Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

Θα την κάνω κι εγώ την εξέταση. Την κάνουν σε κάθε Μικροβιολογικο εργαστήριο? Στα νοσοκομεία?

Πήγαινε να στη γραψουν και κανε σε μικροβιολογικο! 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

Θα την κάνω κι εγώ την εξέταση. Την κάνουν σε κάθε Μικροβιολογικο εργαστήριο? Στα νοσοκομεία?

Αμα στη γραψει ο γιατρος την κανουν παντου! Να τ πεις να στη γραψει!! Τωρα αν θες ολες τς μεταλλαξεις πρέπει να βρεις σ τοπο σ ποιος την κανει

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Μάντη είπε:

Πήγαινε να στη γραψουν και κανε σε μικροβιολογικο! 

Είμαι ανασφάλιστη, οπότε υπάρχει λόγος να μου γράψουν συνταγή?γι αυτό ρωτάω αν γίνεται στο νοσοκομείο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Ασία είπε:

Είμαι ανασφάλιστη, οπότε υπάρχει λόγος να μου γράψουν συνταγή?γι αυτό ρωτάω αν γίνεται στο νοσοκομείο.

Παρε τηλ στο νοσοκομείο να ρωτησεις... Αυτα τα διαδικαστικα μονο αυτοι τα ξέρουν 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια πως ειστε?

Ενα σχολιο κι απο εμενα για την εξεταση της κυστικης ινωσης.... Θεωρω οτι ειναι απαραιτητη μιας κι οντως ειναι η δευτερη σε συχνοτητα ασθενεια που οφειλεται σε γονιδιο μετα την Μεσογειακη αναιμια. Εγω την εκανα κατα τη διαδικασια της εξωσωματικης οπως και για το στιγμα γτ ειναι πολυ σημαντικες. Τωρα για ποσες και ποιες μεταλλαξεις εκανα, οταν παω σπιτι θα δω τα αποτελεσματα και θα σας πω. 200€ πληρωσα κι εγω στο κεντρο εξωσωματικης, οπου οτι γραφεται το πληρωνω με συμμετοχη.


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Παρε τηλ στο νοσοκομείο να ρωτησεις... Αυτα τα διαδικαστικα μονο αυτοι τα ξέρουν 

Δεν την κάνουν στο νοσοκομείο, θα την κάνω σε μικροβιολόγο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Όσο λιγότερα σκέφτομαι αυτή την περίοδο τόσο το καλύτερο.αν δεν κάναμε αυτή την κουβέντα κορίτσια δεν θα την έκανα την εξέταση γιατί με είχε πείσει ο γιατρός.βοηθάει αρκετά το φόρουμ :-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

Είμαι ανασφάλιστη, οπότε υπάρχει λόγος να μου γράψουν συνταγή?γι αυτό ρωτάω αν γίνεται στο νοσοκομείο.

Κουκλα μ δεν το ξερω αυτο.. οπως ειπε και η ανεμώνη θα ρωτήσεις στο νοσοκομείο!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

Δεν την κάνουν στο νοσοκομείο, θα την κάνω σε μικροβιολόγο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Όσο λιγότερα σκέφτομαι αυτή την περίοδο τόσο το καλύτερο.αν δεν κάναμε αυτή την κουβέντα κορίτσια δεν θα την έκανα την εξέταση γιατί με είχε πείσει ο γιατρός.βοηθάει αρκετά το φόρουμ :-D

εχεις και αλλο παιδακι???ακου για μενα πρεπει να ακολουθουμε τον γιατρο αν τον εμπιστευομαστε φυσικα.μπορει η κυστικη να την λεει ο γιατρος να την κανεις επειδη ενδεχωμενως βλεπει καποιες τιμες περιεργες που μπορει οντως να οφειλεται σε αυτο μπορει και οχι.ας πουμε εγω επειδη εχω χαμηλο αιματοκριτη και καποια αλλα στο αιμα ολοι με ρωτανε για στιγμα και φυσικα τους λεω ναι...αλλα αν τους ελεγα οχι η δεν ξερω μπορει να με βαζανε να την κανω.νομιζω οτι τουλαχιστον οι περισσοτεροι ξερουν καλα την δουλεια τους.και πολλες φορες τα φορουμ χωρις να σημαινει οτι λεω γι αυτο δεν βοηθανε καθολου.ανησυχεις και αγχωνεσαι χωρις λογο.καθε περιπτωση και οργανισμος ειναι διαφορετικη περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , depyfr είπε:

εχεις και αλλο παιδακι???ακου για μενα πρεπει να ακολουθουμε τον γιατρο αν τον εμπιστευομαστε φυσικα.μπορει η κυστικη να την λεει ο γιατρος να την κανεις επειδη ενδεχωμενως βλεπει καποιες τιμες περιεργες που μπορει οντως να οφειλεται σε αυτο μπορει και οχι.ας πουμε εγω επειδη εχω χαμηλο αιματοκριτη και καποια αλλα στο αιμα ολοι με ρωτανε για στιγμα και φυσικα τους λεω ναι...αλλα αν τους ελεγα οχι η δεν ξερω μπορει να με βαζανε να την κανω.νομιζω οτι τουλαχιστον οι περισσοτεροι ξερουν καλα την δουλεια τους.και πολλες φορες τα φορουμ χωρις να σημαινει οτι λεω γι αυτο δεν βοηθανε καθολου.ανησυχεις και αγχωνεσαι χωρις λογο.καθε περιπτωση και οργανισμος ειναι διαφορετικη περιπτωση.

Αυτό που λες δεν ισχύει, διότι δεν μπορούμε να στηριζόμαστε σε σημεία για γονιδιακές νόσους! Πχ, μπορεί η πλεοψηφία όσων έχει το στίγμα να έχει πιο χαμηλό αιματοκρίτη, αλλά δεν αποτελεί κανόνα! Ο άντρας μου, έχει το στίγμα, αλλά ο αιματοκρίτης του είναι καλός!! Ο λόγος που πολλοί γιατροί δεν ενημερώνουν είναι κατά κύρια βάση η άγνοια (της παλιάς σχολής που τα θεωρούν περιττά όλα αυτά) και η μη συνεχής ενημέρωση για τις εξελίξεις! Χαρακτηριστικό παράδειγμα, πολύ καλή μου φίλη, την οποία παρακολουθούσε δ/ντής μεγάλου δημόσιου μαιευτηρίου με πολύ καλό όνομα στο χώρο, ο οποίος "ξεχασε" να της γράψει την κυστική ίνωση, το ανακάλυψε εντελώς τυχαία όταν πήγε εκτάκτως σε άλλο γυναικολόγο γιατί ο δικός της έλειπε, ήταν τυχερή που ο άλλος ήταν ψείρας και κοίταξε όλες τις εξετάσεις της και ανακάλυψε ότι δεν την είχε κάνει! Κάνει τη βασική εξέταση που καλύπτει ο εοπυυ και βγαίνει θετική !!! Και ήταν ήδη στον 5ο... Μέχρι να βγουν οι εξετάσεις του άντρα της θα κόντευε να μπει στον 6ο... Ευτυχώς βγήκε αρνητικός...

Για μια @@@@@@@ ενός γιατρού η κοπέλα πέρασε έναν εφιαλτικό μηνα.... Γιατί άλλο να κάνεις διακοπή κύησης το 1ο τρίμηνο και άλλο να έχεις ήδη μπει στο 2ο και να κοντεύεις να το κλείσεις... Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα..... Και ναι, είναι σημαντικό να εμπιστευόμαστε το γιατρό μας, αλλα δυστυχώς εκεί εξω κυκλοφορούν και χασάπηδες - αλμπάνηδες...

  • Μου αρέσει 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 51 λεπτά , depyfr είπε:

εχεις και αλλο παιδακι???ακου για μενα πρεπει να ακολουθουμε τον γιατρο αν τον εμπιστευομαστε φυσικα.μπορει η κυστικη να την λεει ο γιατρος να την κανεις επειδη ενδεχωμενως βλεπει καποιες τιμες περιεργες που μπορει οντως να οφειλεται σε αυτο μπορει και οχι.ας πουμε εγω επειδη εχω χαμηλο αιματοκριτη και καποια αλλα στο αιμα ολοι με ρωτανε για στιγμα και φυσικα τους λεω ναι...αλλα αν τους ελεγα οχι η δεν ξερω μπορει να με βαζανε να την κανω.νομιζω οτι τουλαχιστον οι περισσοτεροι ξερουν καλα την δουλεια τους.και πολλες φορες τα φορουμ χωρις να σημαινει οτι λεω γι αυτο δεν βοηθανε καθολου.ανησυχεις και αγχωνεσαι χωρις λογο.καθε περιπτωση και οργανισμος ειναι διαφορετικη περιπτωση.

Όχι, είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. Τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι αρκετά αλλά θα κάνω την εξέταση αυτή για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Όπως για παράδειγμα και τώρα με αυτή την μικρή αποκόλληση που είδε στον υπέρηχο μου είπε πως δεν χρειάζεται να μείνω ξάπλα, αλλά εγώ για σιγουριά θα μείνω ένα 5ήμερο για καλό κ για κακο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Ασία είπε:

Όχι, είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. Τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι αρκετά αλλά θα κάνω την εξέταση αυτή για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Όπως για παράδειγμα και τώρα με αυτή την μικρή αποκόλληση που είδε στον υπέρηχο μου είπε πως δεν χρειάζεται να μείνω ξάπλα, αλλά εγώ για σιγουριά θα μείνω ένα 5ήμερο για καλό κ για κακο.

μην ανγχωνεσαι κ εμενα δεν μου την εχει γραψει μαλλον .. μονο αντισωματα ειχα νομιζω.. αλλα θα την ζητησω κ εγω τωρα που θα παω. 

κοριτσια μου τι  κανετε ? μια κοπελα ειχε πει  οτι μετα την 10η εβδομαδα θα ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα. εγω σημερα ειμαι 10εβδ κ να μην το ματιαξω αλλα νιωθω λιγακι καλυτερα.. λετε να βελτιωθω?  επισης δεν ξερω ποτε να παω για την αυχενικη  εχω κλεισε για οταν θα ειμαι 11 +5  και για 12+5 . 

ποτε λετε εσεις?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

μην ανγχωνεσαι κ εμενα δεν μου την εχει γραψει μαλλον .. μονο αντισωματα ειχα νομιζω.. αλλα θα την ζητησω κ εγω τωρα που θα παω. 

Άρα θα την κάνεις κι εσύ.Είχες αντισώματα για Κυστική ίνωση???υπάρχουν αντισώματα για γενετικές ασθένειες?Εγώ νομίζω πως αντισώματα έχουμε για ιούς. Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Άρα θα την κάνεις κι εσύ.Είχες αντισώματα για Κυστική ίνωση???υπάρχουν αντισώματα για γενετικές ασθένειες?Εγώ νομίζω πως αντισώματα έχουμε για ιούς. Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη?

οχι οχι δεν εχω κανει για κυστικη , μονο για aids και αντισωματα σε ιους μου εχει γραψει .θα ζητησω αυτη που γραφεται μεσω εοππυ. ναι η πρωτη ειναι . 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

οχι οχι δεν εχω κανει για κυστικη , μονο για aids και αντισωματα σε ιους μου εχει γραψει .θα ζητησω αυτη που γραφεται μεσω εοππυ. ναι η πρωτη ειναι . 

Κατάλαβα...Καλά αποτελέσματα να έχεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...