Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

ειναι πολυ ομορφο συναισθημα !  8 χρονια που ειμαστε με τον αντρα μου ανεβαινω στηνμηχανη , οποτε ειμαι συνηθισμενη . απλα πλεον προσεχω πως ανεβοκατεβαινω κ μικρες αποστασεις εννοειται!  

οσο για την ναυτια ? απλα συνηθισα οτι ξυπναω , ξερναω κ μετα παω δουλεια . ξανα ξερναω στην στην δουλεια κ μετα ειμαι καλα μεχρι το βραδακι (τουλ. χθες ημουν καλα). ε πιστευω οτι σιγα σιγα συνηθηζει ο οργανισμος μου την εγκυμοσυνη κ τις ορμονες πιστευω..  σημερα δεν πηρα κ χαπι!! οποτε πιστευω να γινω καλυτερα σιγα σιγα. 

γτ δεν ειχα κ διαθεση για τιποτα .. 

πηρα κ τα τελευταια μου αποτελεσματα . δεν εχω αντισωματα igm για τωρινη λοιμωξη απο ερυθρα , τοξοπλασμα κ κυτταρο μεγαλοιο. κ παραδοξως κατεβηκε h tsh !! απο 2,76 πηγε 2,06! περιεργο !!!  το μονο  που φοβαμαι ειναι ο αιματο κριτης μου που θα εχει κατεβει κ αυτος σιγουρα.

Σίγουρα θα γίνεις καλύτερα σιγά σιγά,λίγο ακόμη έμεινε και θα περάσουν όλα!Μια χαρά μου φαίνεται η tsh εγώ έχω 1,58 και είπε ο γιατρός ότι είναι καλή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, Ασία είπε:

Σίγουρα θα γίνεις καλύτερα σιγά σιγά,λίγο ακόμη έμεινε και θα περάσουν όλα!Μια χαρά μου φαίνεται η tsh εγώ έχω 1,58 και είπε ο γιατρός ότι είναι καλή.

δεν μπορεις να φανταστεις πως το περιμενω.. περιμενω κ την αυχενικη , πως κ πως .. κ εγια εκει εχω αγχος λιγακι


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καθε μερα εγω θα τρελαίνομαι! Σημερα πηρα και τα υπόλοιπα αποτελεσματα και εχω αυξημένο ινωδιογονο εχει σχεδη με την πήξη του αίματος. Ο γιατρος ειπε να μην ανησυχώ αλλα εγω ανησυχώ...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Μάντη είπε:

Κοριτσια καθε μερα εγω θα τρελαίνομαι! Σημερα πηρα και τα υπόλοιπα αποτελεσματα και εχω αυξημένο ινωδιογονο εχει σχεδη με την πήξη του αίματος. Ο γιατρος ειπε να μην ανησυχώ αλλα εγω ανησυχώ...

τις αλλες για την πηξη του αιματος τις εκανες? υπαρχουν που τις γραφουν μεσω εοππυ. αλλα αν ο γιατρος δν ανησυχει , τοτε πρεπει να ειναι εντος οριων.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , ada32 είπε:

δεν μπορεις να φανταστεις πως το περιμενω.. περιμενω κ την αυχενικη , πως κ πως .. κ εγια εκει εχω αγχος λιγακι

Κι εγώ περιμένω πως κ πως την Αυχενική πρώτον για να βεβαιωθώ πως όλα πάνε καλά και δεύτερον γιατί ως τότε θα έχει περάσει το πρώτο τρίμηνο άρα θα έχουν λιγοστέψει δραματικά οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά.

πρίν από 33 λεπτά , Μάντη είπε:

Κοριτσια καθε μερα εγω θα τρελαίνομαι! Σημερα πηρα και τα υπόλοιπα αποτελεσματα και εχω αυξημένο ινωδιογονο εχει σχεδη με την πήξη του αίματος. Ο γιατρος ειπε να μην ανησυχώ αλλα εγω ανησυχώ...

Τι είναι αυτό?κάτι σοβαρό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια! Ήρθα να πω ενα γεια κι εγω.

@Μάντη τι ειναι αυτο παλι; Τι σου ειπε ο γιατρος; Πρεπει να κανεις/παρεις κατι; Όσο για την αιμορραγια ο δικος μου μου ειπε αλλη θεωρια, οτι ειναι καποιο αγγειακι απο τον πλακουντα που εχει σπασει κ βγαζει τσικι τσικι λιγο αιματακι... 

Ρε παιδια τελικα στην ιατρικη που πανε τους δινουν καποιες γενικες κατευθυνσεις κ μετα ακολουθει ο καθενας τη θεωρια που θελει; Ολοι διαφορετικα τα λενε....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Alekk είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ήρθα να πω ενα γεια κι εγω.

@Μάντη τι ειναι αυτο παλι; Τι σου ειπε ο γιατρος; Πρεπει να κανεις/παρεις κατι; Όσο για την αιμορραγια ο δικος μου μου ειπε αλλη θεωρια, οτι ειναι καποιο αγγειακι απο τον πλακουντα που εχει σπασει κ βγαζει τσικι τσικι λιγο αιματακι... 

Ρε παιδια τελικα στην ιατρικη που πανε τους δινουν καποιες γενικες κατευθυνσεις κ μετα ακολουθει ο καθενας τη θεωρια που θελει; Ολοι διαφορετικα τα λενε....

Αυτή τη θεωρία του δικού σου μου την είπε κι εμένα.Όταν εμφανίζεται αίμα λέει αυτό φταίει.Εσύ είχες καθόλου αιματακι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ασία είπε:

Αυτή τη θεωρία του δικού σου μου την είπε κι εμένα.Όταν εμφανίζεται αίμα λέει αυτό φταίει.Εσύ είχες καθόλου αιματακι?

Ναι Ασία ειχα πριν δυο εβδομαδες περιπου αιμα αιμα κατακοκκινο.. τα ειδα ολα... ευτυχως ηταν ολα ΟΚ αλλα εκτοτε εχω καφε που ...πηγαινοερχονται..

Α Ασία οι δικοι μας θα πηγαν στην ιδια ιατρικη...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Alekk είπε:

Ναι Ασία ειχα πριν δυο εβδομαδες περιπου αιμα αιμα κατακοκκινο.. τα ειδα ολα... ευτυχως ηταν ολα ΟΚ αλλα εκτοτε εχω καφε που ...πηγαινοερχονται..

Α Ασία οι δικοι μας θα πηγαν στην ιδια ιατρικη...

Μπορεί να κάναν και μαζί την ειδικότητα χαχαχα 

Είχες δηλαδή αποκόλληση και τώρα εξαφανίστηκε? Μπράβο πολύ ευχάριστο, από εδώ κ πέρα όλα θα πάνε τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ασία είπε:

Μπορεί να κάναν και μαζί την ειδικότητα χαχαχα 

Είχες δηλαδή αποκόλληση και τώρα εξαφανίστηκε? Μπράβο πολύ ευχάριστο, από εδώ κ πέρα όλα θα πάνε τέλεια!

Οχι δεν ειχα ποτε αποκολληση κ το ξερω σιγουρα γιατι μεσα σε δυο ωρες απο το αιμα πηγα για υπερηχο.. κ τα βρηκε ολα τελεια... 

Οσο για τους γιατρους: λες;;;;;;;;

Ολα καλα να πανε σε ολες τις μανουλες να παψουμε να ανησυχουμε πια!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alekk είπε:

Οχι δεν ειχα ποτε αποκολληση κ το ξερω σιγουρα γιατι μεσα σε δυο ωρες απο το αιμα πηγα για υπερηχο.. κ τα βρηκε ολα τελεια... 

Οσο για τους γιατρους: λες;;;;;;;;

Ολα καλα να πανε σε ολες τις μανουλες να παψουμε να ανησυχουμε πια!!!

 

Α κατάλαβα εσένα το αίμα ήταν από κάποιο αγγείο όπως λένε και οι  doctors μας. Ευτυχώς τώρα όλα καλά,με το καλό να κάνουμε όλες Αυχενική και να ανακοινώνουμε εδώ τα καλά αποτελέσματα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! 

Διαβάζω για τις εξετάσεις σας. Γενικά καλά μου ακούγονται τα αποτελέσματά σας. Με το καλό να προχωρήσουν και οι εβδομάδες και να απολαύσετε την εγκυμοσύνη σας.

Εγώ είμαι στη μέση της 13ης εβδομάδας. Έκανα χθες την αυχενική κ την τροφοβλάστη. Οπτικα μια χαρά φάνηκε το μικράκι. Είδαμε και ρινικό οστό και η αυχενική διαφάνεια είναι γύρω στα 2χιλ. Περιμένουμε τώρα τα αποτελέσματα απότις αιματολογικές. Αύριο θα ξέρουμε για τις βασικές τρισωμίες, την κυστικήίνωση και το φύλο.:)

@Ασία Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η άποψη του γιατρού σου για την κυστική ίνωση. Εδώ και πολλά χρόνια γίνεται μια μεγάλη προσπάθεια να ενταχθεί στη ρουτίνα του προγεννητικού ελέγχου ώστε να μην χρειάζονται οι γονείς να πληρώνουν από την τσέπη τους για μια τόσο ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ εξέταση. Αν θες, άκουσέ με και επέμεινε να στην γράψει. Με αγάπη στο λέω...

 

  • Μου αρέσει 3

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Ήρθα να πω ενα γεια κι εγω.

@Μάντη τι ειναι αυτο παλι; Τι σου ειπε ο γιατρος; Πρεπει να κανεις/παρεις κατι; Όσο για την αιμορραγια ο δικος μου μου ειπε αλλη θεωρια, οτι ειναι καποιο αγγειακι απο τον πλακουντα που εχει σπασει κ βγαζει τσικι τσικι λιγο αιματακι... 

Ρε παιδια τελικα στην ιατρικη που πανε τους δινουν καποιες γενικες κατευθυνσεις κ μετα ακολουθει ο καθενας τη θεωρια που θελει; Ολοι διαφορετικα τα λενε....

Ο γιατρος ειπε να μην ανησυχώ ειναι φυσιολογική αύξηση....

16 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Κι εγώ περιμένω πως κ πως την Αυχενική πρώτον για να βεβαιωθώ πως όλα πάνε καλά και δεύτερον γιατί ως τότε θα έχει περάσει το πρώτο τρίμηνο άρα θα έχουν λιγοστέψει δραματικά οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά.

Τι είναι αυτό?κάτι σοβαρό?

Δεν ξερω ασια μ ... ο γιατρός λέει να μην ανησυχώ...

16 ώρες πρίν, ada32 είπε:

τις αλλες για την πηξη του αιματος τις εκανες? υπαρχουν που τις γραφουν μεσω εοππυ. αλλα αν ο γιατρος δν ανησυχει , τοτε πρεπει να ειναι εντος οριων.

Εκανα καποιες και βγηκαν μια χαρα... τωρα θα δείξει... 

Καλημερα δεν ειπαααα!!! Καλημέρα σε όλες!!!!!

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα!! Τι κανετε?? 

Εγω εδω με τς ναυτιες μου, που και που και καμια ενοχλησουλα απο εντερακι ή συνδεσμους της μητρας... 

Εχω γίνει τραγική.. Φοβαμαι και τη σκια μου και δεν μου αρέσει καθολου! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ZiliHer είπε:

Καλημέρα σε όλες! 

Διαβάζω για τις εξετάσεις σας. Γενικά καλά μου ακούγονται τα αποτελέσματά σας. Με το καλό να προχωρήσουν και οι εβδομάδες και να απολαύσετε την εγκυμοσύνη σας.

Εγώ είμαι στη μέση της 13ης εβδομάδας. Έκανα χθες την αυχενική κ την τροφοβλάστη. Οπτικα μια χαρά φάνηκε το μικράκι. Είδαμε και ρινικό οστό και η αυχενική διαφάνεια είναι γύρω στα 2χιλ. Περιμένουμε τώρα τα αποτελέσματα απότις αιματολογικές. Αύριο θα ξέρουμε για τις βασικές τρισωμίες, την κυστικήίνωση και το φύλο.:)

@Ασία Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η άποψη του γιατρού σου για την κυστική ίνωση. Εδώ και πολλά χρόνια γίνεται μια μεγάλη προσπάθεια να ενταχθεί στη ρουτίνα του προγεννητικού ελέγχου ώστε να μην χρειάζονται οι γονείς να πληρώνουν από την τσέπη τους για μια τόσο ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ εξέταση. Αν θες, άκουσέ με και επέμεινε να στην γράψει. Με αγάπη στο λέω...

 

Καλημέρα!από ότι άκουσα από τη μάντη είναι και ακριβή αυτή η εξέταση. Δεν ξέρω τι να πω....τα υπόλοιπα κορίτσια, κάνατε όλες για Κυστική ίνωση?θα ρωτήσω κ άλλον γιατρό αν το θεωρεί αναγκαίο. Πάντως ο γιατρός μου είναι σε δημόσιο νοσοκομείο, δεν ξέρω αν έχει σχέση αυτό με το ότι δεν μου έγραψε για Κυστική ίνωση. Συγχαρητήρια που πήγαν όλα καλά στις εξετάσεις!!!Και αύριο με το καλό να έχεις και άλλα ευχάριστα αποτελέσματα!!(το φύλο σας πιστεύω πως είναι κοριτσάκι πάλι)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...