Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟ.......ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΡΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΗΣΕΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ....ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ....ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΟΥΝ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , elenistam είπε:

ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟ.......ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΡΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΗΣΕΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ....ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ....ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΟΥΝ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ....

ααα οκ εσυ εισαι θαραλλεα!!! πιστευω κ εγω ολα θα πανε καλα κ μεσα στο προγραμμα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , linaa είπε:

ααα οκ εσυ εισαι θαραλλεα!!! πιστευω κ εγω ολα θα πανε καλα κ μεσα στο προγραμμα. 

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ? ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΟΛΟ ΣΕ ΦΑΚΕΛΟ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ ΑΠΟ ΚΕΙ.....ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΤ ΕΥΧΗΝ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elenistam είπε:

ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ....ΑΠΟ ΚΕΙ ΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΟΧΙ? ΑΝ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ?? ΚΑΙ ΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΑ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΠΕΡΝΑΝΕ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ....ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ? ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΕΙΚΟΝΑ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΠΟΝΟΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΞΗΓΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.......Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ

Δεν μπορει κανεις να προβλεψει ποτε θα σπασουν τα νερα.

Εδω εγω.

Πεμπτη απογευμα καμια συσπαση. Ξημερωματα Κυριακης εσπασαν τα νερα!

Ωστοσο, οντως υπαρχει πολυς χρονος για καισαρικη. Ειδικα για τις πρωτοτοκες που ο μεσος ορος ειναι πανω απο 12 ωρες τοκετου. Δηλαδη, 4 καισαρικες :roll:

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Πώς είστε; Να ρωτήσω, έχετε βρει παιδίατρο; Εγώ σκέφτομαι μήπως είναι καλό να κάνω ένα ραντεβού με την παιδίατρο που μου συνέστησαν πριν γεννήσω, για να μου πει κάποια πράγματα που μπορεί να μου χρειαστούν, όπως π.χ. το πότε θα χρειαστεί να πάμε για την πρώτη εξέταση!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agusta είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Πώς είστε; Να ρωτήσω, έχετε βρει παιδίατρο; Εγώ σκέφτομαι μήπως είναι καλό να κάνω ένα ραντεβού με την παιδίατρο που μου συνέστησαν πριν γεννήσω, για να μου πει κάποια πράγματα που μπορεί να μου χρειαστούν, όπως π.χ. το πότε θα χρειαστεί να πάμε για την πρώτη εξέταση!

Να κανεις οπωσδηποτε το ραντεβου...στο τσακ προλαβα και τη γνωρισα και την εφεραν στη γεννα.

Καλυτερα να μιλησετε και να δεις πως ειναι γενικα σαν ανθρωπος ή γιατρος ή οπως θες πες το...

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , elenistam είπε:

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ? ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΟΛΟ ΣΕ ΦΑΚΕΛΟ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ ΑΠΟ ΚΕΙ.....ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΤ ΕΥΧΗΝ

ενταξει δεν ειναι ολοι οι γιατροι ενος νοσοκομειου καλοι ουτε το ιστορικο σου θα κατσουν να το μελετησουν διεξοδικα ολοι οι γιατροι.. αν γνωριζεις τους ολους τους γιατρους στο νοσοκομειο σου τοτε οκ ναι καλα κανεις... 

πχ εδω αθηνα τα νοσοκομεια εχουν πολλους γιατρους δεν ειναι ολοι το ιδιο υπαρχουν κ χασαπηδες. ενας καλος γιατρος ειναι μια επενδυση δεν ειναι παντα πεταμενα λεφτα. ειδες εδω μεσα ποσες εχουν θεματα στην εγκυμοσυνη αν τους εβλεπε καθε φορα ενα διαφορετικο ματι ισως να μην ειχαν την σωστη αντιμετωση.

πρίν από 3 λεπτά , Agusta είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Πώς είστε; Να ρωτήσω, έχετε βρει παιδίατρο; Εγώ σκέφτομαι μήπως είναι καλό να κάνω ένα ραντεβού με την παιδίατρο που μου συνέστησαν πριν γεννήσω, για να μου πει κάποια πράγματα που μπορεί να μου χρειαστούν, όπως π.χ. το πότε θα χρειαστεί να πάμε για την πρώτη εξέταση!

οχι δεν εχω βρει παιδιατρο... βασικα σημαντικο ειναι να βρουμε παιδιατρο μεσα στον αυγουστο χα χα χα χα !!! η πρωτη επισκεψη ειναι μεσα στην εβδομαδα που βγαινετε απο το μαιευτηριο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , iwanna24 είπε:

Να κανεις οπωσδηποτε το ραντεβου...στο τσακ προλαβα και τη γνωρισα και την εφεραν στη γεννα.

Καλυτερα να μιλησετε και να δεις πως ειναι γενικα σαν ανθρωπος ή γιατρος ή οπως θες πες το...

 

Ιωάννα μου εσείς πώς είστε με τη μικρή;; Όλα καλά; Πώς ήταν η εμπειρία του τοκετού;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Agusta είπε:

Ιωάννα μου εσείς πώς είστε με τη μικρή;; Όλα καλά; Πώς ήταν η εμπειρία του τοκετού;

Ειμαστε καλα...βρισκουμε ρυθμους...ειναι ησυχη γενικα.

Μαμ και νανι!!!

Η εμπειρια τοκετου;!;

Μοναδικηηηη!!!

Ολα μοναδικα. Δεν εκανα επισκληριδιο διοτι δεν την αντεξα...πονεσα μονο στις εξωθησεις αρκετα..πολυ.

Ο αντρας μεσα σε ολα.

Αξεχαστες στιγμες.

Εσυ ολα καλα;

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ειμαστε καλα...βρισκουμε ρυθμους...ειναι ησυχη γενικα.

Μαμ και νανι!!!

Η εμπειρια τοκετου;!;

Μοναδικηηηη!!!

Ολα μοναδικα. Δεν εκανα επισκληριδιο διοτι δεν την αντεξα...πονεσα μονο στις εξωθησεις αρκετα..πολυ.

Ο αντρας μεσα σε ολα.

Αξεχαστες στιγμες.

Εσυ ολα καλα;

Αχ τώρα ξεκινάνε τα ωραία!!

Καλά κ εγώ! Έχουμε λίγο ακόμη εμείς!

Τι εννοείς δεν άντεξες την επισκληριδιο; Από πριν το είχες αποφασίσει ή βγήκε εύκολα; Κ εγώ δεν θα ήθελα να κάνω!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@rapounzel_rapounzel εσένα με τον πεσσο ο τράχηλος σου δείχνει στάνταρ μέτρηση.η δεν μπορούν να καταλάβουν λόγω πέσσου.? Και είναι στο περίπου??

Μολις γύρισα από γιατρό με είπε όλα σταθερά είναι .συνεχίζουμε ξάπλα εννοείται .η μικρή είναι 1042γρ και πολύ καλή ανάπτυξη. Αλλά μου είπε ακόμα ειναι όλα επίφοβα και γύρισα παλι μέσα στη στεναχωρια και στο άγχος σπίτι. Μου βρήκε και σταφυλόκοκκο και θα πάρω και αντιβιωση, αλλα δεν τον ένοιαξε πολύ,είπε συνηθισμένο είναι. Αλλά φοβάμαι τόσο πολύ μην δεν τα καταφέρουμε εντέλει.απλα ας πάει 32 βδομαδων και μετά ας βγει. Αύριο θα πάρω κ;ι τα αποτελέσματα από την καμπύλη..


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Πώς είστε; Να ρωτήσω, έχετε βρει παιδίατρο; Εγώ σκέφτομαι μήπως είναι καλό να κάνω ένα ραντεβού με την παιδίατρο που μου συνέστησαν πριν γεννήσω, για να μου πει κάποια πράγματα που μπορεί να μου χρειαστούν, όπως π.χ. το πότε θα χρειαστεί να πάμε για την πρώτη εξέταση!

Εγώ θα πάω λίγο πριν μπω στο μήνα μου λέω για να έχω ένα μπουσουλα.

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Αχ τώρα ξεκινάνε τα ωραία!!

Καλά κ εγώ! Έχουμε λίγο ακόμη εμείς!

Τι εννοείς δεν άντεξες την επισκληριδιο; Από πριν το είχες αποφασίσει ή βγήκε εύκολα; Κ εγώ δεν θα ήθελα να κάνω!

Μου εκαναν δοκιμαστικη επισκληριδιο...κρατησε 10 λεπτα με 15. Δεν μου αρεσε οποτε δεν εκανα καθολου...οι πονοι μεχρι 9 διαστολη ηταν σαν πονοι περιοδου...οι εξωθησεις ηταν ζορικες...

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Μου εκαναν δοκιμαστικη επισκληριδιο...κρατησε 10 λεπτα με 15. Δεν μου αρεσε οποτε δεν εκανα καθολου...οι πονοι μεχρι 9 διαστολη ηταν σαν πονοι περιοδου...οι εξωθησεις ηταν ζορικες...

ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ?


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...