Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Βιολόγος δεν είμαι αλλά επειδή κάνω προεμφυτευτικο δεν λειτουργεί έτσι. Δηλαδή δεν γίνεται να το ελέγξεις για συγκεκριμένο νόσημα και στο στάδιο των εκατό κυττάρων να είναι υγιές και να αλλάξει μετά. Εκείνο πού ίσχυει είναι ότι σε ακραιες περιπτώσεις πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις γιατί αλλιώς δεν ξέρουν τι πρέπει να εντοπίσουν περα από τις πολλές γονιδιακές μεταλλάξεις που ξέρουν και επίσης υπάρχει περίπτωση να αφαιρέσουν κύτταρα που στην πλειοψηφία τους είναι υγιή και να σου βγει αποτέλεσμα για μωσαικισμο. Για αυτό λένε μετά να κάνεις τροφοβλάστη για να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικου. Άσε που με την αφαίρεση κυττάρων κάποια έμβρυα χάνουν τη δυναμική της ανάπτυξης τους.

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 53 λεπτά , Μάντη είπε:

Κορίτσια μίλησα με το γιατρό.. μου είπε ότι το ποιο πιθανό να είναι αποκόλληση αλλά να έχει γίνει καμία βδομάδα τώρα για αυτό είναι καφέ... Και τη Δευτέρα να πάω για υπέρηχο μέχρι τότε ξάπλα!!!

 Ξεκουραση κοριτσι μ κ ολα θα περασουν.  Τη δευτερα θα ειναι ολα τελεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Καλημέρα κορίτσια,

@Μάντη τίποτα δεν θα ειναι μην ανησυχείς. Από τη θέση του πλακούντα δημιουργούνται όλα αυτα. Θυμάσαι πριν 1 1/2 εβδομάδα περίπου που είχα καφέ κανονικότητα (πριν 3 μερες σταματησαν); Ε την επόμενη μέρα πήγα στο γιατρό, όχι μόνο δεν είχα πάθει αποκόλληση αλλά ο πλακούντας ειχε κιολας αρχίσει να ανεβαίνει. Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο, τα εχει αυτα ο χαμηλός πλακούντας. Θα το ξεπεράσεις κι αυτό, θα δεις.

Καλό ΣΚ κορίτσια

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, eamo είπε:

Κορίτσια τώρα μαζεύτηκα μετά την εξέταση ! Μια ώρα θαύμαζα το αγοράκι μου ! Όλα μια χαρά μέσα στα φυσιολογικά όρια . Μήκος δε μου είπε , αλλά βάρος γράφει εκτίμηση 515. Τα πόδια είπε ότι είναι πολύ μακριά και τα χέρια επίσης . Πολύ ζωηρός δε σταμάτησε καθόλου , ευτυχώς μας άφησε να βγάλουμε μια ωραία  φωτό το προσωπάκι . Ο τράχηλος 3,7 κλειστος  σούπερ μου είπε.  Πολύ μεγάλη ανακούφιση ! 

 

Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!!!!!!!!!!! Εύχομαι να κρατήσεις ένα γερό μωράκι αγκαλιά!!!!!!! Μου δίνεις δύναμη γιατί Τρίτη έχω εγώ β επιπέδου!!!!!! 

@Μάντη μη φοβάσαι τίποτα δεν θα είναι, εσύ απλά απόλαυσε την ξεκούραση!!!! Την Δευτέρα περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου και είναι και η γιορτή μου!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, eamo είπε:

Κορίτσια τώρα μαζεύτηκα μετά την εξέταση ! Μια ώρα θαύμαζα το αγοράκι μου ! Όλα μια χαρά μέσα στα φυσιολογικά όρια . Μήκος δε μου είπε , αλλά βάρος γράφει εκτίμηση 515. Τα πόδια είπε ότι είναι πολύ μακριά και τα χέρια επίσης . Πολύ ζωηρός δε σταμάτησε καθόλου , ευτυχώς μας άφησε να βγάλουμε μια ωραία  φωτό το προσωπάκι . Ο τράχηλος 3,7 κλειστος  σούπερ μου είπε.  Πολύ μεγάλη ανακούφιση ! 

 

Υπεροχα νεα!!! Μπραβο σου κοριτσι μ... τελεια!! Εγω δευτερα.. πλεον με περισσοτερο αγχος λογω σακχαρου..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κορίτσια! @Μάντη όλα καλά θα πάνε. Κ εγώ από τον πλακούντα λέω ότι είναι..

@eamo τέλεια !!κ ο τράχηλος.. Απορώ πως σου τον έβγαλαν πιο μικρό πριν.Τώρα ξεκινάς κ εσύ ψώνια!!

Εγώ συνεχίζω εμετους το πρωί ακόμα καμία φορά.. Αλλά είμαι καλά!!

Τώρα κάθομαι κ παρατηρώ την κοιλιά μου που τινάζεται!!!μου δίνει κλωτσιές κ μπουνιες μάλλον.πλακα έχει!

πρίν από 3 λεπτά , irinikavala είπε:

Υπεροχα νεα!!! Μπραβο σου κοριτσι μ... τελεια!! Εγω δευτερα.. πλεον με περισσοτερο αγχος λογω σακχαρου..

Εφτασε κ εσενα η μερα!!οσο για το σαγχαρο μαλλον διατροφη θα σ δωσει. Μην αγχωνεσαι!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ ολες για τη συμπαράσταση... Είμαι αισιόδοξη θα περάσει και αυτό! Λίγη ξάπλα και θα πάνε όλα καλά... πιστεύω... (Μάλλον έχει κολλήσει το κινητό μου και δεν μπορώ να κάνω παράθεση...)

 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@eamo συγχαρητήρια για το ζουζούνι σου! Άντε τώρα να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις!!!


@Μάντη υπομονή μέχρι τη Δευτέρα και εύχομαι να μην είναι τίποτα... που θα πάει θα περάσουν τα βάσανα αυτά...

Εγώ χθες ήμουν τελείως στις μαύρες μου λόγω κάποιων οικονομικών δυσκολιών και πίεσης με τη δουλειά και ελπίζω να μη μαύρισα την ψυχή του ζουζουνιού μου... Οι άτιμες οι ορμόνες με κάνανε και έκλαιγα όλο το απογευμα μέχρι το βράδυ... :unsure: ελπίζω σήμερα να αναθαρρήσω λίγο...

 

 

  • Μου αρέσει 1

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nightwish είπε:

@eamo συγχαρητήρια για το ζουζούνι σου! Άντε τώρα να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις!!!


@Μάντη υπομονή μέχρι τη Δευτέρα και εύχομαι να μην είναι τίποτα... που θα πάει θα περάσουν τα βάσανα αυτά...

Εγώ χθες ήμουν τελείως στις μαύρες μου λόγω κάποιων οικονομικών δυσκολιών και πίεσης με τη δουλειά και ελπίζω να μη μαύρισα την ψυχή του ζουζουνιού μου... Οι άτιμες οι ορμόνες με κάνανε και έκλαιγα όλο το απογευμα μέχρι το βράδυ... :unsure: ελπίζω σήμερα να αναθαρρήσω λίγο...

 

 

Αρχίζω να το παίρνω απόφαση ότι θα πάμε έτσι μέχρι τέλους! Ας είναι καλά ο μπέμπης μου και θα αντέξω! 

Άσε μην λες για κλάματα και εγώ εχθές όλο το απόγευμα έκλαιγα μου βγήκε το παράπονο τις μοναξιάς!!! Κούκλα Μ οικονομικές δυσκολίες έχουμε οι περισσότεροι ψηλά το κεφάλι και όλα θα πάνε καλά...

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

@ada32 αχ τι ωραία που είναι να τα νιώθεις όλα αυτά και να βλέπεις κοιλίτσα να κάνει έτσι... Πόσο είσαι

?? 

21 + 1 βάση Αυχενικής!!Την κοιλιά μου έχω μια βδομαδα που την βλέπω να πετάγεται !!

πρίν από 37 λεπτά , Nightwish είπε:

@eamo συγχαρητήρια για το ζουζούνι σου! Άντε τώρα να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις!!!


@Μάντη υπομονή μέχρι τη Δευτέρα και εύχομαι να μην είναι τίποτα... που θα πάει θα περάσουν τα βάσανα αυτά...

Εγώ χθες ήμουν τελείως στις μαύρες μου λόγω κάποιων οικονομικών δυσκολιών και πίεσης με τη δουλειά και ελπίζω να μη μαύρισα την ψυχή του ζουζουνιού μου... Οι άτιμες οι ορμόνες με κάνανε και έκλαιγα όλο το απογευμα μέχρι το βράδυ... :unsure: ελπίζω σήμερα να αναθαρρήσω λίγο...

 

 

Αχ αυτα τα οικονομικα κ τα λεφτα...να σκέφτεσαι θετικά!!!Όσο μπορείς .. Γτ Όλοι μας έχουμε δυστυχώς τα προβλήματα μας.

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μα να δουλεύεις και να τους παρακαλάς να σε πληρώσουν... και σκέφτομαι ότι αν είναι τώρα δύσκολα για μας κάποιες περίοδοι, τι θα γίνει μετά που θα έχουμε και ένα παιδάκι? Θα του λέμε τώρα δεν έχουμε και κάνε υπομονή? είμαι να σκάσω κάθε αρχή του μήνα...


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nightwish είπε:

μα να δουλεύεις και να τους παρακαλάς να σε πληρώσουν... και σκέφτομαι ότι αν είναι τώρα δύσκολα για μας κάποιες περίοδοι, τι θα γίνει μετά που θα έχουμε και ένα παιδάκι? Θα του λέμε τώρα δεν έχουμε και κάνε υπομονή? είμαι να σκάσω κάθε αρχή του μήνα...

Ε καλά κ εσύ..κ εμένα με πληρώνουν τον μήνα στις 20 του επομενου μήνα . κ εννοείται δεν τους ενδιαφέρει αν έχω ζόρια η όχι δυστυχώς..

Υπομονή ,δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Nightwish είπε:

μα να δουλεύεις και να τους παρακαλάς να σε πληρώσουν... και σκέφτομαι ότι αν είναι τώρα δύσκολα για μας κάποιες περίοδοι, τι θα γίνει μετά που θα έχουμε και ένα παιδάκι? Θα του λέμε τώρα δεν έχουμε και κάνε υπομονή? είμαι να σκάσω κάθε αρχή του μήνα...

 

12 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Ε καλά κ εσύ..κ εμένα με πληρώνουν τον μήνα στις 20 του επομενου μήνα . κ εννοείται δεν τους ενδιαφέρει αν έχω ζόρια η όχι δυστυχώς..

Υπομονή ,δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Καλημέρα κορίτσια!

Α εγω δεν έχω παράπονο... Τα... ψιχουλάκια που μου δίνουν είναι πάντα στην ώρα τους!

:wacko::roll::ph34r:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !! Ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας ! Με το καλό και στις υπόλοιπες !

@Μάντη πως είσαι σήμερα κορίτσι μου ; Λίγο υπομονή ακόμα αύριο θα σου λυθούν όλες οι απορίες και όλα θα πάνε καλά !


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...