Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Agusta είπε:

Καλημέρα κοιλίτσες!

@Nefeli2014 συμφωνώ σε όλα. Απλά αρχικά πληγώθηκα από 2-3 άτομα για την αδιαφορία τους, τώρα το παίρνω απόφαση ότι όλα για καλό είναι.Κ μόνο από την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης καταλαβαίνεις αυτούς που δεν χάρηκαν πραγματικά, αλλά κ τότε ήμουν κ εγώ λίγο αγαθιαρα ενώ ο άντρας μου κατευθείαν μου είπε η τάδε δεν χάρηκε αλλά ζήλεψε. Αν το είχα πάρει απόφαση τότε δεν θα με έτρωγε μέχρι τώρα που έχουν εξαφανιστεί αυτές οι "φίλες". Κ εγώ πιστεύω οτι με το που γεννηθεί το πλασματάκι μου δεν θα δίνω σημασία σε τέτοιες σχέσεις, απλά θα μπαίνει ενα μεγαλο Χ. Η οικογένεια πάνω απ'όλα! Εύχομαι κ εγώ τα κορίτσια σου να γίνουν αυτοκόλλητα όπως είπε κ η @rapounzel_rapounzel γιατί σαν τις αδερφικες σχέσεις δεν έχει!

@Heidelberg ακριβώς αυτό! Στα άσχημα όλοι καλοί είναι, στα ευχάριστα φαίνονται οι πραγματικοί φίλοι. Κ μόνο αυτούς θέλουμε! Τώρα για το φορμακι δεν φταίνε σίγουρα οι ορμόνες! Αυτό είναι γυφτια! Μήπως έχουν μωράκι που τους το έκαναν δώρο κ δεν τους άρεσε κ το κάνει τώρα αυτή δώρο;;

Όχι, είναι μεγάλη γυναίκα, χωρίς εγγονάκια. Μάλλον είχε δύο "υποχρεώσεις", εμάς και έναν πιο μεγάλο μπέμπη, και έτσι τις έβγαλε και τις δύο μαζί.

Γενικά, είμαι εξ αρχής καχύποπτη, όταν μου δωρίζουν κάτι χωρίς καρτούλα αλλαγής, και συνήθως πέφτω μέσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Θα σταματήσει να σε στενοχωρει με Ρον ερχομό του μωρού!γιατί θα έχουμε να ασχοληθούμε με πιο σημαντικά πράγματα!μακριά απο τοξικούς ανθρώπους!προτιμω να μείνω με 2 ανθρώπους που με σκέφτονται και με αγαπάνε ουσιαστικά!

το τέλος συνήθως περνάει αργά και βασανιστικά!γιατί ανυπομονουμε να τα δούμε, μας εχουν κουράσει όλοι αυτοί οι μήνες,όλα έχουν γίνει δύσκολα, ο ύπνος, το περπάτημα!αλλά είναι η πιο γλυκιά αναμονή!εσυ είσαι πολυ πολύ κοντά στην 36η και το θαύμα σου!!!

@katia2018 πιστεύω θα μας στείλει οταν τελειώσει, αν δεν πονάει η καημένη!

Περιμένουμε νεότερα!!!

Κορίτσια μου εδώ είμαι κι εγώ! Δόξα τω Θεώ, όλα πήγαν καλά με την εξαγωγή,την έκανα την Τρίτη και ευτυχώς δεν πονάω καθόλου.Απλως υπάρχει ενδεχόμενο μιας επιπλοκής που λέγεται ξηρό φατνιο και φέρνει απίστευτο πόνο.Αυτο εμφανίζεται μετά την τρίτη μέρα και τρέμω μην το πάθω για το έχω πάθει στο παρελθόν.

Να ξέρετε όταν έχετε κάτι με δόντι σε εγκυμοσύνη,να πάτε αμέσως οδοντίατρο,ο γυναικολόγος μου είπε ότι υπάρχει σοβαρος κίνδυνος προωρότητας.

Ρωτήστε λίγο το γιατρό σας πότε θα κάνετε καλλιέργεια κολπικού για στρεπτόκοκκο.Εμενα μου είπε 33-35 εβδ.,αλλά δε θέλω να σταματήσω ακόμη τα κολπικά φάρμακα, γιατί πρέπει να είναι καθαρός ο κόλπος,οπότε λέω να την κάνω όταν κλείσω 36.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για το ενδιαφέρον,με συγκινησατε πραγματικά, όταν, όπως είπατε και πιο πάνω, δε νοιάζονται για εμάς ούτε αυτοί που θα έπρεπε.

Σας φιλώ όλες και περιμένουμε νέα από τα doppler των υπολοίπων.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , katia2018 είπε:

Κορίτσια μου εδώ είμαι κι εγώ! Δόξα τω Θεώ, όλα πήγαν καλά με την εξαγωγή,την έκανα την Τρίτη και ευτυχώς δεν πονάω καθόλου.Απλως υπάρχει ενδεχόμενο μιας επιπλοκής που λέγεται ξηρό φατνιο και φέρνει απίστευτο πόνο.Αυτο εμφανίζεται μετά την τρίτη μέρα και τρέμω μην το πάθω για το έχω πάθει στο παρελθόν.

Να ξέρετε όταν έχετε κάτι με δόντι σε εγκυμοσύνη,να πάτε αμέσως οδοντίατρο,ο γυναικολόγος μου είπε ότι υπάρχει σοβαρος κίνδυνος προωρότητας.

Ρωτήστε λίγο το γιατρό σας πότε θα κάνετε καλλιέργεια κολπικού για στρεπτόκοκκο.Εμενα μου είπε 33-35 εβδ.,αλλά δε θέλω να σταματήσω ακόμη τα κολπικά φάρμακα, γιατί πρέπει να είναι καθαρός ο κόλπος,οπότε λέω να την κάνω όταν κλείσω 36.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για το ενδιαφέρον,με συγκινησατε πραγματικά, όταν, όπως είπατε και πιο πάνω, δε νοιάζονται για εμάς ούτε αυτοί που θα έπρεπε.

Σας φιλώ όλες και περιμένουμε νέα από τα doppler των υπολοίπων.

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΠΟΥ....ΟΛΕΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΚΟΛΠΙΚΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ?????????????? ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΑΜΩΤΟ....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάρες. Μόλις γύρισα από ντοπλερ!! Όλα τέλεια είμαι πολύ χαρούμενη! Η μπέμπα είναι 2.065 g γράφει πολλές λεπτομέρειες ο υπέρηχος. Προβολή κεφαλικη, έχει πάρει θέση και μου είπαν ότι δεν μπορεί να ξαναγυρίσει δεν έχει χώρο στην πρώτη εγκυμοσύνη! Τα αμνιακά φυσιολογικά κι αυτά που το είχα και άγχος. Και φυσικά φωτογραφία 4D και έχω τρελαθεί.. 32+4 σήμερα. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, linaa είπε:

ναι νομιζω το εχουμε ξαναπει μυωπια κ μαλιστα ιστορικο μπαμπα με πιεση στα ματια. στο ιασω θα γεννησω. χα χα εγω εχω πει αν φτασω μεχρι 38 εβδομαδες να γεννησω εκει γυρω στις 19 να ειναι λιονταρι χα χα χα χα !!! 

Λινακι,για πόση μυωπία μιλάς?Εγώ έχω 7,5 και στα δύο μάτια και γεννάω φυσιολογικά.Και στο πρώτο παιδί είχα κάνει βυθοσκοπηση σε τρεις οφθαλμιάτρους.Ο ένας έλεγε να πάω καισαρική,οι άλλοι δύο φυσιολογικά,αλλά με επισκληριδιο για να μη ζοριστω.Τελικα, ενώ εγώ φοβόμουν φυσιολογικά, το είχε πάρει πάνω του ο τότε γιατρός μου κ μου λέει ότι είναι παλιά άποψη αυτή κι ότι το πρωτόκολλο πλέον προτείνει φ.τ., εφόσον βέβαια ξαναλέω η βυθοσκοπηση και οι αλλοιώσεις του αμφιβληστροειδούς δεν είναι σοβαρές. Όλα πήγαν καλά τότε και πάλι το δεύτερο κ το τρίτο τα γέννησα φυσιολογικά.Απλως πάντα λέω στις μαίες να μου υπενθυμίζουν εκείνη την ώρα να έχω κλειστά μάτια κ να μη σφίγγω το πρόσωπο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Melissoula27 είπε:

Γεια σας κοριτσάρες. Μόλις γύρισα από ντοπλερ!! Όλα τέλεια είμαι πολύ χαρούμενη! Η μπέμπα είναι 2.065 g γράφει πολλές λεπτομέρειες ο υπέρηχος. Προβολή κεφαλικη, έχει πάρει θέση και μου είπαν ότι δεν μπορεί να ξαναγυρίσει δεν έχει χώρο στην πρώτη εγκυμοσύνη! Τα αμνιακά φυσιολογικά κι αυτά που το είχα και άγχος. Και φυσικά φωτογραφία 4D και έχω τρελαθεί.. 32+4 σήμερα. 

ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙ!!!!!!! ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.........ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!! ΜΕΤΡΑ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ ΤΩΡΑ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , katia2018 είπε:

Λινακι,για πόση μυωπία μιλάς?Εγώ έχω 7,5 και στα δύο μάτια και γεννάω φυσιολογικά.Και στο πρώτο παιδί είχα κάνει βυθοσκοπηση σε τρεις οφθαλμιάτρους.Ο ένας έλεγε να πάω καισαρική,οι άλλοι δύο φυσιολογικά,αλλά με επισκληριδιο για να μη ζοριστω.Τελικα, ενώ εγώ φοβόμουν φυσιολογικά, το είχε πάρει πάνω του ο τότε γιατρός μου κ μου λέει ότι είναι παλιά άποψη αυτή κι ότι το πρωτόκολλο πλέον προτείνει φ.τ., εφόσον βέβαια ξαναλέω η βυθοσκοπηση και οι αλλοιώσεις του αμφιβληστροειδούς δεν είναι σοβαρές. Όλα πήγαν καλά τότε και πάλι το δεύτερο κ το τρίτο τα γέννησα φυσιολογικά.Απλως πάντα λέω στις μαίες να μου υπενθυμίζουν εκείνη την ώρα να έχω κλειστά μάτια κ να μη σφίγγω το πρόσωπο.

εγω εχω παραπανω γκαβακας χα χα χα !!! φοβαμαι γιατι ο μπαμπας μου εχει παρα πολυ σοβαρο προβλημα σκεψου οι γιατροι απορουν πως βλεπει ακομα κ φυσικα του εχουν απαγορεψει μεχρι κ σακουλες σουπερ μαρκετ να σηκωνει. κ επειδη ολα αυτα ειναι λιγο κληρονομικα φοβαμαι αρκετα. 

πρίν από 6 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Γεια σας κοριτσάρες. Μόλις γύρισα από ντοπλερ!! Όλα τέλεια είμαι πολύ χαρούμενη! Η μπέμπα είναι 2.065 g γράφει πολλές λεπτομέρειες ο υπέρηχος. Προβολή κεφαλικη, έχει πάρει θέση και μου είπαν ότι δεν μπορεί να ξαναγυρίσει δεν έχει χώρο στην πρώτη εγκυμοσύνη! Τα αμνιακά φυσιολογικά κι αυτά που το είχα και άγχος. Και φυσικά φωτογραφία 4D και έχω τρελαθεί.. 32+4 σήμερα. 

μπραβο στα κοριτσια !!! μεγαλο μωρακι μπραβο ρε!!!!! κ φωτο κ εγω θελω τι πικρη ιστορια!! θα μου κατσει???? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

εγω εχω παραπανω γκαβακας χα χα χα !!! φοβαμαι γιατι ο μπαμπας μου εχει παρα πολυ σοβαρο προβλημα σκεψου οι γιατροι απορουν πως βλεπει ακομα κ φυσικα του εχουν απαγορεψει μεχρι κ σακουλες σουπερ μαρκετ να σηκωνει. κ επειδη ολα αυτα ειναι λιγο κληρονομικα φοβαμαι αρκετα. 

μπραβο στα κοριτσια !!! μεγαλο μωρακι μπραβο ρε!!!!! κ φωτο κ εγω θελω τι πικρη ιστορια!! θα μου κατσει???? 

Εμένα εκεί πάτησε ο εμβρυολογος ένα κουμπί στον υπολογιστή και η εικόνα έγινε 4D. Απλά έτσι όπως κινούταν το μωρό έκρυβε λίγο τη φατσούλα. Μόλις φάνηκε καλά τράβηξε φωτό!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , elenistam είπε:

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΠΟΥ....ΟΛΕΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΚΟΛΠΙΚΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ?????????????? ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΑΜΩΤΟ..

Για ρώτα μήπως δε χρειάζεται στην καισαρική,γιατί το μωρό δεν θα διέλθει από τράχηλο και κόλπο,όπου εντοπίζεται το μικρόβιο.Κανονικα γίνεται 33-35 εβδ. κι αν βγει θετική σε στρεπτόκοκκο σου χορηγούν αντιβίωση την ώρα του τοκετού.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , elenistam είπε:

ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙ!!!!!!! ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.........ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!! ΜΕΤΡΑ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ ΤΩΡΑ

Ζήτησε το για φωτογραφία αγάπη. Ρε ' συ κι εγώ έχω αρκετή μυωπία λογικά πρέπει να κάνω βυθοσκοπιση κι εγώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , elenistam είπε:

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΠΟΥ....ΟΛΕΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΚΟΛΠΙΚΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ?????????????? ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΑΜΩΤΟ....

Και μην αγχώνεσαι με το αν θα βάλουν κάτι εκεί κάτω...σκέψου ότι κάνω καλλιέργειες κάθε μήνα και κάθε εβδομάδα μετράω διακολπικα τράχηλο.Αρα συνέχεια κάτι μου κάνουν  εκεί κάτω.

πρίν από 16 λεπτά , linaa είπε:

εγω εχω παραπανω γκαβακας χα χα χα !!! φοβαμαι γιατι ο μπαμπας μου εχει παρα πολυ σοβαρο προβλημα σκεψου οι γιατροι απορουν πως βλεπει ακομα κ φυσικα του εχουν απαγορεψει μεχρι κ σακουλες σουπερ μαρκετ να σηκωνει. κ επειδη ολα αυτα ειναι λιγο κληρονομικα φοβαμαι αρκετα. 

μπραβο στα κοριτσια !!! μεγαλο μωρακι μπραβο ρε!!!!! κ φωτο κ εγω θελω τι πικρη ιστορια!! θα μου κατσει???? 

Εχεις δίκιο,αν είναι τέτοια η περίπτωση καλύτερα μη ρισκάρεις.

πρίν από 6 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Ζήτησε το για φωτογραφία αγάπη. Ρε ' συ κι εγώ έχω αρκετή μυωπία λογικά πρέπει να κάνω βυθοσκοπιση κι εγώ

Καλό είναι να έχεις κάνει μια βυθοσκοπηση να έχεις μια ιδέα πού κινείσαι και ανάλογα να πορευτείτε στον τοκετό.

Κορίτσια μου, θυμηθείτε αύριο το σεμινάριο της Nutricia στις 12 με θέμα τη λοχεία και περιποίηση νεογέννητου.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katia2018 είπε:

Κορίτσια μου εδώ είμαι κι εγώ! Δόξα τω Θεώ, όλα πήγαν καλά με την εξαγωγή,την έκανα την Τρίτη και ευτυχώς δεν πονάω καθόλου.Απλως υπάρχει ενδεχόμενο μιας επιπλοκής που λέγεται ξηρό φατνιο και φέρνει απίστευτο πόνο.Αυτο εμφανίζεται μετά την τρίτη μέρα και τρέμω μην το πάθω για το έχω πάθει στο παρελθόν.

Να ξέρετε όταν έχετε κάτι με δόντι σε εγκυμοσύνη,να πάτε αμέσως οδοντίατρο,ο γυναικολόγος μου είπε ότι υπάρχει σοβαρος κίνδυνος προωρότητας.

Ρωτήστε λίγο το γιατρό σας πότε θα κάνετε καλλιέργεια κολπικού για στρεπτόκοκκο.Εμενα μου είπε 33-35 εβδ.,αλλά δε θέλω να σταματήσω ακόμη τα κολπικά φάρμακα, γιατί πρέπει να είναι καθαρός ο κόλπος,οπότε λέω να την κάνω όταν κλείσω 36.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για το ενδιαφέρον,με συγκινησατε πραγματικά, όταν, όπως είπατε και πιο πάνω, δε νοιάζονται για εμάς ούτε αυτοί που θα έπρεπε.

Σας φιλώ όλες και περιμένουμε νέα από τα doppler των υπολοίπων.

Μπράβο, κορίτσι μου, μια χαρά! Και μην ανησυχείς, καμία επιπλοκή δεν θα εμφανιστεί, τέλος!

Εγώ έκανα καλλιέργεια κολπικού την περασμένη εβδομάδα (μετά το doppler δηλαδή), αλλά από ό,τι βλέπω, δεν έκανα για στρεπτόκοκκο. Και το επόμενο ραντεβού θα είναι στην 36η εβδομάδα....Λες να μου πει τότε;

1 ώρα πρίν, Melissoula27 είπε:

Γεια σας κοριτσάρες. Μόλις γύρισα από ντοπλερ!! Όλα τέλεια είμαι πολύ χαρούμενη! Η μπέμπα είναι 2.065 g γράφει πολλές λεπτομέρειες ο υπέρηχος. Προβολή κεφαλικη, έχει πάρει θέση και μου είπαν ότι δεν μπορεί να ξαναγυρίσει δεν έχει χώρο στην πρώτη εγκυμοσύνη! Τα αμνιακά φυσιολογικά κι αυτά που το είχα και άγχος. Και φυσικά φωτογραφία 4D και έχω τρελαθεί.. 32+4 σήμερα. 

Μπράβο η μπεμπούλα! 

Εμένα βέβαια μου είπαν ότι μπορεί ακόμα να γυρίσει το μωρό (και είναι και πιο μεγάλος ο δικός μου), αλλά συνήθως δεν γυρίζουν. Οπότε ελπίζουμε όσα έχουν πάρει καλή θέση να μείνουν εκεί που είναι!

1 ώρα πρίν, elenistam είπε:

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΠΟΥ....ΟΛΕΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΚΟΛΠΙΚΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ?????????????? ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΑΜΩΤΟ....

Σε προγραμματισμένες καισαρικές δεν κάνουν καλλιέργεια κολπικού πλέον, έχει νόημα μόνο σε φ.τ., για να μην πάρει μικρόβιο το μωρό, καθώς βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω πως πολύ σας στεναχωρεί το γεγονός ποιοσ χάρηκε κ ποιος ζήλεψε με την εγκυμοσύνη σας εμένα πάλι ποσώς με ενδιέφερε αν κάποια είχε μείνει έγκυος η όχι στο παρελθόν κ πάλι τώρα που έμεινα εγω δε με ενδιέφεραν οι αντιδράσεις εκτός του ότι όλες από τον περίγυρο είχαν παιδιά κ δε τους ένοιαξε το γεγονοσ  αλλά κ συμμαθήτριές μου που δεν έχουν μπει ακόμα σε τέτοιο mood όλα καλά κ ωραία όπως ήταν είναι. Αυτά! Το σεμινάριο θα το παρακολουθήσω κ γω αύριο @katia2018!! Κ γω κάτι είχα ακούσει για καλλιέργεια αλλά δε μου έχει πει κάτι ούτε εξετάσεις μου ξαναδωσε να κάνω. 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Όχι, είναι μεγάλη γυναίκα, χωρίς εγγονάκια. Μάλλον είχε δύο "υποχρεώσεις", εμάς και έναν πιο μεγάλο μπέμπη, και έτσι τις έβγαλε και τις δύο μαζί.

Γενικά, είμαι εξ αρχής καχύποπτη, όταν μου δωρίζουν κάτι χωρίς καρτούλα αλλαγής, και συνήθως πέφτω μέσα...

Εντάξει τρομερή γυφτιά αλλά δεν κατάλαβα γτ δεν θα του το φορέσεις. Επειδη ειναι κοντομανικο ¿? Δηλαδή μέσα στον Αύγουστο θα του φοράς μακρυμάνικα?


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Heidelberg είπε:

Μπράβο, κορίτσι μου, μια χαρά! Και μην ανησυχείς, καμία επιπλοκή δεν θα εμφανιστεί, τέλος!

Εγώ έκανα καλλιέργεια κολπικού την περασμένη εβδομάδα (μετά το doppler δηλαδή), αλλά από ό,τι βλέπω, δεν έκανα για στρεπτόκοκκο. Και το επόμενο ραντεβού θα είναι στην 36η εβδομάδα....Λες να μου πει τότε;

Μπράβο η μπεμπούλα! 

Εμένα βέβαια μου είπαν ότι μπορεί ακόμα να γυρίσει το μωρό (και είναι και πιο μεγάλος ο δικός μου), αλλά συνήθως δεν γυρίζουν. Οπότε ελπίζουμε όσα έχουν πάρει καλή θέση να μείνουν εκεί που είναι!

Σε προγραμματισμένες καισαρικές δεν κάνουν καλλιέργεια κολπικού πλέον, έχει νόημα μόνο σε φ.τ., για να μην πάρει μικρόβιο το μωρό, καθώς βγαίνει.

Σ'ευχαριστω πολύ!

Ρώτα τον καλού κακού και για τον στρεπτόκοκκο να είσαι σίγουρη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...