Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 22 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Ada μαλλον θα πρέπει να το συνηθίσεις!!! Ζωηρό το μπέμπακι σου!!! Εμένα κουνιέται σχεδόν όλη μέρα και εγώ κάποιες φορές το νιώθω πολύ χαμηλά... Το βράδυ κοιμάται μαζί σου!!!! Και ξυπνάει μετά το πρωινό!!! Λιχουδης θα είναι ο μπέμπης μου!!!

ναι ρε συ αμα ξαπλωσω δν θα με αφησει σε ησυχια!!! κ ειναι κ πρωινος τυπος απο τις 6 με ξυπναει...ειμαι περιεργη να δω ποσα γραμ εχει παει απο περιεργια γτ βλεπω την κοιλια μου να τιναζεται ωρες ωρες..εσενα θελει φαι πρωτα για να ξυπνησει!!!χαχαχα

1 hour ago, depyfr είπε:

κοριτσια μου καλημεραααα.βλεπω ολες νιωθουμε το μπεμπακι μας.ειναι τελεια ετσι δεν ειναι???εγω τον νιωθω οταν ξαπλωνω πιο πολυ.αλλα μου δινει και καταλαβαινω.χαχαχαχαχχα.πηγα στον γιατρο την πεμπτη τα ειδε ολα καλα 283 γρ απλα ειδε λιγο χαμηλα τον πλακουντα μου.δεν ειναι τιποτα δεν θελει απλα να σηκωνω βαρος και θα ανεβει.βεβαια ετσι ηταν και στον γιοκα μου και μετα ανεβηκε.μπορει να ειναι και οργανικο.η αληθεια ειναι ομως οτι σηκωνω που και που τον γιο μου.το περιοριζω οσο μπορω.εσεις γραμμαρια τα ζουζουνια σας???β επιπεδου εκλεισα 18.6 αντε να δουμε!!!

ακριβως κ εγω οταν ξαπλωνω.. ποσο εισαι , θυμησε μου εβδ.. 

Καλυτερα το βαρος να το αποφευγεις . εγω αν σηκωσω κατι βαρυ με τραβαει η κοιλια...

πρίν από 49 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Μαντη και εγώ είχα καφέ υγρά στην 7η εβδομάδα και ήταν απλά μια μικρή αποκολληση. Κράτησαν 10 μέρες τα υγρά. Μην αγχωνέσαι δεν θα είναι κάτι. Εγώ κορίτσια είμαι 18+5 και δεν νιώθω ακόμα το μπεμπάκι μου. Ίσως σε λίγες εβδομάδες. Να σας ρωτήσω έχετε και εσείς κάποιες μέρες ελαφριά πονάκια περιόδου κάτω χαμηλά?

κ εγω το ενιωσα για τα καλα απο 20 εβδ. νωριτερα ενιωθα ενα φτερουγισμα...μην ανησυχεις θα σου δωσει κ εσενα κατι κλωτσιες σε λιγο ..!!! χαχαχαχ


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, ada32 είπε:

ναι ρε συ αμα ξαπλωσω δν θα με αφησει σε ησυχια!!! κ ειναι κ πρωινος τυπος απο τις 6 με ξυπναει...ειμαι περιεργη να δω ποσα γραμ εχει παει απο περιεργια γτ βλεπω την κοιλια μου να τιναζεται ωρες ωρες..εσενα θελει φαι πρωτα για να ξυπνησει!!!χαχαχα

χα χα χα κ εμενα με ενοχλει οταν κλωτσαει κ παλιοτερα παταγε κ την κυστη κ δεν αντεχοταν τωρα εχει ανεβει πιο ψηλα. αλλαζε πλευρο μια δυο κ αλλαζει κ αυτο θεση. χα χα χα κ εγω ελεγα παιζει να ειμαι η μονη που την ενοχλει το κλωτσημα! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Περιμένουμε σήμερα τα καλά νέα από τις β επιπέδου και από εσένα @Μάντη. :) Για να δούμε, για να δούμε....

 

Εγώ σήμερα είχα πρωινό ραντεβού..όλα οκ ... ο μπέμπης είναι πλέον 580 γρ, όχι πολύ ζωηρός, είναι όμως με τα ποδαράκια προς τον κόλπο και όταν κλωτσάει εκεί κάτω είναι κάπως ενοχλητικό. @ada32 όντως, δεν είναι ευχάριστη αίσθηση. Αργότερα που θα μεγαλώσει και δεν θα έχει τόσο χώρο να κάνει τις μανούβρες του ίσως να μην κλωτσάει τόσο πολύ. Βέβαια, θα είναι πιο δυνατές οι κλωτσιές... χαχαχα 

Το Σάββατο έκανα και υπερηχοκαρδιογράφημα στον μπέμπη (λόγω ιστορικού) και ευτυχώς με καθησύχασε η γιατρός και σε αυτό το κομμάτι.

Μου είπε ο γιατρός να περπατάω λίγο περισσότερο το βράδυ που έχει δροσιά σχετικά και να πίνω πολύ πολύ νερό.

 

  • Μου αρέσει 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

χα χα χα κ εμενα με ενοχλει οταν κλωτσαει κ παλιοτερα παταγε κ την κυστη κ δεν αντεχοταν τωρα εχει ανεβει πιο ψηλα. αλλαζε πλευρο μια δυο κ αλλαζει κ αυτο θεση. χα χα χα κ εγω ελεγα παιζει να ειμαι η μονη που την ενοχλει το κλωτσημα! 

χαχαχαχ δν ειμαι η μονη δλδ!!!!! ναι με ενοχλει πραγματικα ... αλλαζω αλλα οταν καθομαι ανασκελα παλι αριστερα με χτυπαει .. διαβασα οτι αν μεγαλωσει αρκετα μετα δεν θα εχειπολυ χωρο κ δεν θα κουνιεται τοσο πολυ!! τι να πω..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

χαχαχαχ δν ειμαι η μονη δλδ!!!!! ναι με ενοχλει πραγματικα ... αλλαζω αλλα οταν καθομαι ανασκελα παλι αριστερα με χτυπαει .. διαβασα οτι αν μεγαλωσει αρκετα μετα δεν θα εχειπολυ χωρο κ δεν θα κουνιεται τοσο πολυ!! τι να πω..

ε μεχρι τις 30 εβδομαδες κουνιετε συνεχεια αλλα παει πιο ψηλα κ δεν ειναι τοσο ενοχλητικο θα ελεγα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , ZiliHer είπε:

Καλημέρα!

 

Περιμένουμε σήμερα τα καλά νέα από τις β επιπέδου και από εσένα @Μάντη. :) Για να δούμε, για να δούμε....

 

Εγώ σήμερα είχα πρωινό ραντεβού..όλα οκ ... ο μπέμπης είναι πλέον 580 γρ, όχι πολύ ζωηρός, είναι όμως με τα ποδαράκια προς τον κόλπο και όταν κλωτσάει εκεί κάτω είναι κάπως ενοχλητικό. @ada32 όντως, δεν είναι ευχάριστη αίσθηση. Αργότερα που θα μεγαλώσει και δεν θα έχει τόσο χώρο να κάνει τις μανούβρες του ίσως να μην κλωτσάει τόσο πολύ. Βέβαια, θα είναι πιο δυνατές οι κλωτσιές... χαχαχα 

Το Σάββατο έκανα και υπερηχοκαρδιογράφημα στον μπέμπη (λόγω ιστορικού) και ευτυχώς με καθησύχασε η γιατρός και σε αυτό το κομμάτι.

Μου είπε ο γιατρός να περπατάω λίγο περισσότερο το βράδυ που έχει δροσιά σχετικά και να πίνω πολύ πολύ νερό.

 

τελεια ο μπεμπης σου  κ μεγαλουτσικο μωρακι ! εμενα πρεπει να με ακουμπαει με το χερι κατω στον κολπο γτ τα ποδια τα εχει αριστερα που με χτυπαει συνεχεια μαλλον.. βλεπω δεν ειμαι μονη σε ολο αυτο !!!! χαιρομαι 

κ εγω πρεπει να περπατααω κοριτσια αλλα δεν μπορω , κουραζομαι ευκολα..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ada32 είπε:

ναι ρε συ αμα ξαπλωσω δν θα με αφησει σε ησυχια!!! κ ειναι κ πρωινος τυπος απο τις 6 με ξυπναει...ειμαι περιεργη να δω ποσα γραμ εχει παει απο περιεργια γτ βλεπω την κοιλια μου να τιναζεται ωρες ωρες..εσενα θελει φαι πρωτα για να ξυπνησει!!!χαχαχα

ακριβως κ εγω οταν ξαπλωνω.. ποσο εισαι , θυμησε μου εβδ.. 

Καλυτερα το βαρος να το αποφευγεις . εγω αν σηκωσω κατι βαρυ με τραβαει η κοιλια...

κ εγω το ενιωσα για τα καλα απο 20 εβδ. νωριτερα ενιωθα ενα φτερουγισμα...μην ανησυχεις θα σου δωσει κ εσενα κατι κλωτσιες σε λιγο ..!!! χαχαχαχ

Τι έχεις αγόρι ή κορίτσι? Εγώ κοριτσάκι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , ada32 είπε:

ναι ρε συ αμα ξαπλωσω δν θα με αφησει σε ησυχια!!! κ ειναι κ πρωινος τυπος απο τις 6 με ξυπναει...ειμαι περιεργη να δω ποσα γραμ εχει παει απο περιεργια γτ βλεπω την κοιλια μου να τιναζεται ωρες ωρες..εσενα θελει φαι πρωτα για να ξυπνησει!!!χαχαχα

ακριβως κ εγω οταν ξαπλωνω.. ποσο εισαι , θυμησε μου εβδ.. 

Καλυτερα το βαρος να το αποφευγεις . εγω αν σηκωσω κατι βαρυ με τραβαει η κοιλια...

κ εγω το ενιωσα για τα καλα απο 20 εβδ. νωριτερα ενιωθα ενα φτερουγισμα...μην ανησυχεις θα σου δωσει κ εσενα κατι κλωτσιες σε λιγο ..!!! χαχαχαχ

Χαχαχαχαα μαλλον θα παρει απο τη μαμα του θα θελει φαγακι!!! Εμενα ακομα η κοιλια δεν τινάζεται μονο κουνιέται σαν να εχω αλλη μια καρδια εκει ρυθμικά... Ισως επειδη ειχα οπισθια μητρα...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2018 at 10:16 ΠΜ, Μαρία1430 είπε:

Καλημερα και με το καλο κοριτσι μου το μωρακι σου... Ποτε με το καλο γεννας εσυ?

Εγω δεν ειμαι απο Θεσσαλονικη αλλα μια φιλη μου που γεννησε δυο φορες τα τελευταια 3 χρονια ειχε επιλεξει το διαβαλκανικο. πολυ καλα λογια εχω ακουσει και για τη γενικη κλινικη.

Αν η εγκυμοσυνη σου ειναι χωρις υποψια προβληματος πηγαινε οπου σου κανει κλικ. Αν υπαρχει εστω και μια υποψια για κατι ο γιατρος σου μπορει να σε καθοδηγησει στο ποια κλινικη ειναι καλυτερη στον τομεα που σε ενδιαφερει

Σε ευχαριστώ Μαρία  και εσύ με το  καλό ...:D

4.10 αλά ακόμα δεν ξέρω λόγου ταχυκαρδίες και πρόβλημα στην ουρίτσα Αν τυχόν το πάμε για καισαρική λογικά θα γίνει μετά πριν τις 4 Οκτώβρη :-?

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια τι ανακούφιση μου δίνεται και εμένα οι κλοτσιες με ενοχλούν ! Ο άντρας μου με μαλώνει, πριν δεν το καταλάβαινες και γκρινιαζες αν είναι καλά , τώρα που σου δείχνει ότι είναι εκεί πάλι γκρινιάζεις ! Τι να πω δίκιο έχει και αυτός , αλλά είναι ανατριχιαστικό  τι να κάνω . 

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Elenaki5186 είπε:

Τι έχεις αγόρι ή κορίτσι? Εγώ κοριτσάκι.

αγορακι

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Χαχαχαχαα μαλλον θα παρει απο τη μαμα του θα θελει φαγακι!!! Εμενα ακομα η κοιλια δεν τινάζεται μονο κουνιέται σαν να εχω αλλη μια καρδια εκει ρυθμικά... Ισως επειδη ειχα οπισθια μητρα...

μπορει για αυτο αλλα σε λιγο κ εσενα θα τιναζεται! 

πρίν από 45 λεπτά , eamo είπε:

Αχ κορίτσια τι ανακούφιση μου δίνεται και εμένα οι κλοτσιες με ενοχλούν ! Ο άντρας μου με μαλώνει, πριν δεν το καταλάβαινες και γκρινιαζες αν είναι καλά , τώρα που σου δείχνει ότι είναι εκεί πάλι γκρινιάζεις ! Τι να πω δίκιο έχει και αυτός , αλλά είναι ανατριχιαστικό  τι να κάνω . 

εγω να δεις ανακουφιση !!! νομιζα οτι μονο εγω ειμαι περιεργη κ αρχισα να γκρινιαζω μολις επιασαν κ οι ζεστες!!!!!

ειναι ανατριχιαστικο κ ενοχλητικο ....

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου.. τα αποτςλεσματα μας τελεια!! Ολα πολυ καλα.. παει κ αυτο!! Κ στις υπολοιπες κοπελες τα καλυτερα ευχομαι.. αυριο βραδυ εχω ενδοκρινολογο να δουμε κ το ζαχαρο κ μια χαρα..

Ρε κοριτσια ενω η γιατρος μ πε ολα τελεια βλεπω στις μετρησεις σε καποιες βγαινει 1-2 μερες μικροτερη.. τι ειναι αυτο;;

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Σας διαβάζω και χαμογελάω γιατί σήμερα μια συνάδελφος που δεν έχει παιδιά με ρωτούσε πως νιώθω. Μετά το πολύ χαρούμενη της είπα πως η περίοδος της εγκυμοσύνης δεν έχει καμία σχέση με τις διαφημίσεις! Δεν κοιμάμαι καλά, κάνω εμετούς, δεν μπορώ να φάω πολύ γιατί φουσκώνω ή με πιάνει το στομάχι μου, δεν έχω πολλή ενέργεια, λαχανιάζω να ανέβω τη σκάλα, έχω πονάκια χαμηλά, με τραβάει το δέρμα μου γιατι άρχισα να φουσκώνω, δεν μου κάνουν τα ρούχα μου, ξεσταίνομαι και έκανα πανάδες στο πρόσωπο πριν βγω στον ήλιο. Όλα φυσιολογικά μεν, μια αίσθηση ότι δεν είσαι καλά δε, αν και πολλή χαρούμενη! Και με κοιτούσε σαν εξωγήινη. Αναρωτήθηκαν λοιπόν, μήπως είμαι γκρινιάρα?

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , irinikavala είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου.. τα αποτςλεσματα μας τελεια!! Ολα πολυ καλα.. παει κ αυτο!! Κ στις υπολοιπες κοπελες τα καλυτερα ευχομαι.. αυριο βραδυ εχω ενδοκρινολογο να δουμε κ το ζαχαρο κ μια χαρα..

Ρε κοριτσια ενω η γιατρος μ πε ολα τελεια βλεπω στις μετρησεις σε καποιες βγαινει 1-2 μερες μικροτερη.. τι ειναι αυτο;;

Συγχαρητήρια!! Δεν ειναι κατι, οι μετρησεις παντα εχουν αποκλισεις πανω ή ξατω... Αν ειναι πανω απο 2 βδομαδες η αποκλιση ανησυχουν!!! 

πρίν από 29 λεπτά , Maria_ath είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Σας διαβάζω και χαμογελάω γιατί σήμερα μια συνάδελφος που δεν έχει παιδιά με ρωτούσε πως νιώθω. Μετά το πολύ χαρούμενη της είπα πως η περίοδος της εγκυμοσύνης δεν έχει καμία σχέση με τις διαφημίσεις! Δεν κοιμάμαι καλά, κάνω εμετούς, δεν μπορώ να φάω πολύ γιατί φουσκώνω ή με πιάνει το στομάχι μου, δεν έχω πολλή ενέργεια, λαχανιάζω να ανέβω τη σκάλα, έχω πονάκια χαμηλά, με τραβάει το δέρμα μου γιατι άρχισα να φουσκώνω, δεν μου κάνουν τα ρούχα μου, ξεσταίνομαι και έκανα πανάδες στο πρόσωπο πριν βγω στον ήλιο. Όλα φυσιολογικά μεν, μια αίσθηση ότι δεν είσαι καλά δε, αν και πολλή χαρούμενη! Και με κοιτούσε σαν εξωγήινη. Αναρωτήθηκαν λοιπόν, μήπως είμαι γκρινιάρα?

Μπαααα... Που να ακουσεις και εμενα να δεις γκρίνια!! Εγω λεω παντου πως ειμαι χαλια και το εννοώ! Βεβαια το αιτιολογω πληρως, τονίζοντας πως επι 4 ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ ΜΗΝΕΣ κανω ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΆ ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ 4 εμετους... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, irinikavala είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου.. τα αποτςλεσματα μας τελεια!! Ολα πολυ καλα.. παει κ αυτο!! Κ στις υπολοιπες κοπελες τα καλυτερα ευχομαι.. αυριο βραδυ εχω ενδοκρινολογο να δουμε κ το ζαχαρο κ μια χαρα..

Ρε κοριτσια ενω η γιατρος μ πε ολα τελεια βλεπω στις μετρησεις σε καποιες βγαινει 1-2 μερες μικροτερη.. τι ειναι αυτο;;

Μπράβο κοπέλα πολύ Χάρηκα για τα ευχάριστα νέα σου!!!! Μακάρι αύριο που έχω εγώ β επιπέδου να είναι το ίδιο καλά!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...