Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

α θυμηθηκα!! και γω νομιζω γυρω στις 38 θα γεννησω αν φτασω μεχρι τοτε....μαζι θα γεννησουμε!!!!!!!!!!!!! και γω λιονταρινα τη θελω

χα χα χα φοβερες!!!! ααα εχεις κ νυφη ωραια να γνωριστουν τα παιδια!!! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

52 minutes ago, samiam said:

Καλη επιτυχια!! Εγω την εκανα τελη Απριλίου γιατι ειχα ξαφνικη εξαλειψη-μειωση δλδ. Διανυκτερευσα κ μια μερα κ τωρα μπαινω στην 32η βδομαδα. 2πλη ενεση κορτιζονης ( για ωριμανση πνευμόνων) εκανα την 24η βδομαδα κ μαλλον θα ξανακανω την 34η αν ολα πανε καλα

Γενικα θελει υπομονη κ πολυ δυναμη! Ειναι πολυ δυσκολο αλλα θα βαλεις στοχο να σαι ηρεμη κ κυριως να μην ακους τριγυρω διαφορα ασχετα πραγματα που δεν ισχυουν! Εγω δεν ειχα ιστορικο σε τραχηλο,ο γιατρος μου πε ειναι ανατομικο,ετσι γεννηθηκα,κ φαινεται μονο σε εγκυμοσυνη. Καμια σαλπιγγογραφια δε δειχνει,κ αυτο μυθος,εχω κανει κ ειναι αψογη. Τωρα για παρακολουθηση περιδεσης,εμενα με βλεπει ανα 2 βδομαδες ενδοκολπικα κ ελεγχει το ραμμα. Καλλιεργεια κολπικου 1 φορα το μηνα κ γενικα προσεχεις μολυνσεις, αγωγη ουτροζεσταν μαγνησιο κ τα υπολοιπα. Αλλοι γιατροι δεν ελεγχουν κολπικα το θεωρουν περιττο. Εμενα με βοηθαει κ για ψυχολογικους λογους κ γι αυτο το κανει κ ο γιατρος μου.

Κανεις δεν μπορει να σου πει αν θα γεννησεις προωρα ή οχι. Μπορεις εσυ να πεις στον εαυτο σου οτι θα τα καταφερεις,προσπάθησέ το κ θα σαι ησυχη οσο φευγουν οι βδομαδες!

Μεστή και κατανοητή η απάντηση σου. Έχω οπλιστεί με υπομονή κ ξεκινάω! 

Ήσουν _είσαι σε πλήρη ακινησία; 

Εγώ κρεβάτι τουαλέτα μόνο κ βλέπουμε στη πορεία 

Καλή μας δύναμη 

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια όσες είναι φίλες και ελεύθερες να είναι, παίρνουν τηλ ανά τακτά χρονικά διαστήματα ενδιαφέρονται. Ρωτούν. Δεν έχει σημασία αν είναι ελεύθερες η αν δεν είναι σε αυτή τη φάση. Προσέξτε το τώρα αυτό διότι πολλές φορές υπάρχει ζήλια τύπου εσύ προχωράς κι εγώ τι κάνω... Και δήθεν δεν προλαβαίνω να πάρω.. Άμα νοιάζεσαι βρίσκεισ χρονο. Θα ξεκοψετε με κάποιες είναι στάνταρ ακόμα και η ζήλια είναι ανθρώπινη απλώς; θα δείτε ότι πλέον αλλά πράματα είναι πιο σημαντικά 2 3 λίγοι και καλοί που θα επικοινωνείτε. Μη θυμψνετε και μη νευριάζετε όλα στο πρόγραμμα της ζωής ειναι και τα χουμε περάσει όλοι... Εγώ πλέον χεστηκα _με το μπαρδον_δε με νοιάζει αν κάποιος με ξέχασε το χω βιώσει πολλάκις. Έχω δύο παιδιά να μεγαλώσω δεν έχω χρόνο για τέτοια. Χαλιέμαι για όποιον χαλιέται για μένα πια.... 

Με κάτι οικογενειακά είναι που θυμώνω και στεναχωριέμσι καμία φορά αλλά κι εκεί δεν θα σκάσω κιόλας. 

 

Παλιά πάντως δεν ήμουν έτσι, η οικογένεια σε αλλάζει... 

  • Μου αρέσει 6

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , Nefeli2014 είπε:

Kοριτσια όσες είναι φίλες και ελεύθερες να είναι, παίρνουν τηλ ανά τακτά χρονικά διαστήματα ενδιαφέρονται. Ρωτούν. Δεν έχει σημασία αν είναι ελεύθερες η αν δεν είναι σε αυτή τη φάση. Προσέξτε το τώρα αυτό διότι πολλές φορές υπάρχει ζήλια τύπου εσύ προχωράς κι εγώ τι κάνω... Και δήθεν δεν προλαβαίνω να πάρω.. Άμα νοιάζεσαι βρίσκεισ χρονο. Θα ξεκοψετε με κάποιες είναι στάνταρ ακόμα και η ζήλια είναι ανθρώπινη απλώς; θα δείτε ότι πλέον αλλά πράματα είναι πιο σημαντικά 2 3 λίγοι και καλοί που θα επικοινωνείτε. Μη θυμψνετε και μη νευριάζετε όλα στο πρόγραμμα της ζωής ειναι και τα χουμε περάσει όλοι... Εγώ πλέον χεστηκα _με το μπαρδον_δε με νοιάζει αν κάποιος με ξέχασε το χω βιώσει πολλάκις. Έχω δύο παιδιά να μεγαλώσω δεν έχω χρόνο για τέτοια. Χαλιέμαι για όποιον χαλιέται για μένα πια.... 

Με κάτι οικογενειακά είναι που θυμώνω και στεναχωριέμσι καμία φορά αλλά κι εκεί δεν θα σκάσω κιόλας. 

 

Παλιά πάντως δεν ήμουν έτσι, η οικογένεια σε αλλάζει... 

Και εγω αυτο πιστεύω, δεν έχει σημασία η κατάσταση του καθένα!ακόμα χειρότερα για τις ελεύθερες "φίλες"που δεν έχουν τόσες υποχρεώσεις και ενα τηλέφωνο μπορούν να το κάνουν!οταν θέλεις έχεις χρόνο!στον γάμο μου έγινε το πρώτο ξεκαθάρισμα και τώρα θα γίνει το δεύτερο!ποτέ δεν είχα πολλούς φίλους!2-3 άτομα που μας αγαπάνε συνεχίζουν να είναι δίπλα μας και μου αρκούν!επίσης εχω δύο αδερφές που είναι παντα δίπλα μου και έχουμε πολύ ξεχωριστή σχέση!!!

  • Μου αρέσει 5

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nefeli2014 είπε:

Kοριτσια όσες είναι φίλες και ελεύθερες να είναι, παίρνουν τηλ ανά τακτά χρονικά διαστήματα ενδιαφέρονται. Ρωτούν. Δεν έχει σημασία αν είναι ελεύθερες η αν δεν είναι σε αυτή τη φάση. Προσέξτε το τώρα αυτό διότι πολλές φορές υπάρχει ζήλια τύπου εσύ προχωράς κι εγώ τι κάνω... Και δήθεν δεν προλαβαίνω να πάρω.. Άμα νοιάζεσαι βρίσκεισ χρονο. Θα ξεκοψετε με κάποιες είναι στάνταρ ακόμα και η ζήλια είναι ανθρώπινη απλώς; θα δείτε ότι πλέον αλλά πράματα είναι πιο σημαντικά 2 3 λίγοι και καλοί που θα επικοινωνείτε. Μη θυμψνετε και μη νευριάζετε όλα στο πρόγραμμα της ζωής ειναι και τα χουμε περάσει όλοι... Εγώ πλέον χεστηκα _με το μπαρδον_δε με νοιάζει αν κάποιος με ξέχασε το χω βιώσει πολλάκις. Έχω δύο παιδιά να μεγαλώσω δεν έχω χρόνο για τέτοια. Χαλιέμαι για όποιον χαλιέται για μένα πια.... 

Με κάτι οικογενειακά είναι που θυμώνω και στεναχωριέμσι καμία φορά αλλά κι εκεί δεν θα σκάσω κιόλας. 

 

Παλιά πάντως δεν ήμουν έτσι, η οικογένεια σε αλλάζει... 

Συμφωνώ απόλυτα!! Όποιος ενδιαφέρεται βρίσκει πέντε λεπτά έστω να στείλει ένα μήνυμα. Αλλά πάμε για τα καλύτερα! Δεν αξίζει να ασχοληθούμε με κάτι τέτοιο όταν έρχεται το πλάσματακι μας στην ζωή μας!

  • Μου αρέσει 4

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Και εγω αυτο πιστεύω, δεν έχει σημασία η κατάσταση του καθένα!ακόμα χειρότερα για τις ελεύθερες "φίλες"που δεν έχουν τόσες υποχρεώσεις και ενα τηλέφωνο μπορούν να το κάνουν!οταν θέλεις έχεις χρόνο!στον γάμο μου έγινε το πρώτο ξεκαθάρισμα και τώρα θα γίνει το δεύτερο!ποτέ δεν είχα πολλούς φίλους!2-3 άτομα που μας αγαπάνε συνεχίζουν να είναι δίπλα μας και μου αρκούν!επίσης εχω δύο αδερφές που είναι παντα δίπλα μου και έχουμε πολύ ξεχωριστή σχέση!!!

Είσαι πολύ τυχερή που έχεις τις αδερφές σου και είστε αγαπημένες. Σου εύχομαι αυτό να το έχεις πάντα και να είστε ένα σε ότι κι αν συμβεί. Και σε αυτο παίζουν ρόλο οι γονείς. Και μπράβο σε εκείνους που σας έφεραν τόσο κοντά. Εγω δεν έχω αδέρφια και πάντα έψαχνα φιλενάδες που να ειναι αδερφικες και οι φίλοι μου πάντα ήταν κάτι το ιερό. Πέρασα διάφορες απογοητεύσεις καθώς ήμουν και αγαθιαρα συν τοις άλλοις. Κοινωνική εξακολουθώ να είμαι αλλά κλείστηκα αρκετά σε ότι αφορά τις φιλίες. Οποία πάει να με πλησιάσει περισσότερο, μαζευομαι. Δεν είναι πως δεν μπορώ τα δεσίματα, απλώς δεν τα θέλω πια. Έχω 3 άτομα φιλικά στη ζωή μου εδώ και πάρα πολλά χρόνια, δοκιμασμένες σχέσεις δηλαδή που έχουν περάσει στάδια, που μιλάμε, είμαστε κοντά τους νιώθω σαν οικογένεια αλλα πάντα με επιφύλαξη, ξέρω πως με αγαπούν και τους αγαπώ αλλά δεν έχω απαιτήσεις τρελές ούτε κι αυτοί από εμένα κι έτσι τα βρίσκουμε. Εμένα πλέον σκοπος της ζωής μου είναι αυτά τα δύο μου κοριτσάκια να είναι ένα στη ζωή, αδερφές και φίλες και αγαπημένες, αυτό που δεν είχα εγώ δηλαδή. Καινά έχω κι εγώ παρεουλες αλλά μέχρι εκεί. Δε μου βγαίνει ρε παιδί μου εξαντλήθηκα με αυτά στο παρελθόν. Γιαυτο επιμένω η οικογένεια πάνω από όλα, είναι το πολυτιμότερο και σαφώς να στέκεσαι καλά στα πόδια σου. Είναι πολύ εύκολο να ποδοπατηθεις άμα δεν είσαι ο ίδιοσ σταθερός... 

 

Α κι εγώ στο γάμο μου έκανα τέτοια ξεκαθάρισματα και στο πρώτο μωρό τα υπόλοιπα. Τώρα στο δεύτερο ειναι όλα ξεκάθαρα;) 

 

  • Μου αρέσει 1

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μαρουλακι είπε:

Μεστή και κατανοητή η απάντηση σου. Έχω οπλιστεί με υπομονή κ ξεκινάω! 

Ήσουν _είσαι σε πλήρη ακινησία; 

Εγώ κρεβάτι τουαλέτα μόνο κ βλέπουμε στη πορεία 

Καλή μας δύναμη 

Ειμαι ακομη σε περιορισμο.Δλδ μεχρι το μπανιο,κανω μπανιο καθιστη κ παλι στο κρεβατι. Μου χει δωσει το οκ να βγαινω στο μπαλκονι αλλα για ψυχολογικους λογους θελω να περασω κ το δευτερο μαξιλαρι των 32 βδομαδων

Απλα μας ετυχε κ μονο εμεις που το περναμε το καταλαβαινουμε.Καθε μερα σε τρωει η ανασφαλεια,ο προορισμος ομως αξιζει κ ειναι κοντα!


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nefeli2014 είπε:

Είσαι πολύ τυχερή που έχεις τις αδερφές σου και είστε αγαπημένες. Σου εύχομαι αυτό να το έχεις πάντα και να είστε ένα σε ότι κι αν συμβεί. Και σε αυτο παίζουν ρόλο οι γονείς. Και μπράβο σε εκείνους που σας έφεραν τόσο κοντά. Εγω δεν έχω αδέρφια και πάντα έψαχνα φιλενάδες που να ειναι αδερφικες και οι φίλοι μου πάντα ήταν κάτι το ιερό. Πέρασα διάφορες απογοητεύσεις καθώς ήμουν και αγαθιαρα συν τοις άλλοις. Κοινωνική εξακολουθώ να είμαι αλλά κλείστηκα αρκετά σε ότι αφορά τις φιλίες. Οποία πάει να με πλησιάσει περισσότερο, μαζευομαι. Δεν είναι πως δεν μπορώ τα δεσίματα, απλώς δεν τα θέλω πια. Έχω 3 άτομα φιλικά στη ζωή μου εδώ και πάρα πολλά χρόνια, δοκιμασμένες σχέσεις δηλαδή που έχουν περάσει στάδια, που μιλάμε, είμαστε κοντά τους νιώθω σαν οικογένεια αλλα πάντα με επιφύλαξη, ξέρω πως με αγαπούν και τους αγαπώ αλλά δεν έχω απαιτήσεις τρελές ούτε κι αυτοί από εμένα κι έτσι τα βρίσκουμε. Εμένα πλέον σκοπος της ζωής μου είναι αυτά τα δύο μου κοριτσάκια να είναι ένα στη ζωή, αδερφές και φίλες και αγαπημένες, αυτό που δεν είχα εγώ δηλαδή. Καινά έχω κι εγώ παρεουλες αλλά μέχρι εκεί. Δε μου βγαίνει ρε παιδί μου εξαντλήθηκα με αυτά στο παρελθόν. Γιαυτο επιμένω η οικογένεια πάνω από όλα, είναι το πολυτιμότερο και σαφώς να στέκεσαι καλά στα πόδια σου. Είναι πολύ εύκολο να ποδοπατηθεις άμα δεν είσαι ο ίδιοσ σταθερός... 

 

Α κι εγώ στο γάμο μου έκανα τέτοια ξεκαθάρισματα και στο πρώτο μωρό τα υπόλοιπα. Τώρα στο δεύτερο ειναι όλα ξεκάθαρα;) 

 

Πραγματικά αισθάνομαι πολύ τυχερή που εχω τις αδερφές μου!!!εχουμε περάσει απο πολύ δύσκολες καταστάσεις και αυτό μας έχει ενώσει ακόμα πιο πολύ!την εχω πατήσει και εγω άσχημα με "φίλες"! Έτσι είναι, στα πιο σημαντικά γεγονότα της ζωής μας κάνουμε ξεκαθάρισμα!είναι λυπηρό αλλά απαραίτητο!σου εύχομαι τα κορίτσια σου να είναι δεμένες και αγαπημένες οσο είμαι και εγω με τις αδερφές μου και έτσι δεν θα νοιώσουν ποτέ μόνες!είμαι σίγουρη οτι θα κάνεις καλή δουλειά για αυτό!!!ετοιμαζεις πολύτιμο δώρο στο κοριτσάκι σου!!!

  • Μου αρέσει 3

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, κοιλίτσες!

Βλέπω ότι πιάσατε κουβέντα για ξεκαθαρίσματα και φιλικές σχέσεις και όλες έχουμε τα ψιλοπαράπονά μας.... Αυτό που ξέρω εγώ και το έχω δει να συμβαίνει είναι ότι στα δυσάρεστα γεγονότα οι άλλοι είναι δίπλα σου, γιατί είναι πιο εύκολο να συμπαρασταθούν και να παρηγορήσουν (και ανθρώπινα κιόλας να σκεφτούν "ευτυχώς που συνέβη σε αυτούς και όχι σε εμένα"). Στα ευχάριστα όμως φαίνονται όσοι πραγματικά σε αγαπάνε, γιατί μόνο αυτοί χαίρονται ειλικρινά με την δική σου χαρά. Αυτά.

Και τώρα το κουτσομπολιό της ημέρας, για να γελάσουμε... Ήρθε επίσκεψη μία συγγενής του καλού μου και μας έφερε δώρο ένα πυτζαμάκι για τον μικρό, κοντομάνικο και με τα ποδαράκια έξω, 2-4 μηνών. Λογικά δεν θα το βάλει ο junior, γιατί τότε θα θέλουμε με μακρύ ποδαράκι. Της λέει λοιπόν ο καλός μου, αν μπορεί να μας το αλλάξει (δεν είχε κάρτα αλλαγής και απ'την πρώτη γκαρνταρόμπα είμαστε όντως πλήρεις), γιατί κρίμα είναι να μην το χρησιμοποιήσουμε, και η απάντηση ήταν ότι δεν το αλλάζει, γιατί είναι το πρώτο δώρο που του κάνει και έτσι θα το βάλει! Κοιτάζω εν τω μεταξύ την ετικέτα μετά και γράφει ότι είναι σετ 2 τεμαχίων (σε εμάς ήρθε μόνο το ένα ...).

Είμαι περίεργη εγώ λόγω ορμονών; Δεν μου αρέσει να νομίζουν ότι με κοροϊδεύουν, καλύτερα να μην φέρουν τίποτα, απ'το να προσπαθούν να "ξεπετάξουν" την υποχρέωση έτσι (αν το βλέπουν σαν υποχρέωση). Μόνο εγώ σκέφτομαι τώρα ότι ήθελε να κάνει δώρο και σε άλλο μωράκι και πήρε ένα σετάκι και το χώρισε (έτσι εξηγείται και το ότι δεν είχε κάρτα αλλαγής);

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Heidelberg είπε:

Καλημέρα, κοιλίτσες!

Βλέπω ότι πιάσατε κουβέντα για ξεκαθαρίσματα και φιλικές σχέσεις και όλες έχουμε τα ψιλοπαράπονά μας.... Αυτό που ξέρω εγώ και το έχω δει να συμβαίνει είναι ότι στα δυσάρεστα γεγονότα οι άλλοι είναι δίπλα σου, γιατί είναι πιο εύκολο να συμπαρασταθούν και να παρηγορήσουν (και ανθρώπινα κιόλας να σκεφτούν "ευτυχώς που συνέβη σε αυτούς και όχι σε εμένα"). Στα ευχάριστα όμως φαίνονται όσοι πραγματικά σε αγαπάνε, γιατί μόνο αυτοί χαίρονται ειλικρινά με την δική σου χαρά. Αυτά.

Και τώρα το κουτσομπολιό της ημέρας, για να γελάσουμε... Ήρθε επίσκεψη μία συγγενής του καλού μου και μας έφερε δώρο ένα πυτζαμάκι για τον μικρό, κοντομάνικο και με τα ποδαράκια έξω, 2-4 μηνών. Λογικά δεν θα το βάλει ο junior, γιατί τότε θα θέλουμε με μακρύ ποδαράκι. Της λέει λοιπόν ο καλός μου, αν μπορεί να μας το αλλάξει (δεν είχε κάρτα αλλαγής και απ'την πρώτη γκαρνταρόμπα είμαστε όντως πλήρεις), γιατί κρίμα είναι να μην το χρησιμοποιήσουμε, και η απάντηση ήταν ότι δεν το αλλάζει, γιατί είναι το πρώτο δώρο που του κάνει και έτσι θα το βάλει! Κοιτάζω εν τω μεταξύ την ετικέτα μετά και γράφει ότι είναι σετ 2 τεμαχίων (σε εμάς ήρθε μόνο το ένα ...).

Είμαι περίεργη εγώ λόγω ορμονών; Δεν μου αρέσει να νομίζουν ότι με κοροϊδεύουν, καλύτερα να μην φέρουν τίποτα, απ'το να προσπαθούν να "ξεπετάξουν" την υποχρέωση έτσι (αν το βλέπουν σαν υποχρέωση). Μόνο εγώ σκέφτομαι τώρα ότι ήθελε να κάνει δώρο και σε άλλο μωράκι και πήρε ένα σετάκι και το χώρισε (έτσι εξηγείται και το ότι δεν είχε κάρτα αλλαγής);

Ο καλά καλύτερα να μην έφερνε τίποτα. Τι τσιγκουνιά Παναγία μου. Καταλαβαίνω οτι είναι δύσκολοι καιροί. Δεν θα έλεγα τίποτα αν δεν έφερνε κάτι, από το να σπάσει το δώρο  εκεί Ναι θα έλεγα ότι είναι τσιγκουνα. Όχι δεν είσαι καθόλου περίεργη και δεν φταίνε οι ορμόνες μην τα Ρίχνουμε όλα εκεί 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Καλημέρα, κοιλίτσες!

Βλέπω ότι πιάσατε κουβέντα για ξεκαθαρίσματα και φιλικές σχέσεις και όλες έχουμε τα ψιλοπαράπονά μας.... Αυτό που ξέρω εγώ και το έχω δει να συμβαίνει είναι ότι στα δυσάρεστα γεγονότα οι άλλοι είναι δίπλα σου, γιατί είναι πιο εύκολο να συμπαρασταθούν και να παρηγορήσουν (και ανθρώπινα κιόλας να σκεφτούν "ευτυχώς που συνέβη σε αυτούς και όχι σε εμένα"). Στα ευχάριστα όμως φαίνονται όσοι πραγματικά σε αγαπάνε, γιατί μόνο αυτοί χαίρονται ειλικρινά με την δική σου χαρά. Αυτά.

Και τώρα το κουτσομπολιό της ημέρας, για να γελάσουμε... Ήρθε επίσκεψη μία συγγενής του καλού μου και μας έφερε δώρο ένα πυτζαμάκι για τον μικρό, κοντομάνικο και με τα ποδαράκια έξω, 2-4 μηνών. Λογικά δεν θα το βάλει ο junior, γιατί τότε θα θέλουμε με μακρύ ποδαράκι. Της λέει λοιπόν ο καλός μου, αν μπορεί να μας το αλλάξει (δεν είχε κάρτα αλλαγής και απ'την πρώτη γκαρνταρόμπα είμαστε όντως πλήρεις), γιατί κρίμα είναι να μην το χρησιμοποιήσουμε, και η απάντηση ήταν ότι δεν το αλλάζει, γιατί είναι το πρώτο δώρο που του κάνει και έτσι θα το βάλει! Κοιτάζω εν τω μεταξύ την ετικέτα μετά και γράφει ότι είναι σετ 2 τεμαχίων (σε εμάς ήρθε μόνο το ένα ...).

Είμαι περίεργη εγώ λόγω ορμονών; Δεν μου αρέσει να νομίζουν ότι με κοροϊδεύουν, καλύτερα να μην φέρουν τίποτα, απ'το να προσπαθούν να "ξεπετάξουν" την υποχρέωση έτσι (αν το βλέπουν σαν υποχρέωση). Μόνο εγώ σκέφτομαι τώρα ότι ήθελε να κάνει δώρο και σε άλλο μωράκι και πήρε ένα σετάκι και το χώρισε (έτσι εξηγείται και το ότι δεν είχε κάρτα αλλαγής);

ακριβως έτσι είναι!συμφωνω απόλυτα για τα ευχάριστα και τα δυσάρεστα!!!

πραγματικά θα ηταν καλύτερα να μην φέρει τίποτα!αυτό είναι ντροπή!οι ορμόνες μας είναι στο φουλ dear αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι οτι μας ενοχλεί είναι θέμα ορμονών!

 


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ο καλά καλύτερα να μην έφερνε τίποτα. Τι τσιγκουνιά Παναγία μου. Καταλαβαίνω οτι είναι δύσκολοι καιροί. Δεν θα έλεγα τίποτα αν δεν έφερνε κάτι, από το να σπάσει το δώρο  εκεί Ναι θα έλεγα ότι είναι τσιγκουνα. Όχι δεν είσαι καθόλου περίεργη και δεν φταίνε οι ορμόνες μην τα Ρίχνουμε όλα εκεί 

 

πρίν από 39 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

ακριβως έτσι είναι!συμφωνω απόλυτα για τα ευχάριστα και τα δυσάρεστα!!!

πραγματικά θα ηταν καλύτερα να μην φέρει τίποτα!αυτό είναι ντροπή!οι ορμόνες μας είναι στο φουλ dear αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι οτι μας ενοχλεί είναι θέμα ορμονών!

 

Τουλάχιστον δεν το πήρα μόνο εγώ έτσι, το βλέπετε κι εσείς!

Και η πλάκα είναι ότι δεν ξέρω πώς με βλέπουν οι άλλοι, αλλά εγώ τις ορμόνες μου μια χαρά τις βρίσκω ;-);-);-) Ό,τι με πείραζε προ εγκυμοσύνης, τα ίδια πράγματα με πειράζουν και τώρα!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιλίτσες!

@Nefeli2014 συμφωνώ σε όλα. Απλά αρχικά πληγώθηκα από 2-3 άτομα για την αδιαφορία τους, τώρα το παίρνω απόφαση ότι όλα για καλό είναι.Κ μόνο από την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης καταλαβαίνεις αυτούς που δεν χάρηκαν πραγματικά, αλλά κ τότε ήμουν κ εγώ λίγο αγαθιαρα ενώ ο άντρας μου κατευθείαν μου είπε η τάδε δεν χάρηκε αλλά ζήλεψε. Αν το είχα πάρει απόφαση τότε δεν θα με έτρωγε μέχρι τώρα που έχουν εξαφανιστεί αυτές οι "φίλες". Κ εγώ πιστεύω οτι με το που γεννηθεί το πλασματάκι μου δεν θα δίνω σημασία σε τέτοιες σχέσεις, απλά θα μπαίνει ενα μεγαλο Χ. Η οικογένεια πάνω απ'όλα! Εύχομαι κ εγώ τα κορίτσια σου να γίνουν αυτοκόλλητα όπως είπε κ η @rapounzel_rapounzel γιατί σαν τις αδερφικες σχέσεις δεν έχει!

@Heidelberg ακριβώς αυτό! Στα άσχημα όλοι καλοί είναι, στα ευχάριστα φαίνονται οι πραγματικοί φίλοι. Κ μόνο αυτούς θέλουμε! Τώρα για το φορμακι δεν φταίνε σίγουρα οι ορμόνες! Αυτό είναι γυφτια! Μήπως έχουν μωράκι που τους το έκαναν δώρο κ δεν τους άρεσε κ το κάνει τώρα αυτή δώρο;;

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...