Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

Κορίτσια χαίρομαι που ακούω ότι τα ντοπλερ πάνε καλά! Εγώ έχω την Πέμπτη και όπως πάντα έχω τρελό άγχος. Ειμαι 32 και 1 σημερα. Θέλω να περάσει ο καιρός να πάνε όλα καλα να γεννήσουμε επιτέλους εγώ προσωπικά ειμαι πολύ αγχωμένη. Να φανταστείτε στο τελευταίο μου ραντεβού με τον γιατρό ζήτησα τη συμβουλή του για να αγοράσω ένα οικιακό ντοπλερ και έμεινε κάγκελο! Στο μεταξύ μερικές φορές η μπέμπα δεν κινείται καθόλου για κάποιες ώρες και υποφέρω πραγματικά δεν έχω καταλάβει στο ίντερνετ γράφει παντού ότι κοιμούνται 20-40 λεπτά το πολύ μιάμιση ώρα. Εγώ κάποιες μέρες κάνω να την ακούσω και λίγες ώρες και έχω φοβηθεί πολύ. Μην σας ζαλίζω! Σε λίγο καιρό θα έχουμε τα μωρά μας αγκαλίτσα! Κουράγιο και υπομονή σε όλες! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, elenistam είπε:

ΜΠΡΑΒΟ ΧΑΡΑ!!!!!!!!! ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΝΤΟΠΛΕΡ....ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ.....ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΧΩΡΟ....ΜΠΟΡΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΦΑΡΔΙΑ ΛΕΚΑΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ!!!!!!! ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΘΑ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΜΟΥ ΛΕΚΑΝΗΣ.....

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΚΑΛΟ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΑΣ 

Εμένα πάντως συνήθως στριμωγμένη ήταν!είναι και η σωματοδομή μου τέτοια που κάθε φορά μου έλεγε ο γιατρός οτι τώρα που θα μεγαλώσει η μήτρα θα πάρει χώρο και θα είναι πιο άνετη!

Και στην δική μου περίπτωση σίγουρα εκεί που είναι το κεφάλι της δεν έχει τον περισότερο χώρο γιατί είναι πάνω απο τον τράχηλο και μόνο μεγάλη λεκάνη δεν εχω αλλά αυτο δεν έχει να κάνει με τον τοκετό!για αυτό ανοίγει η λεκάνη για να μπορεί να είναι έτοιμη για την γέννα!

Μπαίνουμε όλες στην τελική ευθεία σιγά -σιγά!και στα δικά μας doppler με ευχάριστα νέα!!!

πρίν από 8 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Κορίτσια χαίρομαι που ακούω ότι τα ντοπλερ πάνε καλά! Εγώ έχω την Πέμπτη και όπως πάντα έχω τρελό άγχος. Ειμαι 32 και 1 σημερα. Θέλω να περάσει ο καιρός να πάνε όλα καλα να γεννήσουμε επιτέλους εγώ προσωπικά ειμαι πολύ αγχωμένη. Να φανταστείτε στο τελευταίο μου ραντεβού με τον γιατρό ζήτησα τη συμβουλή του για να αγοράσω ένα οικιακό ντοπλερ και έμεινε κάγκελο! Στο μεταξύ μερικές φορές η μπέμπα δεν κινείται καθόλου για κάποιες ώρες και υποφέρω πραγματικά δεν έχω καταλάβει στο ίντερνετ γράφει παντού ότι κοιμούνται 20-40 λεπτά το πολύ μιάμιση ώρα. Εγώ κάποιες μέρες κάνω να την ακούσω και λίγες ώρες και έχω φοβηθεί πολύ. Μην σας ζαλίζω! Σε λίγο καιρό θα έχουμε τα μωρά μας αγκαλίτσα! Κουράγιο και υπομονή σε όλες! 

Πέμπτη πάμε μαζί για το doppler!το κορίτσι μπορεί να θέλει παραπάνω ύπνο!!!και εμενα δεν ξυπνάει κάθε μισή ώρα!αλλά αν δεν έχει κουνηθεί για κάποια ώρα, της μιλάω και την χαιδευω!δίνει σήμα και την αφήνω ήσυχη μετά!σκεψου οτι έχουμε λιγότερο απο ενα μήνα για να μπούμε στον 9ο!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας έχετε δίκιο ρώτησα κ τον παιδίατρο και μου είπε όχι... Οπότε σπίτι μας σπιτάκι μας κι όμορφο καλύβακι μας. Δεν μπαίνω συχνά η μικρή με έχει γονατίσει. Μεγάλη αλλαγή το 3ο έτος. Είχα ένα ήσυχο πλάσμα και τωρα μια σουσουραδα. Πιστεύω φταίει κ το γεγονός ότι αρχίζει κ λύνεται η γλώσσα της σιγά σιγά και νιώθει αυτοπεποίθηση... 

Της άρχισα εκπαίδευση γκιογκιο και σήμερα μόνο σφουγγάρισα 4 φορές το πάτωμα. Με κοροϊδεύει. Λέει ότι πάει και μετά σηκώνεται κστουραει χάμω και γελάει.. Το βλέπει σα παιχνίδι κι εγώ τα παίρνω κρανίο. Τελικά της έβαλα πάνα πάλι. Ε μα... Δεν είναι ώριμη ακόμα για αυτό,,! 

Ερώτηση κρίσεως :πως πείθουμε έναν ξεροκέφαλο σύζυγο για το όνομα του παιδιού? "είχε σκάσει να το βγάλουμε το ονομα του πεθερόυ στο θηλυκό. Τυγχάνει να είμαι συνονόματη με το πεθερό άρα θα χουμε ίδιο όνομα με το μωρό,,!!" που να φέρω αντιρρήσεις αφού στο πρώτο έγινε ότι ήθελα.... Τώρα ο πεθερός δε θέλει να του βγάλουμε το όνομα κι έχει δίκιο. Αλλά ο άντρας μου ξεροκέφαλος. Πως του αλλάζουμε γνώμη,?" εκτός από βουντού άλλη ιδέα???? 

Έχω την αίσθηση ότι στο τέλος πάλι το δικό μου θα γίνει (" που είναι κ το σωστό...) αλλά αφού με σκάσει... Έτσι γίνεται συνήθως... Έχετε κι εσείς τόσο δύσκολους άντρες? Εγώ πριν παντρευτώ όλα μου φαίνονταν παιχνίδι!!!!! Τώρα συνεχεια πρέπει να σκέφτομαι πφφφ

 

Α ντοπλερ εγώ Παρασκευή. Μέχρι στιγμής όλα καλά μόνο καούρες με πιάνουν 8-11 το βράδυ.. 

 

5 ώρες πρίν, Melissoula27 είπε:

Κορίτσια χαίρομαι που ακούω ότι τα ντοπλερ πάνε καλά! Εγώ έχω την Πέμπτη και όπως πάντα έχω τρελό άγχος. Ειμαι 32 και 1 σημερα. Θέλω να περάσει ο καιρός να πάνε όλα καλα να γεννήσουμε επιτέλους εγώ προσωπικά ειμαι πολύ αγχωμένη. Να φανταστείτε στο τελευταίο μου ραντεβού με τον γιατρό ζήτησα τη συμβουλή του για να αγοράσω ένα οικιακό ντοπλερ και έμεινε κάγκελο! Στο μεταξύ μερικές φορές η μπέμπα δεν κινείται καθόλου για κάποιες ώρες και υποφέρω πραγματικά δεν έχω καταλάβει στο ίντερνετ γράφει παντού ότι κοιμούνται 20-40 λεπτά το πολύ μιάμιση ώρα. Εγώ κάποιες μέρες κάνω να την ακούσω και λίγες ώρες και έχω φοβηθεί πολύ. Μην σας ζαλίζω! Σε λίγο καιρό θα έχουμε τα μωρά μας αγκαλίτσα! Κουράγιο και υπομονή σε όλες! 

Μην αγχώνεσαι αρκεί που τη νιώθεις μερικές φορές μες στη μέρα.. Κι εγώ έχω αρχίσει να αγχώνομαι και μου βγαίνει σε νεύρα κ μετά μελαγχολία. Και παρόλο που έχω ξαναγεννησει η όλη διαδικασία με αγχώνει. Θυμάμαι όταν με πήραν κάτω στις αίθουσες τοκετών που άκουγα μαμάδεσ να σκουζουν και μωρά να κλαίνε. Μου κάνανε και κλεισμα. Και ξάφνου στα χειρουργεία. Είχα ασπρισει αλλά όλα έγιναν γρήγορα. Πιστεύω τώρα θα χω πιο πολύ άγχος καθώς γνωρίζω τη διαδικασία. Όταν δεν τη ξέρεις νομίζω είναι καλύτερα.... 

Αλλά σκέψου μια μέρα είναι θα περάσει κι όλα καλά θα πάνε... Να σκέφτεσαι το μετά.... Εγώ αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι... 

  • Μου αρέσει 2

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας έχετε δίκιο ρώτησα κ τον παιδίατρο και μου είπε όχι... Οπότε σπίτι μας σπιτάκι μας κι όμορφο καλύβακι μας. Δεν μπαίνω συχνά η μικρή με έχει γονατίσει. Μεγάλη αλλαγή το 3ο έτος. Είχα ένα ήσυχο πλάσμα και τωρα μια σουσουραδα. Πιστεύω φταίει κ το γεγονός ότι αρχίζει κ λύνεται η γλώσσα της σιγά σιγά και νιώθει αυτοπεποίθηση... 

Της άρχισα εκπαίδευση γκιογκιο και σήμερα μόνο σφουγγάρισα 4 φορές το πάτωμα. Με κοροϊδεύει. Λέει ότι πάει και μετά σηκώνεται κστουραει χάμω και γελάει.. Το βλέπει σα παιχνίδι κι εγώ τα παίρνω κρανίο. Τελικά της έβαλα πάνα πάλι. Ε μα... Δεν είναι ώριμη ακόμα για αυτό,,! 

Ερώτηση κρίσεως :πως πείθουμε έναν ξεροκέφαλο σύζυγο για το όνομα του παιδιού? "είχε σκάσει να το βγάλουμε το ονομα του πεθερόυ στο θηλυκό. Τυγχάνει να είμαι συνονόματη με το πεθερό άρα θα χουμε ίδιο όνομα με το μωρό,,!!" που να φέρω αντιρρήσεις αφού στο πρώτο έγινε ότι ήθελα.... Τώρα ο πεθερός δε θέλει να του βγάλουμε το όνομα κι έχει δίκιο. Αλλά ο άντρας μου ξεροκέφαλος. Πως του αλλάζουμε γνώμη,?" εκτός από βουντού άλλη ιδέα???? 

Έχω την αίσθηση ότι στο τέλος πάλι το δικό μου θα γίνει (" που είναι κ το σωστό...) αλλά αφού με σκάσει... Έτσι γίνεται συνήθως... Έχετε κι εσείς τόσο δύσκολους άντρες? Εγώ πριν παντρευτώ όλα μου φαίνονταν παιχνίδι!!!!! Τώρα συνεχεια πρέπει να σκέφτομαι πφφφ

 

Α ντοπλερ εγώ Παρασκευή. Μέχρι στιγμής όλα καλά μόνο καούρες με πιάνουν 8-11 το βράδυ.. 

Κοριτσάκι μου, μάλλον σου έχουν πέσει μαζεμένα και αγχώνεσαι! Προσπάθησε να ηρεμήσεις και θα τακτοποιηθούν όλα! Πώς το λένε για την μικρή σου: horrible twos, terrible threes; (Ή το αντίθετο;) Σκέψου ότι στα 4 όλα θα είναι πιο εύκολα :)

Τώρα για το όνομα, όντως άβολο να έχεις το ίδιο όνομα με την μπέμπα. Να επιμένεις στο πρακτικό του θέματος: ότι η μπέμπα θα ακούει να φωνάζουν εσένα και θα μπερδεύεται, θα συγχύζεται, θα αργήσει να απαντήσει στο όνομά της, στο μέλλον θα μπερδεύεστε όλοι μες στο σπίτι κλπ. Εεε με το πολύ λέγε-λέγε θα τον πείσεις, πού θα πάει :razz:

Καλημέρα, κορίτσια μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας έχετε δίκιο ρώτησα κ τον παιδίατρο και μου είπε όχι... Οπότε σπίτι μας σπιτάκι μας κι όμορφο καλύβακι μας. Δεν μπαίνω συχνά η μικρή με έχει γονατίσει. Μεγάλη αλλαγή το 3ο έτος. Είχα ένα ήσυχο πλάσμα και τωρα μια σουσουραδα. Πιστεύω φταίει κ το γεγονός ότι αρχίζει κ λύνεται η γλώσσα της σιγά σιγά και νιώθει αυτοπεποίθηση... 

Της άρχισα εκπαίδευση γκιογκιο και σήμερα μόνο σφουγγάρισα 4 φορές το πάτωμα. Με κοροϊδεύει. Λέει ότι πάει και μετά σηκώνεται κστουραει χάμω και γελάει.. Το βλέπει σα παιχνίδι κι εγώ τα παίρνω κρανίο. Τελικά της έβαλα πάνα πάλι. Ε μα... Δεν είναι ώριμη ακόμα για αυτό,,! 

Ερώτηση κρίσεως :πως πείθουμε έναν ξεροκέφαλο σύζυγο για το όνομα του παιδιού? "είχε σκάσει να το βγάλουμε το ονομα του πεθερόυ στο θηλυκό. Τυγχάνει να είμαι συνονόματη με το πεθερό άρα θα χουμε ίδιο όνομα με το μωρό,,!!" που να φέρω αντιρρήσεις αφού στο πρώτο έγινε ότι ήθελα.... Τώρα ο πεθερός δε θέλει να του βγάλουμε το όνομα κι έχει δίκιο. Αλλά ο άντρας μου ξεροκέφαλος. Πως του αλλάζουμε γνώμη,?" εκτός από βουντού άλλη ιδέα???? 

Έχω την αίσθηση ότι στο τέλος πάλι το δικό μου θα γίνει (" που είναι κ το σωστό...) αλλά αφού με σκάσει... Έτσι γίνεται συνήθως... Έχετε κι εσείς τόσο δύσκολους άντρες? Εγώ πριν παντρευτώ όλα μου φαίνονταν παιχνίδι!!!!! Τώρα συνεχεια πρέπει να σκέφτομαι πφφφ

 

Α ντοπλερ εγώ Παρασκευή. Μέχρι στιγμής όλα καλά μόνο καούρες με πιάνουν 8-11 το βράδυ.. 

 

Μην αγχώνεσαι αρκεί που τη νιώθεις μερικές φορές μες στη μέρα.. Κι εγώ έχω αρχίσει να αγχώνομαι και μου βγαίνει σε νεύρα κ μετά μελαγχολία. Και παρόλο που έχω ξαναγεννησει η όλη διαδικασία με αγχώνει. Θυμάμαι όταν με πήραν κάτω στις αίθουσες τοκετών που άκουγα μαμάδεσ να σκουζουν και μωρά να κλαίνε. Μου κάνανε και κλεισμα. Και ξάφνου στα χειρουργεία. Είχα ασπρισει αλλά όλα έγιναν γρήγορα. Πιστεύω τώρα θα χω πιο πολύ άγχος καθώς γνωρίζω τη διαδικασία. Όταν δεν τη ξέρεις νομίζω είναι καλύτερα.... 

Αλλά σκέψου μια μέρα είναι θα περάσει κι όλα καλά θα πάνε... Να σκέφτεσαι το μετά.... Εγώ αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι... 

Το κάθε παιδάκι θέλει τον δικό του χρόνο για το γιογιό!ξαναδοκιμαζετε λίγο αργότερα γιατί το καλοκαίρι είναι ιδανική εποχή για να βγάλει πάνα!

Εγω εχω κάνει τάμα για το όνομα οπότε δεν τίθεται θέμα αλλαγής!αλλά μου είπε αν κάνουμε ποτέ δεύτερο παιδάκι θα ήθελε να βγάλουμε το όνομα του πατέρα του αλλά δεν είναι απόλυτος!απλά θα ήθελε, σίγουρα δεν θα επέμενε αν του έλεγα όχι γιατί είναι κοινή απόφαση το ονομα του παιδιού!έχεις πολύ ισχυρό επιχείρημα απο ρην στιγμή που θα έχετε ίδιο με το παιδί!Δεν θα είναι ωραίο πες, θα μπερδεύεται το παιδί και τέτοια!έχεις χρόνο να το δουλέψεις μέχρι τότε!

Και εγω οσο πλησιάζει ο καιρός αγχωνομαι για την γέννα και με έχουν πιάσει και φοβίες!μπαίνω και διαβάζω σε μια ομάδα για τον φυσικό τοκετό και παίρνω θάρρος με αύτα που γράφουν!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας έχετε δίκιο ρώτησα κ τον παιδίατρο και μου είπε όχι... Οπότε σπίτι μας σπιτάκι μας κι όμορφο καλύβακι μας. Δεν μπαίνω συχνά η μικρή με έχει γονατίσει. Μεγάλη αλλαγή το 3ο έτος. Είχα ένα ήσυχο πλάσμα και τωρα μια σουσουραδα. Πιστεύω φταίει κ το γεγονός ότι αρχίζει κ λύνεται η γλώσσα της σιγά σιγά και νιώθει αυτοπεποίθηση... 

Της άρχισα εκπαίδευση γκιογκιο και σήμερα μόνο σφουγγάρισα 4 φορές το πάτωμα. Με κοροϊδεύει. Λέει ότι πάει και μετά σηκώνεται κστουραει χάμω και γελάει.. Το βλέπει σα παιχνίδι κι εγώ τα παίρνω κρανίο. Τελικά της έβαλα πάνα πάλι. Ε μα... Δεν είναι ώριμη ακόμα για αυτό,,! 

Ερώτηση κρίσεως :πως πείθουμε έναν ξεροκέφαλο σύζυγο για το όνομα του παιδιού? "είχε σκάσει να το βγάλουμε το ονομα του πεθερόυ στο θηλυκό. Τυγχάνει να είμαι συνονόματη με το πεθερό άρα θα χουμε ίδιο όνομα με το μωρό,,!!" που να φέρω αντιρρήσεις αφού στο πρώτο έγινε ότι ήθελα.... Τώρα ο πεθερός δε θέλει να του βγάλουμε το όνομα κι έχει δίκιο. Αλλά ο άντρας μου ξεροκέφαλος. Πως του αλλάζουμε γνώμη,?" εκτός από βουντού άλλη ιδέα???? 

Έχω την αίσθηση ότι στο τέλος πάλι το δικό μου θα γίνει (" που είναι κ το σωστό...) αλλά αφού με σκάσει... Έτσι γίνεται συνήθως... Έχετε κι εσείς τόσο δύσκολους άντρες? Εγώ πριν παντρευτώ όλα μου φαίνονταν παιχνίδι!!!!! Τώρα συνεχεια πρέπει να σκέφτομαι πφφφ

 

Α ντοπλερ εγώ Παρασκευή. Μέχρι στιγμής όλα καλά μόνο καούρες με πιάνουν 8-11 το βράδυ.. 

 

Μην αγχώνεσαι αρκεί που τη νιώθεις μερικές φορές μες στη μέρα.. Κι εγώ έχω αρχίσει να αγχώνομαι και μου βγαίνει σε νεύρα κ μετά μελαγχολία. Και παρόλο που έχω ξαναγεννησει η όλη διαδικασία με αγχώνει. Θυμάμαι όταν με πήραν κάτω στις αίθουσες τοκετών που άκουγα μαμάδεσ να σκουζουν και μωρά να κλαίνε. Μου κάνανε και κλεισμα. Και ξάφνου στα χειρουργεία. Είχα ασπρισει αλλά όλα έγιναν γρήγορα. Πιστεύω τώρα θα χω πιο πολύ άγχος καθώς γνωρίζω τη διαδικασία. Όταν δεν τη ξέρεις νομίζω είναι καλύτερα.... 

Αλλά σκέψου μια μέρα είναι θα περάσει κι όλα καλά θα πάνε... Να σκέφτεσαι το μετά.... Εγώ αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι... 

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!!!! ΕΦΟΣΟΝ ΛΕΜΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ.....ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΤΑΙ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΖΕΥΓΑΡΙ.....ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΟΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΩΝΑΖΕΤΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΥΠΟΚΟΡΙΣΤΙΚΟ.....ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΝΗ ΜΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΛΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΛΕΓΑΝ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΛΕΝΗ ΘΑ ΤΗ ΦΩΝΑΖΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΕΝΙΤΣΑ Η ΕΛΕΝΑ Η ΕΛΛΗ.....ΔΕ ΘΑ ΤΗ ΛΕΓΑΜΕ ΛΕΝΑ.....ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΟΝΟΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΚΟΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΤΕ ΟΤΑΝ ΣΑΣ ΦΩΝΑΖΟΥΝ....ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΕΩΡΩ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΙΣΟΤΙΜΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕΣ ΕΣΥ, ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΕΔΩ....

  • Μου αρέσει 2

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Melissoula27 είπε:

Κορίτσια χαίρομαι που ακούω ότι τα ντοπλερ πάνε καλά! Εγώ έχω την Πέμπτη και όπως πάντα έχω τρελό άγχος. Ειμαι 32 και 1 σημερα. Θέλω να περάσει ο καιρός να πάνε όλα καλα να γεννήσουμε επιτέλους εγώ προσωπικά ειμαι πολύ αγχωμένη. Να φανταστείτε στο τελευταίο μου ραντεβού με τον γιατρό ζήτησα τη συμβουλή του για να αγοράσω ένα οικιακό ντοπλερ και έμεινε κάγκελο! Στο μεταξύ μερικές φορές η μπέμπα δεν κινείται καθόλου για κάποιες ώρες και υποφέρω πραγματικά δεν έχω καταλάβει στο ίντερνετ γράφει παντού ότι κοιμούνται 20-40 λεπτά το πολύ μιάμιση ώρα. Εγώ κάποιες μέρες κάνω να την ακούσω και λίγες ώρες και έχω φοβηθεί πολύ. Μην σας ζαλίζω! Σε λίγο καιρό θα έχουμε τα μωρά μας αγκαλίτσα! Κουράγιο και υπομονή σε όλες! 

Λογικό το άγχος σου γιατί το ζεις πρώτη φορά και το παθαίνω κ εγώ καμία φορά! Θα σε συμβούλευα όμως αυτό που μου λένε κ εμένα! Να χαλαρώσεις κ να σκέφτεσαι μόνο ότι σε λίγο θα έχεις το μωρό σου αγκαλίτσα! Κ να μην διαβάζεις στο ίντερνετ τέτοια θέματα κ φοβάσαι περισσότερο μετά!

@Χαρά Τριανταφυλλακι. και @samiam όλα καλά! Τέλεια που είδατε τα μωράκια σας και όλα πάνε καλά! Όντως σε λίγο καιρό Χαρά μου θα τα βλέπουμε κάθε εβδομάδα! Λέτε να περάσει γρήγορα ο 9ος;;

  • Μου αρέσει 3

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Το κάθε παιδάκι θέλει τον δικό του χρόνο για το γιογιό!ξαναδοκιμαζετε λίγο αργότερα γιατί το καλοκαίρι είναι ιδανική εποχή για να βγάλει πάνα!

Εγω εχω κάνει τάμα για το όνομα οπότε δεν τίθεται θέμα αλλαγής!αλλά μου είπε αν κάνουμε ποτέ δεύτερο παιδάκι θα ήθελε να βγάλουμε το όνομα του πατέρα του αλλά δεν είναι απόλυτος!απλά θα ήθελε, σίγουρα δεν θα επέμενε αν του έλεγα όχι γιατί είναι κοινή απόφαση το ονομα του παιδιού!έχεις πολύ ισχυρό επιχείρημα απο ρην στιγμή που θα έχετε ίδιο με το παιδί!Δεν θα είναι ωραίο πες, θα μπερδεύεται το παιδί και τέτοια!έχεις χρόνο να το δουλέψεις μέχρι τότε!

Και εγω οσο πλησιάζει ο καιρός αγχωνομαι για την γέννα και με έχουν πιάσει και φοβίες!μπαίνω και διαβάζω σε μια ομάδα για τον φυσικό τοκετό και παίρνω θάρρος με αύτα που γράφουν!

Κ εμένα με έχουν πιάσει φοβίες αλλά όχι για τη γεννά κ το μωρό σχετικά του να μη πάθω κάτι εγώ κ το μωρό μείνει μόνο του ή μη πάθει κάποιοσ από την οικογένεια κάτι κ περάσουμε τα ίδια με του πεθερου μου άσε νομίζω σε κατάθλιψη θα πέσω προσπαθώ να το διαχειρίζομαι


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , gogouli88 είπε:

Κ εμένα με έχουν πιάσει φοβίες αλλά όχι για τη γεννά κ το μωρό σχετικά του να μη πάθω κάτι εγώ κ το μωρό μείνει μόνο του ή μη πάθει κάποιοσ από την οικογένεια κάτι κ περάσουμε τα ίδια με του πεθερου μου άσε νομίζω σε κατάθλιψη θα πέσω προσπαθώ να το διαχειρίζομαι

kai go to skeftome ayto me tin oikogeneia epidi exoume pollous arrostous ke ilikiomenous mi pathei kapios kati ke trexoume......alla tous eidopoihsame olous opios pathei kati na mi matho tipota....simasia exoun ta mora...


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, gogouli88 είπε:

Κ εμένα με έχουν πιάσει φοβίες αλλά όχι για τη γεννά κ το μωρό σχετικά του να μη πάθω κάτι εγώ κ το μωρό μείνει μόνο του ή μη πάθει κάποιοσ από την οικογένεια κάτι κ περάσουμε τα ίδια με του πεθερου μου άσε νομίζω σε κατάθλιψη θα πέσω προσπαθώ να το διαχειρίζομαι

Εγω για εμένα με έχουν πιάσει φοβίες μήπως πάθω κάτι στην γέννα ή μετά!νομίζω οτι είναι φυσιολογικό όμως, οι περισσότερες έγκυες το παθαίνουν!είναι και οι ορμόνες μας κάπως!αισιόδοξα να σκεφτόμαστε και για εμάς και τα μωρακια μας!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου! Από φοβίες άλλο τίποτα.. Κ εγώ φοβάμαι διάφορα, έχω διαβάσει και για την επιλοχειο κατάθλιψη κάποια πράγματα, αλλά εύχομαι να είναι αυτό που λέτε με τις ορμόνες και όλα να στρώσουν μετά!

Αυτό που με ρίχνει εμένα βρε κορίτσια είναι που από το φιλικό περιβάλλον μόνο 1-2 ζευγάρια και οι άντρες φίλοι μας ενδιαφέρονται κ ρωτάνε για την εγκυμοσύνη, ίσως γιατί όλες οι φίλες μου είναι ελεύθερες κ δεν καταλαβαίνουν τη σημαντικότητα της κατάστασης.. Αλλά κάποιες φορές στεναχωριέμαι γιατί σκέφτομαι ότι εγώ δεν θα έκανα έτσι.. Δηλαδή δεν θα χρησιμοποιούσα τη δουλειά κ το γεμάτο πρόγραμμα ως δικαιολογία για να μην πάρω να ρωτήσω τι κάνει η φίλη μου (λόγω του ότι δεν μένω πλέον Θεσσαλονίκη, με τις φίλες μου μιλάω πιο πολύ τηλεφωνικά). Και όλο αυτό με επηρεάζει ψυχολογικά, δεν θέλω να φτάσω στο σημείο να μιλήσω γιατί δεν το έχουν ζήσει και δεν θα καταλάβουν, απλά σε κάποιες μου βγαίνει έντονα η ενόχληση κ δεν παίρνω επίτηδες τηλέφωνο μέχρι να δω πότε θα σκεφτούν να πάρουν οι ίδιες.. 

Με τον ερχομό του μωρού εύχομαι να μην κάνω τέτοιες σκέψεις κ να μην στεναχωριέμαι για αυτά τα πράγματα.. Αλλά όσο να'ναι τώρα μ'επηρεάζει ψυχολογικά όλο αυτό.

  • Λυπημένη/-ος 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Agusta είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Από φοβίες άλλο τίποτα.. Κ εγώ φοβάμαι διάφορα, έχω διαβάσει και για την επιλοχειο κατάθλιψη κάποια πράγματα, αλλά εύχομαι να είναι αυτό που λέτε με τις ορμόνες και όλα να στρώσουν μετά!

Αυτό που με ρίχνει εμένα βρε κορίτσια είναι που από το φιλικό περιβάλλον μόνο 1-2 ζευγάρια και οι άντρες φίλοι μας ενδιαφέρονται κ ρωτάνε για την εγκυμοσύνη, ίσως γιατί όλες οι φίλες μου είναι ελεύθερες κ δεν καταλαβαίνουν τη σημαντικότητα της κατάστασης.. Αλλά κάποιες φορές στεναχωριέμαι γιατί σκέφτομαι ότι εγώ δεν θα έκανα έτσι.. Δηλαδή δεν θα χρησιμοποιούσα τη δουλειά κ το γεμάτο πρόγραμμα ως δικαιολογία για να μην πάρω να ρωτήσω τι κάνει η φίλη μου (λόγω του ότι δεν μένω πλέον Θεσσαλονίκη, με τις φίλες μου μιλάω πιο πολύ τηλεφωνικά). Και όλο αυτό με επηρεάζει ψυχολογικά, δεν θέλω να φτάσω στο σημείο να μιλήσω γιατί δεν το έχουν ζήσει και δεν θα καταλάβουν, απλά σε κάποιες μου βγαίνει έντονα η ενόχληση κ δεν παίρνω επίτηδες τηλέφωνο μέχρι να δω πότε θα σκεφτούν να πάρουν οι ίδιες.. 

Με τον ερχομό του μωρού εύχομαι να μην κάνω τέτοιες σκέψεις κ να μην στεναχωριέμαι για αυτά τα πράγματα.. Αλλά όσο να'ναι τώρα μ'επηρεάζει ψυχολογικά όλο αυτό.

κοριτσακι μην σκεφτεσε ετσι οι φιλες σου σιγουρα νοιαζονται αλλα καμια φορα ειναι κ διακριτικοτητα δηλαδη σιγουρα καποιες να μην θελουν να σε αναστατωνουν ρωτωντας για την εγκυμοσυνη γιατι σιγουρα θα ξερουν οτι εχεις πολυ ανχος κ μερικα πραγματα να μην θες να τα συζητας. 

ειμαι σιγουρη οτι ειναι κ αυτες κατενθουσιασμενες με την εγκυμοσυνη σου κ περιμενουν πως κ πως!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετεε;;; Ευχομαι να ειστε ολες καλα κ εσεις κ τα μπεμπακια σας...μια ερωτηση θελω να κανω βασικα 2 γιαυτο ηρθα στο θεματακι σας....Τον υπερηχο β'επιπεδου σε ποια εβδομαδα τον κανατε; Ηταν και ο αντρας σας μεσα επιτρεποταν δηλαδη; γιατι ο γυναικολογος μ δεν κανει β'επιπεδου κ θα παμε αλλου γιαυτο ρωταω για τον συζηγο..παρολαυτα ευχομαι με το καλο και με εναν πονο αντε λιγο σας εμεινεε!!:wub:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια τι κανετεε;;; Ευχομαι να ειστε ολες καλα κ εσεις κ τα μπεμπακια σας...μια ερωτηση θελω να κανω βασικα 2 γιαυτο ηρθα στο θεματακι σας....Τον υπερηχο β'επιπεδου σε ποια εβδομαδα τον κανατε; Ηταν και ο αντρας σας μεσα επιτρεποταν δηλαδη; γιατι ο γυναικολογος μ δεν κανει β'επιπεδου κ θα παμε αλλου γιαυτο ρωταω για τον συζηγο..παρολαυτα ευχομαι με το καλο και με εναν πονο αντε λιγο σας εμεινεε!!:wub:

Β'επιπεδου κάνει ο εμβρυολογος, όχι ο γιατρός μας!εγω την έκανα 22η βδομάδα!21η με 23η γίνεται συνήθως!και βέβαια αφήνουν και τον μπαμπά μέσα!!!με το καλό να έρθει το μωρακι σου!!!

  • Ευχαριστώ 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοριτσια τι κανετεε;;; Ευχομαι να ειστε ολες καλα κ εσεις κ τα μπεμπακια σας...μια ερωτηση θελω να κανω βασικα 2 γιαυτο ηρθα στο θεματακι σας....Τον υπερηχο β'επιπεδου σε ποια εβδομαδα τον κανατε; Ηταν και ο αντρας σας μεσα επιτρεποταν δηλαδη; γιατι ο γυναικολογος μ δεν κανει β'επιπεδου κ θα παμε αλλου γιαυτο ρωταω για τον συζηγο..παρολαυτα ευχομαι με το καλο και με εναν πονο αντε λιγο σας εμεινεε!!:wub:

Eννοειτε ότι θα είναι μέσα κ γω σε άλλον πήγα δε μπορεί να τη κάνει ένας απλός γυναικολόγοσ αυτή την εξέταση. Απ ότι θυμάμαι πήγα στη 21 εβδομάδα με το καλό! 

  • Ευχαριστώ 1

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...