Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

Just now, elenistam είπε:

α εμενα δε μου δωσαν......ισωσ επειδη το μετραω και στο σπιτι....και γω στην 31 ειμαι

ναι κ εγω πρωτη φορα ακουω δυο καμπυλες αν κ ειναι πολυ καλες οι τιμες μου 4,5 γλυκοζιωμενη κ 77 ζαχαρο νηστειας. αλλα ποιος ξερει φοβουνται κ οι γιατροι ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, linaa είπε:

ναι κ εγω πρωτη φορα ακουω δυο καμπυλες αν κ ειναι πολυ καλες οι τιμες μου 4,5 γλυκοζιωμενη κ 77 ζαχαρο νηστειας. αλλα ποιος ξερει φοβουνται κ οι γιατροι ! 

τσαμπα θα σε ταλαιπωρησουν γαμωτο......εχεις παρα πολυ καλες τιμες....και μενα στο εργαστηριο σημερα μου ειπαν οτι τα τελευταια δυο χρονια οι γιατροι εχουν γινει εμμονικοι με το ζαχαρο στην κυηση....υπομονη σε λιγο τελειωνουμε


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

τσαμπα θα σε ταλαιπωρησουν γαμωτο......εχεις παρα πολυ καλες τιμες....και μενα στο εργαστηριο σημερα μου ειπαν οτι τα τελευταια δυο χρονια οι γιατροι εχουν γινει εμμονικοι με το ζαχαρο στην κυηση....υπομονη σε λιγο τελειωνουμε

ναι κ εγω λεω τσαμπα το τριωρο . ισως φοβαται γιατι ειναι κ λιγο μεγαλυτερο το μωρο βεβαια δεν ειναι παχυ στο μεσο ορο ειναι αλλα τι να πω θα το πιω κ αυτο το ποτηρι γλυκοζης!!!! ασε που απο τοτε που μου ειπε θα ξανακανουμε καμπυλη φοβηθηκα κ εκοψα κ τα παγωτα χα χα χα !!!!

κοντευουμε μετα το doppler δεν εμεινε τιποτα πρεπει να ετοιμαζομαστε σιγα σιγα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ναι κ εγω λεω τσαμπα το τριωρο . ισως φοβαται γιατι ειναι κ λιγο μεγαλυτερο το μωρο βεβαια δεν ειναι παχυ στο μεσο ορο ειναι αλλα τι να πω θα το πιω κ αυτο το ποτηρι γλυκοζης!!!! ασε που απο τοτε που μου ειπε θα ξανακανουμε καμπυλη φοβηθηκα κ εκοψα κ τα παγωτα χα χα χα !!!!

κοντευουμε μετα το doppler δεν εμεινε τιποτα πρεπει να ετοιμαζομαστε σιγα σιγα! 

ποτε εχεις ντοπλερ? εγω τεταρτη θα παω......αν δουν και μενα το μωρο μεγαλυτερο μπορει να μου δωσουν δε ξερω....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

ποτε εχεις ντοπλερ? εγω τεταρτη θα παω......αν δουν και μενα το μωρο μεγαλυτερο μπορει να μου δωσουν δε ξερω....

μπα μωρε αφου το μετρας συνεχεια σπιτι. εχω 5 του μηνα την αλλη εβδομαδα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

μπα μωρε αφου το μετρας συνεχεια σπιτι. εχω 5 του μηνα την αλλη εβδομαδα. 

α μαζι θα παμε...εγω 4...αντε με το καλο ολα να ειναι τελεια.....μετα μπαινουμε τελικη ευθεια!!!! θα πας φυσιολογικο?


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , elenistam είπε:

γλυκοζυλιωμενη 5,3 (εχει ανεβει απο την αλλη φορα που εκανα αλλα εκανα σε αλλο εργαστηριο ηταν 5,1).....ζαχαρο 87 στο εργαστηριο που ειναι εντος οριων........θα προσεχω λιγο με τα γλυκα και θα την επαναλαβω παλι.... tsh 1,7 κατι......στην αρχη της εγκυμοσυνης ειχα 2, κατι....

Μιλησες με τον γιατρό;;;μπορεί να χρειάζεσαι απλά προσεγμένη διατροφή!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, rapounzel_rapounzel είπε:

Μιλησες με τον γιατρό;;;μπορεί να χρειάζεσαι απλά προσεγμένη διατροφή!

σιγουρα πρεπει να προσεξω.....για ινσουλινη δεν ειμαι γιατι ειμαι μεσα στα ορια....απλα τον τελευταιο μηνα ετρωγα οτι ηθελα....τωρα λιγο θα προσεχω απο αυριο

  • Μου αρέσει 2

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elenistam είπε:

α μαζι θα παμε...εγω 4...αντε με το καλο ολα να ειναι τελεια.....μετα μπαινουμε τελικη ευθεια!!!! θα πας φυσιολογικο?

οχι προγραμματισμενα! αα ειμαστε μαζι ωραια αντε να τελειωνουμε κ με αυτο!!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

οχι προγραμματισμενα! αα ειμαστε μαζι ωραια αντε να τελειωνουμε κ με αυτο!!  

και γω καισαρικη προγραμματισμενη παπαγεωργιου...σου κλεισαν ραντεβου?


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , elenistam είπε:

α μαζι θα παμε...εγω 4...αντε με το καλο ολα να ειναι τελεια.....μετα μπαινουμε τελικη ευθεια!!!! θα πας φυσιολογικο?

αααα μπορει να γεννησουμε κ την ιδια μερα!!! χα χα χα να το κανονισουμε!

Just now, elenistam είπε:

και γω καισαρικη προγραμματισμενη παπαγεωργιου...σου κλεισαν ραντεβου?

οχι ακομα μετα το ντομπλερ θα το συζητησουμε! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

αααα μπορει να γεννησουμε κ την ιδια μερα!!! χα χα χα να το κανονισουμε!

οχι ακομα μετα το ντομπλερ θα το συζητησουμε! 

που θα γεννησεις??? λογικα κοντα θα ειμαστε.....καισαρικη και συ?


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

που θα γεννησεις??? λογικα κοντα θα ειμαστε.....καισαρικη και συ?

ναι νομιζω το εχουμε ξαναπει μυωπια κ μαλιστα ιστορικο μπαμπα με πιεση στα ματια. στο ιασω θα γεννησω. χα χα εγω εχω πει αν φτασω μεχρι 38 εβδομαδες να γεννησω εκει γυρω στις 19 να ειναι λιονταρι χα χα χα χα !!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ναι νομιζω το εχουμε ξαναπει μυωπια κ μαλιστα ιστορικο μπαμπα με πιεση στα ματια. στο ιασω θα γεννησω. χα χα εγω εχω πει αν φτασω μεχρι 38 εβδομαδες να γεννησω εκει γυρω στις 19 να ειναι λιονταρι χα χα χα χα !!! 

α θυμηθηκα!! και γω νομιζω γυρω στις 38 θα γεννησω αν φτασω μεχρι τοτε....μαζι θα γεννησουμε!!!!!!!!!!!!! και γω λιονταρινα τη θελω


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρουλακι είπε:

Έκανα περιδεση πριν δύο μέρες κ βλέποντας το ποστ σου θα μ ενδιέφερε να μάθω πως πας από τη μέρα της επέμβασης ως τώρα... Φοβάμαι πολύ 

Καλη επιτυχια!! Εγω την εκανα τελη Απριλίου γιατι ειχα ξαφνικη εξαλειψη-μειωση δλδ. Διανυκτερευσα κ μια μερα κ τωρα μπαινω στην 32η βδομαδα. 2πλη ενεση κορτιζονης ( για ωριμανση πνευμόνων) εκανα την 24η βδομαδα κ μαλλον θα ξανακανω την 34η αν ολα πανε καλα

Γενικα θελει υπομονη κ πολυ δυναμη! Ειναι πολυ δυσκολο αλλα θα βαλεις στοχο να σαι ηρεμη κ κυριως να μην ακους τριγυρω διαφορα ασχετα πραγματα που δεν ισχυουν! Εγω δεν ειχα ιστορικο σε τραχηλο,ο γιατρος μου πε ειναι ανατομικο,ετσι γεννηθηκα,κ φαινεται μονο σε εγκυμοσυνη. Καμια σαλπιγγογραφια δε δειχνει,κ αυτο μυθος,εχω κανει κ ειναι αψογη. Τωρα για παρακολουθηση περιδεσης,εμενα με βλεπει ανα 2 βδομαδες ενδοκολπικα κ ελεγχει το ραμμα. Καλλιεργεια κολπικου 1 φορα το μηνα κ γενικα προσεχεις μολυνσεις, αγωγη ουτροζεσταν μαγνησιο κ τα υπολοιπα. Αλλοι γιατροι δεν ελεγχουν κολπικα το θεωρουν περιττο. Εμενα με βοηθαει κ για ψυχολογικους λογους κ γι αυτο το κανει κ ο γιατρος μου.

Κανεις δεν μπορει να σου πει αν θα γεννησεις προωρα ή οχι. Μπορεις εσυ να πεις στον εαυτο σου οτι θα τα καταφερεις,προσπάθησέ το κ θα σαι ησυχη οσο φευγουν οι βδομαδες!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...