Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , irinikavala είπε:

είχα αλλά ηταν εξωμήτρια κ δεν ειχα εξεταστει πάλι.. κ ουτε ποτέ μου μίλησε ο γιατρός για κυστική ίνωση.. μετα την εξωμήτρια γενικά με έβαλε να ψαχτω με πολλά αλλά αυτό δε το ανέφερε ποτέ. την πέμπτη αν πάνε όλα καλά στη αυχενική, θα το ρωτήσω.. αλλά πρώτα ας πάνε καλά στην αυχενική.. κ πανω απ'όλα να είναι το μπεμπάκι εκει και γερό.. η μεσογειακή αναιμία έχει κάποια σχέση με την κυστική ίνωση? για στίγμα μεσογειακής ήμουν στο όριο αλλά ο άντρας μου αρνητικός.

Εννοειται πως προλαβαινεις να την κανεις... Διαβασε για την ασθενεια και θα δεις τι ακριβως ειναι. Κληρονομειται με τον ιδιο τροπο οπως η μεσογειακη αναιμια. Δλδ αν το εχουν και οι δυο τοτε υπαρχει 25% πιθανοτητα γεννησης παιδιου ασθενες. ΑΝ το εχει μονο ο ενας ειναι οκ


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Κορίτσια καλημέρα!

Πήγα χθες στο γιατρό και είμαι πολύ χαρούμενη! Είδα το ζουζούνι να έχει σχηματίσει ποδαράκια και χεράκια και κουνιότανε σαν τρελό! Είχε πολύ πλάκα και δεν περίμενα να δω κάτι τέτοιο!

Ο γιατρός όλα τα βρήκε μια χαρά αλλά επειδή έχω σοβαρή έλλειψη D και δυσανεξία σε λαχανικά λόγω κολίτηδας μου έκοψε filicine και προγεστερόνη και μου έδωσε πολυβιταμίνες και εξτρά D.

Για κυστική ίνωση δεν μου είπε τίποτα μόνο για την αυχενική αλλά μου είπε ότι θα κάνω και άμνιο οπότε εκεί τα βλέπουν όλα.

  • Μου αρέσει 1

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σου είπε από τώρα για άμνιο?? εμένα μόνο αυχενική μου είπε.. την πέμπτη θα κάνω.. 

Αχχχ τέλεια εμπειρία να βλέπεις τα χεράκια κ τα ποδαράκια του να πανε πέρα ΄δοθε.. υπέροχα είναι τα ευλογημένα.. κ μεις την προηγούμενη φορά το είδαμε έτσι κ ο άντρας μου είχε μείνει χωρίς ανάσα να χαζεύει.. χαχαχ.. μακάρι να ζήσουμε πολλές τέτοιες εμπειρίες

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nightwish είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Πήγα χθες στο γιατρό και είμαι πολύ χαρούμενη! Είδα το ζουζούνι να έχει σχηματίσει ποδαράκια και χεράκια και κουνιότανε σαν τρελό! Είχε πολύ πλάκα και δεν περίμενα να δω κάτι τέτοιο!

Ο γιατρός όλα τα βρήκε μια χαρά αλλά επειδή έχω σοβαρή έλλειψη D και δυσανεξία σε λαχανικά λόγω κολίτηδας μου έκοψε filicine και προγεστερόνη και μου έδωσε πολυβιταμίνες και εξτρά D.

Για κυστική ίνωση δεν μου είπε τίποτα μόνο για την αυχενική αλλά μου είπε ότι θα κάνω και άμνιο οπότε εκεί τα βλέπουν όλα.

Καλησπερα ! κ εγω οταν το ειδα να εχει χερακια εκανα σαν χαζη!!! φατναζομαι ηταν υπεροχο να το βλεπεις. ποσο εισαι ?   

να σε ρωτησω  ποσο ηταν η βιταμινη σου? κ τι πολυβιταμινες σου εδωσε?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω μέχρι τώτα κολπικό.. αλλά μάλλον τώρα θα κανω κοιλιακό στην αυχενική.. κ την προηγουμενη φορά μου είχε πει οτι την επόμενη θα κάνουμε κοιλιακό αλλα πάλι κολπικό μου έκανε..

να κάνω μια κουφή ερώτηση?? όταν μας κάνει κοιλιακό φοράμε ρούχα ή όχι...εννοώ βγάζουμε παντελόνι ή όχι.. κ το ρωτάω τελείως πρακτικά, διότι τα παντελόνια μου κλείνουν ισα ίσα αλλά φοράω απο πάνω μπλούζες κ δε φαίνεται.. αν είναι να μην βγαλω ρούχα πρέπει να πάω με κάτι φαρδύτερο.. εσας ρε κορίτσια σας κλείνουν κανονικά τα τζην?? εγω είμαι 11w6d κ πριν την κύηση αρκετά αδύνατη αλλα τώρα εχω πετάξει ένα μικρό κοικλάκι μπροστά μου.. χχαχαχα.. ξέρω θα γελάσετε με την χαζή ερω΄τηση μου αλλά που να το ρωτήσω??? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Κάνετε κοιλιακό ή κολπικό υπέρηχο;;;

Καλημερα! την ιδια απορια εχω κ εγω . τι θα μου κανει την δευτερα. αν κ θα ζητησω κοιλιακο για να  μπει κ ο αντρας μου μεσα να δει το μωρο .


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ήταν τέλεια εμπειρία και μου έχει φτιάξει το κεφι! Να φανταστείτε όλο το βράδυ μου ερχόντουσαν οι εικόνες και γέλαγα μόνη μου!

@irinikavala εγώ τον ρώτησα αν θα κάνω άμνιο λόγω ηλικίας και μου είπε ναι, υποχρεωτικά, αλλά στον 5ο μήνα. Τον ρώτησα για να ξέρω αν θα τον πιέσω για κυστική ίνωση ή όχι.
Εσύ πόσο είσαι σε βδομάδες?

 

@ada32 η D μου ήταν 5.7 - στην τελευταία κατηγορία δηλαδή - που έλεγε σοβαρή έλλειψη. Από πολυβιταμίνες μου έδωσε τις Iofolen (δεν τις είχα ξανακούσει)
Χτες μπήκα στην 11η βδομάδα :)


UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , irinikavala είπε:

εγω μέχρι τώτα κολπικό.. αλλά μάλλον τώρα θα κανω κοιλιακό στην αυχενική.. κ την προηγουμενη φορά μου είχε πει οτι την επόμενη θα κάνουμε κοιλιακό αλλα πάλι κολπικό μου έκανε..

να κάνω μια κουφή ερώτηση?? όταν μας κάνει κοιλιακό φοράμε ρούχα ή όχι...εννοώ βγάζουμε παντελόνι ή όχι.. κ το ρωτάω τελείως πρακτικά, διότι τα παντελόνια μου κλείνουν ισα ίσα αλλά φοράω απο πάνω μπλούζες κ δε φαίνεται.. αν είναι να μην βγαλω ρούχα πρέπει να πάω με κάτι φαρδύτερο.. εσας ρε κορίτσια σας κλείνουν κανονικά τα τζην?? εγω είμαι 11w6d κ πριν την κύηση αρκετά αδύνατη αλλα τώρα εχω πετάξει ένα μικρό κοικλάκι μπροστά μου.. χχαχαχα.. ξέρω θα γελάσετε με την χαζή ερω΄τηση μου αλλά που να το ρωτήσω??? 

Εγω ειμαι 9 και 1 και τα παντελονια δεν μου κουμπονουν κ αυτα που κουμπονουν δεν τα αντεχω...σου κατεβάζει ισα ισα το παντελόνι...καλο ειναι να μην φορας στενα ρουχα...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα! την ιδια απορια εχω κ εγω . τι θα μου κανει την δευτερα. αν κ θα ζητησω κοιλιακο για να  μπει κ ο αντρας μου μεσα να δει το μωρο .

Εγω μετα το αιμα που ειχα δει δεν αφηνω ξανα κολπικό φοβάμαι... τη Δευτέρα που πηγα που καναν κοιλιακο με γεματη κυστη κοντεψα να σκάσω!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

α τέλειο αυτό.. τότε δεν θα έχω θεμα.. εμένα μόνο στην κοιλία δεν κουμπώνει.. δεν ξέρω αν είναι το μπεμπάκι, αν έβαλα κανένα κιλό ή αν είναι απο κατακράτηση πάντως προς το παρόν δε θέλω να παρω άλλα παντελόνια.. άρα κάνω το κόλπο με το ξεκούμπωτο παντελόνι.. χαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Κάνετε κοιλιακό ή κολπικό υπέρηχο;;;

Καλημέρα!!Εγώ 8+3 έκανα κοιλιακό και φάνηκαν όλα μια χαρά.

 

πρίν από 44 λεπτά , irinikavala είπε:

εγω μέχρι τώτα κολπικό.. αλλά μάλλον τώρα θα κανω κοιλιακό στην αυχενική.. κ την προηγουμενη φορά μου είχε πει οτι την επόμενη θα κάνουμε κοιλιακό αλλα πάλι κολπικό μου έκανε..

να κάνω μια κουφή ερώτηση?? όταν μας κάνει κοιλιακό φοράμε ρούχα ή όχι...εννοώ βγάζουμε παντελόνι ή όχι.. κ το ρωτάω τελείως πρακτικά, διότι τα παντελόνια μου κλείνουν ισα ίσα αλλά φοράω απο πάνω μπλούζες κ δε φαίνεται.. αν είναι να μην βγαλω ρούχα πρέπει να πάω με κάτι φαρδύτερο.. εσας ρε κορίτσια σας κλείνουν κανονικά τα τζην?? εγω είμαι 11w6d κ πριν την κύηση αρκετά αδύνατη αλλα τώρα εχω πετάξει ένα μικρό κοικλάκι μπροστά μου.. χχαχαχα.. ξέρω θα γελάσετε με την χαζή ερω΄τηση μου αλλά που να το ρωτήσω??? 

Στον κοιλιακό ανοίγεις το φερμουάρ απλά ώστε να κατέβει λίγο το παντελόνι από την μπροστά πλευρά. Δεν το βάζεις, ούτε το κατεβάζεις όλο.Τώρα αν δεν έχεις φερμουάρ απλά το κατεβάζεις λίγο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , irinikavala είπε:

εγω μέχρι τώτα κολπικό.. αλλά μάλλον τώρα θα κανω κοιλιακό στην αυχενική.. κ την προηγουμενη φορά μου είχε πει οτι την επόμενη θα κάνουμε κοιλιακό αλλα πάλι κολπικό μου έκανε..

να κάνω μια κουφή ερώτηση?? όταν μας κάνει κοιλιακό φοράμε ρούχα ή όχι...εννοώ βγάζουμε παντελόνι ή όχι.. κ το ρωτάω τελείως πρακτικά, διότι τα παντελόνια μου κλείνουν ισα ίσα αλλά φοράω απο πάνω μπλούζες κ δε φαίνεται.. αν είναι να μην βγαλω ρούχα πρέπει να πάω με κάτι φαρδύτερο.. εσας ρε κορίτσια σας κλείνουν κανονικά τα τζην?? εγω είμαι 11w6d κ πριν την κύηση αρκετά αδύνατη αλλα τώρα εχω πετάξει ένα μικρό κοικλάκι μπροστά μου.. χχαχαχα.. ξέρω θα γελάσετε με την χαζή ερω΄τηση μου αλλά που να το ρωτήσω??? 

κοριτσι μου απλα ανοιγεις το παντελονι κ σηκωνεις την μπλουζα. σου βαζει ενα τζελ στην κοιλιτσα κ κανει υπερηχο απο πανω. εγω ειμαι 10 +2 σημερα . απο την 6η εβδομαδα κ μετα δν μπορουσα ν αβαλω τα τζιν μου γτ τα εχω κ πολυ στενα κ με πιεζαν . μονο κολαν κ μαλιστα αυτα που ειναι χαλαρα. εγω τωρα πεταξα λιγη κοιλια , φανηκε αλλα δεν φαινεται οτι ειμαι εγκυος ! ημουν 56,5 κ  πριν 

πρίν από 53 λεπτά , Nightwish είπε:

ναι ήταν τέλεια εμπειρία και μου έχει φτιάξει το κεφι! Να φανταστείτε όλο το βράδυ μου ερχόντουσαν οι εικόνες και γέλαγα μόνη μου!

@irinikavala εγώ τον ρώτησα αν θα κάνω άμνιο λόγω ηλικίας και μου είπε ναι, υποχρεωτικά, αλλά στον 5ο μήνα. Τον ρώτησα για να ξέρω αν θα τον πιέσω για κυστική ίνωση ή όχι.
Εσύ πόσο είσαι σε βδομάδες?

 

@ada32 η D μου ήταν 5.7 - στην τελευταία κατηγορία δηλαδή - που έλεγε σοβαρή έλλειψη. Από πολυβιταμίνες μου έδωσε τις Iofolen (δεν τις είχα ξανακούσει)
Χτες μπήκα στην 11η βδομάδα :)

κ εγω φερνω την εικονα του μωρου οταν ξερναω για να αντεξω!! 

εμενα ηταν 15 η 18  η D κ δν μου εδωσε τιποτα ... εγω με το ζορι παιρνω το φιλισιν!! δεν τα μπορω τα χαπια γτ δεν πινω νερο ακομα.. 

πρίν από 51 λεπτά , Μάντη είπε:

Εγω μετα το αιμα που ειχα δει δεν αφηνω ξανα κολπικό φοβάμαι... τη Δευτέρα που πηγα που καναν κοιλιακο με γεματη κυστη κοντεψα να σκάσω!!!!

δεν σ ειπαν να πας τουαλετα πριν ? εμενα μου το λενε πριν τον υπερηχο


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ada32 είπε:

κοριτσι μου απλα ανοιγεις το παντελονι κ σηκωνεις την μπλουζα. σου βαζει ενα τζελ στην κοιλιτσα κ κανει υπερηχο απο πανω. εγω ειμαι 10 +2 σημερα . απο την 6η εβδομαδα κ μετα δν μπορουσα ν αβαλω τα τζιν μου γτ τα εχω κ πολυ στενα κ με πιεζαν . μονο κολαν κ μαλιστα αυτα που ειναι χαλαρα. εγω τωρα πεταξα λιγη κοιλια , φανηκε αλλα δεν φαινεται οτι ειμαι εγκυος ! ημουν 56,5 κ  πριν 

κ εγω φερνω την εικονα του μωρου οταν ξερναω για να αντεξω!! 

εμενα ηταν 15 η 18  η D κ δν μου εδωσε τιποτα ... εγω με το ζορι παιρνω το φιλισιν!! δεν τα μπορω τα χαπια γτ δεν πινω νερο ακομα.. 

δεν σ ειπαν να πας τουαλετα πριν ? εμενα μου το λενε πριν τον υπερηχο

Στο κοιλιακό πρεπει να ειναι γεμάτη η κύστη...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...