Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια καλημέρα!! Τι κανετε?? 

Εγω εδω με τς ναυτιες μου, που και που και καμια ενοχλησουλα απο εντερακι ή συνδεσμους της μητρας... 

Εχω γίνει τραγική.. Φοβαμαι και τη σκια μου και δεν μου αρέσει καθολου! 

καλημέρα.. τι καλά που έχεις ναυτίες... χαχχα.. οχι δε σε κοροιδεύω.. είμαι απο αυτές που δεν έχουν τπτ και ανησυχώ συνεχως για το μωράκι μου.. εσύ τουλάχιστον ξέρεις ότι όλα πάνε καλά.. να τις χαίρεσαι τις ναυτίες σου!! κ γω εχω κανένα πονάκι απαλό όμως κ κρατάει ελάχιστα.. μάλλον η μητρα θα είναι.. όσο απο φόβο.. αστα..!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 14 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια καλημέρα!! Τι κανετε?? 

Εγω εδω με τς ναυτιες μου, που και που και καμια ενοχλησουλα απο εντερακι ή συνδεσμους της μητρας... 

Εχω γίνει τραγική.. Φοβαμαι και τη σκια μου και δεν μου αρέσει καθολου! 

Καλημέρα!κι εγώ το ίδιο, φοβάμαι πολύ, έχω συνέχεια πονάκια από κάτω...από τη στιγμή που είδαμε στον υπέρηχο μια μικρή αποκόλληση(δεν έχω αίμα) έχω στεναχωρηθεί πολύ αν κ ο γιατρός λέει πως είναι πολύ συχνό και σε τέτοιο βαθμό δεν την αναφέρει καν.Είμαι ξάπλα δεύτερη μέρα και κάθε πονάκι που νιώθω χαμηλά με ανησυχεί, φτερνιζομαι και νιώθω πόνο στην κοιλιά χαμηλά και ακόμη κ αυτό με ανησυχεί, φοβάμαι μην προχωρήσει η αποκόλληση. 

Κορίτσια παίρνει καμία σας σίδηρο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!από ότι άκουσα από τη μάντη είναι και ακριβή αυτή η εξέταση. Δεν ξέρω τι να πω....τα υπόλοιπα κορίτσια, κάνατε όλες για Κυστική ίνωση?θα ρωτήσω κ άλλον γιατρό αν το θεωρεί αναγκαίο. Πάντως ο γιατρός μου είναι σε δημόσιο νοσοκομείο, δεν ξέρω αν έχει σχέση αυτό με το ότι δεν μου έγραψε για Κυστική ίνωση. Συγχαρητήρια που πήγαν όλα καλά στις εξετάσεις!!!Και αύριο με το καλό να έχεις και άλλα ευχάριστα αποτελέσματα!!(το φύλο σας πιστεύω πως είναι κοριτσάκι πάλι)

Αν κανεις ολες τς μεταλλαξεις,  ειναι ακριβη... Ωστοσο,  η μια μεταλλαξη που συνανταται στην Ελλάδα γραφεται και γινεται δωρεαν!!! 

Να τη ζητησεις! Η κυστικη ινωση ειναι η 2η σε συχνότητα κληρονομικη νοσος μετα την Μεσογειακη Αναιμια και ειναι πολυ σοβαρη,  καθως δεν υπάρχει θεραπεια και οι νοσουντες εχουν κακη ποιότητα ζωης... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

μην φοβάσαι καθόλου! νομίζω πως ο γιατρος σου εχει απόλυτο δίκαιο.. εδώ σοβαρές αποκολλήσεις και τις αντιμετωπίζουν πλέον χωρίς άγχος.. απλά να ξεκουράζεσαι.. κ όχι αγχος.. τα πονάκια μας νομίζω είναι όλα φυσιολογικά.. μεγαλώνουν τα σποράκια μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Αν κανεις ολες τς μεταλλαξεις,  ειναι ακριβη... Ωστοσο,  η μια μεταλλαξη που συνανταται στην Ελλάδα γραφεται και γινεται δωρεαν!!! 

Να τη ζητησεις! Η κυστικη ινωση ειναι η 2η σε συχνότητα κληρονομικη νοσος μετα την Μεσογειακη Αναιμια και ειναι πολυ σοβαρη,  καθως δεν υπάρχει θεραπεια και οι νοσουντες εχουν κακη ποιότητα ζωης... 

Εγώ αν ήμουν φορέας δεν θα το ήξερα? Σκέφτομαι δηλαδή πως όταν γεννήθηκα όπως μου είπαν πως δεν έχω στιγμα πχ δεν με εξέτασαν και γι αυτή την ασθένεια? Η μήπως τότε δεν ήταν τόσο γνωστή? Γιατί αν πχ ξέρω πως εγώ δεν είμαι φορέας θεωρώ πως δεν χρειάζεται να κάνω εξετάσεις τώρα.Και για στιγμα θεωρώ πως δεν χρειαζόταν να κάνω μιας κ ήξερα πως δεν έχω από μωρό.τι να πω, έχω προβληματιστεί έτσι όπως μου τα είπε ο γιατρός.τι να σκεφτώ? Ότι δεν μου έγραψε για Κυστική ίνωση επειδή είναι από δημόσιο νοσοκομείο? Δεν νομίζω να έχει σχέση αυτό.θα ρωτήσω και κάποιον άλλον ιδιώτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!από ότι άκουσα από τη μάντη είναι και ακριβή αυτή η εξέταση. Δεν ξέρω τι να πω....τα υπόλοιπα κορίτσια, κάνατε όλες για Κυστική ίνωση?θα ρωτήσω κ άλλον γιατρό αν το θεωρεί αναγκαίο. Πάντως ο γιατρός μου είναι σε δημόσιο νοσοκομείο, δεν ξέρω αν έχει σχέση αυτό με το ότι δεν μου έγραψε για Κυστική ίνωση. Συγχαρητήρια που πήγαν όλα καλά στις εξετάσεις!!!Και αύριο με το καλό να έχεις και άλλα ευχάριστα αποτελέσματα!!(το φύλο σας πιστεύω πως είναι κοριτσάκι πάλι)

Ασια μου εγω εκανα ολες τις μεταλλάξεις γι αυτο πληρωσα πολλα... μπορεις να κανεις την ποθο συνηθισμένη που δεν πληρωνεις τίποτα... η συμμετοχή ειναι μηδενική! Και εμενα ειναι σε δημοσιο νοσοκομείου η μια γιατρος που μου ειπε να την κανω... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Εγώ αν ήμουν φορέας δεν θα το ήξερα? Σκέφτομαι δηλαδή πως όταν γεννήθηκα όπως μου είπαν πως δεν έχω στιγμα πχ δεν με εξέτασαν και γι αυτή την ασθένεια? Η μήπως τότε δεν ήταν τόσο γνωστή? Γιατί αν πχ ξέρω πως εγώ δεν είμαι φορέας θεωρώ πως δεν χρειάζεται να κάνω εξετάσεις τώρα.Και για στιγμα θεωρώ πως δεν χρειαζόταν να κάνω μιας κ ήξερα πως δεν έχω από μωρό.τι να πω, έχω προβληματιστεί έτσι όπως μου τα είπε ο γιατρός.τι να σκεφτώ? Ότι δεν μου έγραψε για Κυστική ίνωση επειδή είναι από δημόσιο νοσοκομείο? Δεν νομίζω να έχει σχέση αυτό.θα ρωτήσω και κάποιον άλλον ιδιώτη.

Και εμενα σε δημοσιο ειναι ο γιατρος μου και ηταν η πρωτη που μ εγραψε... Οχι δεν θα το ηξερες αν ησουν φορεας,  διότι δεν υπάρχει λογος να τ ξέρεις εκτος κι αν εισαι εγκυος για να εξεταστει και ο αντρας σ και το εμβρυο μετά 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!από ότι άκουσα από τη μάντη είναι και ακριβή αυτή η εξέταση. Δεν ξέρω τι να πω....τα υπόλοιπα κορίτσια, κάνατε όλες για Κυστική ίνωση?θα ρωτήσω κ άλλον γιατρό αν το θεωρεί αναγκαίο. Πάντως ο γιατρός μου είναι σε δημόσιο νοσοκομείο, δεν ξέρω αν έχει σχέση αυτό με το ότι δεν μου έγραψε για Κυστική ίνωση. Συγχαρητήρια που πήγαν όλα καλά στις εξετάσεις!!!Και αύριο με το καλό να έχεις και άλλα ευχάριστα αποτελέσματα!!(το φύλο σας πιστεύω πως είναι κοριτσάκι πάλι)

καλημερα κοριτσια μου!!!παντως ουτε εμενα μου εχει γραψει για κυστικη ινωση.τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ασία είπε:

Εγώ αν ήμουν φορέας δεν θα το ήξερα? Σκέφτομαι δηλαδή πως όταν γεννήθηκα όπως μου είπαν πως δεν έχω στιγμα πχ δεν με εξέτασαν και γι αυτή την ασθένεια? Η μήπως τότε δεν ήταν τόσο γνωστή? Γιατί αν πχ ξέρω πως εγώ δεν είμαι φορέας θεωρώ πως δεν χρειάζεται να κάνω εξετάσεις τώρα.Και για στιγμα θεωρώ πως δεν χρειαζόταν να κάνω μιας κ ήξερα πως δεν έχω από μωρό.τι να πω, έχω προβληματιστεί έτσι όπως μου τα είπε ο γιατρός.τι να σκεφτώ? Ότι δεν μου έγραψε για Κυστική ίνωση επειδή είναι από δημόσιο νοσοκομείο? Δεν νομίζω να έχει σχέση αυτό.θα ρωτήσω και κάποιον άλλον ιδιώτη.

Παλια δεν καναν κυστικη ινωση.. σκεψου η αδερφη μ που γεννησε πριν 1 χρονο δεν την συνταγογραφουσαν καθολου...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Μάντη είσαι σίγουρη πως εκανες το 99%των μεταλλαξεων?? Γιατι γίνεται μονο στο Χωρεμειο και κοστιζει 350€...Πως γίνεται εσενα να σου ζητησαν λιγότερα?? Μήπως εξεταστηκες για μικρότερο ποσοστό? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , depyfr είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!!παντως ουτε εμενα μου εχει γραψει για κυστικη ινωση.τι να πω.

ισως εγω εχω ξαναγεννησει οποτε εχω ξαναελεγθει.γιαυτο ισως.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@Μάντη είσαι σίγουρη πως εκανες το 99%των μεταλλαξεων?? Γιατι γίνεται μονο στο Χωρεμειο και κοστιζει 350€...Πως γίνεται εσενα να σου ζητησαν λιγότερα?? Μήπως εξεταστηκες για μικρότερο ποσοστό? 

Μου ειπαν οτι εχει δυο πακετα το 80% που κόστιζε νομιζω 130 και το 99% που κοστιζε 200... και ειπα το 99% ισως εδω στο νησι να ειναι ποιο οικονομικά δεν ξερω... και μου ειπε οτι θελει 20 μερες για να βγουν τα αποτελέσματα ενω στο μικρο πακετο 10 μερες...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Ο γιατρος ειπε να μην ανησυχώ ειναι φυσιολογική αύξηση....

Δεν ξερω ασια μ ... ο γιατρός λέει να μην ανησυχώ...

Εκανα καποιες και βγηκαν μια χαρα... τωρα θα δείξει... 

Καλημερα δεν ειπαααα!!! Καλημέρα σε όλες!!!!!

Καλημερα! τοτε να μην ανησυχεις!! 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι πολυ ενδιαφέρον... Σε διαγνωστικο πηγες? Αν ναι θα θελα να μ το πεις,  γτ σκέφτομαι και εγω να κανω τ πληρες πακετο,  αλλα 350€μου φανηκαν υπερβολη απο τη στιγμή που βγηκα αρνητικη για τη βασικη μεταλλαξη... @Μάντη


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Αυτο ειναι πολυ ενδιαφέρον... Σε διαγνωστικο πηγες? Αν ναι θα θελα να μ το πεις,  γτ σκέφτομαι και εγω να κανω τ πληρες πακετο,  αλλα 350€μου φανηκαν υπερβολη απο τη στιγμή που βγηκα αρνητικη για τη βασικη μεταλλαξη... @Μάντη

Σε μικροβιολογικο πηγα και στελνουν το αιμα απ οτι καταλαβα σε αλλο μέρος...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...