτλ....

οταν ειχε χρειαστει να παμε κ εμεις παιδων δεν πηγαμε στον οπονδηποτε επικεφαλη. ξεραμε οτι στην μια κλινικη στο αγια σοφια ο επικεφαλης ορθοπεδικης πχ ηταν ασχετος ενω ο επικεφαλης στο αγλαια κυριακου πχ ηταν πολυ καλος... 

ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΓΙΑΤΙ Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.....ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΤΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΕΜΕΝΟ ΑΓΑΘΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ....ΕΔΩ ΠΧ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΓΙΑΤΙ Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.....ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΤΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΕΜΕΝΟ ΑΓΑΘΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ....ΕΔΩ ΠΧ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ

μα κανενας δεν ειπε οτι το δημοσιο ειναι κακο  κ εννοειτε οτι πολλες εχουν γεννησει σε δημοσια νοσοκομεια απλα ξεραν τον ανθρωπο που τις ξεγεννησε ειχαν συγκεκριμενο γιατρο στο δημοσιο...

γιαυτο πιο πανω σου ειπα οτι εδω πχ στην αθηνα ειναι αδυνατο να ξερεις ολους τους δημοσιους γιατρους κ να τους εμπιστευεσε ολους υπαρχουν χιλιοι δημοσιοι γιατροι ολοι καλοι αποκλειετε να ειναι...

στην επαρχια ισως ειναι καλητερα τα πραγματα γιατι ειναι μετρημενοι οποτε να εχεις μια καλητερη εικονα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , angeliki1979 είπε:

εγω δεν χάνω εύκολα γιατί εχω θυρεοειδίτιδα- ήδη απο την πρωτη εγκυμοσυνη μου είχαν μείνει τα 9 και δεν τα είχα χάσει γιατί είχα πάρει 25 σύνολο-

 

Οπότε είναι πιο δύσκολο να τα χάσεις!προσπάθησε όσο μπορείς τώρα που φτάνουμε στο τέλος!αλλά μην ζοριστεις κιόλας!προσπάθησε απλά για μια πιο σωστή διατροφή!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...