Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Καλημέρα κορίτσια στο Έλενα εμάς μας έδωσαν λίστα και μας είπαν ότι το ντύνουν εκεί το μωρο και αν θέλουμε παίρνουμε φορμακια όπως και πάνες μας είπαν να μην πάρουμε πρώτων γιατί δεν ξέρουμε το νούμερο και δεύτερον γιατί θα έχουν εκει αλλά και επειδή θα περάσουν και οι εταιρίες να μας αφήσουν δείγματα να δούμε τι θα κάνει στο δέρμα του μωρού μας.

Τέλος δεν σαφηνουν να φύγεις χωρίς το ειδικό καθισματακι. Μας το είπαν. 

Ζευγάρι φιλικό δεν τους άφηναν να φύγουν σε ιδιωτικό νοσοκομείο χωρίς το κάθισμα.

Το μωρό για να το βγάλεις από το νοσοκομείο πρέπει να το βγάλεις με το καθισματακι του αυτοκινήτου. Δεν θα σαφησουν με την καλαθουνα. Το ρώτησα.

ΕΙΠΑΜΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΤΟΥ ΑΜΑΞΙΟΥ.....

ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙ Η ΜΗΤΡΑ...ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΔΥΟ ΤΡΟΦΟΚΑΡΤ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΤΩΝ 60 ΜΓΚ ΕΝΑ ΠΡΩΙ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ.....ΠΡΩΤΑ ΝΗΣΤΙΚΗ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΣΙΔΗΡΟ ΜΕ ΤΟ ΦΥΛΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@elenistam Εσυ βγαλτο με το καρότσι

Οπως είπα και πιο πάνω το μωρο δεν σαφησουν να το πάρεις είτε με καλαθουνα είτε με καρότσι. Από εκεί που θα πάρεις λογικά το εξιτήριο θα σε τσεκάρουν για το πως θα φύγεις από εκεί με το μωρό. Δεν θα πάρουν καμία και κανέναν από πίσω για να δουν αν έχουμε το κάθισμα στο αμάξι. Έτσι έγινε στο Ιασώ σε φίλους μας και μου το ξεκαθάρισαν και στο νοσοκομείο που θα γεννήσω. Ειναι ο νόμος που θα κανουν σε λίγο καιρό .Τώρα στα αλλα νοσοκομεια δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι.

Αυτό από σάιτ λέει τα ίδια :

 

 Οι περισσότεροι γονείς όταν φεύγουν  από το μαιευτήριο με το νέο μέλος της οικογένειάς τους, νομίζουν ότι ο πιο ασφαλής και άνετος τρόπος μεταφοράς του μωρού τους στο σπίτι είναι η καλαθούνα. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ!

Η καλαθούνα, ακόμα και αυτές που είναι κατασκευασμένες από πλαστικό και έχουν και τρόπο δεσίματος με τη ζώνη ασφαλείας του αυτοκινήτου, δεν παρέχουν ασφάλεια στο μωρό. Καταρχήν το μωρό δεν είναι δεμένο μέσα στην καλαθούνα, οπότε ακόμα και αν η καλαθούνα είναι δεμένη και παραμείνει στη θέση της, το μωρό θα εκσφενδονιστεί από την καλαθούνα με τραγικές συνέπειες.

Παρακολουθείστε το παρακάτω βίντεο και δείτε τί συμβαίνει σε περίπτωση ατυχήματος:

Η καλαθούνα είναι για να ξαπλώνει και να κοιμάται το μωρό όταν είμαστε στο σπίτι και όχι εν κινήσει.

Ο πιο ασφαλής τρόπος μεταφοράς του μωρού είναι τα κατάλληλα γι' αυτή την ηλικία καθίσματα αυτοκινήτου, τα οποία "κοιτάνε" προς τα πίσω και προστατεύουν πλήρως το μωρό σας σε περίπτωση ατυχήματος. Αρκεί να πληρούν (και κατά προτίμηση να ξεπερνούν) τις προδιαγραφές που έχει θέσει η Ευρωπαϊκή Ένωση.

  • Μου αρέσει 5

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Οπως είπα και πιο πάνω το μωρο δεν σαφησουν να το πάρεις είτε με καλαθουνα είτε με καρότσι. Από εκεί που θα πάρεις λογικά το εξιτήριο θα σε τσεκάρουν για το πως θα φύγεις από εκεί με το μωρό. Δεν θα πάρουν καμία και κανέναν από πίσω για να δουν αν έχουμε το κάθισμα στο αμάξι. Έτσι έγινε στο Ιασώ σε φίλους μας και μου το ξεκαθάρισαν και στο νοσοκομείο που θα γεννήσω. Ειναι ο νόμος που θα κανουν σε λίγο καιρό .Τώρα στα αλλα νοσοκομεια δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι.

Αυτό από σάιτ λέει τα ίδια :

 

 Οι περισσότεροι γονείς όταν φεύγουν  από το μαιευτήριο με το νέο μέλος της οικογένειάς τους, νομίζουν ότι ο πιο ασφαλής και άνετος τρόπος μεταφοράς του μωρού τους στο σπίτι είναι η καλαθούνα. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ!

Η καλαθούνα, ακόμα και αυτές που είναι κατασκευασμένες από πλαστικό και έχουν και τρόπο δεσίματος με τη ζώνη ασφαλείας του αυτοκινήτου, δεν παρέχουν ασφάλεια στο μωρό. Καταρχήν το μωρό δεν είναι δεμένο μέσα στην καλαθούνα, οπότε ακόμα και αν η καλαθούνα είναι δεμένη και παραμείνει στη θέση της, το μωρό θα εκσφενδονιστεί από την καλαθούνα με τραγικές συνέπειες.

Παρακολουθείστε το παρακάτω βίντεο και δείτε τί συμβαίνει σε περίπτωση ατυχήματος:

Η καλαθούνα είναι για να ξαπλώνει και να κοιμάται το μωρό όταν είμαστε στο σπίτι και όχι εν κινήσει.

Ο πιο ασφαλής τρόπος μεταφοράς του μωρού είναι τα κατάλληλα γι' αυτή την ηλικία καθίσματα αυτοκινήτου, τα οποία "κοιτάνε" προς τα πίσω και προστατεύουν πλήρως το μωρό σας σε περίπτωση ατυχήματος. Αρκεί να πληρούν (και κατά προτίμηση να ξεπερνούν) τις προδιαγραφές που έχει θέσει η Ευρωπαϊκή Ένωση.

ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΜΑΞΙΟΥ ΔΕΜΕΝΟ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ....ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΣΠΙΤΙ....ΝΟΜΙΖΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΑΖΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΜΕ ΖΩΝΕΣ Η ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ.......

ΕΦΟΣΟΝ ΟΜΩΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΨΕΙ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ....ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΤΟΥ ΑΜΑΞΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ISOFIX ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΜΑΞΙΟΥ ΔΕΜΕΝΟ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ....ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΣΠΙΤΙ....ΝΟΜΙΖΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΑΖΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΜΕ ΖΩΝΕΣ Η ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ.......

ΕΦΟΣΟΝ ΟΜΩΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΨΕΙ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ....ΟΥΤΕ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΤΟΥ ΑΜΑΞΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ISOFIX ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ....

Στο εξωτερικό υπάρχει πολλά χρόνια ο νόμος για το καθισματακι!δεν σου επιτρέπουν να πάρεις το μωρό απο το μαιευτήριο με άλλον τρόπο!ρωτά στο μαιευτήριο που θα γεννήσεις για σιγουριά!γιατί δεν θα βγει κανείς μαζί σου εξω να δει που θα το βάλεις!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΛΙΣ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ......ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ......ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΤΕ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΓΚΑΛΙΑ Η ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙΣ...

ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΑΥΓΟ ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ....ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΓΩ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , elenistam είπε:

ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΛΙΣ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ......ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ......ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΤΕ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΓΚΑΛΙΑ Η ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙΣ...

ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΑΥΓΟ ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ....ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΓΩ

Κάθισμα αυτοκινήτου για νεογέννητα λέμε, όχι το αυγό απαραίτητα!να βγει με κάθισμα αυτοκινήτου!αυτο που κάνουν είναι Φουλ επικίνδυνο!οπότε θα λέει ο καθένας εχω κάθισμα αυτοκινήτου χωρίς να έχει και θα βγάζουν το μωρό αγκαλιά!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Κάθισμα αυτοκινήτου για νεογέννητα λέμε, όχι το αυγό απαραίτητα!να βγει με κάθισμα αυτοκινήτου!αυτο που κάνουν είναι Φουλ επικίνδυνο!οπότε θα λέει ο καθένας εχω κάθισμα αυτοκινήτου χωρίς να έχει και θα βγάζουν το μωρό αγκαλιά!

τι να σου πω...το δικο μας καθισμα που θα ειναι πιασμενο με isofix δε μπορει να βγει για να το παρω μαζι στο θαλαμο...οποτε η θα εμπιστευτουν τα λογια μου η θα εχουν ατομο που θα τσεκαρει που χλωμο το βλεπω....τωρα να σου πω την αληθεια σε μια ιδανικη χωρα θα ηταν το πιο σωστο το νοσοκομειο να ελεγχει πως φευγουν τα μωρα αλλα στην ελλαδα δε προκειται να το κανει κανεις....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Σε λίγες μέρες doppler επιτέλους θα δούμε τα μωρούλια μας. Τελευταία εξέταση. Ας μας πάνε όλα καλά....

Ολα Θα μας πάνε τέλεια!!!αφού έχουμε ξεκινήσει τα doppler μπαίνουμε στην τελική ευθεία όλες!!!να είναι γερά και αυτά και εμείς!!!

Just now, elenistam είπε:

τι να σου πω...το δικο μας καθισμα που θα ειναι πιασμενο με isofix δε μπορει να βγει για να το παρω μαζι στο θαλαμο...οποτε η θα εμπιστευτουν τα λογια μου η θα εχουν ατομο που θα τσεκαρει που χλωμο το βλεπω....τωρα να σου πω την αληθεια σε μια ιδανικη χωρα θα ηταν το πιο σωστο το νοσοκομειο να ελεγχει πως φευγουν τα μωρα αλλα στην ελλαδα δε προκειται να το κανει κανεις....

Για αυτό εδω δεν σ'αφηνουν να βγεις χωρίς κάθισμα!γιατί έτσι πρέπει και κανείς δεν θα βγει να ελέγξει!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ολα Θα μας πάνε τέλεια!!!αφού έχουμε ξεκινήσει τα doppler μπαίνουμε στην τελική ευθεία όλες!!!να είναι γερά και αυτά και εμείς!!!

Για αυτό εδω δεν σ'αφηνουν να βγεις χωρίς κάθισμα!γιατί έτσι πρέπει και κανείς δεν θα βγει να ελέγξει!

ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ...ΑΝ ΕΡΘΕΙ Ο ΓΟΝΙΟΣ ΚΑΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΜΑΞΙΟΥ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ...ΤΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ? ΤΟ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΣΕ ΑΝΑΔΟΧΗ? ΣΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ? ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΑΝ ΤΕΧΝΙΚΗ.....ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ

ΔΕ ΛΕΩ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΝΙΔΕΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΘΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ......ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ......


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ολα Θα μας πάνε τέλεια!!!αφού έχουμε ξεκινήσει τα doppler μπαίνουμε στην τελική ευθεία όλες!!!να είναι γερά και αυτά και εμείς!!!

Εννοείται πως πάντα το πρώτο που λέω είναι να είναι γερό το μωρό μου και όλα τα μωρά του κόσμου. Αλλά θα ήθελα πολύ να δω φάτσα. Μακάρι να κάνει 3d

  • Μου αρέσει 2

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εννοείται πως πάντα το πρώτο που λέω είναι να είναι γερό το μωρό μου και όλα τα μωρά του κόσμου. Αλλά θα ήθελα πολύ να δω φάτσα. Μακάρι να κάνει 3d

ΕΧΟΥΝ 3D ΣΤΟ ΝΤΟΠΛΕΡ.....ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΠΕΚΛΕΙΣΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΦΑΤΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΔΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ.....ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ......ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΞΩ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ...


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elenistam είπε:

ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ...ΑΝ ΕΡΘΕΙ Ο ΓΟΝΙΟΣ ΚΑΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΜΑΞΙΟΥ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ...ΤΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ? ΤΟ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΣΕ ΑΝΑΔΟΧΗ? ΣΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ? ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΑΝ ΤΕΧΝΙΚΗ.....ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ

ΔΕ ΛΕΩ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΝΙΔΕΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΘΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ......ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ......

Τι αγχώνεσαι αφού δεν έχουν πρόβλημα πως θα φύγετε από εκεί. Εσύ θα φύγεις με το καρότσι σου και όποιος έχει αμφιβολία να έρθει να δει το κάθισμα αφού δεν βγαίνει από το αμάξι.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Τι αγχώνεσαι αφού δεν έχουν πρόβλημα πως θα φύγετε από εκεί. Εσύ θα φύγεις με το καρότσι σου και όποιος έχει αμφιβολία να έρθει να δει το κάθισμα αφού δεν βγαίνει από το αμάξι.

ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΝ ΑΥΣΤΗΡΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΠΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΣΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ...ΓΙΑΤΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΕ ΟΛΑ ΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΛΟΥ.....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εννοείται πως πάντα το πρώτο που λέω είναι να είναι γερό το μωρό μου και όλα τα μωρά του κόσμου. Αλλά θα ήθελα πολύ να δω φάτσα. Μακάρι να κάνει 3d

κ εγω εχω αυτον τον καημο να βγαλω 3d αλλα δεν κ καθετε ποτε!!!! εννοειτε οτι θα το ζητησεις στο doppler κ αν κατσει εκατσε!!  εγω ολο σε περιεργες φασεις το πετυχαινω ολο τα χερια μεσα στη μουρη γυρισμενο αλλα νταλον καμια σχεση με την δημοσιοτητα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...