Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Φασκιωμα χεριων για υπνο


deppy85

Recommended Posts

Καλησπερα μανουλες!!εχω μια απορια κ εναν φοβο παραλληλα..το μωρο μου που εγινε πλεον 6 μηνων τον τελευταιο μηνα ξυπνουσε τα βραδια επειδη γρατζουνουσε το μουτρακι του και γενικα πειραζοταν πολυ στο προσωπο..πριν απο καμια δεκαρια μερες αποφασισα να του φασκιωσω τα χερακια μονο και απο τοτε κοιμαται ησυχα ολο το βραδυ.εχθες ξετυλιχθηκε ομως και τον βρηκα να κοιμαται μπρουμητα..αρχισα να σκεφτομαι διαφορα του τυπου:αχ να μν πνιγει στον υπνο του,μην γυρισει μπρουμητα ενω ειναι φασκιωμενος και τετοια....τι να κανω κοριτσια;αν δν τον φασκιωσω θα ξυπναει συνεχεια..υπαρχει καποιος φοβος;εχθες φοβηθηκα που τον βρηκα μπρουμητα...σορυ για την πολυλογια μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δοκιμασε να του κόβεις τα νυχακια πιο συχνα για να μη γραντζουνιεται.

Πάντως είναι δεδομένο ότι κάποια στιγμή θα αρχίσουν να γυρνάνε μέσα στον ύπνο,οπότε το φασκιωμα γίνεται επικίνδυνο.Καλυτερα να το αποφύγεις.Αν του πάρεις μια σφήνα θα μπορεί να κοιμάται πλάγια χωρίς το φόβο να γυρίσει μπρούμυτα και μέσα στη νύχτα του αλλάζεις του μωρού πλευρό για να ξεπιανεται.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση!τα νυχακια τα κοβουμε ανα 5 μερες γιατι μακραινουν πολυ γ ρ ηγορα..για τις σφινες με φοβησαν πολυ γενικα...εσυ εβαλες στο δικο σου;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , deppy85 είπε:

Ευχαριστω για την απαντηση!τα νυχακια τα κοβουμε ανα 5 μερες γιατι μακραινουν πολυ γ ρ ηγορα..για τις σφινες με φοβησαν πολυ γενικα...εσυ εβαλες στο δικο σου;

Του δικού μου του τα κόβω πιο συχνά,ίσως ανά 3 μέρες και αρκετά βαθια (όχι σε σημείο βέβαια να τον πονέσω η να τον τραυμάτισω).

Μέχρι τώρα κοιμόταν ανάσκελα και δε γύριζε αλλά τις τελευταίες νύχτες του αρέσει να είναι πλάγια και τύλιγω μια κουβέρτα ρόλο και την βάζω πίσω στην πλάτη του τσεκαροντας τον πολύ συχνα μέσα στη νύχτα αλλά σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω σφήνα για να είμαι πιο ησυχη

Link to comment
Share on other sites

Ενα μωρο 6μηνων φανταζομαι κανει βαρελακια.οποτε μπορει να γυριζει μπρουμυτα-ανασκελα στον υπνο του.κ πολλα προτιμουν το μπρουμυτα

Οποτε καλυτερα να απογευγεις το φαακιωμα

Γενικα οι οδηγιες πλεον λενε υπνος ανασκελα.οχι σφηνακια κ παντες ατην κουνια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου vikib μου! Κι εγω ετσι νομιζα αλλα ο δικος μου οταν γυρναει μπρουμητα δεν μπορει να ξαναγυρισει ανασκελα.τον αφηνω αρκετη ωρα την ημερα για να δω αν τα καταφερει αλλα τιποτα..γι'αυτο φοβαμαι περισσοτερο.προς το παρον τον εβαλα για υπνο μολις τωρα και του τυλιξα ελαφρια ενα σεντον

Ενα σεντονακι στα χερακια....θα δειξει..

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια κι εμένα η μικρή μου είναι 6 μηνών.  Τους τελευταίους 4 μήνες. Την βάζουμε και κοιμάται ανάσκελα και προχθές γύρισε μόνη της στο πλάι.  Αν την βάλω μπρούμυτα δεν μπορεί να γυρίσει μόνη της ακόμα . Δεν μπορεί να βάλει τα χεράκια κάτω να σηκώσει το σώμα της. Αλλά επειδή κλωτσώντας γυρνάει γύρω γύρω σαν τους δείκτες του ρολογιού της έχω βάλει πάντα γύρω γύρω στην κούνια.  Γιατί δεν κάνει η πάντα? ? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου τονια..η παντα στο κρεββατακι δεν απαγορευεται νομιζω..ειναι προστατευτικο να μν χτυπαει το μωρο στα ξυλα.κι εγω εχω στο δικο μου.παντως που πηγα εχθες στην παιδιατρο μου ειπε οτι απο 6 μηνων κ μετα δν εχει φοβο το μωρο ειτε γυριζει πλαγια ειτε μπρουμυτα..εγω το αγχος εννοειται το εχω

Ακομα αλλα ενταξει...σκεφτομαι πως ολα τα μωρα γυριζουν συνεχεια..ειναι η φυση

Link to comment
Share on other sites

Πλαγια δ εχει φοβο

Μπρπυμυτα πρεπει να ελεγχουμε μην βαλουν το προσωπο κατευθειαν στο στρωμα κ οχι στο πλαι

Η παντα θελει μια προσοχη.γτ ετσι οπως γυριζουν γυρω γυρω υπαρχει ο φοβος να χωσουν μουριτσα μεσα στην παντα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η δικιά μου αν πέσει από καθιστή μπρούμυτα άλλες φορές γυρνάει το κεφάλι στο πλάι κι άλλες φορές το βάζει με τη μούρη στο στρώμα και φωνάζει.  Δεν ξέρω αν στον ύπνο της θα γύρναγε μπρούμυτα γιατί δεν δείχνει να της αρέσει προς το παρόν.  Εννοείται ότι έχω την έννοια βέβαια.  Αλλά κι εχθές το βράδυ που την έβαλε ο άντρας μου στην κούνια ανάσκελα αυτή κατευθείαν γύρισε στο πλάι να βολευτεί.  


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...