Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Mariloux είπε:

Κοριτσάκια μου εγώ πήγα στο γιατρό σήμερα 30 & 3 και τα μικρούλια μου είναι περίπου 1800 το καθένα!! Θα ξανακάνω κορτιζόνη και ευχόμαστε να φτάσουμε μέχρι τέλος... Αγχώθηκα λίγο γτ μου είπε πως κάθε μέρα έχω 50% πιθανότητα να γεννήσω γτ μπορεί να σπάσουν τα νερά ανα πάσα στιγμή!! Κλείσαμε και το ντοπλερ και τώρα αρχίζουμε να μετράμε μέρες, κάθε μια που περναει είναι υπέρ μας!!! Η μαία μου είπε πως αν είναι λιγότερο απο 2500 θα τα βάλουν θερμοκοιτίδα και στεναχωρήθηκα, θέλω να τα έχω δίπλα μου!! :(Επίσης μου είπε πως δεν θα μπορώ να θηλάζω και τα δυο :(:(
Αχ νιώθω και χαρά που είναι καλα τα μωράκια μου και απογοήτευση απο αυτά που μου είπε η μαία!!! Αλλιώς τα έχω φανταστεί όλα!! 

Καταρχήν τα μωρακια σου έχουν πολυ καλό βάρος για δίδυμα!καλυτερα που θα κάνεις την δεύτερη δόση για να είναι έτοιμα τα πνευμονακια!

Ο γιατρός είδε κάτι και θεωρεί οτι θα γεννήσεις τόσο νωρίς;;;αν είναι λιγότερο απο 2,500 θα τα βάλουν στην παρακολούθηση για να πάρουν βάρος αν δεν έχουν άλλο πρόβλημα!οπότε μην σε ανησυχει πολύ γιατί δεν θα μείνουν πολύ!σίγουρα δεν είναι το ιδανικό αλλά γενικά τα πρόωρα μπαίνουν στην παρακολούθηση!είναι απο αυτά που φοβάμαι και εγω αν γεννηθεί πρόωρα!

Υπάρχουν πολλες γυναίκες με δίδυμα που τα θηλάζουν, όπως και τόσες γυναίκες κάνουν ταντεμ!θα το προσπαθησεις και βλέπεις πως θα πάει!πότε θα πας για doppler;

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Καταρχήν τα μωρακια σου έχουν πολυ καλό βάρος για δίδυμα!καλυτερα που θα κάνεις την δεύτερη δόση για να είναι έτοιμα τα πνευμονακια!

Ο γιατρός είδε κάτι και θεωρεί οτι θα γεννήσεις τόσο νωρίς;;;αν είναι λιγότερο απο 2,500 θα τα βάλουν στην παρακολούθηση για να πάρουν βάρος αν δεν έχουν άλλο πρόβλημα!οπότε μην σε ανησυχει πολύ γιατί δεν θα μείνουν πολύ!σίγουρα δεν είναι το ιδανικό αλλά γενικά τα πρόωρα μπαίνουν στην παρακολούθηση!είναι απο αυτά που φοβάμαι και εγω αν γεννηθεί πρόωρα!

Υπάρχουν πολλες γυναίκες με δίδυμα που τα θηλάζουν, όπως και τόσες γυναίκες κάνουν ταντεμ!θα το προσπαθησεις και βλέπεις πως θα πάει!πότε θα πας για doppler;

Δεν είδε τίποτα κακό!! Όλα είναι υπέροχα μου είπε βάρος, θέση, πλακούντες, αμνιακα!! Τον ανησυχεί μήπως απο το βάρος δεν αντέξει η μήτρα και σπάσει κάποιον απο τους σάκους!! Για ντοπλερ θα πάω σε δυο εβδομάδες & σίγουρα πρώτα ο Θεός θα προσπαθήσω να θηλασω!! Αλλά αυτό που με αγχώνει τώρα πιο πολύ είναι να πιάσουμε τουλάχιστον τον 9ο, για τα αλλά βλέποντας & κάνοντας!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Mariloux είπε:

Δεν είδε τίποτα κακό!! Όλα είναι υπέροχα μου είπε βάρος, θέση, πλακούντες, αμνιακα!! Τον ανησυχεί μήπως απο το βάρος δεν αντέξει η μήτρα και σπάσει κάποιον απο τους σάκους!! Για ντοπλερ θα πάω σε δυο εβδομάδες & σίγουρα πρώτα ο Θεός θα προσπαθήσω να θηλασω!! Αλλά αυτό που με αγχώνει τώρα πιο πολύ είναι να πιάσουμε τουλάχιστον τον 9ο, για τα αλλά βλέποντας & κάνοντας!! 

Οπότε δεν θεωρώ οτι υπάρχει λόγος να ανησυχεις τόσο πολύ!αφου όλα είναι καλά!σίγουρα λόγω διδύμων μπορεί να βγουν νωρίτερα αλλά δεν νομίζω οτι κινδυνεύεις απο τωρα!στο εύχομαι να φτάσετε την 36η!!!στο doppler θα δείτε τι γίνεται!εσυ μέχρι τότε, χαλάρωση και ξεκούραση!

  • Ευχαριστώ 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα !!!!!!!!!!χθες πήγα γιατρό και ο μπέμπης είναι 2.166 και 32 w . Μάλλον 30/07 με βλέπω για την καισαρική. προς το παρόν όταν περπαταω εχω μια πιεση  αλλά γενικά είμαι καλά.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

1000 ευρώ έχουν να κρατήσεις τα βλαστοκυττάρα σε ιδιωτική τράπεζα! 

Μίλησα πριν λιγες μέρες με την δημόσια τράπεζα εδω στην Αθήνα!θα μπω να δω 2 σεμινάρια που μου είπαν γιατί δεν μπορώ να πάω από κοντά και την επόμενη μέρα θα μου στείλουν το box  μου είπαν!το courier θα πρέπει να πληρωσω αν δεν παω απο εκεί να το πάρω!

Είναι δωρεά στην δημόσια τράπεζα και μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν σε άλλο παιδάκι αν είναι συμβατό!αν χρειαστεί δικό σου παιδί παίρνουν αππ άλλον δότη!στην Αθήνα έχουν 1600 δείγματα και ευτυχώς έχει χρησιμοποιηθεί μόνο το ένα!

Το θέμα είναι οτι τα περισσότερα δείγματα τα απορρίπτουν γιατί δεν είναι σωστά!οταν δω και τα σεμινάρια θα σας πω αν μάθω κατι άλλο!ο ομφάλιος γενικά δεν πρέπει να κοπεί αμέσως!

Εμένα μου ειπαν ότι θα μου το στείλουν την επόμενη μέρα!μόλις δω τα σεμινάρια την επόμενη μέρα θα το στείλουν με courier! 

Το courier το πληρώνουμε εμείς!εκτός αν πας να το πάρεις και μετα να το πας!

Καλώς την!!!εγώ ακόμα δεν εχω ετοιμάσει βαλίτσα!θα την ετοίμασω την 33η!σε καμιά 10 μέρες περίπου!

Για το δημόσιο θα χρειαστείς παραπάνω πραγματακια, εγω εχω την λίστα του Ρέα!πάρε στο νοσοκομείο που θα γεννήσεις να σου στείλουν την λίστα για να τσεκαρεις αν είσαι οκ οταν θα την ετοιμασεις!

Αυτό ξέρω κ εγώ για την δημόσια τράπεζα που ρώτησα. Αν τα χρειαστείς σου δίνουν από συμβατό δότη κ το παραδόσεις εσύ. Εμάς εδώ είναι κοντά οι αποστάσεις οπότε σκέφτομαι να το κάνουμε. Θέλω να το συζητήσω κ με την μαια που κάνουμε τα μαθήματα να μου πει αν ξέρει τι παίζει.

Τις ιδιωτικές δεν τις εμπιστεύομαι. Ένας γνωστός μας δουλεύει εκεί κ μας έχει πει ότι δεν υπάρχει καμία εταιρεία στην Ελλάδα που να τα μεταφέρει σωστά κ είναι όλα αλλοιωμένα ή ολότελα κατεστραμμένα. Εσύ κ εγώ που να το ξέρουμε βέβαια κ χτυπα ξύλο δεν ασχολούμαστε με αυτό όταν έχουμε το παιδάκι μας σπίτι κ είναι όλα καλά.

14 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Εγώ για μένα έβαλα: 2 νυχτικα, 1 πιτζαμα, σαγιονάρες, οδοντόβουρτσα οδοντόκρεμα (+γενικά ό,τι παίρνεις από προσωπική υγιεινή σε ενα 3ήμερο ταξίδι), εσώρουχα έβαλα 3 κ ένα πακέτο μιας χρήσης που έχει 4 μέσα, 2 σουτιέν θηλασμού, επιθέματα στήθους, σερβιέτες πρέπει να πάρω λοχείας (δεν έβαλα ακόμα), 2 βιβλία, λάστιχο και κορδέλα για τα μαλλιά), όλες τις εξετάσεις που έχω κάνει, βιβλιάριο, ταυτότητα, μία πετσέτα (ίσως πάρω 2 μεγάλη+μικρή). Είναι κοντά το σπίτι μου, αν ξεχνάω κάτι θα μου το φέρει η γιαγιά μας!!8)

Για τον μπέμπη: 1 σετακι ρούχα, 1 ζευγάρι καλτσούλες, 1 σεντονακι, 1 κουβερτούλα καλοκαιρινη, όλα αυτά για την εξόδο. Γαντακια (που τα βάζω μόνο κ μόνο επδ τα αγόρασα, δύσκολα θα του τα φορέσω αυγουστιάτικα!), 3 φανελάκια. Εγώ όμως θα γεννήσω σε ιδιωτική κλινική κ δεν χρειάζεται κάτι άλλο για το μωρό, ίσως ούτε τα φορμακια, καλύτερα να ρωτήσεις στο νοσοκομείο τι άλλο να πάρεις γιατί σίγουρα θα χρειαστείς και άλλα για το άλλαγμα του μωρού κλπ. Κ εννοείται το κάθισμα για το αυτοκίνητο κατά την έξοδο!

Συζητουσαμε στο σεμινάριο με κάτι αλλά κορίτσια του Αυγούστου κ αυτές ότι ίσως τα εσώρουχα μιας χρήσης μας συγκαψουν με την ζέστη κ έχω προβληματιστεί. 

12 ώρες πρίν, Mariloux είπε:

Κοριτσάκια μου εγώ πήγα στο γιατρό σήμερα 30 & 3 και τα μικρούλια μου είναι περίπου 1800 το καθένα!! Θα ξανακάνω κορτιζόνη και ευχόμαστε να φτάσουμε μέχρι τέλος... Αγχώθηκα λίγο γτ μου είπε πως κάθε μέρα έχω 50% πιθανότητα να γεννήσω γτ μπορεί να σπάσουν τα νερά ανα πάσα στιγμή!! Κλείσαμε και το ντοπλερ και τώρα αρχίζουμε να μετράμε μέρες, κάθε μια που περναει είναι υπέρ μας!!! Η μαία μου είπε πως αν είναι λιγότερο απο 2500 θα τα βάλουν θερμοκοιτίδα και στεναχωρήθηκα, θέλω να τα έχω δίπλα μου!! :(Επίσης μου είπε πως δεν θα μπορώ να θηλάζω και τα δυο :(:(
Αχ νιώθω και χαρά που είναι καλα τα μωράκια μου και απογοήτευση απο αυτά που μου είπε η μαία!!! Αλλιώς τα έχω φανταστεί όλα!! 

Μπορείς να προσπαθήσεις να βγάλεις γάλα να τους δώσουν. Μην σκέφτεσαι αρνητικά. Μήπως είναι καλύτερα να ρίξεις ρυθμούς για να αποφύγεις τον πρόωρο τοκετό?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , modena είπε:

Αυτό ξέρω κ εγώ για την δημόσια τράπεζα που ρώτησα. Αν τα χρειαστείς σου δίνουν από συμβατό δότη κ το παραδόσεις εσύ. Εμάς εδώ είναι κοντά οι αποστάσεις οπότε σκέφτομαι να το κάνουμε. Θέλω να το συζητήσω κ με την μαια που κάνουμε τα μαθήματα να μου πει αν ξέρει τι παίζει.

Τις ιδιωτικές δεν τις εμπιστεύομαι. Ένας γνωστός μας δουλεύει εκεί κ μας έχει πει ότι δεν υπάρχει καμία εταιρεία στην Ελλάδα που να τα μεταφέρει σωστά κ είναι όλα αλλοιωμένα ή ολότελα κατεστραμμένα. Εσύ κ εγώ που να το ξέρουμε βέβαια κ χτυπα ξύλο δεν ασχολούμαστε με αυτό όταν έχουμε το παιδάκι μας σπίτι κ είναι όλα καλά.

Συζητουσαμε στο σεμινάριο με κάτι αλλά κορίτσια του Αυγούστου κ αυτές ότι ίσως τα εσώρουχα μιας χρήσης μας συγκαψουν με την ζέστη κ έχω προβληματιστεί. 

KALIMERA...KAI GO ESOROUXA MIAS XRISIS PLASTIKA DE THA PARO....INE AVOLA KAI SIGOURA THA SIGAOUME KAI OXI TIPOTA ALLO THA TELIOSOUME TIN KREMA TOU MOROU....XAXAXA....PARTE VAMVAKERA BRAKAKIA MEGALO NOYMERO APO TO PAZARI ME 1 EURO KAI AN GINOUN XALIA TA PETATE....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, angeliki1979 είπε:

καλημέρα !!!!!!!!!!χθες πήγα γιατρό και ο μπέμπης είναι 2.166 και 32 w . Μάλλον 30/07 με βλέπω για την καισαρική. προς το παρόν όταν περπαταω εχω μια πιεση  αλλά γενικά είμαι καλά.

Σου είπε κάτι ο γιατρός? Θύμησε μου γιατί καισαρική προγραμματισμένη. Είμαστε πολλές κ μπερδευομαι.

πρίν από 9 λεπτά , elenistam είπε:

KALIMERA...KAI GO ESOROUXA MIAS XRISIS PLASTIKA DE THA PARO....INE AVOLA KAI SIGOURA THA SIGAOUME KAI OXI TIPOTA ALLO THA TELIOSOUME TIN KREMA TOU MOROU....XAXAXA....PARTE VAMVAKERA BRAKAKIA MEGALO NOYMERO APO TO PAZARI ME 1 EURO KAI AN GINOUN XALIA TA PETATE....

Αυτό φοβάμαι.. μέσα σε όλα να χουμε κ αυτό το θέμα..

21 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Αχ βρε Ραπουνζελ μου, τουλάχιστον είδες ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Πάει κι αυτό! Τώρα πώς είσαι;;

Εγώ κορίτσια από πάνες έχω τα δείγματα που είχα παραγγείλει από Agnotis, σύνολο 46 πάνες. Δεν θα πάρω μάλλον τώρα αλλά, ίσως pampers ένα πακέτο αν πετύχω προσφορά. Γιατί στο μαιευτήριο τις παρέχουν κ θα μας φέρουν κ δείγματα απ'όσο ξέρω! @modena κ εγώ έλεγα να πάρω σπαθολαδο από Agnotis αλλά κάνει η μαμά μου φυσικό κ δεν παρήγγειλα. Παρήγγειλα τα μωρομαντηλα, απορρυπαντικό κ το μπλε ζιπουνακι!

Να σας ρωτήσω, έχει σκεφτεί καμία για δωρεά βλαστοκυττάρων;;

Πως το φτιάχνει η μαμά σου το φυσικό? Με ενδιαφέρει πολύ!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , modena είπε:

Μπορείς να προσπαθήσεις να βγάλεις γάλα να τους δώσουν. Μην σκέφτεσαι αρνητικά. Μήπως είναι καλύτερα να ρίξεις ρυθμούς για να αποφύγεις τον πρόωρο τοκετό?

Εχω πάνω απο ένα μήνα που είμαι σχεδόν όλη μέρα ξαπλωμένη ή καθιστή!! Δεν κάνω τίποτα για να κουραστώ, επομένως απο εδώ και πέρα δεν είναι τίποτα στο χέρι μου!! Σκέφτομαι να ρωτησω μια σύμβουλο θηλασμού!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mariloux είπε:

Εχω πάνω απο ένα μήνα που είμαι σχεδόν όλη μέρα ξαπλωμένη ή καθιστή!! Δεν κάνω τίποτα για να κουραστώ, επομένως απο εδώ και πέρα δεν είναι τίποτα στο χέρι μου!! Σκέφτομαι να ρωτησω μια σύμβουλο θηλασμού!! 

Μάλιστα.. δεν το θυμόμουν.. σίγουρα θα σε κατευθύνει κ ακόμη καλύτερα να είναι κ νεογνολογος παράλληλα.

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τον ομφάλιο λώρο το έχω ακούσει κι εγω, λέγεται καθυστερημένη απολήνωση ομφάλιου λώρου, θελει 3-5 λεπτά να "στραγγίξει" πριν κοπεί για να πάει το πολύτιμο αίμα στο βρέφος. Σ αυτήν την περίπτωση δεν μπορεί να κρατηθεί για βλαστοκύτταρα. Το είχε πει η μαία στο σεμινάριο του Λητω και ρώτησα και τον γιατρό και το επιβεβαίωσε. 

Κορίτσια για τις πρώτες μέρες που ειναι πολλα τα λόχεια εγω σκέφτομαι να πάρω  αυτα που ειναι πάνες-βρακιά για την ακράτεια, η μαία στην κλινικη μου είπε οτι ειναι πολυ βολικά, τα σκίζεις κι απ το πλάι αν δεν μπορείς να σηκωθείς 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

1000 ευρώ έχουν να κρατήσεις τα βλαστοκυττάρα σε ιδιωτική τράπεζα! 

Μίλησα πριν λιγες μέρες με την δημόσια τράπεζα εδω στην Αθήνα!θα μπω να δω 2 σεμινάρια που μου είπαν γιατί δεν μπορώ να πάω από κοντά και την επόμενη μέρα θα μου στείλουν το box  μου είπαν!το courier θα πρέπει να πληρωσω αν δεν παω απο εκεί να το πάρω!

Είναι δωρεά στην δημόσια τράπεζα και μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν σε άλλο παιδάκι αν είναι συμβατό!αν χρειαστεί δικό σου παιδί παίρνουν αππ άλλον δότη!στην Αθήνα έχουν 1600 δείγματα και ευτυχώς έχει χρησιμοποιηθεί μόνο το ένα!

Το θέμα είναι οτι τα περισσότερα δείγματα τα απορρίπτουν γιατί δεν είναι σωστά!οταν δω και τα σεμινάρια θα σας πω αν μάθω κατι άλλο!ο ομφάλιος γενικά δεν πρέπει να κοπεί αμέσως!

Εμένα μου ειπαν ότι θα μου το στείλουν την επόμενη μέρα!μόλις δω τα σεμινάρια την επόμενη μέρα θα το στείλουν με courier! 

Το courier το πληρώνουμε εμείς!εκτός αν πας να το πάρεις και μετα να το πας!

Καλώς την!!!εγώ ακόμα δεν εχω ετοιμάσει βαλίτσα!θα την ετοίμασω την 33η!σε καμιά 10 μέρες περίπου!

Για το δημόσιο θα χρειαστείς παραπάνω πραγματακια, εγω εχω την λίστα του Ρέα!πάρε στο νοσοκομείο που θα γεννήσεις να σου στείλουν την λίστα για να τσεκαρεις αν είσαι οκ οταν θα την ετοιμασεις!

Έλεγα να πάω σε αυτό το σεμινάριο να το δω...Μόνο που είναι μεσημεριάτικα γμτ, στις 4 νομίζω...Αλλιώς κι εγώ online θα το παρακολουθήσω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , modena είπε:

Αυτό ξέρω κ εγώ για την δημόσια τράπεζα που ρώτησα. Αν τα χρειαστείς σου δίνουν από συμβατό δότη κ το παραδόσεις εσύ. Εμάς εδώ είναι κοντά οι αποστάσεις οπότε σκέφτομαι να το κάνουμε. Θέλω να το συζητήσω κ με την μαια που κάνουμε τα μαθήματα να μου πει αν ξέρει τι παίζει.

Τις ιδιωτικές δεν τις εμπιστεύομαι. Ένας γνωστός μας δουλεύει εκεί κ μας έχει πει ότι δεν υπάρχει καμία εταιρεία στην Ελλάδα που να τα μεταφέρει σωστά κ είναι όλα αλλοιωμένα ή ολότελα κατεστραμμένα. Εσύ κ εγώ που να το ξέρουμε βέβαια κ χτυπα ξύλο δεν ασχολούμαστε με αυτό όταν έχουμε το παιδάκι μας σπίτι κ είναι όλα καλά.

Συζητουσαμε στο σεμινάριο με κάτι αλλά κορίτσια του Αυγούστου κ αυτές ότι ίσως τα εσώρουχα μιας χρήσης μας συγκαψουν με την ζέστη κ έχω προβληματιστεί. 

Μπορείς να προσπαθήσεις να βγάλεις γάλα να τους δώσουν. Μην σκέφτεσαι αρνητικά. Μήπως είναι καλύτερα να ρίξεις ρυθμούς για να αποφύγεις τον πρόωρο τοκετό?

Ακριβώς!!!ασε που κάποιες ιδιωτικές κλείσανε και χάσανε και τα λεφτά τους και τα βλαστοκυττάρα!

Ναι, θα ρώτησω και εγω τον doctor οταν πάω!!!

πρίν από 29 λεπτά , Mariloux είπε:

Εχω πάνω απο ένα μήνα που είμαι σχεδόν όλη μέρα ξαπλωμένη ή καθιστή!! Δεν κάνω τίποτα για να κουραστώ, επομένως απο εδώ και πέρα δεν είναι τίποτα στο χέρι μου!! Σκέφτομαι να ρωτησω μια σύμβουλο θηλασμού!! 

Το καλυτερο που έχεις να κάνεις είναι αυτό!μόλις γεννήσεις να σε κατευθύνει σύμβουλος θηλασμού!είναι ο μόνος κατάλληλος άνθρωπος να σε βοηθήσει στον θηλασμό!

πρίν από 14 λεπτά , Heidelberg είπε:

Έλεγα να πάω σε αυτό το σεμινάριο να το δω...Μόνο που είναι μεσημεριάτικα γμτ, στις 4 νομίζω...Αλλιώς κι εγώ online θα το παρακολουθήσω.

Εγω αν μπορούσα να οδηγησω θα πήγαινα αλλά αναγκαστικά θα το δω on line!μου ειπαν στο τηλέφωνο οτι πρέπει να τα παρακολουθησω πρώτα και μετά μου στέλνουν το κουτάκι!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Summer G. είπε:

Αυτό για τον ομφάλιο λώρο το έχω ακούσει κι εγω, λέγεται καθυστερημένη απολήνωση ομφάλιου λώρου, θελει 3-5 λεπτά να "στραγγίξει" πριν κοπεί για να πάει το πολύτιμο αίμα στο βρέφος. Σ αυτήν την περίπτωση δεν μπορεί να κρατηθεί για βλαστοκύτταρα. Το είχε πει η μαία στο σεμινάριο του Λητω και ρώτησα και τον γιατρό και το επιβεβαίωσε. 

Κορίτσια για τις πρώτες μέρες που ειναι πολλα τα λόχεια εγω σκέφτομαι να πάρω  αυτα που ειναι πάνες-βρακιά για την ακράτεια, η μαία στην κλινικη μου είπε οτι ειναι πολυ βολικά, τα σκίζεις κι απ το πλάι αν δεν μπορείς να σηκωθείς 

Αυτά έλεγα κ εγώ κ με αγχωσαν μήπως συγκαω με τη ζέστη.. απτήν άλλη τα κανονικά είναι βάλε - βγάλε πιο μεγάλη ταλαιπωρία..


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elenistam είπε:

KALIMERA...KAI GO ESOROUXA MIAS XRISIS PLASTIKA DE THA PARO....INE AVOLA KAI SIGOURA THA SIGAOUME KAI OXI TIPOTA ALLO THA TELIOSOUME TIN KREMA TOU MOROU....XAXAXA....PARTE VAMVAKERA BRAKAKIA MEGALO NOYMERO APO TO PAZARI ME 1 EURO KAI AN GINOUN XALIA TA PETATE....

Γενικά πόσα βρακακια θα πάρετε;;

 

1 ώρα πρίν, modena είπε:

Αυτά έλεγα κ εγώ κ με αγχωσαν μήπως συγκαω με τη ζέστη.. απτήν άλλη τα κανονικά είναι βάλε - βγάλε πιο μεγάλη ταλαιπωρία..

Η @Summer G. εννοεί τις πάνες ακράτειας που μπαίνουν σαν βρακακι, τυπου τενα. Σήμερα που μιλούσα με μία μαμά μου είπε ότι αυτές βολεύουν. Εγώ πήρα της Chicco τα μιας χρήσης βρακακια που μάλλον έχεις δίκιο, δεν σκέφτηκα ότι μπορεί να συγκαω, οπότε ίσως τα πήρα τζάμπα!!

 

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Agusta είπε:

Γενικά πόσα βρακακια θα πάρετε;;

 

Η @Summer G. εννοεί τις πάνες ακράτειας που μπαίνουν σαν βρακακι, τυπου τενα. Σήμερα που μιλούσα με μία μαμά μου είπε ότι αυτές βολεύουν. Εγώ πήρα της Chicco τα μιας χρήσης βρακακια που μάλλον έχεις δίκιο, δεν σκέφτηκα ότι μπορεί να συγκαω, οπότε ίσως τα πήρα τζάμπα!!

 

ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΜΕΓΑΛΑ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...