Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

@ada32 τι κάνεις κορίτσι μου? Πώς τα πας?

καλα ειμαι κοπελα μου! ταλαιπωρουμαι ακομα λιγο με εμετους κ μετραω μερες μεχρι να γεννησω!!! :P  εχω  κ κατι καουρες τωρα τελευταια !! τελεια!! κατα τα αλλα η εγκυμοσυνη μου παει πολυ καλα χωρις προβληματα, εχει βαλθει να ταλαιπωρησει την μαμα του το μωρο μου!!!  εσυ πως τα πας? κοντευεις εσυ πλεον.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , linaa είπε:

ε τωρα εχει μεγαλωσει το μωρο δεν φαινετε πια πολυ καλα με οποιο υπερηχο κ να πας. μονο κομματι κομματι το βλεπεις κ εγω πλεον δεν βλεπω μου λενε ποδι χερι κ βλεπω κατι γραμμουλες κατι στογγυλα δεν βγαζω νοημα. 

Ναι, μόνο στις μεγάλες εξετάσεις φαίνονται καλά!!!για αυτο περιμένω πως και πως το doppler να δω πάλι κορμαρα και φατσουλα!τωρα το μόνο που βλέπω είναι το κεφάλι της που είναι χωμένο εκεί κάτω, μπουτακι που μετράει και κοιλιτσα!οτι παγώνει για την μέτρηση δηλαδή!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ναι, μόνο στις μεγάλες εξετάσεις φαίνονται καλά!!!για αυτο περιμένω πως και πως το doppler να δω πάλι κορμαρα και φατσουλα!τωρα το μόνο που βλέπω είναι το κεφάλι της που είναι χωμένο εκεί κάτω, μπουτακι που μετράει και κοιλιτσα!οτι παγώνει για την μέτρηση δηλαδή!

ΑΧ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΩΜΕΝΗ Η ΚΕΦΑΛΑ ΤΗΣ ΤΕΡΜΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΣΑ ΛΙΓΟ.....ΟΤΑΝ ΕΙΔΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΚΟΛΠΙΚΟ ΕΒΛΕΠΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΣΙΜΑ ΤΣΙΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ...ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΜΑΛ ΑΥΤΟ?


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Κάθισμα αυτοκινήτου για νεογέννητα λέμε, όχι το αυγό απαραίτητα!να βγει με κάθισμα αυτοκινήτου!αυτο που κάνουν είναι Φουλ επικίνδυνο!οπότε θα λέει ο καθένας εχω κάθισμα αυτοκινήτου χωρίς να έχει και θα βγάζουν το μωρό αγκαλιά!

Ραπουνζέλ μου ο καθένας αναλαμβάνει την ευθύνη των λόγων και των πράξεών του. Κι εμείς δεν πήραμε αυγό γιατί πολύ λίγα από αυτά που κυκλοφορούν στην αγορά πέρασαν τα τεστ ασφαλείας. Θα βγούμε απ' την κλινική με μάρσιπο για νεογέννητα και θα βαλουμε το μωρό στο καθισματακι αυτοκινήτου που είναι ήδη κουμπωμενο στο αμάξι. Το κάθισμα δεν βγαίνει από εκεί γιατί είναι χρονοβόρα η τοποθέτησή του. Αν θέλουν ας μας ακολουθησουν μέχρι το αμάξι για έλεγχο. Στο κάτω κάτω μπορεί να θέλω πχ να πάω σπίτι μου με τα πόδια και να έχω μόνο μάρσιπο. Ποιος θα το ελέγξει; Γι αυτό μιλάμε για προσωπική ευθύνη και όχι αστυνόμευση από τριτους

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες!! 

Κορίτσια έκανα χτες και γω το ντοπλερ 31w+1d!! Όλα καλά!! Η μπέμπα 1865γρ, αμνιακό οκ (δείκτης 16), καθόλου αντιστάσεις στις αρτηρίες κλπ. και ο πλακούντας σε grade 2. Όλα τέλεια μας είπε ο έμβρυολόγος. Φατσούλα δεν είδαμε αυτή τη φορά γιατί ήταν με το κεφάλι κάτω και την έκρυβε και ο πλακούντας. Μόνο τα χειλάκια της είδαμε!! 

Κάποια στιγμή είδα κάτι αναφέρατε για έμβρυολόγους... Η Αυχενική διαφάνεια, η β επιπέδου και το ντοπλερ πρέπει να γίνονται από πιστοποιημένους γιατρούς. Υπάρχει σχετική λίστα (η οποία δεν είναι μεγαλη)με αυτούς αν ψάξετε. Υπάρχουν πάρα πολλοί γιατροί που κάνουν αυτές τις εξετάσεις χωρίς την απαραίτητη πιστοποίηση μόνο και μόνο επειδή έχουν έναν καλό υπέρηχο. 

Αυτά από μένα!! Εύχομαι σε όλες να έχετε καλά νέα με τα ντοπλερ σας!!!

Φιλιά σε όλες!!

  • Μου αρέσει 4

ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Sunshine18 είπε:

Ραπουνζέλ μου ο καθένας αναλαμβάνει την ευθύνη των λόγων και των πράξεών του. Κι εμείς δεν πήραμε αυγό γιατί πολύ λίγα από αυτά που κυκλοφορούν στην αγορά πέρασαν τα τεστ ασφαλείας. Θα βγούμε απ' την κλινική με μάρσιπο για νεογέννητα και θα βαλουμε το μωρό στο καθισματακι αυτοκινήτου που είναι ήδη κουμπωμενο στο αμάξι. Το κάθισμα δεν βγαίνει από εκεί γιατί είναι χρονοβόρα η τοποθέτησή του. Αν θέλουν ας μας ακολουθησουν μέχρι το αμάξι για έλεγχο. Στο κάτω κάτω μπορεί να θέλω πχ να πάω σπίτι μου με τα πόδια και να έχω μόνο μάρσιπο. Ποιος θα το ελέγξει; Γι αυτό μιλάμε για προσωπική ευθύνη και όχι αστυνόμευση από τριτους

Ναι, φυσικά ο καθένας είναι υπεύθυνος!!!

Εδω ας πούμε δεν έχεις επιλογή!θα το βγάλεις με κάθισμα αυτοκινήτου!γιατί κάνεις δεν θα σε ακολουθήσει μέχρι το αυτοκίνητο να δει αν έχεις κάθισμα!δεν είναι θέμα αστυνόμευσης νομίζω!είναι θέμα ασφαλείας!αν υπήρχε ο νόμος και εδώ κάνεις δεν θα είχε επιλογή!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

ε τωρα εχει μεγαλωσει το μωρο δεν φαινετε πια πολυ καλα με οποιο υπερηχο κ να πας. μονο κομματι κομματι το βλεπεις κ εγω πλεον δεν βλεπω μου λενε ποδι χερι κ βλεπω κατι γραμμουλες κατι στογγυλα δεν βγαζω νοημα. 

Α ναι? Για να δούμε την Δευτέρα θα βγάλω άκρη. Λίγο μουτράκι λες να το δω η μπα.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenistam είπε:

ΑΧ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΩΜΕΝΗ Η ΚΕΦΑΛΑ ΤΗΣ ΤΕΡΜΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΣΑ ΛΙΓΟ.....ΟΤΑΝ ΕΙΔΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΚΟΛΠΙΚΟ ΕΒΛΕΠΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΣΙΜΑ ΤΣΙΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ...ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΜΑΛ ΑΥΤΟ?

Και εμένα ακριβώς έτσι είναι!!!είναι πάνω απο τον τράχηλο το κεφάλι της!φυσιολογικό είναι!απλά εγω που εχω πρόβλημα με τον τράχηλο είναι επικίνδυνο γιατί τον πιέζει!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

καλα ειμαι κοπελα μου! ταλαιπωρουμαι ακομα λιγο με εμετους κ μετραω μερες μεχρι να γεννησω!!! :P  εχω  κ κατι καουρες τωρα τελευταια !! τελεια!! κατα τα αλλα η εγκυμοσυνη μου παει πολυ καλα χωρις προβληματα, εχει βαλθει να ταλαιπωρησει την μαμα του το μωρο μου!!!  εσυ πως τα πας? κοντευεις εσυ πλεον.

Δεν σου έχουν περάσει ακόμα Ε? Υπομονή να τρως λίγο και ελαφριά όσο μπορείς απλά να τρως κάτι. Τι έχεις μπέμπη μπέμπα.?

Εγώ ευτυχώς καλά συσπασουλες έχω αλλά γενικά καλά. Και εγώ έχω μέρες τώρα που δεν έχω όρεξη να φάω. Και αν φάω μου γυρνάνε προς τα πάνω όταν πάω να ρευτω. Οπότε τουλάχιστον λίγο ίσα ίσα.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Α ναι? Για να δούμε την Δευτέρα θα βγάλω άκρη. Λίγο μουτράκι λες να το δω η μπα.

αναλογα πως θα εχει βολευτει! αλλα ζητα το μην ντρεπεσε γιατι κ οι γιατροι ψιλοβαριουνται να ψαχνουν σταση για φωτο κ δεν το κανουν αν δε το ζητησεις. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Διάβαζα όλα τα σχόλια που είχα χάσει από τότε που είχα μπει..χαίρομαι που προχωράτε όλες ανεξάρτητα τις δυσκολίες που βρίσκεται μερικές! Εμείς σήμερα 30+6 και από προχτές έχω συσπάσεις πιο έντονες..προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατόν περισσότερο ξαπλωμένη αλλά δεν βλέπω και ιδιαίτερη βελτίωση..εκεί που νιώθω καλύτερα τσουπ πάλι τα ίδια! Ο Γιατρός μου είπε χαπακια και ξεκούραση και αν νιώσω κάτι επιπλέον και δεν περνάει στο νοσοκομείο απευθείας!! Επίσης έχω τη Κυριακή να πάω να καμαρώσω τη κόρη μου που θα πάρει ζώνη στο ταικβοντο και δεν θέλω να το χάσω!! :(

επισης κάτι με έχει πιασει τις τελευταίες 2 βδομάδες περιπου και αγχώνομαι συνέχεια..δεν μπορώ να ηρεμήσω.. αγχώνομαι αν δεν βλέπω κάπου τη μικρή,αν παίζει πιο πέρα και δεν την ακούω..αν αργήσω να επικοινωνήσω με τον άντρα μου και διάφορα τέτοια που πριν δεν με πειραζαν! Οι ορμόνες μου τα έχουν παίξει και δεν ξέρω πως να ηρεμήσω. .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Zouzou94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Διάβαζα όλα τα σχόλια που είχα χάσει από τότε που είχα μπει..χαίρομαι που προχωράτε όλες ανεξάρτητα τις δυσκολίες που βρίσκεται μερικές! Εμείς σήμερα 30+6 και από προχτές έχω συσπάσεις πιο έντονες..προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατόν περισσότερο ξαπλωμένη αλλά δεν βλέπω και ιδιαίτερη βελτίωση..εκεί που νιώθω καλύτερα τσουπ πάλι τα ίδια! Ο Γιατρός μου είπε χαπακια και ξεκούραση και αν νιώσω κάτι επιπλέον και δεν περνάει στο νοσοκομείο απευθείας!! Επίσης έχω τη Κυριακή να πάω να καμαρώσω τη κόρη μου που θα πάρει ζώνη στο ταικβοντο και δεν θέλω να το χάσω!! :(

επισης κάτι με έχει πιασει τις τελευταίες 2 βδομάδες περιπου και αγχώνομαι συνέχεια..δεν μπορώ να ηρεμήσω.. αγχώνομαι αν δεν βλέπω κάπου τη μικρή,αν παίζει πιο πέρα και δεν την ακούω..αν αργήσω να επικοινωνήσω με τον άντρα μου και διάφορα τέτοια που πριν δεν με πειραζαν! Οι ορμόνες μου τα έχουν παίξει και δεν ξέρω πως να ηρεμήσω. .

να ξεκουραζεσε κοριτσαρα κοντευουμε ολες !θα δεις βελτιωση με τις συσπασεις μην ανχωνεσε θελει λιγο υπομονη κ ξαπλα μεχρι να παρει παλι τα πανω του ο οργανισμος σου κ να ηρεμησει..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , linaa είπε:

να ξεκουραζεσε κοριτσαρα κοντευουμε ολες !θα δεις βελτιωση με τις συσπασεις μην ανχωνεσε θελει λιγο υπομονη κ ξαπλα μεχρι να παρει παλι τα πανω του ο οργανισμος σου κ να ηρεμησει..

Και εγώ αυτό ελπίζω και περιμένω.. πραγματικά όμως δεν βλέπω να βγαίνω από το σπίτι,μόνο μετρημένες φορές και το κοριτσάκι μου δεν θα χαρεί μπανάκια φέτος! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Zouzou94 είπε:

Και εγώ αυτό ελπίζω και περιμένω.. πραγματικά όμως δεν βλέπω να βγαίνω από το σπίτι,μόνο μετρημένες φορές και το κοριτσάκι μου δεν θα χαρεί μπανάκια φέτος! 

μην φοβασαι το κοριτσακι δεν θα το πειραξει καθολου θα πηγαινει με το μπαμπα του βολτες κ μολις γεννησεις κ ηρεμησετε θα πατε οσες εκδρομες θελετε!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

αναλογα πως θα εχει βολευτει! αλλα ζητα το μην ντρεπεσε γιατι κ οι γιατροι ψιλοβαριουνται να ψαχνουν σταση για φωτο κ δεν το κανουν αν δε το ζητησεις. 

Ευχαριστώ κοπέλα μου ναι θα το ζητήσω αν δεν με προλάβει ο άντρας μου....

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...