Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα.

Είμαι 29 ετών και στο 1 μου μωράκι έγκυος :x

Έχω 2 χρόνια που ήρθα από Γερμανία μόνιμα Ελλάδα / Θεσσαλονίκη 

Υπάρχουνε εδώ στο φόρουμ μαμάδες από Θεσσαλονίκη που θα γεννήσουν σε κλινική ;

Δυσκολεύομαι αρκετά να διαλέξω μία επειδή είναι όλα τόσο διαφορετικά από αυτά που έχω συνηθίσει στο εξωτερικό   :( 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Κορίτσια κάνετε εξέταση crp ??? Μόλις είδα τις εξετάσεις μου και είναι οριακή διάβασα ότι αυτός ο δείκτης στην εγκυμοσύνη και γενικά δείχνει φλεγμονές.. και ότι η αύξηση της μπορεί να δείχνει πρόωρο τοκετό ή ολιγαμνιο... Τελικά τι θέλω και διαβάζω δεν ξέρω... 

Αααα σε εμένα δεν μπήκε καλά ο μήνας απ' τη μια ο λαιμός απ' την άλλη είδα καφέ υγρά...

Μάντη και εμένα προληπτικά μου την έγραψε (Έτσι νομίζω δηλαδή) και βγήκε πάνω από τα φυσιολογικά. Το όριο έλεγε 0.5 και εμένα ήταν 0.7. Τον παίρνω έντρομη τηλέφωνο και μου λέει μια χαρά είναι στην εγκυμοσύνη θέλουμε κάτω από 1.5.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τώρα μαζεύτηκα μετά την εξέταση ! Μια ώρα θαύμαζα το αγοράκι μου ! Όλα μια χαρά μέσα στα φυσιολογικά όρια . Μήκος δε μου είπε , αλλά βάρος γράφει εκτίμηση 515. Τα πόδια είπε ότι είναι πολύ μακριά και τα χέρια επίσης . Πολύ ζωηρός δε σταμάτησε καθόλου , ευτυχώς μας άφησε να βγάλουμε μια ωραία  φωτό το προσωπάκι . Ο τράχηλος 3,7 κλειστος  σούπερ μου είπε.  Πολύ μεγάλη ανακούφιση ! 

 

  • Μου αρέσει 7

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , eamo είπε:

Κορίτσια τώρα μαζεύτηκα μετά την εξέταση ! Μια ώρα θαύμαζα το αγοράκι μου ! Όλα μια χαρά μέσα στα φυσιολογικά όρια . Μήκος δε μου είπε , αλλά βάρος γράφει εκτίμηση 515. Τα πόδια είπε ότι είναι πολύ μακριά και τα χέρια επίσης . Πολύ ζωηρός δε σταμάτησε καθόλου , ευτυχώς μας άφησε να βγάλουμε μια ωραία  φωτό το προσωπάκι . Ο τράχηλος 3,7 κλειστος  σούπερ μου είπε.  Πολύ μεγάλη ανακούφιση ! 

 

Αχ τι τέλεια!!!

Τώρα μπορεις να χαλαρώσεις και να ξεκινήσεις τα ψώνια σας...

Έτσι συνεχιστε με τα όμορφα νεα και στειλτε θετική αυρα και σε εμας

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα και από εμένα! Συνεχίζω με αρκετά καφέ υγρά...:? περιμένω να πάει 9 να πάρω το γιατρό μου... 

Καλημερα! Τι στο καλο στον 5ο μηνα τοσα πολλα καφε υγρα? Περιμενω να μας πεις τι ειπε ο γιατρος


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Μαρία1430 Όντως τώρα νομιζω ότι μπορώ να ξεκινήσω να κάνω λίγα σχέδια !

@Μάντη μου καλημέρα  πάρε το γιατρό σου να είσαι σιγουρη και πες μας και εμάς τι έγινε ! Δε θα είναι τίποτα , αλλά καλύτερα να είσαι σιγουρη !

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μαρία1430 είπε:

Καλημερα! Τι στο καλο στον 5ο μηνα τοσα πολλα καφε υγρα? Περιμενω να μας πεις τι ειπε ο γιατρος

Δεν ξέρω πραγματικά τι είναι γτ δεν κουραστικά ούτε σήκωσα κάτι... Ελπίζω να είναι όλα καλά... 

πρίν από 1 λεπτό , eamo είπε:

@Μαρία1430 Όντως τώρα νομιζω ότι μπορώ να ξεκινήσω να κάνω λίγα σχέδια !

@Μάντη μου καλημέρα  πάρε το γιατρό σου να είσαι σιγουρη και πες μας και εμάς τι έγινε ! Δε θα είναι τίποτα , αλλά καλύτερα να είσαι σιγουρη !

Καλημερα!Ναι θα τον πάρω σε λίγο... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα και από εμένα! Συνεχίζω με αρκετά καφέ υγρά...:? περιμένω να πάει 9 να πάρω το γιατρό μου... 

Μαντη μου παρτον κοριτσι μ.. δε θα ειναι τπτ απλως ενημερωσε τον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μίλησα με το γιατρό.. μου είπε ότι το ποιο πιθανό να είναι αποκόλληση αλλά να έχει γίνει καμία βδομάδα τώρα για αυτό είναι καφέ... Και τη Δευτέρα να πάω για υπέρηχο μέχρι τότε ξάπλα!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Μάντη είπε:

Κορίτσια μίλησα με το γιατρό.. μου είπε ότι το ποιο πιθανό να είναι αποκόλληση αλλά να έχει γίνει καμία βδομάδα τώρα για αυτό είναι καφέ... Και τη Δευτέρα να πάω για υπέρηχο μέχρι τότε ξάπλα!!!

 Πωωω βρε κοριτσι μου... Ακομα ταλαιπωρεισαι με αυτα τα καφε... Υπομονη, ξεκουραση και φουλ ξαπλα και ολα θα πανε καλα!!! 

Καλημερα κοριτσια σε ολες! Πως ειστε? 

@eamo συγχαρητήρια!!! Αντε βουρ στα ψωνια!!! 

Ζηλευω!!! Θελω να περασει και για μενα ο καιρος! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Λένα1018 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα.

Είμαι 29 ετών και στο 1 μου μωράκι έγκυος :x

Έχω 2 χρόνια που ήρθα από Γερμανία μόνιμα Ελλάδα / Θεσσαλονίκη 

Υπάρχουνε εδώ στο φόρουμ μαμάδες από Θεσσαλονίκη που θα γεννήσουν σε κλινική ;

Δυσκολεύομαι αρκετά να διαλέξω μία επειδή είναι όλα τόσο διαφορετικά από αυτά που έχω συνηθίσει στο εξωτερικό   :( 

 

Καλημερα και με το καλο κοριτσι μου το μωρακι σου... Ποτε με το καλο γεννας εσυ?

Εγω δεν ειμαι απο Θεσσαλονικη αλλα μια φιλη μου που γεννησε δυο φορες τα τελευταια 3 χρονια ειχε επιλεξει το διαβαλκανικο. πολυ καλα λογια εχω ακουσει και για τη γενικη κλινικη.

Αν η εγκυμοσυνη σου ειναι χωρις υποψια προβληματος πηγαινε οπου σου κανει κλικ. Αν υπαρχει εστω και μια υποψια για κατι ο γιατρος σου μπορει να σε καθοδηγησει στο ποια κλινικη ειναι καλυτερη στον τομεα που σε ενδιαφερει


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Μάντη είπε:

Κορίτσια μίλησα με το γιατρό.. μου είπε ότι το ποιο πιθανό να είναι αποκόλληση αλλά να έχει γίνει καμία βδομάδα τώρα για αυτό είναι καφέ... Και τη Δευτέρα να πάω για υπέρηχο μέχρι τότε ξάπλα!!!

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου ! Κάτσε και ξεκουράσου και την Δευτέρα θα πας και απλά θα πιστοποιήσουν ότι , ότι ήταν πέρασε ! 


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Μάντη είπε:

Κορίτσια μίλησα με το γιατρό.. μου είπε ότι το ποιο πιθανό να είναι αποκόλληση αλλά να έχει γίνει καμία βδομάδα τώρα για αυτό είναι καφέ... Και τη Δευτέρα να πάω για υπέρηχο μέχρι τότε ξάπλα!!!

μμμμμ ξαπλα κλιματισμο και θα περασει και αυτο!


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...