Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

nefel μπορεις και κανεις αποτριχωση?εγω ποναω πολυ ισως να ειναι και ψυχολογικο.κανω με κερι μονο στην κοιλια που ειναι ακομη μουδιασμενη απο την καισαρικη και τα υπολοιπα σιλ και πιλ και με το μαλακο λιγο λιγο..

Κι εγώ στην κοιλιά έκανα με κερι κ ναι πονει πολυ αλλα προσπαθουσα να μην κουνιεμαι κ να μην σφιγγομαι μην εχουμε αλλα. Πόδια κι γω σιλκ επιλ κανω αλλα για ποσο ακομα, ηδη ενιωσα οτι ζοριστηκα με το σκυψιμο οποτε σιγα σιγα κ τα ποδια σε αισθητικο θα τα κανω!! Είναι όντως αρκετά τα 5 κιλά. Εγώ είμαι στο 1 κιλο κ 300 γραμ. κ οντως πεφτει πεινα οχι για διαιτα αλλα γιατι ξεχναω να φαω οποτε μεχρι να φτασω να φαω εχω λιμοκτονησει. Βαριεμαι ολο να φτιαχνω υγιεινα. τουλαχιστον οτι τρωω προσφερει κατι στο παιδι


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσακια μου εγω στο τρεξιμο αλλα εκατσα για ενα διαλειματακι...τα μεγαλα θα κοιμηθουν σκ στην μαμα μου οποτε θα εχω τα μωρακια σημερα και αυριο...


Θανούλης 10/3/2005

Σμαράγδα 19/8/2007

adhWm7.png CPy1m7.png

ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου τι κανετε???εγω κρεβατωθηκα απο χτες επαθα μια μικρη αποκοληση και ειμαι με χαπια...δεν ειναι κατι το ανησυχιτικο αλλα ο γιατρος φοβαται και μου ειπε να προσεχω πολυ γιατι ειναι μικρη η βδομαδα ακομα.....ελπιζω να ειστε ολες καλα φιλια.....


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπεραααα

εγω συνεχιζω να εχω αγχος!!!απο τοτε που μου ειπε η παθολογος να μην τρωω προσπαθω να μην φαω αλλα το μυαλο μου ειναι συνεχεια εκει σημερα επεσα με τα μουτρα στις σαλατες πολυ σαλατα σημερα δυο πιατα μια με το φαγητο και μια μονη της για αποπγευματινο.

nefel στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα βαλει 25 και κατι...και λεω κατι γιατι στο τελος απελπιστικα και δεν εβλεπα κιλα καθολου.εβαλα κιλα και γιατι ειχα λευκωμα και ειχα λευκωμα γιατι ειχα βαλει πολλα κιλα ετσι πανε αυτα.βασικα δεν ηταν ακριβως κιλα ηταν κατακρατηση γιαυτο και τα εχασα ολα σχετικα ευκολα σε 1,5 χρονο ειχα φτασει στα κιλα προ εγκυμοσυνης χωρις γυμναστηρια και κοπο.

καλα τα λεει η παθολογος δεν λεω..αλλα δεν περιμενα να μου τα πει τοοοσο τραγικα με πιεση 12,6 και 5 κιλα.απο πιεση πως πατε κοριτσια????

μακαρι να ξεχνουσα και εγω να φαω!!!!!!!!!!!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου τι κανετε???εγω κρεβατωθηκα απο χτες επαθα μια μικρη αποκοληση και ειμαι με χαπια...δεν ειναι κατι το ανησυχιτικο αλλα ο γιατρος φοβαται και μου ειπε να προσεχω πολυ γιατι ειναι μικρη η βδομαδα ακομα.....ελπιζω να ειστε ολες καλα φιλια.....

Να πανε ολα καλα.περαστικα!!!!και υπομονη!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου,σημερα ειμαι καλυτερα δενε χω και πολυ αιμα,ειναι πιο πολυ ροζ...βεβαια παιρνω χαπακια και ειμαι ταβλα μονο για τουαλετα σηκωνομαι...ευτυχως εχω μια κυρια που ειναι με την μικρη τα πρωινα οταν δουλευα και την κρατησα και τωρα και με βοηθαει(κανει και δουλειες ευτυχως)και τα απογευματα ερχετε η μαμα μου...εσεις τι κανετΕ???


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσακια καλημέρα σας!!

Χθες εγραψα ενα μακροσκελές μηνυμα και δε ξερω πως τα καταφερα και δεν το καταχωρησα. Τεσπα, ας ξαναγραψω ο,τι θυμηθώ

Αγγελική-Ιωάννα εύχομαι να περάσει γρήγορα και να επανέλθεις στους κανονικούς σου ρυθμούς. Καλή ανάρρωση να έχεις.

Νινι-Κυριακή, μη πανικοβάλλεσαι. Προσπάθησε με πιο υγιεινες και λιγοτερες θερμιδικές επιλογές να μην αυξήσεις το βάρος σου για λιγες εβδομάδες. Ετσι θα έρθεις στα ισα σου και θα σταματήσει και η παθολόγος να σου φωνάζει.

Καλλιοπάκι που είσαι; Περιμένουμε τα αναλυτικά νέα σου!!!!!

Πόπη που βρισκεσαι και χαθηκες;

Σε μένα όλα εξελίσσονται φυσιολογικά, το μωρο μεγαλώνει, δυναμώνει και ολα προχωράνε καλά. Τη Δευτέρα που μας ερχεται θα κάνω την περιδεση στο τραχηλο λόγω οτι εχω υποστει κωνοειδής εκτομή τραχήλου το 2007, οπότε και το μήκος του δεν ειναι και στο καλυτερο σημείο. Ευχομαι να πανε ολα καλά.

Θα σας ενημερώνω

Αντε κοριτσια...να μαζευομαστε σιγα σιγα


XEMUp2.png

xIp9p2.png

Ih5yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!

Έλλη μου εδώ κι εγώ!!!! Με το καλό η περίδεση, περιμένουμε νέα !

Αγγελική περαστικό να είναι!!! Εμένα για δουλειές έρχεται μία κυρία μία φορά την εβδομάδα. Στο μεσοδιάστημα κανά σουίφερ, λίγο τα στραβά μάτια... ξέρεις τώρα... δεν γίνονται όλα.....

Κυριακή μην ανησυχείς, είναι δύσκολο το ξέρω, αλλά μαζί θα τα καταφέρουμε. Εγώ έχω το αντίθετο από εσένα, υπόταση, αλλά η πείνα πείνα. Πολύ φαί. Έβαλα 4-5 κιλά κι εγώ ήδη κι έχω αγχωθεί... Σήμερα ξεκίνησα με γάλα και κουλούρι.

Το μπεμπόνι θα το δω τη Δευτέρα, ελπίζω να δούμε και φύλο! κι έχω αγωνία και θέλω να δω τι μπορώ να δώσω σε μία φίλη που είναι παράλληλα έγκυος κι αυτή!

Κατά τα λοιπά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, γιατί κοντινοί μου άνθρωποι, φίλοι και οικογένεια περνάνε δύσκολα κι εγώ δεν μπορώ να κάνω και πολλά για να τους βοηθήσω δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ βρε κοριτσια εγω με τα κιλά είμαι στο άλλο ακρο. Ξαναπεσα στο 1 κιλο απο 1.3.

Δεν πολυτρωω κ ανησυχω για τη μπεμπα με μαλωνει κ η μαμα μου συνεχεια αλλα δεν πειναω. Χτες μιλαγα με μια φιλη εγκυο κ αυτη τρωει για μεσημερι οτι τρωω εγω ολη μερα. Τρωει λεει μεσημερι φαι με ψωμι τυρι σαλατα. Κ εγω τρωω φαι λιγο, το απογευμα ψωμι με τυρι κ το βραδυ σαλατα. Επισης τρωω γαλα πρωι βραδυ, γισουρτι που κ που κ 3-4 φρουτα. Κ καμια φορα κ κανα αυγο. Πως σας φαίνεται;; νομιζω οτι στο μεσημεριανο τα χαλαω πρεπει να ειναι πιο πολυ φαγητο. Σημερα εφαγα για μεσημερι λαζανια με τυρι. Τι να μου προσφερει αυτο;;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalliopaki νασαι καλα!!!!!με δινεις κουραγιο πραγματικα εμενα ηπιεση μου ειναι στο 12.5 αλλα μου ειπε ειναι πολυ για την εποχη.

nefel δεν πειραζει οτι σε τραβαει....και τπτ με το ζορι καλυτερα να μην βαλεις κιλα εγω εκανα 1,5 χρονο να χασω τα 25 και κατι κιλα απο την πρωτη εγκυμοσυνη αλλα τα ειχα χασει ολα ολα ευχομαι και σαυτη.

σημερα πηγα στον παιδοκαρδιολογο την μικρη και τον ρωτησα για τις πιθανοτητες να εχει και αυτο το μωρο φυσημα μου ειπε οσες και αν δεν ειχε το πρωτο παιδι και πως δεν θα χρειαστει να κανω καρδιογραφημα κοιλιας.

ειχα αγχος πιστευα πως η μικρη δεν θα καθοταν καλα στο καρδιογραφημα και για το αν εκλεισε το φυσημα και ευτυχως ολα πολυ καλα και εκλεισε σχεδον ολο και η μικρη καθοταν πιο υσηχη και απο μενα!!!!μετα πηγαμε jumbo ηθελε κραγιον.εριξα μια ματια στα bebe εχει πολυ ομορφα bebe βεβαια απο ποιοτητα ειναι χαλια αλλα απο σχεδια ειναι παρα πολυ ομορφα.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

πριν 2 ωρες μετρησα τη πιεση γιατι πονουσε το κεφαλι μου και ηταν 16 οχι απλα πολυ. πηρα τηλ την γιατρο μου και μου ειπε να την ξαναμετρησω και αν ειναι ετσι παλι να παω στο νοσοκομειο μετα επεσε εντελως στο 10 και με επιασε ζαλαδα.δεν ξερω αν ηταν χαλασμενο το πιεσομετρο η κατι δεν εκανα καλα παντως οταν μου ειπε να χαλαρωσω και να την ξαναμετρησω μονο χαλαρη δεν ημουν.

τι ηταν και αυτο τωρα δεν την ξαναμετρησα αλλα μετα απο αυτο πρεπει την παρακολουθω απο δω και περα καθημερινα ξεκινησα νωρις νωρις αυτη την φορα!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

με την ευκαιρια την ειπα την γυναικολογο μου για το θεμα με τα κιλα και ηθελε να παρει την παθολογο που με αγχωσε ετσι, να της πει να μην το ξανακανει σε δικους της ασθενεις.μου ειπε πως τα κιλα μου ειναι μια χαρα απλα να μην παρω αερα και τρωω ....με μετρο!

kalliopaki ρε συ πραγματικα μου δινει κουραγιο πως και μια ακομη εγκυος σαν εμενα εχει παρει 5 κιλα καλα ηταν να μην τα ειχαμε βασικα εχουμε φαγανουτσικα παιδακια ...πως να το κανουμε!!!!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...