Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, Agusta είπε:

Ναι είμαστε 34 ακριβώς!! Περνάει ο καιρός!! Η κοιλιά δεν μπορώ να φανταστώ πώς θα είναι όταν μπούμε στο μήνα μας! ΠΗΤ μετά την αυχενική διαφάνεια μου έδωσαν 5/8! Ο άντρας μου έχει προαίσθημα για 26-29/7! Μετά τις 23/7 να έρθει να είναι λιονταράκι κ όποτε θέλει μετά! Έχω πάρει ρούχα και σεντονακια με λιοντάρια, κρίμα είναι!:razz:

@gogouli88 ναι φυσιολογικά θέλουμε να πάμε!

Άρα μπαίνεις στο μήνα σου σε λίγες μέρες εσύ,δηλαδή στις 5/07?

Κορίτσια μου μόλις ήρθα από γιατρό! Όλα καλά, δόξα τω Θεώ!Ο τράχηλος πήγε 1,4 εκ., φυσιολογική μείωση λέει,δε μας ανησυχεί. Το αμνιακό οριακά χαμηλό, όπως πάντα. Τα κιλά 2.230 γρ. (σήμερα 34 ακριβώς). Νορμάλ βάσει κατάταξης βγαίνει. Καλλιέργεια θα κάνω στις 36 γιατί τώρα παίρνω amoxil για το δόντι κ μπορεί να το καλύψει, όποτε θέλουμε να περάσουν κάποιες μέρες. Τα φάρμακα είπε τα κόβουμε όλα σήμερα,αν κι εγώ θα συνεχίσω ακόμη δέκα μέρες με προγεστερόνη.Δεν έπαιρνα και κάτι άλλο βέβαια,αφού το salospir το έχω κόψει ήδη.Συνεχιζουμε μόνο τα συμπληρώματα. 

Αυτά κορίτσια μου!!Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι μέχρι τέλους όλες μας!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , katia2018 είπε:

Άρα μπαίνεις στο μήνα σου σε λίγες μέρες εσύ,δηλαδή στις 5/07?

Κορίτσια μου μόλις ήρθα από γιατρό! Όλα καλά, δόξα τω Θεώ!Ο τράχηλος πήγε 1,4 εκ., φυσιολογική μείωση λέει,δε μας ανησυχεί. Το αμνιακό οριακά χαμηλό, όπως πάντα. Τα κιλά 2.230 γρ. (σήμερα 34 ακριβώς). Νορμάλ βάσει κατάταξης βγαίνει. Καλλιέργεια θα κάνω στις 36 γιατί τώρα παίρνω amoxil για το δόντι κ μπορεί να το καλύψει, όποτε θέλουμε να περάσουν κάποιες μέρες. Τα φάρμακα είπε τα κόβουμε όλα σήμερα,αν κι εγώ θα συνεχίσω ακόμη δέκα μέρες με προγεστερόνη.Δεν έπαιρνα και κάτι άλλο βέβαια,αφού το salospir το έχω κόψει ήδη.Συνεχιζουμε μόνο τα συμπληρώματα. 

Αυτά κορίτσια μου!!Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι μέχρι τέλους όλες μας!!

μπραβο κοριτσακι ολα τελεια αντε δυο εβδομαδες εμειναν κ τελειωσε το μαρτυριο!!! αυτο ηταν δυο εβδομαδες ακομα κ μετα αρχιζεις κ βολτες :-P

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , katia2018 είπε:

Άρα μπαίνεις στο μήνα σου σε λίγες μέρες εσύ,δηλαδή στις 5/07?

Κορίτσια μου μόλις ήρθα από γιατρό! Όλα καλά, δόξα τω Θεώ!Ο τράχηλος πήγε 1,4 εκ., φυσιολογική μείωση λέει,δε μας ανησυχεί. Το αμνιακό οριακά χαμηλό, όπως πάντα. Τα κιλά 2.230 γρ. (σήμερα 34 ακριβώς). Νορμάλ βάσει κατάταξης βγαίνει. Καλλιέργεια θα κάνω στις 36 γιατί τώρα παίρνω amoxil για το δόντι κ μπορεί να το καλύψει, όποτε θέλουμε να περάσουν κάποιες μέρες. Τα φάρμακα είπε τα κόβουμε όλα σήμερα,αν κι εγώ θα συνεχίσω ακόμη δέκα μέρες με προγεστερόνη.Δεν έπαιρνα και κάτι άλλο βέβαια,αφού το salospir το έχω κόψει ήδη.Συνεχιζουμε μόνο τα συμπληρώματα. 

Αυτά κορίτσια μου!!Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι μέχρι τέλους όλες μας!!

Μπραβο!! Μαρεσει που αγχωνοσουν για τα κολπικα! Πώς θα κανεις καλε καλλιεργεια με ληψη αντιβιωσης? Θελει 10 μερες να την εχεις τελειωσει. Με το καλο!!!


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , samiam είπε:

Μπραβο!! Μαρεσει που αγχωνοσουν για τα κολπικα! Πώς θα κανεις καλε καλλιεργεια με ληψη αντιβιωσης? Θελει 10 μερες να την εχεις τελειωσει. Με το καλο!!!

Ε ναι αυτό είπαμε!Ας περάσει η αντιβίωση και μετά κάνουμε καλλιέργεια! Σ'ευχαριστω πολύ!!!

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

μπραβο κοριτσακι ολα τελεια αντε δυο εβδομαδες εμειναν κ τελειωσε το μαρτυριο!!! αυτο ηταν δυο εβδομαδες ακομα κ μετα αρχιζεις κ βολτες :-P

Να σας πω την αλήθεια σημερα μπερδεύτηκα περισσότερο. Ακούστε γιατί:Τον ρωτησα αν θεωρειται πρόωρο στις 36 εβδομάδες,αφού παντού γράφει ότι μετά τις 37 είναι τελειομηνο.Και μου είπε ότι έτσι είναι,ακόμη και 36+6 είναι πρόωρο,κι ότι στο μήνα μας (δηλαδή τελειομηνο) μπαινουμε στις 37.Ρε κορίτσια, εγώ μέχρι τώρα ήξερα ότι θα μπω στο μήνα μου ένα μήνα πριν την ΠΗΤ. Εσείς τι έχετε καταλάβει?Και σχετικα με περιδεση και πεσσούς μου είπε ότι όλα αυτά αφαιρούνται στις 37,όταν δηλαδή είναι τελειομηνο. Άντε βγάλε άκρη τώρα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , katia2018 είπε:

Ε ναι αυτό είπαμε!Ας περάσει η αντιβίωση και μετά κάνουμε καλλιέργεια! Σ'ευχαριστω πολύ!!!

Να σας πω την αλήθεια σημερα μπερδεύτηκα περισσότερο. Ακούστε γιατί:Τον ρωτησα αν θεωρειται πρόωρο στις 36 εβδομάδες,αφού παντού γράφει ότι μετά τις 37 είναι τελειομηνο.Και μου είπε ότι έτσι είναι,ακόμη και 36+6 είναι πρόωρο,κι ότι στο μήνα μας (δηλαδή τελειομηνο) μπαινουμε στις 37.Ρε κορίτσια, εγώ μέχρι τώρα ήξερα ότι θα μπω στο μήνα μου ένα μήνα πριν την ΠΗΤ. Εσείς τι έχετε καταλάβει?Και σχετικα με περιδεση και πεσσούς μου είπε ότι όλα αυτά αφαιρούνται στις 37,όταν δηλαδή είναι τελειομηνο. Άντε βγάλε άκρη τώρα!!

ακου στις 36 μπαινεις στο μηνα σου απλα λενε οτι στις 37 τελειοποιουνται ολα για εναν τοκετο. αλλα αυτα ειναι διαφορετικα απο παιδι σε παιδι δηλαδη καποια μωρακια στις 36 εβδομαδες ειναι ικανοποιητικο βαρος κ καλητερη αναπτυξη απο καποια αλλα κοινως εισαι καλλημενη!!! δηλαδη πχ η αδερφη μου γεννησε 35,5 το παιδι ηταν 2400 δεν χρειαστηκε ουτε παρακολουθηση το πηραν αμεσως. ηταν προωρος τοκετος αλλα δεν ηταν προωρο μωρο ηταν ανεπτυγμενο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 45 λεπτά , katia2018 είπε:

Ε ναι αυτό είπαμε!Ας περάσει η αντιβίωση και μετά κάνουμε καλλιέργεια! Σ'ευχαριστω πολύ!!!

Να σας πω την αλήθεια σημερα μπερδεύτηκα περισσότερο. Ακούστε γιατί:Τον ρωτησα αν θεωρειται πρόωρο στις 36 εβδομάδες,αφού παντού γράφει ότι μετά τις 37 είναι τελειομηνο.Και μου είπε ότι έτσι είναι,ακόμη και 36+6 είναι πρόωρο,κι ότι στο μήνα μας (δηλαδή τελειομηνο) μπαινουμε στις 37.Ρε κορίτσια, εγώ μέχρι τώρα ήξερα ότι θα μπω στο μήνα μου ένα μήνα πριν την ΠΗΤ. Εσείς τι έχετε καταλάβει?Και σχετικα με περιδεση και πεσσούς μου είπε ότι όλα αυτά αφαιρούνται στις 37,όταν δηλαδή είναι τελειομηνο. Άντε βγάλε άκρη τώρα!!

Τέλεια τα νέα σου κορίτσι!! Πόσο θέλω και γω να αρχίσω να μειώνω τα φάρμακα. Την άλλη βδομάδα που θα πάω γιατρό θα κάνουμε και εμείς έναν προγραμματισμό για τη διακοπή τους φαντάζομαι. 

Πάντως και μένα μου είχε πει πως θα κόψουμε την περίδεση 37 εμβδομαδων. Αλλά μη σε απασχολεί τόσο η προωρότητα. Υπάρχουν μωράκια που γεννιούνται 35 εβδομάδων (όπως ο ανιψιός μου πχ) και ούτε στο οξυγόνο δεν τα βάζουν. Υπάρχουν και άλλα τελειομηνα που ζοριζονται στην αναπνοή (πχ κάποια που γεννιούνται με καισαρική και η απότομη αλλαγή τους φέρνει δυσχέρεια στην αναπνοή). Ποτέ δεν ξέρεις!! :)

Φτάνεις στο τέλος!! Χαμόγελα και απόλαυσε όσο έμεινε! Δεν έχεις να φοβάσαι τπτ πλέον!!! :)

  • Μου αρέσει 1

ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , linaa είπε:

ακου στις 36 μπαινεις στο μηνα σου απλα λενε οτι στις 37 τελειοποιουνται ολα για εναν τοκετο. αλλα αυτα ειναι διαφορετικα απο παιδι σε παιδι δηλαδη καποια μωρακια στις 36 εβδομαδες ειναι ικανοποιητικο βαρος κ καλητερη αναπτυξη απο καποια αλλα κοινως εισαι καλλημενη!!! δηλαδη πχ η αδερφη μου γεννησε 35,5 το παιδι ηταν 2400 δεν χρειαστηκε ουτε παρακολουθηση το πηραν αμεσως. ηταν προωρος τοκετος αλλα δεν ηταν προωρο μωρο ηταν ανεπτυγμενο. 

Συμφωνώ απόλυτα,αλλά και πάλι επιβεβαιώνεται αυτό που πίστευα από την αρχή,ότι δηλαδή στόχος μου πρέπει να είναι οι 37 και μετά βλέπουμε..

Σ'ευχαριστω πολύ!!!

πρίν από 39 λεπτά , Maraki2018 είπε:

Τέλεια τα νέα σου κορίτσι!! Πόσο θέλω και γω να αρχίσω να μειώνω τα φάρμακα. Την άλλη βδομάδα που θα πάω γιατρό θα κάνουμε και εμείς έναν προγραμματισμό για τη διακοπή τους φαντάζομαι. 

Πάντως και μένα μου είχε πει πως θα κόψουμε την περίδεση 37 εμβδομαδων. Αλλά μη σε απασχολεί τόσο η προωρότητα. Υπάρχουν μωράκια που γεννιούνται 35 εβδομάδων (όπως ο ανιψιός μου πχ) και ούτε στο οξυγόνο δεν τα βάζουν. Υπάρχουν και άλλα τελειομηνα που ζοριζονται στην αναπνοή (πχ κάποια που γεννιούνται με καισαρική και η απότομη αλλαγή τους φέρνει δυσχέρεια στην αναπνοή). Ποτέ δεν ξέρεις!! :)

Φτάνεις στο τέλος!! Χαμόγελα και απόλαυσε όσο έμεινε! Δεν έχεις να φοβάσαι τπτ πλέον!!! :)

Σχεδόν δέκα μέρες σου έμειναν και θα αρχίσεις να μειώνεις φάρμακα!Όλα να μας πάνε καλά ολες!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Ε ναι αυτό είπαμε!Ας περάσει η αντιβίωση και μετά κάνουμε καλλιέργεια! Σ'ευχαριστω πολύ!!!

Να σας πω την αλήθεια σημερα μπερδεύτηκα περισσότερο. Ακούστε γιατί:Τον ρωτησα αν θεωρειται πρόωρο στις 36 εβδομάδες,αφού παντού γράφει ότι μετά τις 37 είναι τελειομηνο.Και μου είπε ότι έτσι είναι,ακόμη και 36+6 είναι πρόωρο,κι ότι στο μήνα μας (δηλαδή τελειομηνο) μπαινουμε στις 37.Ρε κορίτσια, εγώ μέχρι τώρα ήξερα ότι θα μπω στο μήνα μου ένα μήνα πριν την ΠΗΤ. Εσείς τι έχετε καταλάβει?Και σχετικα με περιδεση και πεσσούς μου είπε ότι όλα αυτά αφαιρούνται στις 37,όταν δηλαδή είναι τελειομηνο. Άντε βγάλε άκρη τώρα!!

Μπραβο αγάπη!!!!μεγάλωσε το μωρακι, μια χαρά είναι!!!αφού στο είπε και εσένα φυσιολογική είναι η μείωση!αν και εμένα είναι 1,5 και είμαι 10 μερες λιγότερο απο εσενα! 

Τελειομηνο θεωρείται απο την 37η!αυτο δεν σημαίνει οτι δεν μπορεί να είναι όμως είτε μικρουλι σε βάρος ή να έχει θέμα στην αναπνοή και να χρειαστεί λίγο οξυγόνο!όλα σχετικά είναι!η αδερφή του άντρα μου γεννησε 34+2 και το μωρό δεν χρειάστηκε οξυγόνο και η κουμπάρα της 34+4,είχε κάνει και κορτιζόνες και το μωρό πήρε οξυγόνο κάποιες μέρες!

Εγω που εχω συζητήσει με τον γιατρό μου είπε οτι ο σκοπός είναι να φτάσουμε την 34η!μετά όσο πιο πολύ κάτσει τόσο καλύτερα!αν έχει και ενα καλό βάρος πάνω από 2,500 είναι μια χαρά!

Πολλοί γιατροί τα αφαιρούν και την ώρα της γέννας!το ότι θα βγει 36η,δεν σημαίνει οτι θα γεννήσεις την άλλη μέρα, μπορεί να γεννήσεις μετά απο 2 βδομάδες!μπορεί να σπάσουν τα νερά νωρίτερα που δεν έχει να κάνει με τον τράχηλο!

Εσυ απο σήμερα μπορείς να ηρεμισεις!!!εγω 34η θα το γιορτασω και 36η θα κάνω πάρτυ!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μπράβο σας κοντοζυγωνετε εγώ έχω ακόμα, είμαι 32 και 3. Το μωρό 1800 καλά μου πε ότι είναι. 

Σας έχει πιάσει μανία με τις δουλειές? Εμένα ναι, το δωμάτιο έτοιμο τα ρούχα έτοιμα όλα έτοιμα και τώρα κοιτάω το ταβάνι σκέφτομαι τι άλλο έχω να κάνω. Όλο και κάτι θα βρω. Αύριο έχω πάρτυ στη μικρή μαζεύω τα παιχνίδια της και θα αφήσω μερικά πιο παλιά γιατί είναι κάτι αγοράκια που θα ρθουν ζωή να έχουν αλλά κάνουν ζημιές οπότε προετοιμαζομαι. Σήμερα της έκαναν πάρτυ στον παιδικό τους πήρα και τούρτα και χυμούς και δωράκια το φχαρθστηθηκαν μου πε η δασκάλα. Αντε να μιλησει κι αντε να βγει γερό το δεύτερο και θα είμαι η πιο ευτυχισμένη μανούλα του κόσμου!!!! 

  • Μου αρέσει 1

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Μπραβο αγάπη!!!!μεγάλωσε το μωρακι, μια χαρά είναι!!!αφού στο είπε και εσένα φυσιολογική είναι η μείωση!αν και εμένα είναι 1,5 και είμαι 10 μερες λιγότερο απο εσενα! 

Τελειομηνο θεωρείται απο την 37η!αυτο δεν σημαίνει οτι δεν μπορεί να είναι όμως είτε μικρουλι σε βάρος ή να έχει θέμα στην αναπνοή και να χρειαστεί λίγο οξυγόνο!όλα σχετικά είναι!η αδερφή του άντρα μου γεννησε 34+2 και το μωρό δεν χρειάστηκε οξυγόνο και η κουμπάρα της 34+4,είχε κάνει και κορτιζόνες και το μωρό πήρε οξυγόνο κάποιες μέρες!

Εγω που εχω συζητήσει με τον γιατρό μου είπε οτι ο σκοπός είναι να φτάσουμε την 34η!μετά όσο πιο πολύ κάτσει τόσο καλύτερα!αν έχει και ενα καλό βάρος πάνω από 2,500 είναι μια χαρά!

Πολλοί γιατροί τα αφαιρούν και την ώρα της γέννας!το ότι θα βγει 36η,δεν σημαίνει οτι θα γεννήσεις την άλλη μέρα, μπορεί να γεννήσεις μετά απο 2 βδομάδες!μπορεί να σπάσουν τα νερά νωρίτερα που δεν έχει να κάνει με τον τράχηλο!

Εσυ απο σήμερα μπορείς να ηρεμισεις!!!εγω 34η θα το γιορτασω και 36η θα κάνω πάρτυ!!!

Έχεις δίκιο για τις εβδομάδες έτσι είναι! Μπορεί να βγει νωρίς αλλά να μη χρειαστεί υποστήριξη.Ας ελπίσουμε βρίσκεται όλα να πάνε όπως πρέπει για όλες! Φιλιά Πολλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 53 λεπτά , Nefeli2014 είπε:

Κορίτσια μπράβο σας κοντοζυγωνετε εγώ έχω ακόμα, είμαι 32 και 3. Το μωρό 1800 καλά μου πε ότι είναι. 

Σας έχει πιάσει μανία με τις δουλειές? Εμένα ναι, το δωμάτιο έτοιμο τα ρούχα έτοιμα όλα έτοιμα και τώρα κοιτάω το ταβάνι σκέφτομαι τι άλλο έχω να κάνω. Όλο και κάτι θα βρω. Αύριο έχω πάρτυ στη μικρή μαζεύω τα παιχνίδια της και θα αφήσω μερικά πιο παλιά γιατί είναι κάτι αγοράκια που θα ρθουν ζωή να έχουν αλλά κάνουν ζημιές οπότε προετοιμαζομαι. Σήμερα της έκαναν πάρτυ στον παιδικό τους πήρα και τούρτα και χυμούς και δωράκια το φχαρθστηθηκαν μου πε η δασκάλα. Αντε να μιλησει κι αντε να βγει γερό το δεύτερο και θα είμαι η πιο ευτυχισμένη μανούλα του κόσμου!!!! 

Αχ το σκέφτομαι κ εγώ αυτό.. λέω να τα κάνω γτ τρωγομαι κ μετά σκέφτομαι τι θα κάνω τις υπόλοιπες μέρες.. Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας!!! Κ το δεύτερο με το καλό!! Τα κιλά σας είναι πολύ καλά από ότι ξέρω! Κ εμείς 32+5 σήμερα κ ανυπομονώ να ρθει 22 Ιουλίου να μετράω αντίστροφα.

  • Ευχαριστώ 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nefeli2014 είπε:

Κορίτσια μπράβο σας κοντοζυγωνετε εγώ έχω ακόμα, είμαι 32 και 3. Το μωρό 1800 καλά μου πε ότι είναι. 

Σας έχει πιάσει μανία με τις δουλειές? Εμένα ναι, το δωμάτιο έτοιμο τα ρούχα έτοιμα όλα έτοιμα και τώρα κοιτάω το ταβάνι σκέφτομαι τι άλλο έχω να κάνω. Όλο και κάτι θα βρω. Αύριο έχω πάρτυ στη μικρή μαζεύω τα παιχνίδια της και θα αφήσω μερικά πιο παλιά γιατί είναι κάτι αγοράκια που θα ρθουν ζωή να έχουν αλλά κάνουν ζημιές οπότε προετοιμαζομαι. Σήμερα της έκαναν πάρτυ στον παιδικό τους πήρα και τούρτα και χυμούς και δωράκια το φχαρθστηθηκαν μου πε η δασκάλα. Αντε να μιλησει κι αντε να βγει γερό το δεύτερο και θα είμαι η πιο ευτυχισμένη μανούλα του κόσμου!!!! 

Να το χαίρεσαι το κορίτσακι σου!!!τις τελευταίες μέρες με έχει πιάσει και εμένα να τα ετοίμασω όλα αλλά οταν κρεμεσαι απο άλλους δεν είναι εύκολο!οπότε εκνευριζομαι αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, samiam είπε:

Zinadol πρωι βραδυ 500. 

Θα ξανακανω,αν βγει αρνητικη,παλι προληπτικα θα μου βαλουν ενδοφλεβια αν γεννησω φυσιολογικα για να περασει το παιδι απο τον κολπο. Δεν εχει συμπτωματα,τις περισσοτερες φορες εμφανιζεται λογω ορμονων.

Θα γεννησεισ φυσιολογικα; εμένα πάλι μου είπε καισαρική επειδή κ γω ακολούθησα θεραπεία εξωσωματικης

7 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Ναι είμαστε 34 ακριβώς!! Περνάει ο καιρός!! Η κοιλιά δεν μπορώ να φανταστώ πώς θα είναι όταν μπούμε στο μήνα μας! ΠΗΤ μετά την αυχενική διαφάνεια μου έδωσαν 5/8! Ο άντρας μου έχει προαίσθημα για 26-29/7! Μετά τις 23/7 να έρθει να είναι λιονταράκι κ όποτε θέλει μετά! Έχω πάρει ρούχα και σεντονακια με λιοντάρια, κρίμα είναι!:razz:

@gogouli88 ναι φυσιολογικά θέλουμε να πάμε!

Αν πας φυσιολογικα θα το πάρεις όλο το μήνα κ σίγουρα θα είναι λιονταρι


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ο γιατρός μου είπε πρώτο μαξιλάρι ή 32η, μετά την 34 η θα σηκωθώ!!  αλλά βασικός στόχος είναι η 37 όπου θα αφαιρεθεί ο πεσσος. Οπότε από ότι καταλαβαίνω τέλειομήνη θεωρειται από 37η και μετά. Και ο γιατρός μου είπε κατά μέσο όρο από 28-32 παίρνουν 100-150 γρ και μετά 150-200 τη βδομάδα.αλλα μπορει να πάρει και περισσότερο σε μια βδομάδα. Δεν είναι απόλυτα ακριβές.

  • Μου αρέσει 2

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Άρα μπαίνεις στο μήνα σου σε λίγες μέρες εσύ,δηλαδή στις 5/07?

Κορίτσια μου μόλις ήρθα από γιατρό! Όλα καλά, δόξα τω Θεώ!Ο τράχηλος πήγε 1,4 εκ., φυσιολογική μείωση λέει,δε μας ανησυχεί. Το αμνιακό οριακά χαμηλό, όπως πάντα. Τα κιλά 2.230 γρ. (σήμερα 34 ακριβώς). Νορμάλ βάσει κατάταξης βγαίνει. Καλλιέργεια θα κάνω στις 36 γιατί τώρα παίρνω amoxil για το δόντι κ μπορεί να το καλύψει, όποτε θέλουμε να περάσουν κάποιες μέρες. Τα φάρμακα είπε τα κόβουμε όλα σήμερα,αν κι εγώ θα συνεχίσω ακόμη δέκα μέρες με προγεστερόνη.Δεν έπαιρνα και κάτι άλλο βέβαια,αφού το salospir το έχω κόψει ήδη.Συνεχιζουμε μόνο τα συμπληρώματα. 

Αυτά κορίτσια μου!!Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι μέχρι τέλους όλες μας!!

Να είδες που σου είπα; μια χαρά κιλακια έχει εγώ σημερα 34+4 είναι 2550γρ. 

5 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Ε ναι αυτό είπαμε!Ας περάσει η αντιβίωση και μετά κάνουμε καλλιέργεια! Σ'ευχαριστω πολύ!!!

Να σας πω την αλήθεια σημερα μπερδεύτηκα περισσότερο. Ακούστε γιατί:Τον ρωτησα αν θεωρειται πρόωρο στις 36 εβδομάδες,αφού παντού γράφει ότι μετά τις 37 είναι τελειομηνο.Και μου είπε ότι έτσι είναι,ακόμη και 36+6 είναι πρόωρο,κι ότι στο μήνα μας (δηλαδή τελειομηνο) μπαινουμε στις 37.Ρε κορίτσια, εγώ μέχρι τώρα ήξερα ότι θα μπω στο μήνα μου ένα μήνα πριν την ΠΗΤ. Εσείς τι έχετε καταλάβει?Και σχετικα με περιδεση και πεσσούς μου είπε ότι όλα αυτά αφαιρούνται στις 37,όταν δηλαδή είναι τελειομηνο. Άντε βγάλε άκρη τώρα!!

Κ καλά λεν ότι έινσι πρόωρο στις 36 απλά στις 37 τελειοποιουνται όλες οι λειτουργίες κ τα πνεύμονακια έιναι έτοιμα. 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...